dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Sprawdzone kosmetyki dla kobiet w ciąży

    Witam! Czy ktoś mógłby mi polecić dobre kosmetyki dla kobiet w ciąży? Chodzi mi o takie na rozstępy i nawilżające.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać, jaką konsystencję preferujesz... Z doświadczeń oleżanek wiem, że używanie preparatów z górnej półki cenowej (np: Mustela) nie gwarantuje, że rozstępy się nie pojawią , a że jest na co wydać pieniążki w ciąży i po niej używałam takich preparatów:
    - Fissan - krem w tubce, jakiegoś niemieciego producenta- nie pamiętam , a nie mam już opakowania - dość tłusty (może to niewygodne, ale moim zdaniem lepiej chroni skórę przed rozstępami), używałam go od początku ciąży, jednak po jakimś czasie przestał mi odpowiadać jego zapch
    - FOLIACTI - krem zapobiegający rozstępom z serii Pharmaceris seria M - to mój faworyt, świetnie się wchłania, wydajny i ma taki delikatny, przyjemny zapach
    - krem Ziajka z seri mamma - też dobrze się wchłania i delikatnie pachnie.
    Obecnie na końcówce ciąży używam Pielęgnującego Mleczka Nivea do skóry bardzo suchej (to ten w granatowej butli) - moim zdaniem bardzo dobrze nadaje się do omawianego celu
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam popularnych balsamów do skóry przesuszonej, odstawiłam natomiast wszystkie mazidła na niedoskonałości skóry z kofeiną, rozgrzewające i tym podobne.
    Rozstępy jak się mają pojawić to żaden krem tego nie zmieni. To racze kwestia stanu skóry, jej elastyczności i czynników dziedzicznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Tez uważam, że nawet te z górnej półki nie dadzą gwarancji więc codziennie, oprócz balsamu nawilżającego, po kąpieli wcieram zwykłą oliwkę robiąc masaż brzucha i piersi. Stosuje ją co drugi dzień, na przemian z masłem kakaowym Ziai.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justynka
    Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać, jaką konsystencję preferujesz... Z doświadczeń oleżanek wiem, że używanie preparatów z górnej półki cenowej (np: Mustela) nie gwarantuje, że rozstępy się nie pojawią .
    własnie ten preparat MUSTELA uzywa moja synowa , za 3 tyg rodzi -wczoraj ogladalam jej brzuszek ...jest rewelacyjnie gladki ,bez rozstepow i przebarwien -kupuje na allegro 2x taniej ( za 2 op.placa 80zl -starcza na 2 miesiace )

    smaruje nim jeszcze pupe i uda

  6. #6

    Domyślnie

    a ja mimo smarowania i tak mam rozstępy na brzuchu,udach i ramionach Stosowałam kosmetyki dla lepszego samopoczucia
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Też uzywałam musteli w pierwszej ciąży - a rozstępy i tak się pojawiły wiec uważam, ze jak ma się predyspozycje skórne to najdroższy i najlepszy kosmetyk nie pomoże.
    Teraz używam zwykłego balsamu nivea do skóry suchej - po trzecim miesiacu kupię moze coś specjalnego dla ciężarówek.
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  8. #8

    Domyślnie

    ja na poczatku używałam trochę musteli, później kupiłam Fissan (za tłusty, i zapch mi się nie podobał), nastepnei kupiłam chyba jakiś kremo-żel z kolastyny.
    w końcu trafiłam na mamamia ziaja - rewelacja, ani jedego rozstępu nie mam po ponad 4 kg dziecieciu
    znajoma używa kremu mothercare - mówi że fajny
    niezłe są też kosmetyki z chicco

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Generalnie moim zdaniem szkoda kasy na jakiekolwiek kremy przeciw rozstępom. Wszystko zależy jaką masz skórę. Jeśli mają być to i tak się pojawią mimo najdroższego kremu.
    Mój ginekolog stwierdził, że w mojej skórze jest zbyt mało kolagenu i przez to skóra jest za mało elastyczna i stąd rozstępy. Podobno już pojawiły się kremy z kolagenem ale ja ich nie próbowałam. Spytaj w drogerii.

  10. #10

    Domyślnie

    Zona od jakiegos czasu uzywa kremu perlowego No-Scar. W prawdzie nie na rozstepy, ale na blizne pooperacyjna. Jednak z tego co wiem na rozstepy rowniez jest zalecany.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Zona od jakiegos czasu uzywa kremu perlowego No-Scar. W prawdzie nie na rozstepy, ale na blizne pooperacyjna. Jednak z tego co wiem na rozstepy rowniez jest zalecany.
    Z tego co wiem, to on działa po fakcie Znaczy rozjaśnia blizny.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie

    No zgadza sie po fakcie,no bo jak blizny nie ma to smarowanie chyba zbedne
    Blizny rozjasnia i wygladza, lagodzi objawy tradziku, redukuje rozstepy.
    Tak bynajmniej powinien dzialc sadzac z opisu.

  13. #13

    Domyślnie

    Smarowałam oliwką, rozstepy się pojawiły po porodzie dopiero, wcześniej było pieknie, nie wiedziałam że wychodż po fakcie. Teraz już tylko gimnastyka a nie chce się...
    Już za chwileczkę, już za momencik

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Drugą ciążę używam Galenica Elancyl na rozstępy.
    Po Hani nie mam ani milimetra, teraz też nie wychodzi



  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie Re: Sprawdzone kosmetyki dla kobiet w ciąży

    Cytat Napisał katrina78
    Witam! Czy ktoś mógłby mi polecić dobre kosmetyki dla kobiet w ciąży? Chodzi mi o takie na rozstępy i nawilżające.

    ja używałam zwykłą oliwkę bambino
    żadnych rozstępów nie było
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    Też uzywałam musteli w pierwszej ciąży - a rozstępy i tak się pojawiły wiec uważam, ze jak ma się predyspozycje skórne to najdroższy i najlepszy kosmetyk nie pomoże. (...)
    Arco, u mnie to samo . Z tym, że przez prawie całą ciążę zero rozstępów. Planowany termin narodzin był 31 maja, rozstępy wyszły 5 czerwca, a Mikrus urodził się 10 czerwca . Moim zdaniem szkoda kasy na mustelę, chyba, że kupuje się sobie spokój ducha

  17. #17

    Domyślnie

    Moim sprawdzonym kosmetykiem w ciąży jest krem na rozstępy marki efektima pharacare. Używam go już 4 miesiąc (jestem w 6 miesiącu ciąży) i na mojej skórze rozstępy nie pojawiły się wcale! baa.. nawet skóra jest bardziej wzmocniona i odżywiona

  18. #18
    Banned
    gosiaka1

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja kupowałam najczęściej kosmetyki w aptece i zawsze wczytywałam się w ulotkę abym miała pewność, że będzie to dla mnie odpowiednie. Zazwyczaj też kupowałam w aptekach internetowych i to w takich gdzie mogłam zapoznać się właśnie z opisem, np. tutaj:MODEROWANO] ceny zazwyczaj były mniejsze niż w aptece tradycyjnej. Starałam się też używać kosmetyków zupełni enaturalnych ale uwierzcie lub nie było to bardzo trudne takie znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-08-2015 o 18:20

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ciarma

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-821
    Posty
    0

    Domyślnie

    Trafiłam na ten wpis, ponieważ mam spore rozstępy.. No dobra, nie aż takie, żeby poddać się jakiejś operacji czy coś, ale poszukuję dobrych kosmetyków. Jakiś czas używałam specjalnych ale zastanawiam się czy dobrze działają takie domowe kosmetyki, jak peeling z kawy robiłyście?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 09-09-2019 o 14:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony