dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 152 z 158
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 3145
  1. #3021

    Domyślnie

    Olej Bona -240zl za banke

  2. #3022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ponieważ ten wątek dostarczył mi wiele cennych rad, czuję się w obowiązku przedstawić swoje dzieło. Kilka danych technicznych:
    - wymiary tarasu - 3.5 x 7.9 m
    - deska tarasowa - modrzew syberyjski 28x145 mm
    - pręt gwintowany fi16
    - legar - KVH świerk 8x14 cm
    - kontrlegar - modrzew syberyjski 4.5x7 cm

    Legar KVH na dłigości 3.5m podparty w 3 miejscach. Rozstaw legarów od 70 do 90cm. Kontrlegary co ok 43cm. Wkręty Spax Wirox 4.5x60.
    Legary pomalowane HK Lasur.
    Kontrlegary - Impregnat Sadolin Classic Hybrydowy
    Deska tarasowa - TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD + Tikkurila Valtti Wood Oil
    Załącznik 433989
    Załącznik 433990
    Hej.

    A te słupy? To jest część konstrukcji aluminiowej pergoli? Możesz się pochwalić?

  3. #3023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał wro_bel Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam przy domu wykonany własnymi siłami taras drewniany 6,4x4 m. Konstrukcja jak na załączonym zdjęciu oparta jest na stopach betonowych.

    Teraz chciałem dorobić zadaszenie (6 słupów 14x14 po 3 na obu dłuższych krawędziach i kilka belek poprzecznych tak żeby zamontować rolety rzymskie poziome, więc konstrukcja dość lekka). Pytanie jest czy koniecznie musiałbym robić stopy betonowe pod słupy zadaszenia czy wystarczy oprzeć je o te główne belki 10x10 w konstrukcji tarasu? Chciałbym, aby słupy były w obrębie tarasu a nie poza nim.
    Załącznik 440669
    Hej te stopy masz wylane, czy konstrukcja jest ułożona na bloczkach?
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  4. #3024
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wro_bel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak stopy są wylane na głębokość ok. 60 cm, średnica otworu 20 cm.

  5. #3025
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mihookoz

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, planuje zrobić taras 35m2 (5m x 7m). Na legary chcę dać co 1m 90x90 długość 5m. Jako kontrlegary co 50 cm 45x70 długość 7m. Czy takie przekroje będą ok? Czy jest możliwość zakupu kontrlegaru o długości 7m czy trzeba np. 4m i 3m i je łaczyć. Taras będzie na betonowych słupach.

  6. #3026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Zaczynam kombinować z moim tarasem. Macie może pokazane w jaki sposób robicie schody na taras. U mnie wyjdzie jeden lub dwa schodki, nie wiem jak podejść do tematu żeby były stabilne. Chodzi mi o konstrukcje. Tarasa ma być prostokątny 8x3m(po dłuższym boku na całej długości planuje zrobić schodek.) Będzie zbudowany na słupach wylewanych do tego kratownica legarów i kontr legarów. Nie mam tylko pomysłu na te schody?

  7. #3027

    Domyślnie

    Jak sprawdza się system mocowania legarów na szpilkach. Widziałem na zdjęciach tutaj rozwiązania że legar nie opiera się na słupie betonowym, a jedynie na nakrętce z podkładka ustalająca wysokość. Legar mocowany na wylot i nakrętka od góry.

    Czy to z czasem nie zaczyna jakoś pracować, skręcać itp.? Od dołu są dwie nakrętki na pręcie, jako kontra, czy jedna i podkładka? Chcę zastosować to u siebie, ale oparcie belki na słupie i dokręcenie wydaje mi się stabilniejsze, jednak wymaga wyższych słupów i większego problemu z poziomowaniem.
    Dzięki

  8. #3028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihookoz Zobacz post
    Witam, planuje zrobić taras 35m2 (5m x 7m). Na legary chcę dać co 1m 90x90 długość 5m. Jako kontrlegary co 50 cm 45x70 długość 7m. Czy takie przekroje będą ok? Czy jest możliwość zakupu kontrlegaru o długości 7m czy trzeba np. 4m i 3m i je łaczyć. Taras będzie na betonowych słupach.
    Przemyślał bym wymiary tych legarów, ja u siebie mam 14x7 i 10x5 i od 7 lat wszystko jest ok no i przede wszystkim bardzo stabilnie.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  9. #3029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał riot Zobacz post
    Jak sprawdza się system mocowania legarów na szpilkach. Widziałem na zdjęciach tutaj rozwiązania że legar nie opiera się na słupie betonowym, a jedynie na nakrętce z podkładka ustalająca wysokość. Legar mocowany na wylot i nakrętka od góry.

    Czy to z czasem nie zaczyna jakoś pracować, skręcać itp.? Od dołu są dwie nakrętki na pręcie, jako kontra, czy jedna i podkładka? Chcę zastosować to u siebie, ale oparcie belki na słupie i dokręcenie wydaje mi się stabilniejsze, jednak wymaga wyższych słupów i większego problemu z poziomowaniem.
    Dzięki
    Gdyby taki montaż sprawiał problemy, to by się od niego odeszło.
    U mnie jedna podkładka, dwie nakrętki od dołu, jedna od góry
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #3030

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdyby taki montaż sprawiał problemy, to by się od niego odeszło.
    U mnie jedna podkładka, dwie nakrętki od dołu, jedna od góry
    Robiłeś zagłębienie w legarze na górną nakrętkę, żeby ją schować, czy wystaje na górze ?
    Dzięki za informacje

  11. #3031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W większości przypadków nie, jedynie dwie nakrętki musiałem schować, bo akurat trafił na nie kontrlegar
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #3032

    Domyślnie

    Sorry, że tyle pytań, ale każdy kto działa DIY pewnie je miał.

    Czy sposób montażu deski czołowej ma jakieś znaczenie ? U mnie prawdopodobnie na wysokość wyjdzie jedna deska w poziomie. I teraz czy trzeba ją zamontować pod krawędzią deski tarasowej, czy można nią przykryć cięte krawędzie desek ? Wpływa to tylko na kwestie wizualne, czy na coś jeszcze ?

  13. #3033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam pod, bo deski miałem idealnie przycięte po montażu - tyle, że teraz końcówki trochę się wyłódkowały - jedne bardziej, drugie mniej i montaż przed krawędziami trochę by to zamaskował.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3034

    Domyślnie

    Pytanie do tych co montowali na szpilkach przez legar. Rozumiem, że szpilki ciąć z prętów gwintowanych fi16 lub 20. Pytanie czy szpilki i nakrętki z nierdzewki A2 czy wystarczą ocynk ?

  15. #3035

    Domyślnie

    @riot fi14 albo nawet fi12 powinny wystarczyć. Ja mam fi12 ocynk. Drugi raz dałbym nierdzewkę. Metrowy pręt starcza na 2 słupy jeśli się je nawierca i wkleja na cx5

  16. #3036
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Czy kantówka 45x45 jako kontr legar będzie ok? Słupy plus szpilki w rozstawie co 80 cm, na na każdym 3.5 metrowym legarze (wymiar 16x10 na sztorc) cztery punkty podparcia ,taras o wymiarach 8x3,5
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  17. #3037
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Czy kantówka 45x45 jako kontr legar będzie ok? Słupy plus szpilki w rozstawie co 80 cm, na na każdym 3.5 metrowym legarze (wymiar 16x10 na sztorc) cztery punkty podparcia ,taras o wymiarach 8x3,5
    Witam,
    Dajesz legary jak na dach a kontr chcesz dac jak najcieńsze? Imo bedzie sie to delikatnie zginac ale zawsze mozesz zrobic probe i przykrecic jedna i zobaczyc.
    Moze daj ciensze legary np. 12x7 na sztorc i wtedy kontr legary 7x5 tez na sztorc.
    Z drugiej strony jak sobie popatrzysz na strony firm ktore montuja tarasy i zobaczysz zdjecia z realizacji to konstrukcje tutaj z forum są przygotowane na ruch jak molo w Sopocie .

    Pozdrawiam

  18. #3038
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Witam,
    Dajesz legary jak na dach a kontr chcesz dac jak najcieńsze? Imo bedzie sie to delikatnie zginac ale zawsze mozesz zrobic probe i przykrecic jedna i zobaczyc.
    Moze daj ciensze legary np. 12x7 na sztorc i wtedy kontr legary 7x5 tez na sztorc.
    Z drugiej strony jak sobie popatrzysz na strony firm ktore montuja tarasy i zobaczysz zdjecia z realizacji to konstrukcje tutaj z forum są przygotowane na ruch jak molo w Sopocie .

    Pozdrawiam
    Jak na dch bo zostały z dachu : ) , zrobiłem próbę i lekko się uginały wieć obniżyłem konstrukcję tak aby weszły 7x5 .Dzięki
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  19. #3039

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ponieważ ten wątek dostarczył mi wiele cennych rad, czuję się w obowiązku przedstawić swoje dzieło. Kilka danych technicznych:
    - wymiary tarasu - 3.5 x 7.9 m
    - deska tarasowa - modrzew syberyjski 28x145 mm
    - pręt gwintowany fi16
    - legar - KVH świerk 8x14 cm
    - kontrlegar - modrzew syberyjski 4.5x7 cm

    Legar KVH na dłigości 3.5m podparty w 3 miejscach. Rozstaw legarów od 70 do 90cm. Kontrlegary co ok 43cm. Wkręty Spax Wirox 4.5x60.
    Legary pomalowane HK Lasur.
    Kontrlegary - Impregnat Sadolin Classic Hybrydowy
    Deska tarasowa - TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD + Tikkurila Valtti Wood Oil
    Załącznik 433989
    Załącznik 433990
    Cześć.
    Jakie wkręty stosowałeś do połączenia kontrlegarów z legarami

  20. #3040

    Domyślnie

    Czy od ostatniego wpisu z 2018 roku tutaj o wkrętach tarasowych coś się zmieniło na rynku ? Dalej iść tylko w Spax? Wystarczą te Wirox czy lepiej A2 do deski modrzew syberyjski. Widziałem na all już jakieś "hybrydy" Wirox A2

    Ktoś praktykował smarowanie legarów i kontr lepikiem ? Znajomy "stolarz" namącił mi ostatnio w głowie..legar od gruntu będzie jakieś 15 cm

    Wkręty przy desce 14 cm dawać 2,5 cm od krawędzi ? Jakiś patent na wzornik ?

    Przy takim tempie kopania pod słupy ( gruzowisko), będę Was tutaj jeszcze męczył przez pół roku pewnie

    Wierzę, że pomożecie

    Dziękuję

Strona 152 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony