dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121

    Domyślnie

    einhell - daje radę, pomimo, że silnik już nieźle się zapylił - a rozebrać to można tylko specjalnymi gwiazdkami to przynajmniej nie żałuję tych 200zł.... Bo i w najgorszy pył pójdzie, a jak się popsuje to w ostatnią sobotę miesiąca pod marketami u nas przyjmują takie i od razu kupie drugi w promocji.

  2. #122

    Domyślnie Einhell 1200 watów - doznania konsumenta

    Drodzy, a ja z allegro zakupiłem Einhella "przemysłowego" i przyznać muszę że jestem rozczarowany. Podziele się tutaj moim doświadczeniem coby ustrzec innych od błędu.
    Odkurzacz kupiłem do wykonania konkretnej pracy. Mam budowę 400 metrów kwadratowych z której właśnie zeszli tynkarze (wylewki już zrobione). Panowie trochę po sobie pozamiatali, ale sporo śmieci się zebrało (piasek i błoto wniesione na butach, opiłki z cięcia drewna do kominka którym suszę tynki, jakieś bryłki skrzepniętego betonu po wylewkach). Planuję malowanie i postanowiłem wysprzątać budynek kompleksowo.
    Wypakowałem Einhella i piersze co mi się rzuciło w oczy to niska waga urządzenia. Miało być przemysłowo a jest jakoś tak... zabawkowo. Jakość rur i ssawek woła o pomstę do nieba. Przeciętne modele domowe są kilka razy solidniej zrobione. Ale pal licho odpalam maszynę i zaczynam czochrać podłogę. Zbiera się po jednokrotnym przeciągnięciu jakieś 20-30% śmieci, większe kamienie zostają i nie dają się wciągnąć szeroką przystawką (dają gołą rurą). Wniosek - urządzenie nie ma większej siły ssania niż przeciętna domówka. A powinien. I to kilka razy. Inaczej jest po prostu bezużyteczny.
    No więc ryje tą podłogę, oczyściłem tak ze 3 -4 metry kwadratowe (zajęło to moment) i patrzę maszyna ssie jeszcze słabiej. Zebrało się tak ze 3-5 litrów pyłu i piachu i to wystarczy żeby sprzęt skapitulował. Wizyta nazewnątrz, trzepanie filtra wysypanie i powrót. Kolejne 3-4 metry i to samo.
    Przysięgam że jakbym wziął wiadro miotrłę i zmiotkę to bym to sprzątanie skończył 3x szybciej.
    Tak to prawda moja podłoga był dość zajadła. Piach, kawałki betonu, pył gipsowy, ale do jasnej ciasnej to ma być urządzenie profesjonalne właśnie do takich zadań. W tym sensie się ono nie nadaje - nie daje rady.
    Na co zwrać więc uwagę:
    1) maksymalna moc ssania, duży silnik, 1200 Watów TO JEST ZA MAŁO DO REALNEJ PRACY NA BUDOWIE
    2) możliwie jak największy filtr, o dużej powierzchni, może z jakimś wstępym zabezpieczeniem przez zapychaniem pyłem gipsowym

    Generalnie nie oczekujcie cudów. Odkurzacze przemysłowe, przynajmniej te tenie, nie różnią się od domowych zbytnio poza tym że kosztują więcej, są tandetnie wykonanie i łatwiej się otwierają/czyszczą/trzepią - bo czynność tą trza powtarzać co 5 minut.

    Zaznaczam - to się tyczy taniej chińszczyzny, może są jakieś opcje Makity które nie cierpią na powyższe...

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rolnik333

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-418
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam sobie zobaczyć na ten artykuł odkurzacze przemysłowe. Ja osobiście mam do czynienia z HILTI vc40. Sprzęt nie do zajechania. Maiłem wcześniej jakiegoś chińczyka i źle włożyłem filtr (nie dokładnie) pył leciał na silnik i po pół godziny pracy poleciał dymek z silnika.

  4. #124

    Domyślnie

    Hilti 3500 zł za ten model, to dużo za 1000 zł można kupić odkurzacz z półautomatycznym systemem odsysania.
    Za 2000 z automatycznym systemem odpylania. Starmix, Bosch, Nilfisk tu bym szukał modele nie za drogie a solidnie wykonane. Ja przymierzam się do Nilfiska Aero 26 litrów albo 30 litrów.

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JKB

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć.

    Macie może jakieś doświadczenia z Boschem? Chciałem nabyć Professional GAS 15 PS (wersja z gniazdem pod elektronarzędzia). W necie trochę sprzeczne opinie na temat filtra. W sklepach podają że bezklasowy (cząsteczki >0,3 μm) ale w jakichś testach wyczytałem że jednak klasa L a po założeniu specjalnego worka można uzyskać filtr na poziomie klasy M. Jakoś ciężko w to uwierzyć biorąc pod uwagę cenę odkurzacza.

    Niemniej jednak chciałbym go używać w warunkach raczej przydomowo-warsztatowych. Odkurzanie garażu, warsztaciku, współpraca z narzędziami do obróbki drewna (pilarki, ukośnica itp). Szlifowanie gładzi raczej nie wchodzi w grę. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia proszę o opinię.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio Zobacz post
    Wygląda tak:


    Może kiedyś szczelę foto z reala

    Aha, taka uwaga odnośnie użytkowania - faktycznie wory oryginalne są kiepskie - mi pękł po jakiejś pół godzinie odsysania kurzu. Zaklejenie taśmą DUCT pomogło, ale na krótko i trzeba było ponownie kleić. Później pękł w innym miejscu i dałem sobie siana. Także na pewno ma minus pod tym kątem, ale za to silnik ma całkiem niezły - wysysa do imentu ładnie, a jak mi worek pękł, to przerzucał ten kurz bezproblemowo (na krótko, bo robił taką kurzawę, że odkurzanie traciło sens ).
    Czy w ogóle jeszcze można dostać gdzieś te odkurzacze nowe, na allegro widze tylko uzywane

  7. #127

    Domyślnie

    podepne sie pod temat, bo rowniez niedlugo szykuje sie za remont generalny i po doswiadczeniach jednego remontu, chce byc madrzejszy i kupic odkurzacz, ktory ograniczy pyly do wdychania.
    remont amatorski, do uzytku ze szlifierka do gladzi wiec koniecznie z otrzasaczem, prosty w obsludze i z ogolnodostepnymi tanimi akcesoriami eksploatacyjnymi. budzet raczej nie pozwala mi na profesjonalny sprzet z automatycznym otrzasaczem a i tez czesciej do domowego warsztatu bede uzywal niz remonty. rozejrzalem sie troche w zakresie cenowym jaki mam: do 700zl -800zl (dopuszczam do 1000zl jesli bedzie to bardzo wskazane) i znalazlem takie opcje:
    modeco MN-94-153
    MAKITA VC2512L
    Metabo ASA 25L
    Nilfisk MULTI II 30 T EU
    Nilfisk Multi II 22 INOX
    Bosch GAS 12-25 PL
    Karcher NT 22/1
    karcher WD5
    DEDRA DED6603

    czy bylby ktos uprzejmy cos doradzil badz podpowiedzial moze co do wyboru z powyzszej listy albo moze zna cos lepszego w dobrych pieniadzach. rozgladam sie jedynie za nowym sprzetem

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    izi2000

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    2

    Domyślnie

    [QUOTE=Com4tee;5239736]Drodzy, a ja z allegro zakupiłem Einhella "przemysłowego" i przyznać muszę że jestem rozczarowany. Podziele się tutaj moim doświadczeniem coby ustrzec innych od błędu.
    Odkurzacz kupiłem do wykonania konkretnej pracy. Mam budowę 400 metrów kwadratowych z której właśnie zeszli tynkarze (wylewki już zrobione). Panowie trochę
    ....
    Ludzie, budowe sprzata sie w kilku etapach:
    1. najpierw lopata + worek na gruz,
    2. potem lopata (szufelka) +miotla +wiaderko,
    3. a na koncu odkurzacz do tego co nie zebrala miotla....

    i tu piszacy sam stwierdzil - "ze lepiej by bylo zamiesc gruz miotla" a nie pakowac go do odkurzacza.
    Standardowy odkurzacz jest bardziej przeznaczony do wychwytywania i zatrzymywania drobnych czastek niz kamieni.

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    izi2000

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    2

    Domyślnie

    Einhell TE-VC 2340 SACL

    Witam, ja bardz polecam (dla drobnych majsterkowiczow) sprzet firmy Einhell, niedaleko domu mam Outlet tej firmy - i do dzis
    juz kilkanascie elektronarzedzi tej firmy.
    Zakupilem tez ostatnio odkurzacz przemyslowy Einhell TE-VC 2340 SACL za okolo 180 eur (grudzien 2023) 1.500W, 40l i od dwoch tygodni testuje go na budowie
    do sprzatania pylow i piasku i drobnych kamyczkow z katow i spomiedzy instalacji spisal sie znakomicie.
    Teraz pracuje przy szlifowaniu gladzi razem z zyrafa i przy szlifowaniu drzwi z szlifierka oscylacyjna.
    Ostatnio zakupllem do testow zamienne worki synteryczne (materialowe) 40l.
    Jak zacznie gorzej pracowac to dam znac!
    Pozdr.
    IZ

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony