dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 158
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 3147
  1. #3061
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Możesz wstawić zdjęcie po olejowaniu? Bo sam będę się przymierzał do odświeżenia.
    Są w moim dzienniku budowy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #3062

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Są w moim dzienniku budowy.
    Dzięki, już spojrzałem. Wygląda fajnie!

  3. #3063

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Przeczytałem większość wątku, i mało szczegółów odnośnie rozstawów podparcia pod legary. Mam pytanie- robię taras na słupach (pręty gwintowane) w siatce 100x135. Jakie mogę dać legary główne (rozstaw prętów 135) żeby było stabilnie, ale żeby nie przesadzić. Będą miały długość 5m. Myślałem o 80x140, ale znalazłem takie tylko KVH. Czy mogę dać np 10x10 lite? Czy na 135cm podparcia to już będzie za mało?
    Na to idzie modrzew s. i pomiędzy oczywiście kontrlegary 45x70(75).
    Proszę o poradę
    Taras obchodzi dom na rogu- na wspomnianym wyżej fragmencie, legary są prostopadle do ściany. Ale z drugiego boku są równoległe i tam taras na mieć 150cm szer.
    Legary główne były by co ok 65cm (3 rzędy głównych legarów) plus odstęp od ściany i końca tarasu.
    Nie mam tam jeszcze słupów- mogę zrobić gęściej (np co 1m, zamiast co 1,35m). Jakie mogę tam dać wtedy legary, żeby nie walić 140mm w odległości 60cm od siebie?
    Chyba, że zrobię w odstępie 135cm ( tylko dwa legary) i grube kontrlegary, które wytrzymają rozstaw legarów 135cm
    Tu są dwa wątki: (dotyczą części tarasu o szer. 150cm)
    -Rozstaw legarów na szerokości 150cm (ich ilość i grubość) oraz co za tym idzie rozmiar kontrlegarów
    - rozstaw punktów podparcia dla odpowiedniej ilości i grubości legarów.

    Postaram się dodać rysunek

  4. #3064

  5. #3065

  6. #3066
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Czy ktoś używał może wkrętów nierdzewnych PFS

    https://allegro.pl/oferta/nierdzewne...ant=5685261163
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  7. #3067

    Domyślnie

    postanowione- 80x120 KVH na "dużej" części- tam gdzie rozstaw słupów jest 135cm.
    z boku, gdzie taras ma 150cm dam dwa rzędy takich samych legarów (rozstaw słupów taki sam- 135x100) - odsunę dalej od ściany (i tak nikt nie chodzi po tarasie przyklejony do ściany) i trochę dalej od krawędzi- nie będzie tam zejścia. Kupię kontrlegary na dużą część i zrobię próbę na tym węższym odcinku. Jak będzie się uginać, to obniżę legary na prętach i dam grubsze kontrlegary na tym odcinku.

  8. #3068

    Domyślnie

    Wielce Szanowni, mam do zrobienia schody między tarasem a ogrodem - schody mają mieć 3m szerokości i mają mieć wysokość 120cm. Mam pomysł by je zrobić z grubej kantówki modrzewiowej (grubości 6cm) - pytanie czy świeży modrzew się do tego nada? Czy to nie będzie się kręcić, paczyć, pękać? I po jakim czasie powinno wyschnąć i przestać "płakać" żywicą?

  9. #3069

    Domyślnie

    Widzicie jakieś wady takie systemu mocowania deski tarasowej?

    https://www.youtube.com/watch?v=H5jSvYXbujs

    System Camo, wkręty z boku pod kątem 45 stopni.
    Będę robił taras z modrzewia syberyjskiego, deska 145 mm. Legary co 50 cm. Brak zadaszenia.
    Ostatnio edytowane przez besciak ; 11-06-2020 o 23:05

  10. #3070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Przeczytałem prawie cały wątek,dzięki wielkie za rady i pomysły, wrzucam kilka fotek z wykonania i już prawie gotowego tarasu.
    Deska modrzew syberyjski gładka, legary sosna(pozostałość więźby dachowej ),
    kontrlegary modrzew 4.5x7, impregnat 2 razy sadolin base,
    olej wierzchnia strona osmo modrzew 009 (narazie 1 raz) spód sadolin bezbarwny,
    hydroizolacja pod oknem wykonana z folii epdm, legary wchodzą w styropian na to kantówka kilka cm od okna.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0288.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	445285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0393.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	445289   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0293.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	445294   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.JPG
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	445292   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarsa_2.JPG
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	445293  

    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  11. #3071

    Domyślnie

    Witam,
    Szukam porady przeczytałem cały ten temat obejrzałem cały jutub i im więcej czytam tym mniej wiem. Noszę się z zamiarem budowy tarasu drewnianego o wymiarach 4m x 8m na bloczkach betonowych w związku z czym mam kilka wątpliwości. Podłoże pod bloczkami będzie zagęszczone, mam zamiar dać kilkucentymetrową warstwę żwiru. Bloczki będą co 50cm w szerokości i co 1m w długości na to izolacja i bezpośrednio legary 45x70 na sztorc przytwierdzone kołkami bądź kątownikami i deska. Legary i deska modrzew syberyjski. Czy darować sobie zabawę w bloczki robić otwory w zagęszczeniu 1mx1m szpilki fi 16 na to legary sosnowe 7x10 na to kontrlegary 45x70 modrzew i deska modrzew. Druga wersja jakoś do mnie nie przemawia wylewać słupy żeby włożyc 1,5cm pręt i na tym oprzeć konstrukcję jest też kolejna opcja mógłbym pierwszą wersję wzbogacić o kontrlegary na wierzchu ale czy jest sens, ktoś stosował podobne rozwiązanie? Naprawdę jak mam się za to zabrać to dostaję białej gorączki. Pozdrawiam

  12. #3072

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    Witam,
    Szukam porady przeczytałem cały ten temat obejrzałem cały jutub i im więcej czytam tym mniej wiem. Noszę się z zamiarem budowy tarasu drewnianego o wymiarach 4m x 8m na bloczkach betonowych w związku z czym mam kilka wątpliwości. Podłoże pod bloczkami będzie zagęszczone, mam zamiar dać kilkucentymetrową warstwę żwiru. Bloczki będą co 50cm w szerokości i co 1m w długości na to izolacja i bezpośrednio legary 45x70 na sztorc przytwierdzone kołkami bądź kątownikami i deska. Legary i deska modrzew syberyjski. Czy darować sobie zabawę w bloczki robić otwory w zagęszczeniu 1mx1m szpilki fi 16 na to legary sosnowe 7x10 na to kontrlegary 45x70 modrzew i deska modrzew. Druga wersja jakoś do mnie nie przemawia wylewać słupy żeby włożyc 1,5cm pręt i na tym oprzeć konstrukcję jest też kolejna opcja mógłbym pierwszą wersję wzbogacić o kontrlegary na wierzchu ale czy jest sens, ktoś stosował podobne rozwiązanie? Naprawdę jak mam się za to zabrać to dostaję białej gorączki. Pozdrawiam
    Proponuję sprawdzone rozwiązania ; bloczki lub słupy ,szpilki ,legary główne (dźwigary) kontrlegary i deska .Jeżeli zastosujesz to co "hektor80' lub inni Wykonawcy lub ja to gwarancja że taras będzie stabilny jest 100%.
    Poniżej moje wykonanie - pierwszy raz coś takiego budowałem
    Podłoże zagęszczone, bloczki ,izolacja w płynie (nie wiem czy potrzebna) zasypane piaskiem zagęszczone,szpilki M14 na kotwę chemiczną ,legar KVH 60x140 ,kontrlegar 45x70 modrzew syberyjski i deska modrzew syberyjski 142x27 .Taras ma 13 m długości i 2 i 4 m szerokości. Potwierdzam że poziomowanie na szpilkach to czysta przyjemność.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200505_175024.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	445788   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200517_142848.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	445789   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200520_215143.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	445791   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200525_203110.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	445794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200622_184519.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	445795  


  13. #3073

    Domyślnie

    Sposób na niewidoczny montaż deski tarasowej. Jako że nasz taras będzie dosyć wysoki ok 70cm od gruntu jest tam na tyle dużo miejsca, aby deskę tarasową przykręcić od spodu.
    Mamy legary 10cm na nie idzie 4.5cm kontr legara. Systemy gotowe niewidocznego montażu to koszt ok 800-1000pln. Wiem że przy filarach oraz skrzyżowaniach montaż będzie utrudniony i wtedy mogę się posiłkować kątownikami. Czy ktoś przerabiał taki temat? Zadziała?

  14. #3074

    Domyślnie

    @13twister13 próbowałem obydwu metod, na bloczki ciężko było poziomować. Potem zrobiłem te fundamendy i szło przyjemnie, poziomowanie przez kręcenie nakrętek.

  15. #3075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymek98 Zobacz post
    Zapytam was o impregnację. Mam kilka lat taras modrzewiowy 35m2. W pierwszym roku zaimpregnowałem Sadolinem bezbarwnym impregnat + Olej 2 razy. Oczywiście na wiosnę większość nie zadaszona czarna, W kolejnym roku Vidaron na wisonę czarny więc znowu myjka i czyszczenie. Następnie Drewnochron na wiosnę efekt ten sam. W tamtym roku Altax i ten nie dotrwał do końca layta jak deski były już ciemne a na wiosnę nie dało się tego zmyć masakra, nie polecam. Mam zamiar przetestować Flugger w tym roku czy może polecacie coś innego co wytrwało by z 2 lata? Dodam iż mam też pod altaną ale tam jest jeszcze Sadolin i ma się dobrze.
    Ostatnio rozmawiałem ze sprzedawcą chemii do drewna i on radził unikania bezbarwnych olei ponieważ słabo chronią przed pomieniam UV. Radził aby użyć czegoś w kolorze np.modrzew i wtedy lepiej powinno się sprawować. Pewnie do przetestowania

  16. #3076

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ponieważ ten wątek dostarczył mi wiele cennych rad, czuję się w obowiązku przedstawić swoje dzieło. Kilka danych technicznych:
    - wymiary tarasu - 3.5 x 7.9 m
    - deska tarasowa - modrzew syberyjski 28x145 mm
    - pręt gwintowany fi16
    - legar - KVH świerk 8x14 cm
    - kontrlegar - modrzew syberyjski 4.5x7 cm

    Legar KVH na dłigości 3.5m podparty w 3 miejscach. Rozstaw legarów od 70 do 90cm. Kontrlegary co ok 43cm. Wkręty Spax Wirox 4.5x60.
    Legary pomalowane HK Lasur.
    Kontrlegary - Impregnat Sadolin Classic Hybrydowy
    Deska tarasowa - TIKKURILA VALTTI SUPER GUARD + Tikkurila Valtti Wood Oil
    Załącznik 433989
    Załącznik 433990

    Witaj.
    Mam pytanie dotyczące SPAX Wirox. Powiedz mi jak tam po roku użytkowania? Nie rdzewieją te wkręty? Masz je pod zadaszeniem czy na otwartej powierzchni.

  17. #3077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjb_pl Zobacz post
    Sposób na niewidoczny montaż deski tarasowej. Jako że nasz taras będzie dosyć wysoki ok 70cm od gruntu jest tam na tyle dużo miejsca, aby deskę tarasową przykręcić od spodu.
    Mamy legary 10cm na nie idzie 4.5cm kontr legara. Systemy gotowe niewidocznego montażu to koszt ok 800-1000pln. Wiem że przy filarach oraz skrzyżowaniach montaż będzie utrudniony i wtedy mogę się posiłkować kątownikami. Czy ktoś przerabiał taki temat? Zadziała?
    Mam tak przykręcone deski do balkonu 4,5x1m i sprawdza się. Z góry nic nie widać a z dołu jest dojście do śrub. Polecam!

  18. #3078

    Domyślnie

    My właśnie zabieramy się za odnawianie tarasu w starym domu po moich dziadkach i mamy zamiar położyć deski ze świerku. Chcemy materiał kupić w lokalnym tartaku, który mamy praktycznie za płotem i posiadają w ofercie deski, które są już impregnowane. Myślicie, że możemy temu zaufać, czy lepiej jednak impregnować drewno na własną rękę?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-08-2020 o 13:56

  19. #3079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Czy ktoś używał może wkrętów nierdzewnych PFS

    https://allegro.pl/oferta/nierdzewne...ant=5685261163
    Tak, bardzo dobre, żadnych problemów, nie rdzewieją.

  20. #3080

    Domyślnie

    Jak wkręt nierdzewny moze zardzewieć
    Polecam google i poczytać o stali nierdzewnej.
    P.S. Łepki od wkrętów i tak po chwili zajdą brudem i piachem i nie będziesz ich widział, tymbardziej że przykryje je warstwa lepiącego oleju.

Strona 154 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony