dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74

Temat: okna dachowe velux czy roto

  1. #61

    Domyślnie

    A nie możesz tego podpiąć przez transformator 24V?
    Przecież 24V to nie jest jakieś super-niestandardowe napięcie w instalacjach domowych...

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipesco

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witaj salik
    Nie wiem, nie znam się specjalnie na elektryce. Dopiero rozpoznaje temat. Na razie każdy mi mówi, że nidyrydy. ;-(

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipesco

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pozatym w tych roletach jest jakiś pocesor czy coś co dyskwalifikuje podpinanie innych urządzeń

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witaj,
    ja też zdecydowanie polecam veluxy. W poprzednim domu miałam fakro i nie byłam z nich specjalnie zadowolona. Teraz mam porównanie. Veluxy są wg mnie lepsze.

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipesco

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Masz rację Sylwia !
    Wykonanie jest super. Szczególnie okna do łazienki pcv, żadnych kantów tylko zaokrąglone profile. Zraziłem sę jednak tymi roletami i niesmak pozostał ...

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie jesteśmy na etapie wyboru okien dachowych. Potrzebujemy 9 sztuk 78x160. Przeglądałam różne oferty i nasuwa mi się pytanie a propos szyby dźwiękochłonnej Veluxa. Może ktoś z Was ma takie okno i czy faktycznie wygłusza np. deszcz?

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia z Poznania Zobacz post
    Witaj,
    ja też zdecydowanie polecam veluxy. W poprzednim domu miałam fakro i nie byłam z nich specjalnie zadowolona. Teraz mam porównanie. Veluxy są wg mnie lepsze.
    Ale to jest wątek "velux, czy roto", a nie "velux, czy fakro"
    I Veluxy się raczej nie przydadzą w domu w którym jest wysoka ścianka kolankowa (>1m).

  8. #68

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dachowe to ja mam skulight premium i system uszczelek bardzo dobrze się sprawuje, zadowolenie jest

  9. #69

    Domyślnie

    Witam,

    Powracam do tematu. Roto czy Velux i jakie rozmiary okien 140cm czy 160cm?

    W pierwszej opcji przekonany byłem do Roto, jednak nowa seria okien Velux i ten głęboki montaż to mocne argumenty.
    Mam 10 okien w dachu i planuję część okien dać klapowych, część obrotowych - w Veluxie chyba nie ma problemu z tym bo są wizualnie z zewnątrz takie same? Moze ktoś się orientuje? Dachówka to Domino - więc obniżony montaż byłby idealny. Czy są jakieś kluczowe argumenty przemawiające za tym aby montować okna mniejsze (140cm) niż większe?

    pozdrawiam i może ktoś coś podpowie.

    Jacek

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Właśnie jesteśmy na etapie wyboru okien dachowych. Potrzebujemy 9 sztuk 78x160. Przeglądałam różne oferty i nasuwa mi się pytanie a propos szyby dźwiękochłonnej Veluxa. Może ktoś z Was ma takie okno i czy faktycznie wygłusza np. deszcz?
    Różnica jest bardzo odczuwalna. Zapraszamy do posłuchania: http://www.velux.pl/klienci/produkty...e/cisza_cieszy

  11. #71

    Domyślnie

    Odradzam zakup okien firmy Roto załatwienie jakiej kolwiek reklamacji graniczy z cudem , tzn jest to niemożliwe , druga sprawa jakosc wykonania tych okien sa to lata 60te ja niestety dalem sie namowic nie ogladajac wczesniej tych okien ! przed zakupem porownajcie sobie Fakro z Roto nie zwracajcie uwagi na okucia zewnetrzne jakie sa zachwalane przez firme Roto iz sa nowoczesne, niestety w odleglosci kilku metrow nie widac juz roznicy
    NIe ma czegos takiego jak Gwarancja w Roto !!!

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysiek_g

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-314
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikusmikus2 Zobacz post
    Odradzam zakup okien firmy Roto załatwienie jakiej kolwiek reklamacji graniczy z cudem , tzn jest to niemożliwe , druga sprawa jakosc wykonania tych okien sa to lata 60te ja niestety dalem sie namowic nie ogladajac wczesniej tych okien ! przed zakupem porownajcie sobie Fakro z Roto nie zwracajcie uwagi na okucia zewnetrzne jakie sa zachwalane przez firme Roto iz sa nowoczesne, niestety w odleglosci kilku metrow nie widac juz roznicy
    NIe ma czegos takiego jak Gwarancja w Roto !!!
    Jeśli kogoś to zainteresuje to ja opiszę swoją reklamację w ROTO. Kupiliśmy tylko jedno okno z firmy Roto jeszcze nie mieszkaliśmy w domu ale zimą był delikatnie ogrzewany kozą. Na wiosnę okazało się że szyba w oknie jest pęknięta. Od razu żałowałem, że nie kupiłem okna innej firmy. Pomyślałem, że złożę reklamację ale nie dawałem sobie większych szans na pozytywne załątwienie reklamacji bo pewnie znajdą setki powodów mojej winy a dodatkowo co to za klient co kupił jedno okno. Bardzo się pomyliłem... oddzwonili do mnie, umówili się, przyjechał pan - wymienił szybę i było super. Więc ten post powyżej pisany jednorazowo jest mało wiarygodny. Ja osobiście polecam tą firmę. Jeśli ktoś się zastanawia to naprawdę warto. może veluksy bardziej rozreklamowane ale nie żałuję zakupu ROTO
    Krzysiek

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam,
    wszystkie nasze okna z zewnątrz są koloru antracytowego.
    Przy zastosowaniu obniżonego montażu, oknow dachu ładniej wygląda, ale także ma lepsze parametry izolacyjne. Doobniżonego montażu zalecamy kołnierz EDJ. Aby uzyskać w pomieszczeniu napoddaszu dobrej widoczności, wentylacji oraz oświetlenia należy zwrócić uwagęna rozmiar okien. Minimalna powierzchnia szyb do powierzchni podłogi powinnawynosić od 1/8 do 1/10. Oznacza to, że im większe pomieszczenie tym większamusi być powierzchnia okien.


    Pozdrawiam,

    Paulina
    Konsultant VELUX


  14. #74

    Domyślnie

    Temat odświeżę.
    Bo też zastanawiam się nad ROTO.

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    czy roznica pomiedzy dwoma powyzej wspomnianymi jest tylko kwestia uzytkowa? w sensie otwierac jest wygodniej okno wysokoosiowe niz okno obrotowe ? Przynajmniej takie odnioslam wrazenie.
    No właśnie . Jaka jest przewaga wysokoosiowych?
    Moje ściany kolankowe będą mieć 118-126cm.

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    pozatym - lepiej drewniane czy może pcv?
    Też mnie to nurtuje. Są jeszcze aluminiowe.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony