dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 342
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    mnie tylko troche niepokoi 68 poziom decybeli gdzie beam podaje 63. to jest bardzo duza roznica ...

    zastanawiam sie nad najtanszym zestawem beam za okolo 1400 zeta a tym z profi ktory z zestawem i wlacznikiem w rurce tez kosztuje nieca 1400 zeta

    sam nie wiem co wybrac ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #22

    Domyślnie

    Zastanawia mnie też max. ilość obsługiwanych gniazd - przy tym "Profi" podają 8szt. A konkurencja (przy jednostce centralnej o podobnych parametrach) - max. 4szt.
    Czy to jest jakiś chwyt marketingowy?

    Poza tym siła ssąca tego "Profi" to 400W.
    A np. "Beam" 265 - to 605W.

    Inna jest też moc elektryczna: "Profi" 1400W, a "Beam" 1100W.
    Ciekawe jak to robią, że przy mniejszej mocy silnika uzyskuje się większą siłę ssania no i można podłączyć więcej gniazdek.

    Albo to znowu jakaś gra parametrami...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stalabaza
    Zastanawia mnie też max. ilość obsługiwanych gniazd - przy tym "Profi" podają 8szt. A konkurencja (przy jednostce centralnej o podobnych parametrach) - max. 4szt.
    Czy to jest jakiś chwyt marketingowy?

    Poza tym siła ssąca tego "Profi" to 400W.
    A np. "Beam" 265 - to 605W.

    Inna jest też moc elektryczna: "Profi" 1400W, a "Beam" 1100W.
    Ciekawe jak to robią, że przy mniejszej mocy silnika uzyskuje się większą siłę ssania no i można podłączyć więcej gniazdek.

    Albo to znowu jakaś gra parametrami...
    "Ilość obsługiwanych gniazd" to moim zdaniem czysty marketing, bo i o czym niby ten parametr ma nam mówić w przypadku domowej instalacji OC, gdzie i tak naraz tylko jedno gniazdko działa? Gniazdka są szczelne, one nie wpuszczają powietrza. Co innego max. długość instalacji, to już konkretna wielkość.

    A moc elektryczna/ssawna - tu może chodzić o lepiej wykonywane turbiny, a może o pobożne życzenia marketingowców, niestety nie dojdziemy. W każdym razie, jeśli te Profi są produkcji Zelmera, to ja Zelmerowi ufam.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    W każdym razie, jeśli te Profi są produkcji Zelmera, to ja Zelmerowi ufam.

    J.
    oni jakos sie odlaczyli od Zelmera. To jakas stara zaszlosc

    A jak myslisz kto produkuje Beam?



    To jest pytanie podchwytliwe podpowiem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Beam = Electrolux

    Profi mówi że robi dla Electrolux'a

    Upraszczając równanie, Profi = Beam ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciotka klotka
    Oto nasz, użytkowany od października, uwag negatywnych brak.


    Co to za gniazdko, jakieś oryginalne zewnętrzne na rurę? Można zbliżenie tego gniazda?
    niech moc będzie z Wami

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciotka klotka
    ...
    Niestety w jednostce nie ma gniazda, nam facet dorobił na dolnej rurze-widać na zdjęciu.
    W domu mamy dwa gniazda+garażowe+szufelka w kuchni, która się naprawdę przydaje. Trzeba się tylko wprawić w obsługę węża ssącego bo 9 metrów to jest trochę do ciągnięcia po podłodze.
    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #28

    Domyślnie

    No dobra, jestem upierdliwy, ale co np. z tym poziomem hałasu?
    Profi 68dB, a Beam 63dB.
    Jak ktoś zauważył - to spora różnica...

    Nie szukam słabych stron tego Profi, a raczej chciałbym się przekonać,
    że to nie jest badziewie...

  9. #29

    Domyślnie

    Hałas to chyba najmniejszy problem, bo i tak każdy ma odkurzacz w jakimś garażu. Wydaje mi się,że należy porównywać tutaj tylko siłę ssania do mocy odkurzacza.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diakon
    Hałas to chyba najmniejszy problem, bo i tak każdy ma odkurzacz w jakimś garażu. Wydaje mi się,że należy porównywać tutaj tylko siłę ssania do mocy odkurzacza.
    niby tak tylko ze te raptem 5dB to spokojnie z 2 razy glosniej ...

    parametry sa na stronach tylko czy temu mozna wierzyc ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    Tak wygląda z bliska gniazdko w garażu

    Odkurzacz jest dość głośny, niestety nie umiem powiedzieć ile ma w rzeczywistości decybeli. Jest w garażu i przy odkurzaniu w domu właściwie go nie słychać. Nie wiem też z jaką w rzeczywistości mocą ssie ale zapewniam,że ssie.
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Witam właśnie dziś miałem okazję na żywo oglądać Profi 31.

    Wrażenia:
    Moim zdaniem porządnie wykonany. Ustępuje stylistyką znanym producentom, chociaż jak popatrzeć na vacu maid to tylko kwestia ładniejszego metalizowanego koloru.

    Jak został uruchomiony to pozytywnie zaskoczyła mnie siła wydmuchu powietrza (dystrybutor tego odkurzacza przyjechał pokazać mi go na budowę, włączyliśmy go w pokoju co spowodowało poderwanie kurzu, a wylot powietrza jest na wysokości ok 85 cm).

    Potem przyłożyłem rękę do gniazda ssawnego i ciągnie tak jak mój domowy przy pustym worku - mocno, ale myślałem, że będzie jeszcze lepiej.

    W pierwszej chwili trochę mnie to rozczarowałao, ale po zastanowieniu trzeba wziąść pod uwagę jeden ważny element.

    Przekrój rury w moim domowym to 3 cm, a w centralnym 5 cm, czyli o 40% większa średnica. Stąd też centralny musi zaciągać więcej powietrza, a przekrój może wpływać na subiektywne odczucia siły ssącej.

    Co do hałasu to ciekawe czy BEAM podaje uzyskiwane wartości z tłumikiem czy też bez niego. Jak komuś będzie za głośno zawsze może go dokupić.

    Ja osobiście kupię Profi 31 z włącznikiem w rączce. Dzisiejszy pokaz przekonał mnie osobiście.

    Pozdr.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Wysłałam maila do profi z zapytaniami i dostałam nr tel do jednego z pracowników- bardzo miły pan i kompetentny (w moim odczuciu- odpowiadał logicznie na moje naiwne pytania) . Jedno z pytań dotyczyło gniazda w garażu i powiedział, że jednostka centralna nie jest w nie wyposażona, ale można zakupić krótszy wąż-np ok 5m (po ok 10zł/m) i do odkurzania samochodu- wypiąć jednostkę z instalacji, a podłączyć ten krótszy wąż- takie rozwiązanie jak ma ciotka jest pewnie wygodniejsze, ale ten krótszy wąż w garażu jest jakimś wyjściem. Polecał Profi 30 do domu ok 140m2 (worek-ok 4zł/szt)

    U mnie jeszcze kilka miesięcy do czasu montażu jc .
    Mam pytanie odnośnie rurek itp- gdzie kupujecie i czy sami rozkładacie instalacje?

    Moi znajomi zrobili to sami i koszt rur wyniósł ich ok 300 zł.
    U mnie hydraulik chce to zrobić za 1000 z materiałem( prosta instalacja- dwa gniazda w korytarzach i szufelka w kuchni- chyba pokusimy sie sami )

  14. #34

    Domyślnie

    Doszedłem do jeszcze jednego wniosku dotyczącego Profi 31.

    W chwili obecnej dostępny jest on tylko w jednym kolorze - jasny szary. Odkurzacz malowany jest chyba proszkowo i powierzchnia taka szorstkawa.

    Nie chodzi mi tu o względy estetyczne, ale ten odkurzacz będzie przecież montowany w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach, gdzie będzie dosyć mocno i szybko się kurzył (brudził).

    Myślę że lepszym rozwiązaniem były ciemniejszy kolor lub o gładszej powierzchni.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Megana
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    koło Żórawiny
    Posty
    5.887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmag
    Moi znajomi zrobili to sami i koszt rur wyniósł ich ok 300 zł.
    U mnie hydraulik chce to zrobić za 1000 z materiałem
    U nas koszt elementów podobny. Hydraulik - chyba go pogieło. Spokojnie sami dacie radę - tak jak my
    Pozdrawiamy

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ciotka klotka

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała, okolice
    Posty
    92

    Domyślnie

    Po 4 miesiącach użytkowania odkurzacza i garażu, w którym jest umieszczony stwierdzam, że w garażu najbardziej brudzą się wszystkie elementy poziome typu półki regałów, parapety okienne, poziome rurki itp. Sama żółta obudowa odkurzacza wcale się nie zakurzyła i właściwie nie wiem dlaczego? Może z uwagi na to, że jest pionowa?
    Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Czy ktoś w okolicy łodzi ma odkurzacz profi 30 lub 31 ?


    Chetnie bym luknol jak to dziala



    Pozdrawiam
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JanuszC

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przekrój rury w moim domowym to 3 cm, a w centralnym 5 cm, czyli o 40% większa średnica. Stąd też centralny musi zaciągać więcej powietrza, a przekrój może wpływać na subiektywne odczucia siły ssącej.
    Średnica jest większa o 66 % ale przekrój o ponad 177%. O przepłwie powietrza decyduje przekrój.

  19. #39

    Domyślnie

    Ja mam profi 30 od miesiąca. Niestety już dwa worki uległy rozdarciu przy minimalnym napełnienu (może siła ssąca jest za duża-mam tylko dwa gniazda i zminimalizowane odległości ???). Zgłosiłem to w firmie. Błyskawicznie przesłali mi ekstra worki bardzo solidne twierdząc, że wyjaśnią co się dzieje z tymi papierowymi (kupiłem ich 30 ). Na razie nie mam odpowiedzi. Włożłem na razie trzeci worek papierowy i obserwuję. mam tylko obawy, czy zabrudzenie silnika gdy worki pękły nie będą miały wpływu na żywotność

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innowator

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik
    Ja mam profi 30 od miesiąca. Niestety już dwa worki uległy rozdarciu przy minimalnym napełnienu (może siła ssąca jest za duża-mam tylko dwa gniazda i zminimalizowane odległości ???). Zgłosiłem to w firmie. Błyskawicznie przesłali mi ekstra worki bardzo solidne twierdząc, że wyjaśnią co się dzieje z tymi papierowymi (kupiłem ich 30 ). Na razie nie mam odpowiedzi. Włożłem na razie trzeci worek papierowy i obserwuję. mam tylko obawy, czy zabrudzenie silnika gdy worki pękły nie będą miały wpływu na żywotność
    Proponuję założyć worek syntetyczny. Mam go w PROFI 20, a to ten sam odkurzacz co profi 30 centralny lecz mobilny i worek (na razie dopiero pierwszy) mam wypełniony tak około w 3/4 i nie pęka. Papierowego na razie nie zakładałem. Co do żywotności to silnik jeszcze jest zabezpieczony filtrem gąbkowym zmywalnym (przynajmniej u mnie tak jest).Tak nawiasem mówiąc u mnie ten Profi 20 podłączyłem jako odkurzacz centralny i działa super. Do tego odkurzam nim samochód z błota po założeniu filtra wodnego itp., itd. . Pozdrawiam.

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony