dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 342
  1. #41

    Domyślnie

    Witam

    innowator - możesz podać, jaką masz łączną długość instalacji do centralnego odkurzania?.
    W opisie odkurzacza Profi 20 podane jest, że można w nim regulować siłę ssącą.

    Rozumiem, że dokupowałeś 9metrowy wąż na potrzeby centralnego odkurzania. Masz może taki wąż z regulacją ciśnienia i jeśli tak, jaka jest jego cena, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innowator

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaXus
    Witam

    innowator - możesz podać, jaką masz łączną długość instalacji do centralnego odkurzania?.
    W opisie odkurzacza Profi 20 podane jest, że można w nim regulować siłę ssącą.

    Rozumiem, że dokupowałeś 9metrowy wąż na potrzeby centralnego odkurzania. Masz może taki wąż z regulacją ciśnienia i jeśli tak, jaka jest jego cena, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.
    Wąż do centralnego odkurzania osobno dokupiłem. Mają taki zestaw za 299zł z kompletem ssawek, lecz kupiłem sam wąż 9m, bo ssawki, teleskop, 5 worków papier i 5 syntetyk, oraz wąż 2,5m były w komplecie z Profi 20 za 540 zł. Dokupiłem do tego jeszcze wąż 4m do garażu i piwnicy oraz turboszczotkę (za 120 zl). Za cały zestaw zapłaciłem 940zł i darmowa przesyłka. Węże mają regulowaną siłę ssania w rączce przez suwak w zwiększaniu lub zmniejszaniu "szparki" w nim. To w zupełności wystarczy-(moim zdaniem). Nie kupowałem węża z regulacją elektroniczną gdyż moim zdaniem jest to zbędne.Do włączania i wyłączania odkurzacza kupiłem na allegro zestaw gniazdek sterowanych elektronicznie na pilota. Mam instalację CO 4m oprawioną w ścianie i 2 gniazdka, po 1 na poziomie oraz piwnica i garaż. W piwnicy odpinam od magistrali i zakładam wąż 4m. Odkurzacz ma taka samą końcówkę na wylocie jak i na ssaniu co jest bardzo wygodne. Faktycznie siła ssania w magistrali + wąż 9m jest trochę słabsza niż na 4m w piwnicy, ale do odkurzania w domu w zupełności wystarcza. Zakładam turboszczotkę na wężu 2,5m to wtedy siła ciągu bardzo duża. Próbowałem nim także odkurzać na mokro z filtrem wodnym - wycieraczki w samochodzie z mokrego śniegu i wody. Po odkurzeniu były tylko wilgotne -bez wody. I tak jak pisałem w poprzednim poście najlepiej sprawdzają się worki syntetyczne.
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Zastanawiam się, dlaczego Profi poleca zdecydowanie bardziej modele 30 i 30.1 niż 31. Dla odmiany Beam bardziej preferuje odkurzacze cyklonowe niż workowe. Ja w końcu dałem się namówić na 30. Jeśli ktoś zdecyduje się na model 31, to niech się upewni, czy można w nim stosować zwykłe foliowe worki na śmieci (jest to bardzo wygodne). Ja jak o to spytałem, to usłyszałem w odpowiedzi, że akurat jeden egzemplarz taki mają. Wynika z tego, że nie każdy???

  4. #44

    Domyślnie

    Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innowator

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej
    Co ma marketing do wykorzystania przeze mnie odkurzacza przemysłowego jako odkurzacza centralnego w moim domu? Tyle tylko że za mniejszą kasę i jego mobilność. Swoją drogą najlepiej nie pisać nic albo dwa trzy słowa i to wszystko. Napisać coś więcej - to od razu bierze za "marketingową gadkę" .No cóż widać granica między wiedzą którą się samemu praktycznie ustaliło i sprawdziło a marketingową jest bardzo ważka, i widać trudna do rozróżnienia dla niektórych . Czyżby nie warto było się nią podzielić z innymi?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał innowator
    Cytat Napisał Deamos
    Panie innowator... toz to czysta marketingowa gadka, mogl by Pan to robic dyskretniej
    Co ma marketing do wykorzystania przeze mnie odkurzacza przemysłowego jako odkurzacza centralnego w moim domu? Tyle tylko że za mniejszą kasę i jego mobilność. Swoją drogą najlepiej nie pisać nic albo dwa trzy słowa i to wszystko. Napisać coś więcej - to od razu bierze za "marketingową gadkę" .No cóż widać granica między wiedzą którą się samemu praktycznie ustaliło i sprawdziło a marketingową jest bardzo ważka, i widać trudna do rozróżnienia dla niektórych . Czyżby nie warto było się nią podzielić z innymi?
    Nie przejmuj się kolego bo tutaj wiele osób wypowiada się tak jakby byli z innej epoki wszędzie wietrzą podstęp.
    Dobrze opisałeś nie chwalisz a nawet piszesz że układ ma wadę, ze ssanie jest słabsze w rożnych miejscach, a jak ktoś się wczyta to znajdzie też inny szczegół który jest tylko tym, że Twoja instalacja jest zrobiona pod "Twój dom" i tyle przede wszystkim jest krótka- moja będzie miała 32m i wiem, ze tego rozwiązania nie zastosuje chociaż bardzo mnie kusi.
    Ważne jest, ze kolega wie i chce się z nami podzielić, że to działa właśnie tak i tak.
    Dziękuję i pozdrawiam

    ps.
    Zaletą kolegi rozwiązania jest właśnie ta "mobilność" jednostki, można ją zabrać i zastosować bezpośrednio na miejscu z krótkim wężem i to jest właśnie to!
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #47

    Domyślnie

    No teraz czekamy na info od uzytkownika 30.1 jak sie sprawdza.


    Ja myslalem ze cyklon to bez worka idzie....


    wyglada na to ze odkurzacze maja bardzo podobne mozliwosci jesli chodzi o wydajnosc....
    roznica 450 miedzy 30.1 a 31 czy oprócz worka cos jeszcze ?

    jesli cos pokrecilem to sprostujcie
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  8. #48

    Domyślnie

    innowator - dziękuję za szczegółową odpowiedź.
    Myślę, że twoje uwagi mogą być dość przydatne (ew.inspirujące) dla osób, które lubią poeksperymentować/majsterkować i odbiec czasami od ogólnie przyjętego "słusznego" nurtu
    A że sam się do takich zaliczam (imho oczywiście ) to jeszcze raz podziękowania.

    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał igrek1
    No teraz czekamy na info od uzytkownika 30.1 jak sie sprawdza.


    Ja myslalem ze cyklon to bez worka idzie....


    wyglada na to ze odkurzacze maja bardzo podobne mozliwosci jesli chodzi o wydajnosc....
    roznica 450 miedzy 30.1 a 31 czy oprócz worka cos jeszcze ?

    jesli cos pokrecilem to sprostujcie
    Modele 30 i 30.1 posiadają tradycyjne worki papierowe, zaś 31 są bezworkowe. Jednak niektóre modele mają możliwość (dla łatwiejszego opróżniania pojemnika) użycia foliowych worków.

  10. #50

    Domyślnie

    ok.

    ale jesli chodzi o moc ssaca roznica jest zadna tak?

    w takim razie lepiej nabyc 30.1 bo za ta roznice workow sie kupi.... na 20 lat
    (zakadajac wymiane co 4 miesiace w cenie 4zl za szt jak dobrze pamietam tak bylo podane w watku)
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  11. #51

    Domyślnie

    Jeśli się uda uzytkować papierowe bez pękania, to koszt złotówka z groszami

  12. #52

    Domyślnie

    no ciekawe a już się nastawiłem na Beama 353 za 2,8
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Są jeszcze jacyś szczęśliwi użytkownicy PROFI...?

  14. #54

    Domyślnie

    Użytkownicy PROFI proszeni są o swoje opinie

  15. #55

    Domyślnie

    Kupiłem profi 30.1 i zamontowałem w mieszkaniu . Dość często odkurzam (pies) a nie chce mi się cały czas ganiać ze zwykłym odkurzaczem i płacić kosmiczne kwoty za filtry no i kurz nie wraca do domu tylko wylatuje na dwór . Wylot podłączyłem do komina po piecu gazowym (teraz mamy co). Podciśnienie faktycznie spore 0,26 bara tak jak podaje producent (zwykłe odkurzacze które mam nie dociągają do 0,15bar). Trzeba sporą szafkę na odkurzacz albo zostawić dziury bo powietrze chłodzące silnik zostaje w szafce więc nie można go szczelnie zamknąć jeśli chce się trochę poodkurzać.
    Rurę kupiłem po 28zł x 2 (w sumie teoretycznie 14m ale odcięciu końcówek i złączeniu to trochę mniej wyszło) trochę wymagała przeróbek ale jak to mówią polak potrafi starcza mi na całe mieszkanie.
    http://www.allegro.plitem937955588_u...rzacz_h68.html
    Zastanawiałem się nad rurą o średnicy wewnętrznej 5cm ale moja kobieta twierdzi że ta jest dobra(3cm) ciągnie ok więc przestałem się rozglądać nawet nie wiem gdzie można takie kupić.
    Trochę nieodpowiadające mi mocowanie dna bo żeby je zdemontować trzeb 20cm wolnego pod spodem bo musi się odgiąć a mocując go w szafce pod zlewem to trochę miejsca mało ale sobie poradziłem. Hałasuje podobnie do zwykłego odkurzacza jak ktoś by chciał może szafkę wygłuszyć ale ja nie widzę takiej potrzeby.

    Odkurzacz może pracować w pomieszczeniu o temperaturze powyżej 12stopni (skrzynka na balkonie odpada).

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Odświeżam nieco.

    Są jacyś nowi użytkownicy Profi? A może starzy użytkownicy mają coś do dodania? Będę wdzięczny za wszelkie nowe opinie.

    Dzięki i pozdrawiam,

  17. #57

    Domyślnie

    Podnoszę - Użytkownicy Profi 30.1 Profi 31 Profi 30 proszeni są o głos!
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  18. #58

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel Zobacz post
    Ja kupiłem profi 30... Wygląda OK. Działa. Co jeszcze mogę dodać?
    Tak nieśmiało zaproponuję, że możesz podać ewentualnie ile masz metrów bieżących instalacji i ile gniazdek, jakich worków używasz, i jaki jest ciąg....
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu Zobacz post
    Tak nieśmiało zaproponuję, że możesz podać ewentualnie ile masz metrów bieżących instalacji i ile gniazdek, jakich worków używasz, i jaki jest ciąg....
    W zasadzie to jeszcze nie używam tego odkurzacza, bo jeszcze nie mieszkam. Uruchamiałem tylko próbnie i wszystko wyglądało OK. Instalacje mam niewielką - jedno gniazdko, dwie szufelki (w wiatrołapie - jeszcze nie zamontowana - i w kuchni). Instalacji będzie około 10-12 m. Ciąg... trudno powiedzieć. Ciągnie zdecydowanie mocniej niż mój stary Zelmer, ale nie bardzo mam jak to zmierzyć, żeby przełożyć na jakieś liczby.

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony