dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74

Temat: okna dachowe velux czy roto

  1. #41

    Domyślnie

    A ja z roto mam taki oto problem:

    Kupiłem okna dachowe roto serii 735 w różnych rozmiarach.
    To prawdziwy bubel. Współczesna niemiecka tandeta.
    Wszystkie ciekną od razu po zamontowaniu i zalewają mieszkanie. roto od momentu zgłoszenia awarii milczy, a minęły już ponad dwa tygodnie. w chwili obecnej zgłosiłem skargę do centrali roto w Niemczech. Co będzie dalej, okaże się. W każdym razie odradzam wszystkim tę firmę, tak ze względu na jakość produktów, jak i na obsługę po sprzedażową i reklamacyjną.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuniapl Zobacz post
    A ja z roto mam taki oto problem:

    Kupiłem okna dachowe roto serii 735 w różnych rozmiarach.
    To prawdziwy bubel. Współczesna niemiecka tandeta.
    Wszystkie ciekną od razu po zamontowaniu i zalewają mieszkanie. roto od momentu zgłoszenia awarii milczy, a minęły już ponad dwa tygodnie. w chwili obecnej zgłosiłem skargę do centrali roto w Niemczech. Co będzie dalej, okaże się. W każdym razie odradzam wszystkim tę firmę, tak ze względu na jakość produktów, jak i na obsługę po sprzedażową i reklamacyjną.
    Myślę, że to raczej kwestia montażu a nie okien. Ja na jesieni zamontowałem właśnie okna roto i nic mi nie przecieka.
    Podczas montażu okna zamiast standardowej rynienki chroniącej okno przed zalewaniem wodą spływającą z góry mój dekarz zamontował większą rynienkę.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati28 Zobacz post
    i jeszcze jedno: czy ktos uzytkuje okna roto uchylne dłużej?? jak wrażenia??
    Od 10 lat mam wbudowane Roto - bez problemów..

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuniapl Zobacz post
    A ja z roto mam taki oto problem:

    Kupiłem okna dachowe roto serii 735 w różnych rozmiarach.
    To prawdziwy bubel. Współczesna niemiecka tandeta.
    Wszystkie ciekną od razu po zamontowaniu i zalewają mieszkanie. roto od momentu zgłoszenia awarii milczy, a minęły już ponad dwa tygodnie. w chwili obecnej zgłosiłem skargę do centrali roto w Niemczech. Co będzie dalej, okaże się. W każdym razie odradzam wszystkim tę firmę, tak ze względu na jakość produktów, jak i na obsługę po sprzedażową i reklamacyjną.
    Widziałem bardzo dużo zamontowanych okien serii 735 w różnych okresach i nigdy nie spotkałem się z przeciekaniem.
    Zamiast słać skargi do Niemiec sugeruję sprawdzić podstawy montażu okien

    pozdrawiam

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniia13

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na Roto, dostaliśmy rabat 44% pomimo tego cena i tak zabija (okna dachowe zespolone z kolankowymi - 94/118 + 94/60). Na pocieszenie Uokna= 0,84 mam nadzieję że będą warte tej ceny.

  6. #46

    Domyślnie

    Mieszkam w bloku na poddaszu, mam 5 okien Roto 78x140 i jestem z nich bardzo niezadowolony. Już gdzieś to pisałem. Wiatr chula prze wywietrzniki nawet jak są zamknięte. Na zimę zaklejam je taśmą bo czasem bardzo wychładzają pokój, szcególnie w wietrzne dni. Jak się przystawi rękę to czuć wiatr. Dodatkow pomiędzy ramą i uszczlkę też czuć wiatr w górnej części okna. Ja w życiu nie kupie Roto. Serwis przyjezdzal kilka razy,wymieniali uszczelki ale dla mnie to po prostu bubel.
    A w nowym domu będe potrzebował 14 okien dachowych i chyba jednak postawie na Veluxa.

  7. #47

    Domyślnie Okno Roto R75

    Witam.Sprzedawca poleca mi okno ROTO R75 WD nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego okna podobno jest to nowość ale nic by o ty nie pisali nigdzie?Może ktoś coś wie na temat tego okna?Pozdr.

  8. #48

    Domyślnie

    Zapewne chodzi tu o okna o podwyższonej osi obrotu...to akurat jest bardzo wygodna sprawa...z podwyższonymi parametrami izolacyjnymi o około 15 %. Ale w katalogach Roto nie widać 75 tylko 85 lub 65 i widzę ze 65 to jest już RotoTronic czyli za Duuuuże pieniądze ze sterowaniem elektrycznym, 85 jest o około 1200 tańsze. Wiec albo rzeczywiście jest to nowość albo sprzedawca się pomylił. Niemniej jednak to okno jest dużo droższe od standardowego.
    A tak w ogóle to nie brałbym Roto...zgodzę się za ma wiele zalet, ze wykonanie, ze okucia są też bardzo dobre ale...no właśnie...Roto jest dużo wyżej montowane niż np Velux czy fakro, Nawet istniejąca od niedawna na polskim rynku firma Starlite wygląda na dachu o niebo lepiej. To że dużo wystaje to pal licho, każdemu podoba się co innego ale łata na której się je montuje tez musi być wyżej, a co za tym idzie kołnierz na dole nie da się już tak ładnie wyprofilować i często jest po łuku, nie chodzi mi o sam ołów tylko ta blaszka nad nim. A także blachodachówka która zachodzi na kołnierz w miejscu tej łaty może odstawać do góry i wygląda to średnio. Ja polecałbym Ci 3 inne firmy które wymieniłem, ale tylko ze względu na estetykę z zewnątrz, bo jakość i wykonanie okna jako produktu jest bardzo dobra.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniia13 Zobacz post
    My zdecydowaliśmy się na Roto, dostaliśmy rabat 44%
    Jesteście pewnie ze to było 44%?? pierwsze słyszę o takich rabatach w Roto...a już na pewno nie osobom prywatnym...firma w której pracuje była jedynym dystrybutorem Roto na jedne z województw i nie miała takiego Rabatu.
    Handlowcy często zawyżają cene produktu bo klient lubi oglądać rabaty Bo w sumie ładniej wygląda rabat 44% niz standardowe 25% ale 25 liczymy od 1000 zł a 44 pewnie od 1500. Sprawdz katalogi Roto

  10. #50

    Domyślnie

    witam ja kupowałem okna dachowe Roto trzy miesiące temu i dostałem 30% od cen katalogowych, 44% to naprawdę sporo, może bardzo duża ilość okien ??

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacekpieczara

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    budzów
    Kod pocztowy
    34-211
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ja szukałem bardzo długo okienek do mojego domu i co?i było tak poszedłem do pierwszego sklepu budowlanego i tam pan na to velux są naj naj lepsze do drugiego fakro są najlepsze zbaraniałem całkiem ,potrzebowałem 8 sztuk ceny prawie identyczne. oglądnijcie sobie je fakro velux roto ale nie oszukujmy się roto są naj lepsze mają 5 lat gwarancji otwieranie jest całkiem inne nisz w velux czy w fakro głowy sobie nie rozbijasz nie garbisz się przy nich te grube ramy i nawet kolor mają brązowy a nie szary pozdrawiam i to w cale nie jest REKLAMA

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać kolejnego wątku o oknach mam pytanie odnośnie okien OKPOL , wiem , że kazdy zachwala to co ma lub to czym handluje , ale może ma ktoś juz zamontowane i mógłby cos na ten temat powiedziec , będę bardzo wdzięczna aha i czy faktycznie okna wysokoosiowe sprawdzają sie w praktyce, czy na tyle są wykorzystywane .

  13. #53

    Domyślnie

    Okpol to taka typowa marketówka...wiertarkę możesz kupić np Boscha albo z marketu Pegasusa. Ja nie mówie ze to jest dziadostwo ale to mniej więcej tak wypada w porównaniu z wspomnianymi wyżej oknami. Bardziej bym Ci polecił firme Starlite. Co do okien wysoko osiowych...zobacz najpierw jakiej wysokości masz ścianke kolankowa bo jak wysoka to nawet nie wykorzystasz w praktyce ich zalet. Jak okno bedzie na prawidłowej wysokości czyli ok 120 cm od podłogi to wtedy jak najbardziej są wskazane
    jacekpieczara porównujesz okna z różnych półek bo Mowisz o oknach Roto z serii 7 a fakro i velux obrotówki. A te obrotówki są znacznie tansze. A jak Ktoś chciał Ci sprzedać tamte obrotówki w cenie wyokoosiowych roto to znaczy jednoznacznie ze zalezało mu na sprzedaży roto. Okucia zgodzę się roto ma jedne z najlepszych ale z ta gruboscia ramy nie przesadzajmy...nic nadzwyczajnego. Ogólnie jeden poziom z fakro i veluxem. Tylko te dwa znacznie łatwiej sie montują, co doceni dekarz, a czasem kilent też to odczuje i znacznie ładniej wyglądają na dachu. Mniej wystaja i pokrycie lepiej układa sie na kołnierzu

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Okpol to taka typowa marketówka...wiertarkę możesz kupić np Boscha albo z marketu Pegasusa. Ja nie mówie ze to jest dziadostwo ale to mniej więcej tak wypada w porównaniu z wspomnianymi wyżej oknami. Bardziej bym Ci polecił firme Starlite. Co do okien wysoko osiowych...zobacz najpierw jakiej wysokości masz ścianke kolankowa bo jak wysoka to nawet nie wykorzystasz w praktyce ich zalet. Jak okno bedzie na prawidłowej wysokości czyli ok 120 cm od podłogi to wtedy jak najbardziej są wskazane
    Wielkie dzięki za odpowiedz , ale powiem tak , dla mnie towar dla marketów zazwyczaj różni sie ceną , patrząc na inne produkty są o niebo tańsze, a tu patrząc na okna , porównując parametry , jakośc wykonania i cene różnicy nie ma prawie wcale (wiem" prawie" robi wielką różnicę) ale tu włąsnie tego nie widzę.jeżeli chodzi o firme Starlite to szczerze nie słyszałam o niej nic , co ja mówie , nie wiedziałam że taka jest , może mógłbyś mi cos powiedzieć bliżej , jakies namiary ,może być tu lub na priva .A co do okien wysokoosiowych to chyba jednak bedę musiała takie zamawiac bo scianka kolankowa jest na wysokości cos około 1m.

  15. #55

    Domyślnie

    To jest stronka producenta
    http://www.starlite.pl

    Okno obrotowe z kołnierzem rozmiar 78x118 kosztuje w granicach 800 zł z Vatem (22%)
    Niestety Starlite nie ma w swojej ofercie wysokoosiowych okien. Ale ma za to obrotowo-klapowe

    Tak to wygląda od srodka. Jak widać ładnie unosi się na siłownikach, trzeba tylko zwolnic klamkę.




    Uploaded with ImageShack.us

    Koszta takiego okna z kołnierzem rozmiar 78x118 to około 1200 zł z Vatem 22%
    Czyli o około 400 zł taniej niż np Roto serii 8 bo z nimi należy je porównywać.

  16. #56

    Domyślnie

    podbijam temat, choć pewnie ciężko jest porównywać okna i ich jakość bo większość osób jednak decyduje się na tą samą firmę na cały dach :/ ale docenię wszelkie opinie.
    okien będziemy potrzebować pewnie z 6.
    czy do pokoju długości 3,5m i szerokośći ok 3m wstawić jedno okno ok 1,4m szerokie i drugie wąskie czy może dwa szerokie okna?

    pokoje będą od północy jak również od południa.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  17. #57

    Domyślnie

    dach, który mamy jest dosc stromy i z tego co sie zorientowalam to mozemy wstawic oba typy okien:
    -okno obrotowe
    - okno wysokoosiowe

    Okna bedziemy wstawiac jako ze dach wymaga wymiany/naprawy poniewaz cieknie. Dom jest dopiero co kupiony i jest w nim jakas stara izolacja dachu wiec nei wiem jak sa polozone dachowki [takie ceramiczne o rudawym kolorze i falistym ksztalcie]

    czy sa jeszcze jakies inne typy okien?
    czy roznica pomiedzy dwoma powyzej wspomnianymi jest tylko kwestia uzytkowa? w sensie otwierac jest wygodniej okno wysokoosiowe niz okno obrotowe ? Przynajmniej takie odnioslam wrazenie.

    rozumiem, ze okna te juz sa polakierowane wiec glupie pytanie dotyczace tego czy ewentualnie olejowanie wchdozi w gre jest po prostu glupie. dodam ze kupimy okna gotowe czyli albo velux, fakro albo cos innego [probuje sie zorientowac, ktore maja najlepszy wskaznik cena:jakosc]

    widze ze na allegro sa sprzedawane cale komplety - czy wystarczy kupic taki komplet czy powinnismy na cos zwrocic uwage. przez cos - mam na mysli : czy instalowanie okien jest takie samo w obu przypadkach czy moze jest cos w konstrukcji dachu co ma znaczenie dla typu okien, ktore nalezy wybrac?

    pozatym - lepiej drewniane czy może pcv?
    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 07-02-2011 o 20:56
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post

    czy do pokoju długości 3,5m i szerokośći ok 3m wstawić jedno okno ok 1,4m szerokie i drugie wąskie czy może dwa szerokie okna?

    pokoje będą od północy jak również od południa.
    Planujesz mieć tylko okna połaciowe w pokojach?
    Poczytaj lepiej co się dzieje z tymi oknami kiedy pada śnieg i ile światła dają w tej sytuacji...

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,

    odnośnie okien VELUX pracowałem w tej firmie kilka lat. To co wkładają tam do środka to jest jakieś nieporozumienie.
    Nie będę pisałam bo ciężko w to uwierzyć. Wszystko jest ładnie oklejone cienką warstwą dobrego materiału
    w pierwszej klasie, żeby nie było widać... Jako były pracownik firmy VELUX kupiłem okna FAKRO. Nie wiem jak wygląda produkcja w FAKRO
    ale nie może być gorzej już jak w VELUX.

    Pozdrawiam

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipesco

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów ! Chciałbym się podzielić niemiłym doświadczeniem z firmą Velux ! Mianowicie, zakupiłem 6 okien dachowych tej firmy. Zanim doszło do zakupu oglądałem okna innych firm pod względem jakości wykonania, funkcjonalności itp. według mnie Velux wypadł bezkonkurencyjnie !! Jakość wykonania perfekcyjna ! Dostawa bardzo szybka. Towar perfekcyjnie zapakowany i zabezpieczony. Problem zaczął się dopiero gdy zobaczyłem na kartonach od rolet informację iż są one sterowane silnikiem 24V. Nie ma w tych roletach silnika 230V jak w zwykłych oknach a co za tym idzie nie mogę umieścić sobie np klawiszy przy oknie do otwierania -góra/dół- nie mogę też podłączyć tego w instalację KNX, którą chcę zastosować u siebie w domu. Wg przedstawiciela Velux jedynym rozwiązaniem jakie mogę zastosować to zakup sterowników KUX100 z pilotem do każdego okna !!! Zaznaczam, iż jeden sterownik kosztuje 500 zł. Uważam, że jest to rozwiązanie absurdalne ! Nie wyobrażam sobie mieć pilota przy każdym oknie a co gorsza uważać, żeby ich nie pomylić by nie doszło do sytuacji w której będę otwierał roletę w pokoju a otwiera mi się w łazience ! Wychodzi na to, że zostaję zmuszony do ponoszenia dodatkowych kosztów. Przedstawiciel Velux tłumaczy, iż na ich stronie i w materiałach jest zamieszczona taka informacja o konieczności zakupu dodatkowych sterowników. Dla mnie jest to niezrozumiałe - dostałem towar, z którego nie mogę skorzystać !! Czy miał ktoś z Was podobny problem ? W jaki sposób go rozwiązaliscie ? Czy można zastosować jakieś zasilacze albo coś abym mógł tym sterować jak ja chcę (chodzi mi głównie o KNX) Może ktoś z Was poradzi mi jak rozwiązać ten problem ? Zaznaczam, iż zależy mi na roletach zewnętrznych. Będę wdzięczny za pomoc. Mam nauczkę, że jak coś będę kupował w kolorze białym to muszę się zapytać czy nie należy kupić do tego białej farby.....
    Pozdrawiam Was bardzo serdecznie,
    Fil

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony