dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 158
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 3147
  1. #3101

    Domyślnie

    Robie u siebie taras i mam jedna zagowstke. Mianowicie od strony poludniowej taras licuje mi sie z poziomem przyszlego trawniku, niestety nie moge juz wybrac wiecjej ziemi. Jak w takim przypadku zrobic czolo od tej strony. Mam zamiar to przysypac ziemia na rowni z tarasem. Myslalem o plycie OSB przykreconej do konstrukcji i zabezpieczeniu tego tylko czym i jak?

    Co sadzicie o konstrukcji z debu?

  2. #3102

    Domyślnie

    @volvo132 jakie "czoło"? Opisujesz element ozdobny nad poziomem terenu? Czy niewidoczny pod poziomem?

  3. #3103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Mędrcy, taras mam zrobiony z thermojesionu, malowany z 8 razy olejem Sadolina w kolorze palisander (taras ma jakieś 7 lat), w tym roku wreszcie udało się zrobić schody - z modrzewia, fachowiec stwierdził, że na schody lepsza będzie lakierobejca - Sadolin w kolorze palisander, po 2 malowaniach kolor jest zupełnie inny niż tarasu - ktoś ma mądry pomysł jak doprowadzić do ujednolicenia?
    Lakerobejce najlepiej usunąć szczotkarką

  4. #3104

    Domyślnie

    Cytat Napisał volvo132 Zobacz post
    Robie u siebie taras i mam jedna zagowstke. Mianowicie od strony poludniowej taras licuje mi sie z poziomem przyszlego trawniku, niestety nie moge juz wybrac wiecjej ziemi. Jak w takim przypadku zrobic czolo od tej strony. Mam zamiar to przysypac ziemia na rowni z tarasem. Myslalem o plycie OSB przykreconej do konstrukcji i zabezpieczeniu tego tylko czym i jak?

    Co sadzicie o konstrukcji z debu?
    Nie dawaj na łączenie żadnej konstrukcji drewnianej. Najlepiej użyć obrzeża do trawników z mała dylatacją od tarasu.

  5. #3105

    Domyślnie

    @bajcik tak mam na myśli elementy niewidoczne pod poziomem deski tarasowej, czyli konstrukcji legarowej.

    @jaro0106 też o tym myślałem, ale obawiam się o estetykę i jakoś nie bardzo mogę sobie to zobrazować. Czyli daje np. obrzeże i potem ile tej przerwy i potem jak zakończyć obramowanie tarasu, w taki sam sposób jakby poziom terenu był powiedzmy z 15-20cm poniżej tarasu?

  6. #3106

    Domyślnie

    Cytat Napisał volvo132 Zobacz post
    @bajcik tak mam na myśli elementy niewidoczne pod poziomem deski tarasowej, czyli konstrukcji legarowej.

    @jaro0106 też o tym myślałem, ale obawiam się o estetykę i jakoś nie bardzo mogę sobie to zobrazować. Czyli daje np. obrzeże i potem ile tej przerwy i potem jak zakończyć obramowanie tarasu, w taki sam sposób jakby poziom terenu był powiedzmy z 15-20cm poniżej tarasu?
    Legary odsuwasz o kilkanaście centymetrów od krawędzi tarasu więc od legaru do obrzeża masz te kilkanaście centymetrów miejsca między deską a obrzeżem robisz 1-2 cm szparę . Ewentualnie możesz zamiast trawy w bezpośredniej odległości od tarasu wysypać żwir ale obrzeże i tak się wtedy przydaje .

  7. #3107

    Domyślnie

    Ok, a w jaki sposób oprzeć te obrzeża? o coś muszą być oparte inaczej mogą przechylić się w stronę tarasu. Chyba, że osadzić je na podsypce z cementu i piasku i polać wodą, wtedy jak to zwiąże to raczej obrzeże nie ma szans się przechylić. Aktualnie mam wybraną warstwę wierzchnią ziemi pod słupy betonowe i konstrukcję drewnianą o 10cm szerzej niż zakończenie tarasu.
    Zastanawiam się również nad białymi kamykami, które i tak będą musiały być jako opaska od strony południowej gdzie jest taras ze względu na wysoki poziom gruntu, który finalnie jako trawnik nachodziłby na elewację. Obrzeża pewnie i tak w tym przypadku dodatkowo byłby zalecane do utrzymania w miejscu kamyków. Tylko czym od strony tarasu przytrzymać grunt, żeby się nie osuwał?

  8. #3108

    Domyślnie

    Cytat Napisał volvo132 Zobacz post
    Ok, a w jaki sposób oprzeć te obrzeża? o coś muszą być oparte inaczej mogą przechylić się w stronę tarasu. Chyba, że osadzić je na podsypce z cementu i piasku i polać wodą, wtedy jak to zwiąże to raczej obrzeże nie ma szans się przechylić. Aktualnie mam wybraną warstwę wierzchnią ziemi pod słupy betonowe i konstrukcję drewnianą o 10cm szerzej niż zakończenie tarasu.
    Zastanawiam się również nad białymi kamykami, które i tak będą musiały być jako opaska od strony południowej gdzie jest taras ze względu na wysoki poziom gruntu, który finalnie jako trawnik nachodziłby na elewację. Obrzeża pewnie i tak w tym przypadku dodatkowo byłby zalecane do utrzymania w miejscu kamyków. Tylko czym od strony tarasu przytrzymać grunt, żeby się nie osuwał?
    Jest wiele wersji obrzeży , najwygodniejsza była by w formie palisady z tworzywa , ale zwykłe też się nadają takie zwykłe bordy .

  9. #3109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Lakerobejce najlepiej usunąć szczotkarką
    czyli nie ma szans, żeby to kiedykolwiek osiągnęło tę samą barwę?

  10. #3110

    Domyślnie

    @jaro0106 dzięki tak też zrobię. Po dokładniejszych pomiarach wyszło, że taras bedzie ponieżej poziomu trawnika, wiec jednak muszę tą ziemię wybrać 5 cm, najwyżej przy płocie zrobię podwyższenie i wkopie palisady.

    Jeszcze takie pytanie. Mam zamiar zastosować legary z dębu i zaimpregnować. Główne legary 10x10, kontr legary 9x5. Główne legary podparte na słupach betonowych co 80x110cm, kontr legary co 40 cm. Czy takie punkty podparcia sa OK?
    Ostatnio edytowane przez volvo132 ; 14-04-2021 o 10:34

  11. #3111

    Domyślnie

    Wystarczy. Ja dawałem legary 140x60 podparte co ~110-115 cm i na to kontrlegary 95x45 co 45cm. Deska 28mm(albo 27mm) i jest bardzo sztywno.

  12. #3112

    Domyślnie

    Panowie jeszcze glupie pytanie. Deski mam wszystkie 4 metrowe, wiec z racji wneki okiennej 20cm musze wiekszosc dociac do 380cm. Zrobic to przed impregnacja, olejowaniem, czy moze zaimpregnowac, zaolejowac na raz, przykrecic i do listwy prowadzacej dociac wszystkie deski w linii, a nastepnie od czola miejsce po cieciu zaimpregonowac i olwjowac? Jestem za opcja nr 2, bo wygodniej i wyjdzis napewno rowno, jednak czy nie bedzie widac roznicy po olejowaniu na ttm fragmencie?

  13. #3113

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S Zobacz post
    Witam,
    Pdaje kolejny link na deske tarasowa i nie tylko:
    http://www.anteholz.com.pl/download/Ante05_4.pdf
    Moze sie komus przyda
    Jeśli chodzi o deski tarasowe i impregnacje ich to polecam impregnaty firmy osmo najlepsze farby do drewna https://natural-wood.pl/29-impregnat...smo-zewnetrzne

  14. #3114

    Domyślnie

    Przymierzam się do położenia gładkich desek 28x145, klasa A/B z modrzewia syberyjskiego na balkonie. Na płytki zostanie położona membrana, na nią bezpośrednio podkładki gumowe i legary 43x70. Balkon południowy.
    Zostały mi polecone wkręty dedykowane dla modrzewia syberyjskiego: https://www.holzland.de/p/tefix-edel...-tg/HL1543363/
    Ktoś ma z nimi doświadczenie? Szeroki łepek ma lepiej trzymać deskę, niestety będą przez to bardziej widoczne.
    Chciałbym pozostawić surową deskę, aby naturalnie poszarzała (pokryła się patyną). Jak długo może trwać taki proces? Ze znalezionych przeze mnie informacji wynika, że olejowanie lub jego brak, nie ma wpływu na żywotność desek, a pęknięcia, łódkowanie itp uzależnione są jedynie od samej deski i sposobu montażu. Osobiście bardzo odpowiada mi naturalna szarość desek. Będę wdzięczny za komentarze osób, które mają doświadczenie z surowym modrzewiem syberyjskim na tarasach.
    Z góry dzięki za porady i przemyślenia

  15. #3115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hansons83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    67

    Domyślnie

    Witam.

    Mam przygotowane słupki betonowe z prętami fi14 pod konstrukcję tarasu w rozstawie ~120x120. Pierwotny plan był aby na słupkach mocować belki 10x10 na to legary i deski, jednak w okolicznych składach itp. dostępne jest jedynie drewno świeże albo klejone po długości. Dostępne jest drewno konstrukcyjne ale o przekroju 60x120, te 120 na wysokość nie jest problemem bo zostawiłem więcej miejsca, ale zastanawiam się czy 60mm na szerokość to nie za mało po wywierceniu otworów pod szpilki? Na słupkach pojawiły się powierzchniowe pęknięcia niezbyt duże, czy powinienem to wypełniać (jaką zaprawą?) czy wystarczy zabezpieczyć przed wodą dysperbitem itp?
    Pozdrawiam.

  16. #3116

    Domyślnie

    Ja mam 140x60 na szpilkach fi14 i nie ma problemu. Dajesz duże podkładki i nie drgnie.

  17. #3117

    Domyślnie

    @hansons83 ja przewiercałem 100x50 i nic złego się nie działo.

  18. #3118

    Domyślnie

    Mam pytanie, odnośnie olejowania legarów, kontrlegarów i desek na taras. Wszystkie te elementy są impregnowane ciśnieniowo. Legary, kontrlegary i deski od spodu chciałam zaolejować bezbarwnym olejem. Deski na wierzchu na razie chciałam zostawić tylko zaimpregnowane, ale od sprzedawcy i osoby, która impregnowała materiał usłyszałam, że sama impregnacja wystarczy i nie ma sensu tego, co jest pod spodem tarasu już olejować. Podpowiedzcie czy warto olejować czy zostawić jak jest?

  19. #3119
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Dobry.

    Potrzebuje zrobić mały tarasik za domem.
    Na te chwile jest beton, na to papa.
    Przymierzam się do zakupu modrzewia syberyjskiego i mam parę pytań

    Podkładki pod legary guma czy plastikowe aby na wstępie wypoziomować powierzchnie pod deski.
    Jakie wkręty do drewna z przyzwoitą jakością do ceny.
    Drewno będzie niestety nieimpregnowane ciśnieniowo; jakiej bazy i oleju używaliście?.

    Z góry dziękuje jeśli komuś chciało byś się coś skrobnąć

  20. #3120

    Domyślnie

    Nie dawaj papy w miejscach gdzie bedzie wysoka temperatura i słońce. To śmierdzi, a poza tym wydziela szkodliwe opary.

Strona 156 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony