dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Dworek Jankamy

    Witam! To będzie dziennik budowy czyli zapis spełniania marzeń Naszej Rodziny(moich i męża,bo dzieci jeszcze nie kumają).O dworku marzyliśmy odkąd pamiętam czyli ponad 10 lat.Długo szukaliśmy ziemi.Dworek nie zaprezentuje się pięknie na 400m działce,musi mieć przestrzeń i starodrzew(tego Nam najbardziej brakuje).Nie chcieliśmy na odludziu bo się boję,w skupisku też nie ,bo jesteśmy antyspołeczni ,no i żeby blisko do pracy było.W pażdzierniku 2006 pojawiło się takie pole,szybka decyzja i już ...31maja2007 byliśmy właścicielami(to chore w tym kraju,7miesięcy papierów)Oto ono:


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Następne miesiące to kolejna dokumentowa sesja.Sadziliśmy w tym czasie drzewa,dużo drzew,drzewek,drzeweczek.Trzeba ich szukać w chaszczach bo rosną (chaszcze) szybciej od drzew,więc zamiast starodrzewu mamy młododrzew.Podczas pracy posilaliśmy się.Oto Nasz Pierwszy Grill!Historyczny!

    U niektórych latają F16,a u Nas :

    A tak na poważnie 26.09.2007 pojawiło się utęsknione PnB,geodeci,bla,bla...i 11.10.2007. zaczęły się wykopki:

    Pod koniec kopania ekipa natrafiła na starą zasypaną studnię.Wisiała nad Nami grożba przesuwania domu(na papierach czyli kolejne parę miesięcy)Pierwszy wielki stres.Uff!Skończyło się na przedłużeniu fundamentów.


  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Sciany fundamentowe chłopaki(jest ich 4) robili w kratkę(pogoda).2.11.2007. skończyli.Teraz wypada zaizolować ale leje.Ciekawe jak długo. 6.11.2007 weszli instalatorzy.Przecisku pod drogą też nie zrobią bo leje.Cholera!!!Pierwszy raz zwątpiłam,że postawimy mury w tym roku.Narazie mam doła.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Acha!Zapomniałam przybliżyć sylwetkę dworku.Ale pewnie nie trudno się domyśleć,że jest na emblemacie.Prawda ,że piękny. .A tak przedstawili go architekci.
    Ostatnio edytowane przez jankama ; 04-10-2010 o 21:47

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dom stoi na prostokącie 20 na 10m.
    Powierzchnia zabudowy:207m2
    Powierzchnia użytkowa:216m2
    Powierzchnia całkowita:318m2
    Kubatura:712m3
    Dzisiaj nie lało,więc dużo się zrobiło.Fundamenty zaizolowane,rury poroskładane.Jutro w planie ubijanie pospółki.
    Od dziś mamy własny kranik z wodą

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Leje okrutnie.Jak tu sypać piach i ubijać.Jestem bardzo,bardzo zrezygnowana.W dodatku nie widać poprawy na lepsze(czy może być poprawa na gorsze?),cały czas opady,w sumie co się dziwić w końcu mamy listopad.
    Strasznie jestem wkuta bo instalator wsadził Nam rurę od GWC w najmniej dogodnym miejscu.Akurat mamy tą dogodną sytuację,gdzie rura może sobie spokojnie lecieć 60 m przed siebie.Nie!!! Teraz mamy tylko 20m do płotu,więc pozginamy sobie rurę.Trochę więcej siana na kolanka, trochę większe opory itd.Czy na wentylacji mechanicznej znają sie tylko panowie z firmy rekuperatory pl.Skoro mam tak odmienne wykształcenie od budowlano-instalacyjno-fizycznego,a coś tam wiem o GWC (przynajmniej o najtańszej długiej rurze) to co można powiedzieć o naszym (celowo z małej litery) instalatorze rur!?Sorka.Trochę się wkurzywszy.
    Jak nie będą jutro lecieć z nieba gwożdzie to zrobię fotki,tej rury też.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Prawie tydzień trwało zasypywanie fundamentów,ubijanie pospółki,rozprowadzanie instalacji.No ale wszystko już jest,nawet ta nieszczęsna rura od GWC znalazła się na swoim miejscu.Jutro przyjeżdża beton i stan zero będzie skończony.Hurra!!!Ekipa jest bardzo napalona na dalsze prace czyli stawianie murów,ale nasz bank coś zaniemówił i nie wiadomo co dalej.
    Zalączam fotki,bo jutro będą już nie aktualne.


    A to rura GWC już w dobrym miejscu:

    Na doczepkę piękny widok po wybuchu listopadowej bomby,pewnie znacie to ze swoich budów:

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jest dobrze! Jest cudownie! Skończyliśmy stan zero.
    Od dzisiaj mamy też szambo.Przygotowaliśmy się na pół dnia robót, a tu panowie przyjechali, pół godzinki i po ptakach.Na dzisiaj mieli jeszcze 5 innych szamb do montażu.Pan jednak stwierdził,że to cienko,bo prawdziwy sezon jest w lecie. Pomyślałam żeby szybciutko się przekwalifikować i ...zakładać szamba.Złoty interes.Koszt szamba:5200(właz montowany w płocie).Co prawda płotu jeszcze niet,ale gdy będzie panowie podłączą właz.

    Oto cudowny stan zero z dnia 20.11.2007.



    A to ciekawostka, jakiś pan za szybko jechał sobie chyba i nie wyrobił.Na szczęście to pole sąsiada a nie moje ze świeżo posadzonymi iglaczkami.Choć tubylcy mówią ,żę to częsty przypadek.Będzie trzeba coś z tym zrobić tzn. jakąś barierkę,znak drogowy czy cuś.



    Pozostało mi jeszcze podsumować koszty.Wszystko z wyjątkiem kupna działki kosztowało 62000.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Na razie nie mamy super nastroju.Bank milczy,deszcz leje.Nic się nie dzieje.Nuda panie ,nuda.Acha!Robię wyceny okien.Rozbieżności ogromne od 22000 do 37000.Urzędowski,zwany przez forumowiczów mercedesem,wcale nie okazał się najdroższy.Szukam dalej.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nareszcie coś się dzieje.Rosną ściany.Podziwiam ekipę murarzy,jak oni pracują w takim chłodzie?Gdy pojadę na "inspekcję" to po 5 min. mam dosyć - taki jest berger.Prawdziwy biegun zimna,choć widok wzrastającego domu rozlewa ciepło na moje serce.


  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    NARESZCIE!Mamy kredyt!Teraz roboty nabiorą tępa.Ściany zewnętrzne już stoją.Elementy na strop zamówione.Trwają pertraktacje z cieślą,z gościem od pokrycia dachu i z oknami.Oto fotki:



    i widok na salon:

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Pogoda paskudna.Mało się dzieje.Walka z kolumnami odbyła się w najbardziej śnieżny dzień tegorocznej zimowiosny.Popatrzcie:


    A to fotki już po zawieji.Kolumny mają średnicę 45cm, z bliska robią wrażenie,niektórzy się dziwili,że takie grubasy.Teraz jak stoją są akurat,prawda?Gdy ściągniemy formę będzie trzeba jeszcze nad nimi popracować: na górze szczupłe,na dole grubsze (wielbiciele dworków wiedzą o co chodzi).No i jeszcze dojdą dwie przy szczytowym wejściu.Teraz przed zalewaniem betonem nie zdążyliśmy zakopać rur GWC.Ale nic straconego,stopy wylejemy przy okazji zalewania stropu,co odbędzie się w najbliższym tygodniu(hurrrra!!!).





    A to widok na taras i look na ogród w całej okazałości:

    no, może ten look wyszedł niekoniecznie w całej okazałości.Jutro pstryknę lepsze ujęcie.
    I widok salonu:

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Przybyły kolumny przy szczytowym wejściu.Będzie nad nimi mały drewniany portyczek.


    To lepsze niż poprzednio zdjęcie z tarasu,którego jeszcze nie ma ,na ogród,którego też jeszcze nie ma.


    A to początek lasu na skraju ogrodu.Wiem,że tego nie widać ale jest tu posadzonych prawie 200 drzewek.Za parę lat to dopiero będzie.


    Jutro zalewamy strop!!!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Strop zalany!Powolutku wyłania się dworeczek:



    Test dla stropu-leży na nim 16ton drewna.W środę wchodzą cieśle.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    I znowu toniemy w błocie.Więżba się robi i robi i robi (co chwilę pada).Narazie wygląda tak (bardzo lubię patrzeć na tę fotkę)

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Trwa deskowanie i papowanie.



  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych fotka od strony ogrodu:

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dach skończony.Oczywiście jeszcze bez pokrycia.Trudno znależć wspólny termin z ekipą z Puńska (to prawie Litwa).Mieliśmy delikatny problem z szefem murarzy i teraz kominy kończy murarz-ślimak.Już cała wieś się z nas śmieje.


  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ścianki działowe postawimy chyba jak już będziemy trochę mieszkać na dole.Będą g-k.Narazie jest fajny strych.



    I jeszcze mój ulubiony widok z przyszłej sypialni

    Jutro wchodzi instalator, z elektrykami też sprawa obgadana.Szukam okien połaciowych.Na okna główne jesteśmy zdecydowani na 100%,padło na Świebodzin.Najwięcej stresu kosztuje mnie rekuperacja.Mamy narazie 2 oferty i są kosmiczne.I nie chce mi się myśleć co dalej.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankama
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Acha!Zapomniałam dodać ,że wczoraj na naszym dachu siedział (albo stał) sobie bocian.Może będzie fotka,sąsiad zrobił.Miałam też sporo gratulacji typu chłopiec czy dziewczynka.A tak na poważnie czy ktoś ma doświadczenie z budowaniem miejsca na bocianie gniazdo.Planujemy postawienie słupa.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony