dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 211
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Wiertnica to by musiała być tzw. "mysz piwniczna",
    Taka ?

    Więcej na stronie : http://www.stabilator.com.pl/index.p...01_02kosciolpp

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Nie no jaaaasne - już nic nie mówię. W końcu to nie moja chałupa...
    Jest super.
    Nie złość się
    Przecież tak tylko sobie dyskutujemy
    WARTO? WARTO!

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał Nefer
    Nie no jaaaasne - już nic nie mówię. W końcu to nie moja chałupa...
    Jest super.
    Nie złość się
    Przecież tak tylko sobie dyskutujemy
    Absolutnie się nie złoszczę
    Nie zaufałabym już tym ludziom i tyle.
    Sorry za brak emotionków
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44

    Domyślnie Re: Zapada mi się płyta betonowa

    Cytat Napisał Observer27
    Miałem wybieraną platforme pod fundamenty bo dom mam położony na działce ze sporym spadkiem.

    Wszystko było OK.do czasu wystąpienia ulewnych deszczów w lipcu-wtedy jeszcze nie było dachu. Po tych deszczach tragedia-zaczęła siadać płyta
    Observer27 - po pierwsze bardzo Ci współczuję, po drugie musisz opanować sytuację z wodą gruntową w sąsiedztwie domu zanim zaczniesz poprawiać zasypkę fundamentu. To ona była powodem nieszczęścia i będzie nadal stanowić zagrożenie dla Twojego domu do czasu jej skanalizowania i odprowadzenia poniżej domu.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Observer27
    No tak-ławy fundamentowe są solidne, ściany fundamentowe też i ściany nośne też-przy tym wszystkim byłem, miałem wolne z pracy. Nie było mnie natomiast przy tym nieszczęsnym zagęszczaniu-i tu jest bieda...
    Odnośnie pali-ta koncepcja mi się podoba, bo chyba byłby to najniższy koszt i nieduża pracochłonność w porównaniu z innnymi propozycjami-a efekt murowany. Brak mi ufności, że po kolejnym zagęszczaniu nic by nie siadało, nie tylko w krótkim czasie, ale w perspektywie wielu lat, bo przecież o to mi teraz chodzi, żeby się tym nie martwić, jak się tam wprowadzę i wszystko sobie porobię.
    Witam.Ze zbrojoną płytą to niezły pomysł.
    Wyciąc beton ok.0,7m od ściany(piłą tarczową) odkopać wzdłuż ścian nośnych aż do ławy i następnie zagęszczać co 30cm.Na głębokości 40-50cm wymurował bym drugi fundament jako podstawę pod zbrojenie.Przez środek obowiązkowo.
    Wybierz sobie pracę,którą lubisz,a przez całe życie nie bedziesz musiał pracować.
    Konfucjusz

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Observer27
    Dzięki za podpowiedzi.
    Odnośnie kierownika budowy-nie żyje i nic mi nie doradzi; mam nowego-podobnie mi doradza, o czym pisałem.
    Teraz, gdybym budował-zrobiłbym piwnicę, ale tego mi nikt z ekipy i mądrych, za co wzięli pieniądze nie doradził. W ogóle nie miałem pojęcia, że do zasypania takiej dziury pójdzie tyyyyle żwiru. Koszt piwnicy ze stropem pewnie byłby podobny, ale nie czas płakać nad wylanym mlekiem. Musze działać szybko, bo sprzedaje mieszkanie i zastanawiam się co, jak i szybko zrobić. Dobieranie się do żwiru przy takiej ilości powierzchni, czy wybieranie-to dla mnie nie do przyjęcia, potraficie sobie wyobrazić ile tego jest? Czym to wybierać? Łopatą? Gdzie to usypywać? To brzmi jak jakiś zły sen. Szukam innego rozwiązania-może coś bliżej nt.'płyty opartej na studniach'?
    Zajrzyj sobie do mojego dziennika jak wygląda płyta na studniach... nie jest to wcale mniejszy koszt...

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia
    Zajrzyj sobie do mojego dziennika jak wygląda płyta na studniach... nie jest to wcale mniejszy koszt...
    Ty masz zupełnie inną sytuację. Grunt nienośny (iły, torfy). Studnie są głównym elementem konstrukcyjnym. Tutaj chodzi tylko o posadzkę. Niewątpliwie ważny element, ale dużo mniejsze obciążenia.

  8. #48

    Domyślnie Nic nie kombinuj tylko

    -wypożycz porządny młot elektryczny,dwóch kolegów i caly podklad rozwal.Przy dobrym mlocie to dwa dni roboty.Przyda Ci się jeszcze dobry zwykly młot 5 kilowy i taki.Gruz takami na zewnątrz-wykorzystasz go przy robieniu wjazdu do garażu ,a zbrojenie na zlom.Jeżeli walnęła Ci się płyta to i została skoszona zapewne kanalizacja.Musisz się do niej dokopać i zobaczyć spadki.
    Pózniej wąż i lej wodę.To najlepszy sposób zagęszczania.Masz podsypkę piaskowo żwirową i woda ma zdolność dobrej penetracji.Póżniej skoczek,woda,skoczek,woda - to Ci załatwi sprawę (tylko na kanalizację uważaj).Gdybyś był bliżej to za sprzęt dwie flaszki i do roboty.
    I jeszcze jedna sprawa.CZY CZASAMI PRZY ROBIENIU PRZYŁĄCZA WODNEGO
    wychodząc do góry nie zastosowano kolana.2 na 100 przypadków takie kolano lubi puszczać.Może to jest tego przyczyną.Nie analizowałem Twojego tekstu,ale zobacz czy największe zapadanie nie jest w okolicach wyjścia przyłącza wodnego.Może to woda z przyłącza,a nie żadne opady są tego przyczyną.Przy demontażu ścianek działowych pozostaw te pustaki,które masz "zakotwione" w ścianie nośnej,żeby póżniej przy stawianiu nowych ścianek działowych było się do czego dowiązać.
    jabol
    [/list]

  9. #49

    Domyślnie

    Odnosnie przyłąćza wodnego wszystko jest ok. W tym miejscu to w ogóle mi nie siadło. Jeśli chodzi o poprzednie posty o wodzie gruntowej-to mam wokól budynku zrobiony drenaż z rury 110, a całą wodę odprowadzam do studni. Woda gruntowa więc mi nie podchodzi.
    Dzisiaj byłem na budowie i zrobiłem próbny odwiert w miejscu, gdzie najbardziej siadło-płyta jest tak twarda, że młot HILTI nieźle musiał się napracować. Piszecie, żeby to wszystko skuć i wywalić; przy takim betonie B20 to mordercza praca by była.Myślę, żeby lepiej zachować tę płytę i zatrzymać jej dalsze siadanie, by w ogóle już nigdy nie siadła.Pomysł z palami byłby niezły, chyba się na to zdecyduję...

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Nic nie kombinuj tylko

    Cytat Napisał jaendrju
    Pózniej wąż i lej wodę.To najlepszy sposób zagęszczania.Masz podsypkę piaskowo żwirową i woda ma zdolność dobrej penetracji.Póżniej skoczek,woda,skoczek,woda - to Ci załatwi sprawę (tylko na kanalizację uważaj).
    Świetna rada .
    Jak już tej wody nalejesz odpowiednio dużo i poprzez wibrację doprowadzisz do naruszenia gliniastego podłoża pod ławami fundamentowymi, to dopiero zacznie się problem.

  11. #51

    Domyślnie

    ja to bym skuł beton
    kupił terive
    po wkuwał na belki w ścianach nośnych , ułożył pustaki, zalał ten strop (betonu nie idzie dużo)
    i olałbym tą ziemię pod stropem , niech se osiada , strop spełni swoje zadanie w 100%
    w miejsce ścianek działowych wstawiasz dwie belki obok siebie

    jest wersja taka, że jeżeli wysokość pomieszczeń ci pozwoli to możesz zostawić ten beton , a strop zrobić nad nim
    ale watie w to , bo to jakieś 25cm przybędzie

  12. #52
    Guest

    Domyślnie Re: Zapada mi się płyta betonowa

    Cytat Napisał Observer27
    ... Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie fachowców. Zaznaczam, że koszt w tej chwili nie gra tu roli-ma to być zrobione dobrze i nigdy nie siadać. Pozdrawiam.
    wynajmij firme, a kosztami obciąż ubezpieczyciela

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    przez pospiech i probe zageszczania grubej podsypki katastrofa (mozliwe, ze wysypanej tez czesciowo na warstwie wierzchniej o tym wzbogacaniu glina to...). rozbiorka z wybraniem calosci podsypki i kolejno warstwowe jej wykladanie i zageszczanie co np. 5-10cm. lub iniekcja gruntu nie koniecznie przez plyte (czy to uratuje/zabezpieczy plyte odpowie konstruktor).

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Zapada mi się płyta betonowa

    Cytat Napisał brzoza
    wynajmij firme, a kosztami obciąż ubezpieczyciela
    Chodzi Ci o ubezpieczenie OC kierownika budowy ?
    Ciekawe jak to działa po jego śmierci ?

  15. #55
    Guest

    Domyślnie Re: Zapada mi się płyta betonowa

    tak chodzi mi o OC,
    mysle ze kiedy zagęszczano piasek, to KB zył i płacił składki na OC ...

  16. #56

    Domyślnie

    śmierć ubezpieczonego kończy jego współpracę z zakładem ubezpieczeń i tym samym możliwość jakichkolwiek wypłat.....
    BOHO
    Warszawa

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    śmierć ubezpieczonego kończy jego współpracę z zakładem ubezpieczeń i tym samym możliwość jakichkolwiek wypłat.....
    natomiast zostaja /czasem/ błedy jakie KB popełnił za zycia
    a od tych błędów był ubezpieczony ...

  18. #58

    Domyślnie Re: Nic nie kombinuj tylko

    Cytat Napisał jaendrju
    Pózniej wąż i lej wodę.To najlepszy sposób zagęszczania.Masz podsypkę piaskowo żwirową i woda ma zdolność dobrej penetracji.Póżniej skoczek,woda,skoczek,woda - to Ci załatwi sprawę (tylko na kanalizację uważaj).
    [/list]
    Kolega tego typu porady pozostawi dla siebie bo za bardzo mija się z czymkolwiek merytorycznym. Jak Heno napisał tym sposobme uplastyczni się grunt pod posadzką i pod ławami dodatkowo. Jeszcze raz gratuluję pomysłu.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #59

    Domyślnie

    Witam. Nie myślałem o odpowiedzialności OC kierownika budowy. Jednym słowem nie dopilnował, wzial za wszystko kase. A do kogo mam to zglosić? Do nadzoru budowlanego?

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Observer27
    Witam. Nie myślałem o odpowiedzialności OC kierownika budowy. Jednym słowem nie dopilnował, wzial za wszystko kase. A do kogo mam to zglosić? Do nadzoru budowlanego?
    Tu masz informacje :
    http://www.piib.org.pl/index.php?opt...=760&Itemid=98

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony