dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 158
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 3145
  1. #3001
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ponieważ ten wątek dostarczył mi wiele cennych rad, czuję się w obowiązku przedstawić swoje dzieło. Kilka danych technicznych:
    - wymiary tarasu - 3.5 x 7.9 m
    - deska tarasowa - modrzew syberyjski 28x145 mm
    - pręt gwintowany fi16
    - legar - KVH świerk 8x14 cm
    - kontrlegar - modrzew syberyjski 4.5x7 cm

    Legar KVH na dłigości 3.5m podparty w 3 miejscach. Rozstaw legarów od 70 do 90cm. Kontrlegary co ok 43cm. Wkręty Spax Wirox 4.5x60.
    Legary pomalowane HK Lasur.
    Kontrlegary - Impregnat Sadolin Classic Hybrydowy
    Deska tarasowa - TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD + Tikkurila Valtti Wood Oil
    Załącznik 433989
    Załącznik 433990
    Ile masz ocieplenia pod oknem tarasowym ? Czy deskal się nie ugina, bo rozumiem że ostatni kontrlegar jest kilka cm od elewacji?
    Napisz coś czy plamy udało się jakoś usunąć?
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  2. #3002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Ile masz ocieplenia pod oknem tarasowym ? Czy deskal się nie ugina, bo rozumiem że ostatni kontrlegar jest kilka cm od elewacji?
    Napisz coś czy plamy udało się jakoś usunąć?
    Na ścianie i pod oknem 20cm. Wjechałem legarami pod okno. Gdyby nie to, to na pewno by sie ugniało.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	500
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	437180

    Co do plam to niestety temat nie rozwiązany, Tikurrila nie poczuwa sie do odpwiedzialności, Zrzuca na tartak ponieważ uzasadnia to drobinkami metalu po cięciu...ehh...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #3003

    Domyślnie

    hektor80, zakładam że potem ten styro poklajstrowałeś żeby robactwo i myszy nie właziły.

  4. #3004

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    hektor80, zakładam że potem ten styro poklajstrowałeś żeby robactwo i myszy nie właziły.
    Finalnie wyglądało to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	437499
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #3005

    Domyślnie

    Hej

    Przymierzam się do montażu tarasu 4x6 na gruncie.

    Słupki wylane w siatce metr x metr

    W większości sklepów dostępne legary z modrzewia mają 4.5x7cm

    Czy jeżeli je zastosuje w kratownicy, pierwszy na sztorc podparty co 1m, a drugi na płasko też podparty co 1m to bedzie ok?
    Czy powinienem szukac większych przekrojów, lub drugi też zrobić na sztorc?

    Pozdrawiam

  6. #3006
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wro_bel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Mam przy domu wykonany własnymi siłami taras drewniany 6,4x4 m. Konstrukcja jak na załączonym zdjęciu oparta jest na stopach betonowych.

    Teraz chciałem dorobić zadaszenie (6 słupów 14x14 po 3 na obu dłuższych krawędziach i kilka belek poprzecznych tak żeby zamontować rolety rzymskie poziome, więc konstrukcja dość lekka). Pytanie jest czy koniecznie musiałbym robić stopy betonowe pod słupy zadaszenia czy wystarczy oprzeć je o te główne belki 10x10 w konstrukcji tarasu? Chciałbym, aby słupy były w obrębie tarasu a nie poza nim.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180504_132940.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	440669
    Ostatnio edytowane przez wro_bel ; 10-02-2020 o 13:41

  7. #3007

    Domyślnie

    Hej, czy zdradzisz jakich przekrojow legarow użyłeś pod taras oraz w jakiej odleglosci od siebie maja punkty podparcia?

  8. #3008
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wro_bel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    8

    Domyślnie

    Legary mają przekrój 10x10 cm i są rozstawione co ok. 1 m. Kotwy są rozmieszczone co ok. 1,25 m wzdłuż legarów i co ok. 1 m w drugą stronę. Natomiast kontrlegary mają przekrój 7x4 cm i ustawione są na sztorc co 0,5 m.

    Była to moja pierwsza w życiu (nie licząc tych z obozów harcerskich ) samodzielnie wykonana konstrukcja drewniana, ale póki co jest stabilna i ani drgnie od dwóch lat.

    Czy w kwestii mojego pytania ktoś jest w stanie mi pomóc?

  9. #3009

    Domyślnie

    Jak chcesz żeby to postało i było stabilne to musisz zakotwiczyć w fundamencie.
    Zobacz co sie teraz dzieje z daszkami przez ostatnie wichury.
    W lato nie brakuje burzowych podmuchów a roleta działa jak żagiel, potrafi podnieść kilkadziesiąt, a czasem kilkaset kilogramów.

  10. #3010

    Domyślnie

    Cytat Napisał wro_bel Zobacz post
    Legary mają przekrój 10x10 cm i są rozstawione co ok. 1 m. Kotwy są rozmieszczone co ok. 1,25 m wzdłuż legarów i co ok. 1 m w drugą stronę. Natomiast kontrlegary mają przekrój 7x4 cm i ustawione są na sztorc co 0,5 m.

    Była to moja pierwsza w życiu (nie licząc tych z obozów harcerskich ) samodzielnie wykonana konstrukcja drewniana, ale póki co jest stabilna i ani drgnie od dwóch lat.

    Czy w kwestii mojego pytania ktoś jest w stanie mi pomóc?
    Zdecydowanie zrobiłbym dedykowany fundament pod słupy. Ja tez nie chciałem aby wystawały poza obrys tarasu wiec słupy mam w narożnikach fundamentu . Zrobiłem szerszy fundament na którym jest legar oraz podstawa słupa.

  11. #3011
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wro_bel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - tego się obawiałem, ale jak nie pomyślało się o tym wcześniej to teraz mam za swoje

  12. #3012

    Domyślnie

    forumowicze, czym polecacie zabezpieczyć deski modrzewiowe na taras? chciałbym aby drewno zostało w swoim naturalnym kolorze. albo zbliżonym. Jakiś olej? a wcześniej impregnat?

  13. #3013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Taras zadaszony ? Jeśli nie, nie licz na to, że pozostanie w naturalnym kolorze
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3014

    Domyślnie

    częściowo zadaszony, reszta odsłonięta. W dodatku od południowej strony, żeby nie było prosto

  15. #3015
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wro_bel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja mam niezadaszony i pomimo olejowania przez zimę blaknie i szarzeje, więc na wiosnę trzeba odświeżyć.

    Zaznaczę, że deskę tarasową kupowałem modrzewiową impregnowaną ciśnieniowo.

  16. #3016

    Domyślnie

    Cytat Napisał wro_bel Zobacz post

    Zaznaczę, że deskę tarasową kupowałem modrzewiową impregnowaną ciśnieniowo.
    czym była impregnowana? olejem czy srodkiem bio?
    Podpowiesz po ile płaciłeś i gdzie kupowaleś?

  17. #3017

    Domyślnie

    Choćby byla impregnowana cudem chemika za miliony monet to za rok i tak bedzie szara na sloncu. Minimum co rok trzeba olejować ale i tak z roku na rok bedzie ciemniejsza i mniej żywa.

  18. #3018

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Choćby byla impregnowana cudem chemika za miliony monet to za rok i tak bedzie szara na sloncu. Minimum co rok trzeba olejować ale i tak z roku na rok bedzie ciemniejsza i mniej żywa.
    hmmm a polecasz coś na taras?
    rozumiem ze gdy nie nałożę koloru, po paru latach drewno będzie szarobure.
    ale wole takie niż łaciate po bejcy koloryzującej.

  19. #3019

    Domyślnie

    Przez dwa lata mialem na tarasie drogi olej za ponad stowe za litr i nie ma żadnej roznicy w stosunku do drewnianych donic ktore byly olejowane tanim olejem za 30zł także ostatni raz robilem taras tez już tym tanim. Nie mogę polecić nic co zatrzyma wplyw slonca zwlaszcza na poludniowej i zachodniej stronie.

  20. #3020

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Przez dwa lata mialem na tarasie drogi olej za ponad stowe za litr i nie ma żadnej roznicy w stosunku do drewnianych donic ktore byly olejowane tanim olejem za 30zł także ostatni raz robilem taras tez już tym tanim. Nie mogę polecić nic co zatrzyma wplyw slonca zwlaszcza na poludniowej i zachodniej stronie.
    który to ten drogi?

Strona 151 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony