dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 158
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 3145
  1. #3081

    Domyślnie

    No powiem szczerze, że naprawdę bardzo ciekawy temat!
    ------------------------------------------------
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-09-2020 o 16:57

  2. #3082

    Domyślnie Zależność przekroju legarów od rozstawu podpór

    Czy zna ktoś kalkulator pozwalający policzyć jaki powinien być przekrój legarów przy danym rozstawie podpór (lub jaki powinien być rozstaw podpór w zależności od przekroju legarów) ?

  3. #3083

    Domyślnie

    Siema. Postaram sie podniesc temat. Nurtuje mnie jedno pytanie przy wylewaniu slupow w szalunku z tuby. Lepiej odrazu zatopic szpilki w betonie(nie utopi sie w takim b25 z betoniarni?) Czy wiercic pozniej i kotea chemiczna(obawiam sie o trudnosc w wierceniu b25 oraz czy nie peknie slup podczas wiercenia z udarem?) Ktos cos podppwie?

  4. #3084

    Domyślnie

    cześć,

    mam pytanie dotyczące słupków betonowych przy elewacji.
    Problem jest taki, że przy samym budynku, wokół płyty fundamentowej, zrobiony jest drenaż. Dodatkowo niedaleko drenażu w odległości około 50cm od elewacji zakopane są rury odprowadzające wodę opadową z dachu. Uniemożliwia mi to zrobienie słupków betonowych bliżej niż około 60cm od elewacji.

    Jak sobie z tym radziliście?
    na jednej z poprzednich stron widziałem, że jeden użytkownik zrobił przy samej elewacji betonowy murek (wylewkę).
    Czy ktoś stosował inne metody ?

  5. #3085

    Domyślnie

    @pawnook jak potrafisz szpilki utrzymać w prawidłowo podczas zalewania, to możesz zalać. A jak nie to można je wkleić we wywiercone otwory (na klej cx5 chyba).
    @DaniG przesunąć te rury, słupki płytsze, murek (przynajmniej tam gdzie ludzie będą chodzić), mocniejsze belki - można kombinować

  6. #3086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Siema. Postaram sie podniesc temat. Nurtuje mnie jedno pytanie przy wylewaniu slupow w szalunku z tuby. Lepiej odrazu zatopic szpilki w betonie(nie utopi sie w takim b25 z betoniarni?) Czy wiercic pozniej i kotea chemiczna(obawiam sie o trudnosc w wierceniu b25 oraz czy nie peknie slup podczas wiercenia z udarem?) Ktos cos podppwie?
    Jak przywiozą ci zupę, to się utopi.
    Ja miałem beton z worka i sam regulowałem gęstość mieszanki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #3087

    Domyślnie

    Ja wierciłem później - potrzeba sds (czy jak to się tam zwie).
    Zatopić byłoby łatwiej, ale potrzeba też precyzji w ustawieniu prętów.

  8. #3088

    Domyślnie

    Ja też wierciłem. Głównie z powodu braku czasu. Zalewałem po południu i już nie było czasu się bawić ze szpilkami. Zamiast wklejać wsadzałem kotwy rozporowe z długą szpilką.

  9. #3089

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak przywiozą ci zupę, to się utopi.
    Ja miałem beton z worka i sam regulowałem gęstość mieszanki.
    Z worka odpada, za dużo roboty i cenowo wyjdzie gorzej. Myślę jeszcze żeby zamówić suchy i ewentualnie na taczce trochę z wodą domieszać. Mam czas do przyszłego wtorku żeby to przemyśleć. Chyba, że uważacie ten suchy za zły pomysł?

  10. #3090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z suchym robota taka sama, jak z worków.

    Ile masz m3 tego betonu, że cena robi taką różnicę ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #3091

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Z suchym robota taka sama, jak z worków.

    Ile masz m3 tego betonu, że cena robi taką różnicę ?
    Wychodzi 1.3m3 na slupy. Z 20kg baumita wg karty technicznej zrobie 0.01 m3. Wiec troche tych woreczkow musialbym kupic.

  12. #3092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No cóż, musisz mieć olbrzymi taras. Ja miałem 15 słupów, każdy 22l betomu, 30worków po 8zł
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-03-2021 o 19:19
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #3093

    Domyślnie

    Mi poszło 1.5m3. Brałem połsuchy. Trochę mieszałem z wodą i do dołu.

  14. #3094
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daniel1986

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    32-007
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jak laczycie legary po dlugosci? U mnie dlugosc tarasu prawie 18m i legary 100x200x6000. Mocowanie na szpilkach i nakretkach, rozpietosc miedzy podparciami ok 1.75m. Robic nakladki jak opisane jest tutaj: https://receptynadom.pl/krotszych-be...wie-dachowe-3/ czy wystarczy w punkcie laczenia przykrecic na kilka dlugich wkretow (np 6x140) deske 1m do obu legarow ?

  15. #3095

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź czy świerk szwedzki, to dobry materiał na taras? Mam możliwość zakupu w bardzo dobrej cenie, ale pytanie czy w ogóle warto sobie głowę zawracać?

  16. #3096

    Domyślnie

    @daniel1986 a tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	legar.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	454438

  17. #3097

    Domyślnie

    Witajcie,

    Pomożcie pls - w zeszłym roku położony nowy taras modrzew syberyjski, pokryty Remmers impregnat + Pfelge Ol. Środki się nie sprawdziły, taras wygląda tragicznie, załaczam zdjęcia.
    Prośba o radę jakich środków użyć do usunięcia starych warstw i następnie zakonswerwowania nowymi.
    BARDZO WAŻNE - jest pełno roślinności i kamieni ozdobnych zaraz przy tarasie, znacie coś nie niszczącego roślinności/kamieni?

    A taki był piękny...

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210224_172215.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	454446   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210224_172220.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	454447   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210224_172225.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	454448   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210224_172239.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	454449  

  18. #3098

    Domyślnie

    Nie wiem czy to wina remmersa. U mnie w zeszłym roku poszedł na modrzew syberyjski taki sam komplet. 2 razy Remmers Holzschutz-Grund. Na to obustronnie Pfelge Ol. i potem finalnie, po przykręcieniu desek, na wierzch Pfelge Ol. I jak narazie jest wszystko ok.

  19. #3099

    Domyślnie

    Spróbuj zeszlifować te czarne plamy - czy są tylko w warstwie oleju, czy w desce? Stała woda na tarasie, np. śnieg się roztapiał?
    U mnie - deska Garapa - na świeżo taras był pomalowany we wrześniu 2019 olejem Osmo bezbarwnym, po zimie wyglądał tragicznie. Cały spatynowiał.
    Dodatkowo wiele desek wygięło się łódkę, ale to akurat chyba nie była wina złego oleju.
    Na lato cyklinowałem całość (lipiec zeszłego roku), wyrównałem deski i przy okazji usunąłem całą patynę.
    Następnie malowałęm 2x olejem Ciranova bezbarwnym, kolejny raz (bez żadnego szlifowania) malowałem jednokrotnie na początku listopada.

    Chodzi o dwa tarasy - jeden od strony południowej, drugi od północnej. Oba bez zadaszenia. W ciągu zimy usuwałem śnieg z tarasów.
    Ten taras od południa wygląda super po tegorocznej zimie.
    Natomiast od północy mam również podobne czarne plamy jak u Ciebie, ale zdrapałem fragment oleju paznokciem i się okazało, że te wykwity są tylko w warstwie oleju. Pamiętam, że gdy malowałem ten taras północny w listopadzie 2020, było już chłodno, w nocy ok. +4 stopni. Olej potrzebował kilku dni do wyschnięcia.
    Myślę, że te wykwity u mnie od północy wynikają z tego, że było już za chłodno, być może dałem za grubo oleju i to wyglądało miejscami, jakby olej się odparzył, był taki biały, matowy nalot.

    Podsumowując:
    Zobacz, czy to deska jest czarna, czy tylko olej - olej możesz łatwo usunąc np. szlifierką mimośrodową, następnie pomalować olejem.
    Jeśli masz czarną/spatynowiałą deskę, to po usunięciu oleju, możesz użyć środka do odszarzania drewna (polecam kupić sobie kwas szczawiowy w proszku i rozrobić z wodą - proporocje dobrać doświadczalnie) - wyjdzie dużo taniej.

  20. #3100

    Domyślnie

    Mędrcy, taras mam zrobiony z thermojesionu, malowany z 8 razy olejem Sadolina w kolorze palisander (taras ma jakieś 7 lat), w tym roku wreszcie udało się zrobić schody - z modrzewia, fachowiec stwierdził, że na schody lepsza będzie lakierobejca - Sadolin w kolorze palisander, po 2 malowaniach kolor jest zupełnie inny niż tarasu - ktoś ma mądry pomysł jak doprowadzić do ujednolicenia?

Strona 155 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony