dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 166 z 166
Pokaż wyniki od 3.301 do 3.317 z 3317
  1. #3301

    Domyślnie

    Podbiję tamat. Dostałam wyceną robociżny na stan surowy bez dachu, od wbicia łopaty, z piwnicą z bloczków betonowych, dom z poddaszem uzytkowym za 45 tyś. (śląskie). Powierzchnia uzytowa 160m, prosta prostokątna bryła. czy ta cena jest w porządku?

  2. #3302
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makako007

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-739
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wybudowa domu w stanie surowym pochłania masę kasy. Wszystkim trzeba zapłacić, począwszy od stawiania fundamentów, pociągnięcie elektryki po wstawienie okien, jak i już samo wykończenie w postaci mebli. Mi udało się zaoszczędzić na elektryce bo brat jest specem w tej dziedzinie więc po godzinach przyjeżdżał do mnie majstrować a przy okazji policzył za to mniej niż inni, nieznani mi fachowcy. Warto jednak pamiętać, że na takich rzeczach jak właśnie elektryka, fundamenty czy okna moim zdaniem nie warto oszczędzać. Jak wybierzesz słabe okna, to zakradnie Ci się do mieszkania wilgoć, zrobi się grzyb, koszty ogrzewania też się zwiększą, dlatego ja po sporym researchu wybrałem okna (były jeszcze akurat w promocji) i sprawdzają się bardzo dobrze. Elektryka – wiadomo, że jak będzie coś nie tak to z niczego nie da się korzystać w domu, a np. lodówka siądzie i będzie z głowy. Fundamenty to samo - złe fundamenty bez odpowiednich zabezpieczeń, materiałów mogą sprawić, że dom zacznie osiadać. Dlatego oszczędzanie oszczędzaniem, ale z głową!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-10-2017 o 18:20

  3. #3303

    Domyślnie

    Witam,
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m16021fa4e5575 do tego doklejony garaż 2 stanowiskowy 38 m^2 (zadaszony, bez stropu). Bloczki na ceramikę zamienione. SSO mam wyceny na 41 000, 51 000, 58 000, 59 000 netto. Po mojej stronie szalunki, media, koparka. Która cena według Was jest w miarę rozsądna? Okolice Krakowa.
    Ostatnio edytowane przez kthxb ; 30-10-2017 o 21:20

  4. #3304

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,
    Przymierzamy się do budowy domu:
    https://pracownia-projekty.dom.pl/pw...odzinny_ce.htm


    Dom jednorodzinny dwulokalowy, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym, prosta bryła, dach dwuspadowy.
    Technologia tradycyjna murowana. Fundamenty betonowe wylewane, ławy żelbetowe. Ściany zewnętrzne nadziemia murowane z bloczków z betonu komórkowego z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Stropy prefabrykowane TERIVA I. Schody wewnętrzne – żelbetowe wylewane, dwubiegowe. Dach drewniany dwuspadowy kryty dachówką.

    Dostaliśmy wycenę SSO (z dachem) na 180 tys. netto, w tym robocizna to 70 tys. netto (110 tys. to materiały). Czy to uczciwa oferta? A może szukać dalej? Budowa okolice Krakowa.

    A dodatkowo mam pytanie czy wydaje Wam się realne postawienie takiego domu w stanie deweloperskim za ok. 400 tys.? ( jak podaje wycena na stronie z projektem).

    Z góry dzięki za wypowiedzi, wskazówki itd.

  5. #3305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodzinanaswoim Zobacz post
    [B]
    Dostaliśmy wycenę SSO (z dachem) na 180 tys. netto, w tym robocizna to 70 tys. netto (110 tys. to materiały). Czy to uczciwa oferta? A może szukać dalej? Budowa okolice Krakowa.

    A dodatkowo mam pytanie czy wydaje Wam się realne postawienie takiego domu w stanie deweloperskim za ok. 400 tys.? ( jak podaje wycena na stronie z projektem).
    Coraz mniej ekip stosuje pracochłonne rozwiązania. Jak budują z materiałem to też biorą najtańszy wg opisu. Czyli jak masz "izolacja fundamentu styropian grafitowy 15cm" to możesz przyjąć za pewnik, że będzie to najtańszy grafit a jak będzie "styropian 15cm" to w ogóle najtańszy. Zmierzam do tego, że ta sama ekipa stosując lepsze materiały i bardziej pracochłonne rozwiązania może dać ofertę 20% wyższą czy 20% niższą. Bez porównania dokładnej specyfikacji (której zresztą nikt nie spisuje) nie będziesz wiedział, jak wyceniają swoją pracę poszczególne ekipy. Bo dla nich tak naprawdę istotne jest ile złotówek dostaną za roboczodniówkę. Tak bardzo orientacyjnie cena wygląda rozsądnie. Jak z dobrych materiałów i pracochłonne rozwiązania - nawet dobrze.

    Co do stanu deweloperskiego za 400K zł - marne szanse. Nawet, jak liczysz same prace budowlane domu bez całej otoczki - papierologii, przyłączy itp. Zresztą ceny w czasie trwania budowy tak się będą zmieniały, że tak czy inaczej warto mieć spory zapas nawet, jakbyś teraz wydał czapkę pieniędzy za aktualny kosztorys.

  6. #3306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam

    Szukam polecanych ekip do budowy SSO / SSZ na terenie śląska (Zabrze).
    Dom w jaki celuję to z212GL z małymi zmianami, link tutaj.

    Obecnie uderzyłem za pomocą pierwszych paru stron Google do 10 firm, ceny za SSO w większości kosmos - od 120 do 240 tysięcy (materiał, robocizna itd).

  7. #3307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Obecnie uderzyłem za pomocą pierwszych paru stron Google do 10 firm, ceny za SSO w większości kosmos - od 120 do 240 tysięcy (materiał, robocizna itd).
    Lepiej odwiedź okoliczne domy niedawno zbudowane i budowy.

  8. #3308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Coraz mniej ekip stosuje pracochłonne rozwiązania. Jak budują z materiałem to też biorą najtańszy wg opisu. Czyli jak masz "izolacja fundamentu styropian grafitowy 15cm" to możesz przyjąć za pewnik, że będzie to najtańszy grafit a jak będzie "styropian 15cm" to w ogóle najtańszy. Zmierzam do tego, że ta sama ekipa stosując lepsze materiały i bardziej pracochłonne rozwiązania może dać ofertę 20% wyższą czy 20% niższą. Bez porównania dokładnej specyfikacji (której zresztą nikt nie spisuje) nie będziesz wiedział, jak wyceniają swoją pracę poszczególne ekipy. Bo dla nich tak naprawdę istotne jest ile złotówek dostaną za roboczodniówkę. Tak bardzo orientacyjnie cena wygląda rozsądnie. Jak z dobrych materiałów i pracochłonne rozwiązania - nawet dobrze.

    Co do stanu deweloperskiego za 400K zł - marne szanse. Nawet, jak liczysz same prace budowlane domu bez całej otoczki - papierologii, przyłączy itp. Zresztą ceny w czasie trwania budowy tak się będą zmieniały, że tak czy inaczej warto mieć spory zapas nawet, jakbyś teraz wydał czapkę pieniędzy za aktualny kosztorys.
    Dziękuję za odpowiedź. Dorzucam trochę szczegółów dot. zakresu prac oraz użytych materiałów. Proszę o ocenę oferty z uwzglednieniem tej specyfikacji.

    Zakres prac:
    Etap I:
    -wykonanie robót ziemnych
    -wykonanie ław fundamentowych pod budynkiem żelbetowych beton klasy B20,
    -wykonanie ścian fundamentowych pustak szalunkowy betonowy zazbrojony, zalany betonem plus wieniec beton klasy B20,
    -wykonanie izolacji ław i ściany Dysprobit 2-krotnie zewnątrz i wewnątrz fundamentu,
    -ściany fundamentowe izolacja termiczna styrodur XPS gr. 10 cm
    -folia kubełkowa,
    -wykonanie kanalizacji stanu zero głównych podejść, wykonanie przejścia wodnego,
    -wykonanie zasypki skrzyń fundamentowych - grunt rodzimy, piasek zasypowy- zagęszczone mechanicznie zagęszczarkami,
    -rozłożenie foli budowlanej, wylanie chudego betonu gr 10 cm - beton klasy B15
    -wyrównanie terenu wokół fundamentu.

    Etap II:
    -wykonanie izolacji poziomej pod ścianami - papa termozgrzewlana 2 -krotnie ,,
    -prace murarskie ściany zewnętrzne i wewnętrzne pustaki Porotherm 25 P+W dryfix - (pustak na klej,brak mostków termicznych, cieplejszy niż tradycyjny pustak ceramiczny a znacznie wytrzymalszy niż beton komórkowy)
    -wzniesienie kominów część parter- kominy systemowe Schiedel : spalinowe i wentylacyjne.
    -prace szalunkowe stropu,schody, belki, podciągi,balkony,
    -prace zbrojarskie ww. elementów,
    -wylanie stropu wraz z mechanicznym zagęszczeniem beton B20,

    Etap III:
    -wzniesienia ścian poddasza wraz z wylaniem wieńcy osadzeniem kotew pod murłaty
    -wzniesienie przewodów kominowych i spalinowych część poddasze ponad połać dachu ,
    -wykonanie konstrukcji więźby dachowej,
    -wzniesienie ścian szczytowych, lukarny,
    -wykończenie kominów ponad połacią-np. tynk, mozaika,blacha,
    -wykonanie foliowania wraz z nabiciem kontr - łat i łat,
    -wykonanie pokrycia blacho-dachówka Pruszyński ( kolorystyka według gamy kolorów producenta)
    -montaż wyłazu dachowych Fakro WGT
    -montaż okna dachowe Fakro FTP VU3 - 78x140 - 8 sztuk plus kołnierze.
    -montaż orynnowania PCV Gamrat,
    -obróbki blacharskie ; pasy pod i nad rynnowe, obróbki blacharskie kominów,
    -rozszalunek stropu parter ,wzniesienie ścian działowych parter, poddasze- porotherm dryfix 11,5 P+W
    - prace porządkowe po zakończeniu budowy


    Co powinniśmy doprecyzować? O co dopytać?
    Z góry dziękujęmy za wszystkie wskazówki i uwagi.

  9. #3309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    1. Jeśli masz styrodur czyli XPS to folia kubełkowa jest zbędna. Ktoś pewnie z rozpędu wpisał do oferty.
    2. Porotherm 25 P+W dryfix - nie wiem po co w to wchodzisz ale jesli juz sie na to decydujesz zamiast tradycyjnej zaprawy to upewnij się że ekipa wie jak na tym pracować a nie że jej się tylko wydaje że wie...
    Koleżanka mojej żony się na to uparła i ma już trzecią ekipę. Co po drodze zjadła nerwów to jej
    Nie patrz czy pustak jest mniej czy bardziej ciepły. Tak naprawdę nie ma to znaczenia bo od izolacji termicznej jest styropian .

  10. #3310
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robbson

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    U nas za dom w galach https://www.archon.pl/projekty-domow...m386212cca9ee9
    ciut powiekszony o 5m2 za SSZ wyszło 165000 brutto.
    Ciekawe jak sie ma to do kosztorysu ze strony gdzie podane jest 207000 netto.
    Ekipy mielismy z polecenia i nie byly to najtansze opcje.

  11. #3311

    Domyślnie

    Racja. Ludzie często sami chętnie oszczędzają na materiałach budowlanych, a później się dziwią, że coś się szybko psuje czy rozlatuje albo, że efekt nie jest taki jak oczekiwali. I tu nie chodzi nawet tylko o styropian czy cegły, ale nawet zwykłe drzwi, okna czy panele. Znajomi urządzili dom najtańszym kosztem i się teraz dziwią, że a to tynki pękają albo okna nieszczelne. Ale jak mają być dobre jak wybrali jakaś firmę krzak, a nie np. znany już na rynku dr**x. Albo kupują aby kupować nie zasięgając wcześniej informacji czy dane produkty są dobre czy nie. Ja przed zakupem rzeczy budowlanych zrobiłem taki research, że szok. Skorzystałem z ofert znanych i cenionych już firm. Czasem lepiej dopłacić i móc się cieszyć latami. Ale jak to mówią: ‘’Skąpy dwa razy traci’’
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-12-2017 o 17:06 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  12. #3312
    Banned
    tymon7117

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ludzie najchętniej oszczędzają na wszystkim, nie tylko na materiałach budowlanych, ale także na ekipie. Ile razy ja widziałem jak ktoś moim znajomym kompletnie spartaczył robotę… Czy to tynk krzywo położony czy za mało ocieplili i teraz wykwity się robią z wilgoci czy dach przecieka, aż przykro patrzeć. Tak to niestety jest jak się bierze w ciemno i wcześniej nie sprawdzi umiejętności fachowców. Tak jest ze wszystkim. Z drzwiami, farbami, meblami. Przykładowo, okna wziąłem model , bo widziałem u znajomego, który ma je kilka lat i wiedziałem czy mi się sprawdzają czy nie. Ja lubie sugerować się sprawdzonymi produktami, nie takimi o których kompletnie nic nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-12-2017 o 07:40 Powód: Lokowanie produktu.

  13. #3313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał KOwczarek Zobacz post
    Racja. L Ale jak mają być dobre jak wybrali jakaś firmę krzak, a nie np. znany już na rynku drutex.
    Weź przestań z tym drutexem. Może jest i znany na rynku ale głównie wśród deweloperów gdzie liczy się cena a nie jakość.
    Ja podobnie jak ty robiłem research i drutex był daleko za oknoplastem , i innymi. Generalnie to tanie okno marketowe gdzie główną zaletą jest cena.
    Ma za to dla mnie jeden plus. Dzięki niemu wyleczyłem się z okien plastikowych i mam drewniane.

  14. #3314
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja wymieniłem na plastikowe, w 97r kupiłem drewniane i był to duży błąd od strony południowej drewno mi zgniło a co parę lat były konserwowane.
    Sasiad obok kupił plastiki (pierwsza produkcja ZA) ma do dzisiaj, jedno z okien mu zaparowało.
    Może coś na przestrzeni 20 lat się zmieniło ws drewna, do nowego domu kupiłem bez namysłu okna plastikowe nawet dachowe.

  15. #3315
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    A ja w 2000r wymieniłem drewniane skrzynkowe na drewniane sosnowe Stolbud Włoszczowa. Do tej pory tylko raz malowane , od razu po kupnie na brązowy kolor. Zero kłopotu.
    Z kolei w drugim domu mam plastiki również w brązowym kolorze i w upalne dni okno balkonowe od południowej strony ciężko się otwiera Taki podobno urok plastików że duże okna w ciemnym kolorze u upale się wypaczają.

  16. #3316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Widocznie miałem pecha z tymi drewnianymi, nawet mnie nie strasz bo ja mam plastiki dąb bagienny od strony południowej i też ciężko się otwierało ale przyjechali i wyregulowali.

  17. #3317
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erloy

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś obeznany w temacie może mi napisać ile w przybliżeniu może kosztować brutto SSZ lub SSO domu z kolekcji muratora M189
    https://projekty.muratordom.pl/proje...ror=yes&t=&v=1
    Dom 100 metrów kwadratowych plus podwójny garaż z kotłownią w sumie 40 metrów
    Według danych na stronie Muratora jest to 145 tys. netto, co wydaje mi się dużo, ale wstępne dwie oferty jakie otrzymałem są jeszcze wyższe.
    Budowa pod Gliwicami.

Strona 166 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony