dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Przeglądy , konserwacja bram garażowych ...

    Witam

    Dzisiaj z racji pogody pod psem i wolnego dnia od pracy - postanowiłem zrobić przegląd i konserwację mojej bramy garażowej / 5 metrowy segmentowy Hormann z napędem SupraMatic / .
    Brama pracuje u mnie już prawie dwa lata - onegdaj zadzwoniłem do przedstawiciela Hormanna w Krakowie coby dowiedzieć się ile taki przegląd coroczny bramy u nich kosztuje - usłyszałem kwotę ca 200 zł plus jakieś koszta dodatkowe więc czym prędzej o tym zapomniałem .
    W końcu sam też potrafię - a na pewno tak pieczołowicie i dokładnie jak ja sam nikt mi tego nie zrobi

    No i umyłem dokładnie bramę , wyregulowałem i nasmarowałem łączenia prowadnic , podokręcałem wszystkie śruby , wyczyściłem i nasmarowałem wszystkie kółka i łączenia składane segmentów , ponownie dokonałem kalibracji napędu bramy i ustawiłem siłę nacisku .
    Generalnie brama pracuje cichutko , miękko , porusza się bez żadnych skoków i gwałtownych podrywów - słowem przegląd przyniósł oczekiwany efekt .

    Ponieważ to był pierwszy przegląd po 2 latach od montażu i podczas jego wykonywania zauważyłem mnóstwo rzeczy wymagających poprawy i regulacji tudzież czyszczenia i smarowania mam pytanie forumowicze drodzy :

    - robicie przeglądy swoich bram / jakich / corocznie przez serwisy producentów
    - robicie przeglądy swoich bram sami
    - nie robicie ich wogóle
    - nawet ich nie myjecie


    Po zasięgnięciu języka w temacie wśród moich znajomych wszyscy robili wielkie oczy jak ich pytałem czy robią przeglądy swoich bram - wniosek - nikt z nich nic takiego nie robi ...

    A jak jest u Was ?
    --
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    No no no - ciekawie , ciekawie - nikt swoich bram garażowych nie konserwuje , nie przegląda , nawet nie czyści ... - czyli słowem - jestem nadgorliwy ...

    --
    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar metis_ps
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Kobiór
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    91

    Domyślnie

    Witam,

    zaciekawił mnie Twój post bo sam stwierdziłem (po blisko 3 latach) , że musze lekko przeglądnąc moja brame grażowa Normstahla.
    W serwisie powiedzieli mi ze koszt takiej uslugi wynosi tez prawie 200 zł wiec mam ich gdzies .
    Skoro juz przerabiales samodzielna konserwację bramy to może podzielisz sie jakich preparatów i do smaroawnia których elementów ich użyłeś.
    Z góry dziękuje za wszelkie porady
    Pozdrawiam,
    Piotrek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W tej chwili coraz więcej firm zaleca przeglądy okresowe, często uzależniając od tego udzielenie dłuższej gwarancji, ale nigdzie nie piszą co i jak należy zrobić...
    Baaa! ja nawet jako przedstawiciel jednej z firm nie dostałem szczegółoch wytycznych dotyczących przeglądów.
    Ale chwała Wam za to, że chociaż chcecie coś zrobić!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W tej chwili coraz więcej firm zaleca przeglądy okresowe, często uzależniając od tego udzielenie dłuższej gwarancji, ale nigdzie nie piszą co i jak należy zrobić...
    Baaa! ja nawet jako przedstawiciel jednej z firm nie dostałem szczegółoch wytycznych dotyczących przeglądów.
    Ale chwała Wam za to, że chociaż chcecie coś zrobić!
    Niektórzy piszą: http://www.normstahl.pl/pl/126.html
    A co do drugiej wytłuszczonej części to chyba nie świadczy to dobrze o twoim dostawcy. To jak ty robisz te przeglądy? Za co bierzesz kasę?

    A w temacie głównym: oczywiście przegląd można wykonać samodzielnie (olej, filtry, klocki, itp. w samochodzie też można bez problemu wymienić samemu). Należy tylko pamiętać, że nie przedłuży on gwarancji i jak coś się zużyje, pęknie, popsuje to już będziemy musieli za to zapłacić.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Niektórzy piszą: http://www.normstahl.pl/pl/126.html
    A co do drugiej wytłuszczonej części to chyba nie świadczy to dobrze o twoim dostawcy. To jak ty robisz te przeglądy? Za co bierzesz kasę?
    .
    Nie biorę kasy. Nie robię przeglądów. Moja znajomość bram jest /jeszcze/ powierzchowna (tzn. nie odbiega od średniej krajowej). Dlatego uważam, że bardziej skomplikowaną brame dobrze jest kupić w firmie specjalizującej się w tym segmencie rynku.

    Aha, dzięki za link. Szczerze mówiąc nie znalazłem tam nic więcej, niż mi samo przychodziło do głowy. Ale plus dla Normsthala, za to że podjął się tego wyliczenia i podał maksymalną stawkę za usługę.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-09-2010 o 09:41

  7. #7

    Domyślnie

    Witajcie,
    chciałbym samodzielnie wyregulować i zakonserwować prowadnice i rolki bramy segmentowej garażowej.
    Z rolek, ich mocowań oraz prowadnic wydobędę cały kurz.
    Przy rolkach są śruby i jeśli się nie mylę to za ich pomocą reguluję się bramę
    1. Jak ustawić rolki, w jakiej pozycji powinna być brama by rolki były ustawione optymalnie?
    2. Jakim środkiem konserwuje się prowadnice, rolki i mocowanie rolek?

  8. #8

    Domyślnie

    Jak kupiłeś bramę była nasmarowana ? A dlatego bo smary łapią cały kurz.Po drugie jak coś piszczy znaczy nie pracuje w osi lub coś jest skoszone czytaj sprężyny.
    1) Rolki dociąga się przy zamkniętej bramie w taki sposób żeby rolkę szło przekręcić palcem.
    2) Przy bramach powyżej 3m z systemem sprężyn skrętnych N najważniejsze jest wyregulowanie ich po czasie, tracą swoje właściwości i trzeba to skorygować
    3) Wyczyszczenie i lekkie przesmarowanie sprzęgła (zabezpieczenie przed pęknięciem sprężyny żeby brama nie spadła)
    4)Smarujemy dwa elementy ,dwie podpory rury na której pracują sprężyny.

    Popatrzcie na konstrukcje bramy prowadnice stalowe ,rolki plastikowe co tu smarować jak jest czyste ?

    Taki przegląd jak ty zrobiłeś to jak mycie samochodu licząc że pasek rozrządu się wymieni


    Dokładnie też kasuję 200 zł za przegląd bramy nikt z takich jak ty pabito nie patrzy na to że przeważnie przyjeżdża dwóch serwisantów a litr paliwa kosztuje 6 zł


    Swoją drogą nie żle wykopany temat
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 29-04-2012 o 20:13

  9. #9

    Domyślnie

    Mam przed sobą jeszcze remont w garażu. Zacznę/skończę za 2-3 miesiące.
    Ekipa powiedziała, że teraz nie mam sensu regulowania i konserwacji gdyż się jeszcze zabrudzi.
    Chciałbym jedynie zminimalizować ewentualne szkody bo słyszę jak brama piszczy i stąd pomysł jej samodzielnego wyczyszczenia.
    Wykonam jedynie punkt 1.
    Zwrócono mi jednak uwagę, że prowadnice rolek się klinują a podobno powinny chodzić płynnie w osi poziomie i to głównie chcę wyczyścić i nasmarować.
    Czy moge to nasmarować wazeliną techniczną, np taką w sprayu?

  10. #10

    Domyślnie

    Zwrócono mi jednak uwagę, że prowadnice rolek się klinują a podobno powinny chodzić płynnie w osi poziomie i to głównie chcę wyczyścić i nasmarować.
    nie kumam
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 04-05-2012 o 22:49
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  11. #11

    Domyślnie

    Chcę zakonserwować połączenie rolki bramy garażowej lub kółka z bramą
    http://www.bazarek.pl/produkt/316714...emyslowej.html
    Kółka/rolka jest osadzona w tulei.
    Podobno powinna poruszać płynnie w płaszczyźnie poziomie a u mnie należy nacisnąć by się przesunęła w kierunku ścinamy prowadnicy.
    Czym to zakonserwować?

  12. #12

    Domyślnie

    Dobrze wyczyść i spróbuj na początek smarem silikonowym lub olejem maszynowym ,Staraj się nie używać środków "gęstych"
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 04-05-2012 o 22:49
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  13. #13

    Domyślnie

    Czym czysciles brame ?? Chodzi mi dokladnie o kolka w prowadnicach i same prowadnice, musze je dokladnie wymyc i odtluscic i potem nasmaruje ponownie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony