dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    afro5150

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie jaki odkurzacz po pracach remontowych/wykończeniowych ?

    Zabrałem się do sprzątania pyłu z podłóg i ścian topowym odkurzaczem Philipsa i niestety po 5-ciu minutach wyłożył mi się kompletnie filtr się zapchał momentalnie pyłem i do widzenia ...

    Poradźcie proszę jakie firmy mają w ofercie odkurzacze, które są nieocenione po wykończeniókach, remontach, etc. Przecież ze szczotką nie posprzątam tego bałaganu przez con. 2 tygodnie ... wszystko się będzie tylko kurzyć ...

  2. #22

    Domyślnie Re: jaki odkurzacz po pracach remontowych/wykończeniowych ?

    Cytat Napisał afro5150
    Zabrałem się do sprzątania pyłu z podłóg i ścian topowym odkurzaczem Philipsa i niestety po 5-ciu minutach wyłożył mi się kompletnie filtr się zapchał momentalnie pyłem i do widzenia ...

    Poradźcie proszę jakie firmy mają w ofercie odkurzacze, które są nieocenione po wykończeniókach, remontach, etc. Przecież ze szczotką nie posprzątam tego bałaganu przez con. 2 tygodnie ... wszystko się będzie tylko kurzyć ...
    Miałem podobnie.. z Electroluxem.. przestal działać - okazało się, że się tylko za bardzo zagrzałl i następnie już dzialal ponownie po jakimś czasie..
    Udało mi sie w koncu wysprzatać cały pył moim domowym odkurzaczem (na raty) - oczywiście często czyściłem worek lub wymienialem na nowy !! Najpierw jednak w grę poszła szczotka..

    Jeżeli chodzi o profesjonalne odkurzacze to Bosch i Karcher wchodzą w grę..

    Można rownież wypożyczyć taki sprzęt - ja już bylem blisko (ale jak napisalem mój odkurzacz jednak "odpalił" po zadyszce).. poniżej kilka firm z W-wy które odnalazłem:
    http://www.kwapisz.com.pl/6
    http://www.hawal.eu/wynajem_maszyn.html
    http://www.firmoskop.pl/myjki.html

    POWODZENIA

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Ja kupiłam tani odkurzacz bezworkowy w supermarkecie z założeniem, że go wyrzucę po zakończeniu odpylania. Na droższy było mi szkoda funduszy, bo mamy odkurzacz centralny.
    Filtr hepa trzeba było wyjąć, a filtr gąbkowy muszę myć przy każdym opróżnianiu pojemnika, ale jest ok. Workowy już by dawno padł. Wybierając model sprawdzałam, który się szybko i wygodnie opróżnia.

  4. #24

    Domyślnie

    My kupiliśmy Karchera. Odkurzacze mają lepsze- droższe i gorsze - tańsze Za nasz mąż zapłacił chyba 200zł. Jest leciutki i dosyc wygodny. Odkurzam nim takze samochód.

  5. #25

    Domyślnie

    W Bricko Depot jest w ofercie odkurzacz warsztatowy za 238zł.
    Wygląda solidnie 1400W.

  6. #26

    Domyślnie

    afro5150- ja bym kupiła normalny do domu a odkurzacz przemysłowy wypożyczyła z majsterkowicza czy innego sklepu z narzędziami

    my mamy przemysłowy na stanie, hoovera - wciąga nawet gruz

  7. #27

    Domyślnie Odkurzacz przemysłowy na budowe

    Możecie polecić jakiś odkurzacz przemysłowy co by nie był drogi ale żeby się

    sprawdzał na budowie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #28

    Domyślnie

    Używany markowy. Zwroc uwage na koszt i dostepnosc filtrów. Bo mimo ze czesto ich nie trzeba wymieniac, to jednak dobrze aby kosztowal 17 zl a nie 70.
    Mi sie udalo trafic przemyslowego simensa za 30zl. Na jednym filtrze cala budowe, od odkurzania chudziaka pod folie po szlifowanie gipsu.
    Wode tez wciaga.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał bst
    Mi sie udalo trafic przemyslowego simensa za 30zl. .
    Jak znajdę taki biorę w ciemno
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #30

    Domyślnie

    Mam jakiś tani chiński odkurzacz warsztatowy. Taki w cenie poniżej 300zł. Używałem w pracach wykończeniowych (gipsy). Wcześniej używałem zwykły odkurzacz domowy. Po pewnym czasie wysiadł wyłącznik za kilka złotych. Oba te odkurzacze są wyposażone w tkaninowe worki. W przemysłowym worek pełni funkcję filtra. W pracy mam odkurzacz przemysłowy z filtrem papierowym ale jak zobaczyłem cenę filtra (ok. 100 zł) to zwątpiłem. Moim zdaniem ekonomiczniej jest gdy filtr da się wytrzepać a niekoniecznie wymieniać co kilka godzin pracy z pyłem gipsowym. Mimo wszystko lepiej sprawdza się odkurzacz warsztatowy

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryk51
    Mam jakiś tani chiński odkurzacz warsztatowy. Taki w cenie poniżej 300zł. Używałem w pracach wykończeniowych (gipsy). Wcześniej używałem zwykły odkurzacz domowy. Po pewnym czasie wysiadł wyłącznik za kilka złotych. Oba te odkurzacze są wyposażone w tkaninowe worki. W przemysłowym worek pełni funkcję filtra. W pracy mam odkurzacz przemysłowy z filtrem papierowym ale jak zobaczyłem cenę filtra (ok. 100 zł) to zwątpiłem. Moim zdaniem ekonomiczniej jest gdy filtr da się wytrzepać a niekoniecznie wymieniać co kilka godzin pracy z pyłem gipsowym. Mimo wszystko lepiej sprawdza się odkurzacz warsztatowy
    A to odkurzacz warsztatowy to jeszcze jakiś inny niż przemysłowy
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #32

    Domyślnie

    Odkurzasz warsztatowy i przemysłowy to to samo. W sklepie często występuje jako "warsztatowy". Tu zasugerowałem się tematem w którym nazwany został "przemysłowym" ale byłem nie do końca konsekwentnym..

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Piekarz


    Chodzi mi o to, że na budowie różnego rodzaju odpadki można odkurzać.
    Dopiero po określeniu czym się zajmujesz można by pytać o konkretny model i konkretnego producenta. Są jeszcze problemy wysokich cen...
    Wydaję mi się mogę odpowiedzieć w ten sposób że nie będę go używał do w trakcie kładzenia gładzi.

    Jaki odkurzacz w takim razie polecasz bo widzę że znasz się w tym temacie.

    Cena niestety ma zanczenie ale ważniejszy jest jak najepszy stosunenk ceny do możliwości.

    Ceny filtrów do w/w Karcherów są wysokie? Jak często trzeba taki filtr wymieniać już po kilku odkurzaniach?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #34

    Domyślnie

    Dowolny z typowym silnikiem przyzwoitej jakości, wtedy naprawa to koszt 150-200 zł. Używam Kressa, ale w tej chwili kupiłbym polski Profi - tańszy a z mocniejszym silnikiem. W obu silnik Ametek, odpowiednio 1100W i 1400W. Przy cenie 300 zł polski Profi jest aktualnie bezkonkurencyjny.

  15. #35

    Domyślnie

    A na co trzeba w szczególności zwrócić uwagę, dobierając odpowiedni odkurzacz do żyrafy?
    DoZi - prace wykończeniowe

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    możecie patrzeć z przymrużeniem oka ale kupiłem na czas swego remontu zwykłego einhella z Nomi za 199zł, bez workowy , wciąga wszystko ale też czasem dużo potrafi z siebie wyrzucić( gdy zbyt długo nie czyści się filtra), jednak stosunek trwałości do ceny jest bardzo dobry... a jak wysiądzie to podlega takiej samej gwarancji jak te z wyższej półki

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Dowolny z typowym silnikiem przyzwoitej jakości, wtedy naprawa to koszt 150-200 zł. Używam Kressa, ale w tej chwili kupiłbym polski Profi - tańszy a z mocniejszym silnikiem. W obu silnik Ametek, odpowiednio 1100W i 1400W. Przy cenie 300 zł polski Profi jest aktualnie bezkonkurencyjny.

    NJerzy który model Profi byś polecał do użytku domowego głownie na czas budowy
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #38

    Domyślnie

    Zadzwoń do nich - doradzą Ci który będzie najlepszy w Twoim zastosowaniu. Kupowałem i nich silnik do mojego Kressa (a trzeba było dobrać jakiś pasujący) i stąd wiem że są chętni udzielić wszelkich informacji.

  19. #39

    Domyślnie

    Czy może są jakieś specjalne filtry przeciw pyłowi gipsowemu, takie co by można zastosować w tańszych odkurzaczach przemysłowych?
    DoZi - prace wykończeniowe

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Parę dni temu kupiłem używanego Karchera 2000E za ok. 200zł. Jestem przed malowaniem, więc generalne porządki na budowie nim robię. I fakt - filtr mocno się zapycha drobnym pyłem gipsowym. Strzepywanie tylko "ręczne" (tymi ręcami ). Działa jednak przyzwoicie, rozlaną wodę też pięknie wciąga, co do różnych śmieci wybredny nie jest, gruby wąż nie zatka się byle badziewiem.
    Też zastanawiałem się nad nowym, mniej markowym z marketu, ale trafił się taki to i się zdecydowałem i zadowolony jestem. Przynajmniej narazie.

    Pozdrawiam
    Lech

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony