dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka gazowa - głośnie syczenie

    Mam takie pytanie do osób posiadających skrzynkę gazową. Czy normalne jest to ,że po otwarciu drzwiczek słychać głośne syczenie oraz to że gaz skrapla sie na górnej ściance i kapie ? Dodam jeszcze że instalacja ma tylko pół roku a wcześniej nie sprawdzałem stanu licznika i nie wiem czy były takie objawy.
    Jeśli chcesz coś zrobić to wstań i zrób to!

  2. #2

    Domyślnie Re: Skrzynka gazowa - głośnie syczenie

    Cytat Napisał cooler1979
    Mam takie pytanie do osób posiadających skrzynkę gazową. Czy normalne jest to ,że po otwarciu drzwiczek słychać głośne syczenie oraz to że gaz skrapla sie na górnej ściance i kapie ? Dodam jeszcze że instalacja ma tylko pół roku a wcześniej nie sprawdzałem stanu licznika i nie wiem czy były takie objawy.
    100% nienormalne, sprawdź szczelność wszystkich łączeń w skrzynce metodą na "ludwika" tj. do butelki po np. "ludwiku" wlej trochę wodę i parę kropel płyn do mycia naczyń i polej rury - jak zacznie się pienić to znaczy, że na połączeniach są wycieki.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak Ci kapie gaz to masz wyciek to chyba jest oczywiste. Zgłoś jak najprędzej awarie no chyba że Ci życie nie miłe!!!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Jak Ci kapie gaz to masz wyciek to chyba jest oczywiste. Zgłoś jak najprędzej awarie no chyba że Ci życie nie miłe!!!
    Chyba, że się skrapla nie gaz ziemny, tylko para wodna. Tak, czy owak lepiej zgłosić i to szybko, niż kombinować z ludwikiem. Z wypowiedzi autora wątku wnioskuje, że nie ma uprawnień gazowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak ma gaz z butli to się skrapla nie jest napisane jaki ma gaz. Lepiej sprawdzić szczelność przez specjalistów niż wylecieć w powietrze.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Syczenie może być objawem oporów wewnątrz instalacji - wadliwy któryś element, przymknięty zawór itp. spadek ciśnienia na tym elemencie generuje obniżenie temperatury i skraplanie się tam wilgoci. Jeżeli byłby ulot powodujące słyszalne syczenia na 100% byłoby to wyczówalne nosem. Pracuję na wysokich cisnieniach - tam zjawiska akustyczne związane z przepływem gazu są rzeczą normalną. Dochodzi nawet do zamarzania wilgoci na instalacji. SSSprawdzenie szczelności przez fachowca oczywiście nie zaszkodzi.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Licznik gazu odczytywany jest przez pracownika gazowni lub firmiy odczytujacej. W rejonie Poznania pracownicy maja obowiazek zgłaszania wszelkich nieprawidłowości i robią to na piśmie (znam temat z autopsji).
    Tak wiec raczej nie jest to przeciek gazu.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296
    Za was, za nas, za gaz!!!

  9. #9

    Domyślnie

    witam
    mam takie pytanie odnośnie skrzynki gazowej w ogrodzeniu. Ostatnio poszłem sprawdzić stan licznika, w skrzynce słychać syczenie w trakcie poboru gazu gdy kocioł jest aktywny, czyy to normalne zjawisko w trakcie poboru gazu czy powinna być cisza? oczywiście jak kocioł przestanie działać to w skrzynce robi się cisza, ulatniającego gazu nie czuję.
    Ostatnio edytowane przez sebastian88 ; 29-01-2021 o 11:01

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian88 Zobacz post
    jakby ktoś podał maial to wyśle filmik z tej skrzynki

    Załącznik 452506Załącznik 452506Załącznik 452507
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	144048706_1006329659893233_1092204251972673410_n.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	452508

  11. #11
    Ostatnio edytowane przez sebastian88 ; 29-01-2021 o 13:07

  12. #12

    Domyślnie

    O pogotowiu gazowym nie pomyślałeś?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    O pogotowiu gazowym nie pomyślałeś?
    nie chcialbym wyjśc na przewrazliwionego, moze to normalne odgłosy w trakcie poboru gazu

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Pewnie hałasuje reduktor, normalny odgłos jego pracy. Jeżeli nie ma wycieku to i nie ma sensu dzwonić na Pogotowie Gazowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony