dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    No faktycznie bomba Babunia mogłaby dostać zawału jakby zaczął się pod nią rozkładać No i cena Trochę nie za bardzo
    No cena faktycznie...

    On się rozkłada jak się porządnie naciśnie dopiero i nie od razu się rozkłada do poziomu, tylko płynnie, mozna sobie spokojnie dobrać kąt. No z głową ktoś pomyslał.
    Ale dla mnie to był szok - tak jakby fotel zrozumial moje mysli "Wygodnie się siedzi? To może się, moja droga, położysz? Bardzo proszę!"
    Minę to musiałam miec dość głupią w pierwszym momencie

    Mnie się od dawna fotele z tej serii podobają, ale jakos przegapiłam że taki wynalazek zrobili.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  2. #22

    Domyślnie

    Goscie dopisali Babunia szczęśliwa
    Tort - rewelacja
    Wcale nie dlatego że moja produkcja Przepis na zyczenie
    maja

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Poproszę o przepis

  4. #24

    Domyślnie

    Takie bukiety były (niestety tylko 20 róż)
    maja

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Poproszę o przepis
    Nie ma sprawy z przyjemnościa Ci wyślę, ale jutro. Dzis juz padam
    maja

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    Cytat Napisał cieszynianka
    Poproszę o przepis
    Nie ma sprawy z przyjemnościa Ci wyślę, ale jutro. Dzis juz padam
    Dzięki, dobrej nocy

  7. #27

    Domyślnie

    Cieszynianko, podaje Ci przepis na ten tort
    No więc jest z tym sporo roboty bo najpierw musisz upiec biszkopot. Ja robię taki na tortownice o sred. 26 cm i biore 8 jaj całych, 1,5 szkl. cukru, 3 szkl. mąki + 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia. Najpierw ubijam bardzo dobrze jajka z cukrem po czym dodaję stopniowo mąkę zmieszaną z proszkiem. Piecze się ok. 40 min, ale nalezy sprawdzac patyczkiem. Jeśli masz jakiś inny dobry przepis na biszkopt to może być inny. Ja piekę zawsze dzień wcześniej aby troche przesechł i dał się dobrze pokroic.
    Na krem potrzeba: 1 masło roslinne+ kostka zwykłego masła (ale prawdziwego nie mixu ), dwie pełne szklanki cukru pudru (przesiać zeby nie było grudek), 6 - 7 żółtek (ze świeżych, najlepiej wiejskich jaj), spirytus (ca. 3 łyżki lub wg uznania) olejek rumowy, sok ze świeżej cytryny, 2 - 3 łyżki dobrego kakao (ja biorę deco moreno, ale może byc wedel).
    Najpierw ubijasz bardzo dobrze żółtka z cukrem pudrem (jeślil lubicie słodszy krem można dać 3 - 4 łyżki więcej cukru). Jak już jest bardzo dobr kogel-mogel dodajesz stopniowo maslo, musi byc miekkie, nie z lodówki i ubijasz dalej. Krem musi być jednolity i musi zwiekszyć zdecydowanie swoją objętość. Potem dodajesz sok z cytryny, aby przełamac słodycz, nie za dużo ostrożnie, aż otrzymasz właściwy smak, Nie potrafie sprecyzować ile łyżek, ale tak ca. 3 - 4, następnie spirytus, też wg smaku, na koniec olejek rumowy. Ten krem ma smak rumowy, ale ja robie tez jedną warstwę z dodoatkiem kakao, więc trzeba część zabarwić.
    Jak już masz krem wstawiasz go na ca. 1/2 godz do lodówki.
    Teraz szykujesz biszkopt. Musisz go skroic z góry aby byla równa płaszczyzna, bo zwykle podczas pieczenia tworzy się "górka", co daje potem efekt nie tortu a babki Kroisz zaczynając od dołu, najpierw pierwsza dość cienka warstwa, którą smaruję powidłami śliwkowymi, co daje dobrą bazę aby wszystko sie trzymało. Pozostały biszkopt kroisz na 2 lub 3 częsci, jak Ci się uda.
    Teraz robisz tzw.poncz aby nasączyć biszkopt. Musi być wilgotny, bo inaczej nie będzie smaczny. Na to potrzeba 2 szkl. wody, 3-4 łyzki cukru troche soku z cytryny, kilka kropli olejku rumowego oraz 1-2 łyżki spirytusu.Ten poncz musi być dość słodki, ale z kwaskowym posmakiem.
    I teraz nasączasz i przekładasz kolejne warstwy biszkoptu (pamiętaj że pierwszej, spodniej NIE nasączasz bo nie da się przenieść na paterę).
    Boki tortu też smarujesz kremem i oklejasz płatkami migdałowymi. Wierzch tortu dekorujesz w zależności od umiejętnosci i inwencji Ja zrobiłam naokoło tzw. koronkę, a wierzch ozdobiłam rozpuszczoną, gorzką czekoladą. Reszta to owoce lub inne gotowe elementy dekoracyjne.
    Uff, mam nadzieję że Cię nie zniechęciłam Roboty jest z tym tortem od chol....y, ale warto. Wszyscy goście bardzo chwalili. Ja taki tort robię na szczegolne okazje.
    Jeszcze jedno, jest to tort bardzo kaloryczny, dość ciężki i
    sycący. No i jeśli dla dzieci trzeba uważać ze spiryturem
    Jak masz jakieś pytanie - bardzo proszę jestem do dyspozycji.
    Powodzenia.
    maja

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    do tortow polecam Krem do tortow Dr Oetkera -szybki,smaczny i zawsze sie udaje ( wyprobowałam śmietankowy , czekoladowy i orzechowy ) Bita śmietana do ciast ( różowa ) też jest pyszna chociaz jej kolor może odstraszać ale w smaku -malinowy ...palce lizac .Ostatni tort z tymi kremami zrobił rewelacyjne wrazenie smakowe

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Abroma dziękuję za przepis.
    Rzeczywiście pracochłonny, ale wypróbuję na święta - będzie okazja wysilić się na coś specjalnego

    Mam jeszcze pytanie: czy górny placek też nasączasz?

  10. #30

    Domyślnie

    Nasączam wszystkie oprócz spodniego.
    Zyczę powodzenia
    maja

  11. #31

    Domyślnie

    Odświeżam temat, bo mam podobny problem. Otóż muszę kupić prezent dla babci, która ma 70 lat. Babcia generalnie ma wszystko, dlatego chcę iść w prezent prozdrowotny, bo tego nigdy za wiele. W Sklepiku Seniora znalazłem takie oto ciśnieniomierze http://www.sklepikseniora.pl/cisnien...owy-c3691.html - pytanie tylko, który wybrać? Pewnie wasze babcie też tego używają, więc podpatrzcie jakie mają, albo pomóżcie mi wybrać. Tort kupujemy u Sowy Mam nadzieję, że będzie bez podsłuchu

  12. #32

    Domyślnie

    ja kupowałam starszej osobie matę masującą, nakładaną na fotel, ulga dla pleców nieziemska podobno

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony