dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 370 z 376
Pokaż wyniki od 7.381 do 7.400 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #7381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Spokojnie ogarniesz to na rotametrach w rozdzielaczu.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  2. #7382
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pelcuz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Panowie jestem nowy dlatego proszę o cierpliwość. Mam problem że swoją podlogowka A mianowicie . Sterownik salus ustawiony na 23 stopnie , piec włącza się raz dziennie na około 4h dogrzewa do zadanej temperatury i się wyłącza. I schemat powtarza się codziennie mankament jest taki że płyn w układzie nagrzewa się przez te 4h do 45 stopni i po 2 godzinach od momentu wyłączenia pieca wychodzą się do temperatury +-23 stopni . Czy nie powinno byc tak że płyn cały czas dogrzewac się do 45 stopni A nie startuje znowu od zera czyli od tych 23 stopni ?

  3. #7383

    Domyślnie

    Te 23° to prawdopodobnie temperatura która ma być w pomieszczeniu a nie płynu.
    Jaki dokładnie to sterownik.

  4. #7384
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pelcuz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dokładnie tak , tylko dlaczego płyn się wychodzą A nie jest podgrzewany . Salus euro term tak na nim pisze , jest przez kabelek łączony z piecem immergas victrix exa

  5. #7385

    Domyślnie

    Płyn się wychładza ponieważ kocioł nie grzeję. Bo masz odpowiednią temperaturę. Jak by podgrzewał płyn do by Ci przegrzewało pomieszczenie. Jeśli chcesz żeby cały czas podgrzewał to zamiast termostatu pokojowego zamontuj sondę zewnętrzna.

  6. #7386

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut woda i ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	440413Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut woda i ogrzewanie1.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	440414
    Witam .Planujemy sami wykonać instalację ogrzewania podłogowego(nie tylko).Sporo już tematów przewertowałem , ale pytania ciagle zostają .Przeważnie każdy , o ile nie każdy ,wątek kończy sie niczym, ale nie o tym.
    Czy uważacie że taki podział jest dobry?W korytarzu i łazience oczywiście dodatkowa pętla.Wszystkie pętle miałyby około 13 mkw i długość około 95 m.
    Salon zwrócony na południwy -zachód.
    Zbiorcze sezonowe zapotrzebowanie na ciepło 6133,79 kwh/rok wg projektu

  7. #7387

    Domyślnie

    Witam
    Zastanawiam się nad jednym z tych zestawów do podłogówki tylko nie wiem czy rozdzielacz z bypasem czy bez?
    Chciałbym poznać wasze opinie.

    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...wki-6818345239

    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...ech-7763957393

  8. #7388

    Domyślnie

    bajpas można zakręcić

  9. #7389

    Domyślnie

    Z jakim kotłem ma to ustrojstwo współpracowac?

  10. #7390

    Domyślnie

    Piec na Pellet lub ekogroszek 21kW lub 24kW

  11. #7391
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_261285 Zobacz post
    Piec na Pellet lub ekogroszek 21kW lub 24kW
    To sprawdź czy ten twój piec będzie miał sterownik z możliwością sterowania zaworem trojdroznym z silownikiem bo jeśli tak to lepiej założyć rozdzielacze tylko z przeplywomierzami a reszta w kotlowni.

  12. #7392

    Domyślnie

    Niektórzy inwestorzy w trakcie eksploatacji instalacji ogrzewania podłogowego, zasilanego z rozdzielaczy z miejscowym układem mieszającym narzekają na zbyt głośną pracę pomp. Dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie układów mieszających zamocowanych w samej kotłowni, oczywiście wiąże sie to z jednoczesną koniecznością prowadzenia dwóch oddzielnych pionów zasilajacy i powrotnych, dla instalacji grzejnikowej oraz dla instalacji podłogowej - ale czegoż nie robi się dla samego komfortu.
    http://pl.kan-therm.com/

  13. #7393

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    ale czegoż nie robi się dla samego komfortu.
    Dla komfortu nie robi się instalacji mieszanej tylko samą podłogówkę.

  14. #7394
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Dla komfortu nie robi się instalacji mieszanej tylko samą podłogówkę.
    Nie każdy ma takie odczucie komfortu jak ty.

  15. #7395

    Domyślnie

    Do kupna pieca jeszcze trochę czasu zostało wtedy będę sobie przebierał w opcjach, pierwszeństwo ma remont domu a instalacje muszę już przygotować.
    Obok skrzynki do rozdzielacza podłogówki będzie belka do kaloryferów więc zasilanie i powrót będzie jeden.
    Są to standardowe rozdzielacze z grupą pompowo mieszającą jakie pewnie ma dużo forumowiczów.
    Zastanawia mnie po prostu ta automatyka firmy Aquen? Nie mogę nawet wejść na ich stronę ktoś się z nią spotkał? to jakaś chińszczyzna? Tech to wszyscy znają.
    Z drugiej strony bypass zdaje się być potrzebny w razie gdy wszystkie zwory termoelektryczne będą zamknięte, gdzieś na forum spotkałem się z opinią ze bypass to relikt dawnych czasów.

  16. #7396

    Domyślnie

    Jeśli automatyka ma tzw. moduł pompowy pod który można podłączyć zasilanie pompy obiegowej instalacji podłogowej to rzeczywiście by-pass może okazać się niepotrzebnym.
    Moduł pompowy w chwili zamknięcia się wszystkich siłowników podpiętych do listwy sterującej, odcina napięcie dla pompy i obieg zatrzymuje się.
    Często też funkcję tzw. by-passu pełni pętla ułożona w łazience dla której nie montuje się siłownika sterującego przepływem - ta pętla jest wówczas otwarta cały czas.
    W takich wypadkach można zamontować układ mieszający bez by-passu.
    http://pl.kan-therm.com/

  17. #7397

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o automatykę to lepiej trzymać się TECHa czy ten AQUEN spełni swoją role?

  18. #7398

    Domyślnie

    JAK TO jest z rurami PP do zasilania rozdzielaczy?
    KIEDyś pisano, że łapią tlen, czy powietrze i nie powinno się ich stosować.
    Albo Cu, albo pex.
    Coś się zmieniło w tej sprawie?
    Sam mam na pex 26, teraz dokładam dodatkowy "kociołek" i muszę wydłużyć zasilanie.
    Miedź odpada.Pex vs pp. Układ zamknięty.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #7399

    Domyślnie

    To że rury PP nie są szczelne dyfuzyjnie (przepuszczają tlen do wnętrza instalacji) jest faktem - ale tylko do zweryfikowania w warunkach laboratoryjnych
    Niektórzy producenci oferują PP z pełnym płaszczem aluminiowym który w tym przypadku zabezpiecza przed wnikaniem tlenu, nie sa to jednak zbyt popularne wyroby.
    Nie mniej jednak zjawisko przenikania tlenu w realnych warunkach eksploatacyjnych jest znikoma, a na pewno nie wpłynie na trwałość instalacji.
    Z tego też względu popularnie stosuje się rury PP do zasilania rozdzielaczy instalacji grzewczej.

    Jeśli chodzi o szeroko rozumiane rury PE-X, jeśli sa przeznaczone do instalacji grzewczej to posiadają specjalną osłonę antydyfuzyjną lub warstwe auminium ktore zabezpieczają przed wnikaniem tlenu. Róznica pomiedzy PP a PE-X to przede wszystkim cena. Ale pod uwagę należy wziąć sposób montażu - PP jest bardziej problematyczny (zgrzewanie) w porównaniu do PE-xów czy tzw. Alupex-ów (zaciskanie). Na niewielkim odcinku instalacji róznicę w cenie można pominąć, za to sposób montażu to przepaść na korzyść rur PE-X.

    Proszę pamiętać że łatwiejszy sposób montażu to też mniejsze ryzyko popełnienia błędu montażowego który może ujawnić się dopiero podczas eksploatacji instalacji.
    Ostatnio edytowane przez KAN-therm ; 17-03-2020 o 23:05
    http://pl.kan-therm.com/

  20. #7400

    Domyślnie

    Czy są jakieś przeciwwskazania aby rura powrotu z rozdzielacza miała mniejszą średnicę niz zasilania? Mam 15 obwodowy rozdzielacz, a poprzedni instalator wykonał instalację na PEX 25 i w środku zimy instalacja nie dogrzewa wsztstkich pomieszczeń. Czy wymiana zasilania na PEX 32 (tyle wychodzi z obliczeń) rozwiąże sprawę, czy powrót też trzeba?

Strona 370 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony