dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 342
  1. #321

    Domyślnie

    U mnie po trzech dniach w Profi 40.1 coś się spaliło w silniku. Odkurzaczem jednego dnia posprzątałem garaż i kotłownię, poprzez użycie separatora. A kolejnego dnia po zakończeniu sprzątania domu odkurzacz się wyłączył i już nie włączył. Miał ktoś taki przypadek?

  2. #322

    Domyślnie

    Już naprawione. Okazało się, że uszkodzeniu uległo jakieś łożysko w silniku, i został on wymieniony na nowy. Teraz czas gruntownie przetestować odkurzacz.

  3. #323

    Domyślnie

    Duża jest różnica pomiędzy modelem Profi 42 a 44? Zastanawiam się czy warto dopłacić te 300-400 zł do modelu 44.

  4. #324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artekpyrlandia Zobacz post
    Panowie niestety ale te sprzęty tak maja i wkońcu po 2-3 naprawach zdacie sobie sprawę że lepiej było dołożyć 500 zł i mieć święty spokój.

    to jakiś skandal żeby w Centralce skończyły się szczotki po 3 latach - standardowo w najsłabszym odkurzaczu za 2100 chodzą po 5-6 lat, w silnikach wolnoobrotowych po 12-15 lat. Policzcie sobie ile wyjda naprawy i nowe szczotki.

    Nowa jednostka co 5 lat, o ile wam zawsze gwarancję uznają to jest 3600 zł. Porządna jednostka z silnikiem by-pass to jest wydatek 2100-2500 zł który ma parametry 30-50% lepsze niż te tańsze wiec dopłacacie tylko do lepszego sprzętu a nie za firmę
    Koszt wymiany szczotek leży po waszej stronie, wymiana filtrów - nie liczcie też że każda naprawa gwarancyjna musi być uznana.


    Teraz już wiecie dlaczego w tych jednostkach jest odpinany cały silnik od obudowy łatwiej transportować do serwisu.
    Podaj proszę konkretne produkty warte kupienia za 2100 zł i najtańszy z silnikiem wolnoobrotowym.

  5. #325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Myślę o zakupie PROFI 38 (lub 38.1 mocniejszy) mają turbinę by-pass firmy Domel. Takie same turbiny są w odkurzaczach BEAM serii SC. Cena PROFI jest niższa o ok. 1000. Ma może ktoś taki sprzęt lub jakieś opinie na jego temat?

  6. #326

    Domyślnie

    czy silnik z by-passem oznacza, że można zrezygnować z filtra samoczyszczącego czy HEPA jeżeli główne zanieczyszczenia są przechwytywane przez system cykloniczny? skoro cyklon wychwytuje 95% zanieczyszczeń, to co mnie obchodzi, że jakieś drobiny polecą na dwór, a odpada zapychanie filtra.

  7. #327

    Domyślnie

    Witam,
    włąśnie jestem na etapie poszukiwania odkurzacza centralnego i po zebraniu opinii i ofert na temat beam'ów i cyclo vac'ów przestudiowałem ten wątek.
    Jak tam dziś Wasze odkurzacze Profi? Czy ktoś zmienił zdanie? Dostał odrzuconą gwarancję? Popękały mu w odkurzaczu plastiki?
    Bo zastanawiać sie raczej nie ma nad czym - Profi 42.1 ok 2k PLN a wspomniana konkurencja min 3.5k PLN
    Ja rozumiem, że za markę się płaci. Rozumiem, że sklep/instalator też chce zarobić - no ale różnica ogromna i nawet jak będe za 5 lat kupował kolejny model to i tak będę zadowolony.

  8. #328
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie wyboru i skłaniam się ku modelom 38 lub 38.1. Trochę droższy od 40 i 42 ale mają takie same turbiny jak montują w Beam' IE a cena tak jak piszesz ok. 1,5 tys. mniej.
    Nie ma zbyt wielu opinii i komentarzy o modelu 38 ale chyba się zdecyduję.

  9. #329

    Domyślnie

    U mnie odkurzacz 40.1 MF chodzi dopiero 2 lata, ale póki co żadnych problemów.
    Z serwisem nie miałem do czynienia (i mam nadzieję że tak zostanie), więc nie wypowiem się na temat jakości.

    Ogólnie jestem zadowolony, chociaż centralny na pewno nie jest dla każdego.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Ogólnie jestem zadowolony, chociaż centralny na pewno nie jest dla każdego.
    A jakies rozwinięcie tej myśli?

  11. #331

    Domyślnie

    Nie jest to tanie rozwiązanie i ma swoje wady - konieczność ciągnięcia i przechowywania długiego węża.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  12. #332

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Nie jest to tanie rozwiązanie i ma swoje wady - konieczność ciągnięcia i przechowywania długiego węża.
    O ile z pierwszym argumentem można się zgodzić, o tyle drugi to już raczej szukany na siłę.
    Czyżby ciąganie odkurzacza za sobą było wygodniejsze?

    Kupiłem Profi 42.1 prawie 6 lat temu. Odpukać, ale do tej pory bez awarii. Odkurzam ok. 180 m2 średnio 2 razy w tygodniu.
    Wszystko może się zepsuć, ale dla mnie wydawać 1.5k PLN więcej za obudowę z silnikiem jest bez sensu. No chyba, że komuś zależy na wyświetlaczu.

  13. #333
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników może się podzielić wrażeniami z używania Profi 38.1?

  14. #334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Czy ktoś z użytkowników może się podzielić wrażeniami z używania Profi 38.1?
    Ło matko, ale numeracje sie posunely
    Ja do tej pory uzywam 30.1 - to juz dycha dochodzi a on dzala i dziala a worki, ktore zakupile mam do tej pory nie zuzyte
    Mialem watpliwosci co do wymian workow no bo bezobslugowe itd.. powinno wszystko juz byc
    No ale raz na rok albo rzadziej to juz ogarne, nawet bedac takim leniem
    OC w garazu i "wywalone ma" na zewnatrz przez klapke zeby robale nie wpadaly goscinnie - zadnych filtro HEPA itp.
    Dzwiek jak szlifierka pracujaca w garazu - moze mniej zanieczyszczen jest dzieki reku? Taka teoria moja jest
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  15. #335
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Witajcie ponownie. Zamontowałem odkurzacz, chce go podłączyć. Czy podłączenie do instalacji można wykonać za pomocą rurki elastycznej i obejm metalowych, czy muszę kombinować z kolanami, łukami itp. Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem podłączenie wyrzutu, na zielono podłączenie do instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210424_091610.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	455048

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kolana są gładkie w środku, rura elastyczna nie.

  17. #337
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Oczywiście że rury elastyczne do odkurzacza centralnego są w środku gładkie:
    https://www.centrumwygody.pl/rura-elastyczna
    Rura jest antystatyczna, a jej wnętrze gładkie i śliskie

  18. #338

    Domyślnie

    Możesz śmiało podłączyć elastycznym przewodem, ja mam odkurzacz samoróbkę, a ten kawałek mam giętkim przewodem połączony, nawet nie wiem od czego.

    Nie słuchaj głupot i teorii z sieci ludzi którzy tylko patrzeli jak im majster odkurzacz montował stając się ekspertami.

  19. #339
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Z tego co czytałem montaż zarówno na rurach sztywnych jak i giętkich dedykowanych do instalacji odkurzaczy są zgodne ze sztuką.
    Szufelki też na połaczone rurami elastycznymi. Rura giętka dedykowana do OC jest gładka w środku, a dla mnie będzie wygodniej.

  20. #340

    Domyślnie

    Bez obaw, OC to instalacja prosta jak drut, a czym sobie podłączysz samą jednostkę, to naprawdę nie ma znaczenia. Ja naprawdę mam jakąś karbowaną rurę nie przeznaczoną do OC i działa. Byle nigdzie bokiem nie puszczało na łączeniach (zawsze możesz użyć izolacji- izolacja dobra na wszystko ) i będzie dobrze.

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony