dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 200
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    prosze odpowiedziec na moje wczesniej postawione pytania :

    Nie przybedzie bezrobotnych budowlancow?
    Nie zmaleje liczba budowanych budynkow?
    Ceny nieruchomosci beda nadal rosnac?

    a wyniki sprawdzimy za pol roku - zgoda?
    Zobaczymy czy teorie ekonomiczne sie sprawdzaja.

  2. #42

    Domyślnie

    Trawestując pewne znane przysłowie muszę stwierdzić , że sposób postrzegania rzeczywistości zależy od miejsca zamieszkania. Sytuacja na rynku pracy w dużych miastach np. Wrocław, Warszawa jest zupełnie inna niż na dalekiej prowincji. Jeśli ktoś tego nie zauważa to trudno z nim o czymkolwiek dyskutować. W naszym kraju teorie rynku światowego nie zawsze się sprawdzały. Jeszcze niedawno, gdy na całym świecie ceny miedzi czy też węgla spadały u nas rosły mimo dość stabilnych kursów walut...A co do pracowników to będzie tak jak napisał leszeq - szara strefa lub Irlandia, tu jest Polska a nie normalny świat..
    Stosując znaki diakrytyczne wyraża się szacunek dla czytających...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mizeraki
    Nie przybedzie bezrobotnych budowlancow?
    Możliwe, że przybędzie. W końcu jednym ze sposobów obniżania kosztów, jest zwalnianie pracowników. Nie znaczy to jednak, że ceny będą niższe.

    Cytat Napisał mizeraki
    Nie zmaleje liczba budowanych budynkow?
    Zapewne zmaleje. Nie znaczy to jednak, że solidne firmy działające na pograniczu opłacalności, poopuszczają drastycznie ceny za swoje usługi.

    Cytat Napisał mizeraki
    Ceny nieruchomosci beda nadal rosnac?
    Już od dawna nie rosną a ceny za robocizne jakoś w wielkim stopniu nie pospadały.

    Cytat Napisał mizeraki
    Zatem spodziewam sie spadku cen mniej wiecej o polowe.
    Średnia cena za wykonanie tynku cem-wap to 15 zł/m2. Bardzo wątpie w to, że w tym jeszcze roku jakiś solidny wykonawca zrobi Ci takie tynki za 7,5 zł/m2. Jeśli znajdzie się taka firma, to niech się do mnie zgłośi, a w przeciągu 1 dnia zasypię go zleceniami
    Trzymajmy się ciepło

  4. #44

    Domyślnie

    Leszeq - a ja poproszę o glazurnika któremu wystarczy 15,- no może 18,- PLN za położenie m2 glazury. Oczywiście tylko legalna firma z referencjami...

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    "Trawestując pewne znane przysłowie muszę stwierdzić , że sposób postrzegania rzeczywistości zależy od miejsca zamieszkania. Sytuacja na rynku pracy w dużych miastach np. Wrocław, Warszawa jest zupełnie inna niż na dalekiej prowincji. Jeśli ktoś tego nie zauważa to trudno z nim o czymkolwiek dyskutować."
    - mimo ze uzywa Pan znaki diakrytyczne, ciezko zauwazyc mi u Pana szacunek dla polemisty. Prosze jednak zauwazyc ze sposob w jaki postrzega sie rzeczywistosc nie ma wplywu na nia sama. To znaczy rzeczywistosc jest niezalezna od sposobu jej postrzegania. Krotko mowiac to znane przyslowie jest jak wiele znanych przyslow kompletnie pozbwione sensu.


    Fajnie mnie ,ze Pan pouczyl, prosze tez zauwazyc ze 2 posty temu popelnilem karygodny blad - bardzo merytoryczie.

  6. #46

    Domyślnie

    A ja dalej czekam na odpowiedż na pytanie jak ma pracować jednoosobowa firma branży budowlanej poniżej kosztów ...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Powerhouse
    Leszeq - a ja poproszę o glazurnika któremu wystarczy 15,- no może 18,- PLN za położenie m2 glazury. Oczywiście tylko legalna firma z referencjami...
    Przykro mi ale za takie pieniążki, to mogę Ci podesłać tylko niewidomego glazurnika
    Trzymajmy się ciepło

  8. #48

    Domyślnie

    Leszeq - no dobra, zaszaleję dam 20,- za m2.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie a jednak absurd znowu wygrywa

    widze Panowie ze wygodniej jest polemizowac jak sie ma identycze poglady.
    gratuluje wyjscia z tej trudnej sytuacji.
    Tyle ze to nie zaczaruje rzeczywistosci.
    O przetrwaniu pracujac ponizej kosztow wlasnych - pare postow powyzej.

    Znane przyslowia kontra teorie ekonomiczne. - konkurencja jak z monty pythona.

  10. #50

    Domyślnie

    Jak szaleć to szaleć
    Więc tak,poproszę ze 2 młodych pomocników,najlepiej nie studiujących,szybko się uczących - daje 4 zł na godz,poproszę ze dwóch malarzy -szpachlarzy ze znajomością kartongipsu,,niepalących abstynentów,najlepiej "sprawnych" rencistów- 6 zł na godz.

    Na podobnym forum gazety wyborczej od października jeden z forumowiczów w podobnym tonie prowadzi krucjatę przeciwko budowlańcom

    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...769&a=86532769

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mizeraki
    widze Panowie ze wygodniej jest polemizowac jak sie ma identycze poglady.
    gratuluje wyjscia z tej trudnej sytuacji.
    Tyle ze to nie zaczaruje rzeczywistosci.
    O przetrwaniu pracujac ponizej kosztow wlasnych - pare postow powyzej.

    Znane przyslowia kontra teorie ekonomiczne. - konkurencja jak z monty pythona.
    Udowodnisz mi swoje racje, kiedy za te pół roku podeślesz mi tę super ekipę do tynków za 7,5 zł/m2 i pokażesz mi efekty ich pracy. Prowadzisz dziennik budowy więc z pewnością wszystko tam udokumentujesz. Będę go bacznie obserwował.

    Cytat Napisał mart 3210
    Jak szaleć to szaleć
    Więc tak,poproszę ze 2 młodych pomocników,najlepiej nie studiujących,szybko się uczących - daje 4 zł na godz,poproszę ze dwóch malarzy -szpachlarzy ze znajomością kartongipsu,,niepalących abstynentów,najlepiej "sprawnych" rencistów- 6 zł na godz.
    Chłopaki no co wy - przyjmujecie pracowników wbrew wszystkim wskaźnikom ekonomicznym na świecie? Wasze postępowanie jest totalnym zaprzeczeniem tego co można wywnioskować z sytuacji panującej na wall street
    Trzymajmy się ciepło

  12. #52

    Domyślnie

    Nie było żadnej trudnej sytuacji, nie ma sensu polemika z kimś kto podchodzi do rzeczywistości w sposób życzeniowy - bo tak powinno być, bo pewien znany ekonomista gdzieś za wielką wodą opracował pewną teorię... Powtarzam, tutaj jest Polska i nic nie da się przewidzieć na 100%, jak będzie zobaczymy za jakiś czas...
    A prowadzący działalność gospodarczą w budowlance /firma jednoosobowa/ to niby jak ma ciąć koszty ? Sprzedać samochód i narzędzia nosić na piechotę, a materiały budowlane w plecaku ? Pozbyć się profesjonalnych elektronarzędzi i maszyn kupując w zamian chińską tandetę no name, a właściwie po co jakieś skomplikowane narzędzia - wystarczy kielnia, młotek i kawałek sznurka udającego pion...
    Podpierając się "jedynie słusznymi teoriami ekonomicznymi" nie zaczaruje się polskiej rzeczywistości. Proszę zejść na ziemię.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    "Udowodnisz mi swoje racje, kiedy za te pół roku podeślesz mi tę super ekipę do tynków za 7,5 zł/m2 i pokażesz mi efekty ich pracy. Prowadzisz dziennik budowy więc z pewnością wszystko tam udokumentujesz. Będę go bacznie obserwował."



    prosze o CYTAT ze mnie gdzie napisalem ze ceny sa teraz po 15 - oraz w ktorym miejscu napisalem ze bedzie po 7,5. Bo wydaje mi sie ze napisal to Pan lub inny wykonawca.

    U mnie ceny sa na poziomie 24 zl za prace i smiem twierdzic ze moga spasc o polowe czyli do 12 zlotych.
    Czy spadek produkcji cementu o 44% to fakt czy tez myslenie zyczeniowe?
    Czy ten fakt cos oznacza dla budownictwa?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszeq
    Cytat Napisał Powerhouse
    Leszeq - a ja poproszę o glazurnika któremu wystarczy 15,- no może 18,- PLN za położenie m2 glazury. Oczywiście tylko legalna firma z referencjami...
    Przykro mi ale za takie pieniążki, to mogę Ci podesłać tylko niewidomego glazurnika
    A to jest juz perelka Panowie - urzadziliscie sobie kabarecik - ha, ha, ha - niewidomy glazurkik 15 zl . nie wiem ile glazury mozna ulozyc w miesiac - powiedzmy 200 metrow. - czyli 3tys zl.

    A wiecie ile zarabia mlody lekarz bez specjalizacji - 1850 zl . haha.
    Ich wiedza i odpowiedzialnosc troche sie roznia.

    Jesli moge ryzykowac ze bedzie leczyl mnie tak oplacany lekarz, to ryzyko zwiazane z kiepskim glazurnikiem raczej mnie nie rusza.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mizeraki
    "Udowodnisz mi swoje racje, kiedy za te pół roku podeślesz mi tę super ekipę do tynków za 7,5 zł/m2 i pokażesz mi efekty ich pracy. Prowadzisz dziennik budowy więc z pewnością wszystko tam udokumentujesz. Będę go bacznie obserwował."



    prosze o CYTAT ze mnie gdzie napisalem ze ceny sa teraz po 15 - oraz w ktorym miejscu napisalem ze bedzie po 7,5. Bo wydaje mi sie ze napisal to Pan lub inny wykonawca.

    U mnie ceny sa na poziomie 24 zl za prace i smiem twierdzic ze moga spasc o polowe czyli do 12 zlotych.
    Czy spadek produkcji cementu o 44% to fakt czy tez myslenie zyczeniowe?
    Czy ten fakt cos oznacza dla budownictwa?
    To, że u Pana tynki są po 24 zł/m2 nie znaczy, że wszędzie tak jest.
    Ceny tynków tutaj można sprawdzić: http://forum.muratordom.pl/tynki-cena,t150960.htm

    A oto Pańska wypowiedz o spadkach cen:
    Cytat Napisał mizeraki
    Skupianie sie na moim nieszczesliwym okresleniu - glaskania cementu, nie rozwiazuje sprawy i chcialbym sie z niego wycofac.
    Tak sie sklada ze powiedzmy w roku 2003 gladzenie tynku polegalo na tym samym co obecnie - a kosztowalo 2 razy mniej. Pensje w innych sektorach rowniez wzrosly w tym czasie ale srednio o okolo 15%. Bylo to wynikiem nienotowanego wczesniej zapotrzebowania na prace w branzy budowlanej.
    Ale - i tu sie powtarzam - te czynniki wygasly. Warunki sie zmienily o 180 stopni.
    Zatem spodziewam sie spadku cen mniej wiecej o polowe.
    Ja oczywiscie nie mam nic przeciwko zeby robotnik budowlany zarabial 6 tys na reke a nawet wiecej, dopoki sam za jego prace nie place.
    Trzymajmy się ciepło

  16. #56

    Domyślnie

    Witam,
    pozwolę sobie powrócić do tematu, który też zacząłem.
    Po pierwsze kolega ma rację
    Cytat Napisał Powerhouse
    Podpierając się "jedynie słusznymi teoriami ekonomicznymi" nie zaczaruje się polskiej rzeczywistości. Proszę zejść na ziemię.
    Po drugie, gdy zabraknie materiałów (np. cementu , o którym było napisane) będą sprowadzane tak samo jak np. produkty spożywcze.
    Prosty przykład znam kilka osób z rodziny z zachodniej Polski, którzy po materiały jeźdzą do Niemiec ponieważ się bardziej opłaca nawet po odliczeniu kosztów transportów (chodzi mi o dostawczy nie osobówka) ale to drugorzędna sprawa.
    Cytat Napisał mizeraki
    Moja zona ktora w szpitalu bielanskim, po naprawde ciezkich studiach ratowala ludzkie zycie zarabiala 1200 ( miesiecznie).
    jest lekarzem i tak mało zarabia?? nie wierzę.
    Jeśli już tak jest to też jest Twoja, jak i nasza wina ponieważ Ty, ja, on, inni wybraliśmy takie osoby do sejmu, które nie potrafią poradzić sobie z każdym problemem finansowym, w każdej dziedzinie.
    Powracając do meritum sprawy, ja prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i nie wyobrażam sobie jechać po kosztach, bo wtedy nigdzie nie pojadę (jedynie PKSem do Urzędy Pracy)
    Jak zaczynałem było ciężko, ponieważ samochód własny wykorzystywałem, narzędzia to były chińskie podróbki, na orginalne nie było mnie stać itd. ( koszt związane ze sprawami urzędowymi) ale nie będę się rozczulał nad sobą, gdyż to nie czas i miejsce.
    Polski rynek zawsze nas zaskakuje i na pewno nie raz jeszcze zaskoczy. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie mówmy, że "będzie o 50% taniej".
    Czas pokaże jak będzie.
    Pozdrawiam
    KOMPLEKSOWE REMONTY WYKOŃCZENIOWE !!!
    Więcej o mnie i mojej pracy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zeniowe+Lublin

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zatem nigdzie nie napisalem tych liczb - prosze poszukac innego cytatu bo tu ich nie ma. Uzyl ich uzytkownik Powerhouse. Bedzie moja racja jak udowodnie teze pana Powerhouse ze spadnie do 7,50. misterna konstrukcja myslowa.

    Ja niczego takiego nie twierdzilem. Twierdze ze koszty placy w budowlance spadna o polowe,

    Coz, dziekuje za mila i utrzymujaca sie na poziomie dyskusje. Czas zweryfikuje nasze przewidywania.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mizeraki
    Zatem nigdzie nie napisalem tych liczb - prosze poszukac innego cytatu bo tu ich nie ma. Uzyl ich uzytkownik Powerhouse. Bedzie moja racja jak udowodnie teze pana Powerhouse ze spadnie do 7,50. misterna konstrukcja myslowa.

    Ja niczego takiego nie twierdzilem. Twierdze ze koszty placy w budowlance spadna o polowe,

    Coz, dziekuje za mila i utrzymujaca sie na poziomie dyskusje. Czas zweryfikuje nasze przewidywania.
    Daj spokój mizeraki - nie ma co się unosić. Wszyscy jesteśmy na forum żeby sobie pomagać, więc podejdz do tej rozmowy z pewnym dystansem.
    Będzie tak jak napisałeś - czas zweryfikuje nasze poglądy.
    Trzymajmy się ciepło

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mizeraki

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie teraz to naprawde koniec

    o rany - produkcja cementu nie spada bo zepsuly sie fabryki - produkcja cementu stanela bo magazyny sa pelne a nikt go nie kupuje.

    Fabryki samchodow staja z tego samego powodu. Jest nadmiar cementu, samochodow i rak do pracy. NIE MA PRACY - KRYZYS.
    nikt nie ma pieniedzy.

    ciekawe czemu wiekszosc z was jest budowlancami - I czemu nie jestescie w robocie, tylko marnotrawicie czas.

    Koniec i bomba - a kto czytal ten traba.

  20. #60

    Domyślnie

    Dobrze, że to była dyskusja, a nie kłótnia.
    Każdy ma po trochu rację, ale jasnowidzem to chyba z Was nikt nie jest
    Leszeq ma rację to forum jest do pomocy, tym którzy szukają odpowiedzi na zagadnienia budowlane dlatego nie róbmy zadymy Panowie
    Cytat Napisał mizeraki
    I czemu nie jestescie w robocie, tylko marnotrawicie czas.
    No właśnie co Wy panowie robicie, tylko cały dzień dyskutujecie a inni jak ja pracują w BUDOWLANCE
    KOMPLEKSOWE REMONTY WYKOŃCZENIOWE !!!
    Więcej o mnie i mojej pracy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zeniowe+Lublin

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony