Witam wszystkich uczestników forum dyskusyjnego Muratora. Aktualnie buduję domek jednorodzinny wolno stojący z użytkowym poddaszem o pow. użytkowej 125m2. Domek będzie wykonany w technologii ściany jednowarstwowej (beton komórkowy YTONG - 36,5 cm). Właśnie zaczynam wyciągać ściany domu. Mam jednak poważny dylemat jak go ogrzewać. W moim pierwotnym zamyśle zakładałem jako ogrzewanie podstawowe kominek z DGP, a jako uzupełnienie ogrzewanie elektryczne: piece akumulacyjne lub grzejniki marmurowe bądź nowoczesne konwektory. Oczywiście przy okazji różnych spotkań rozmawiam z ludzmi z branży budowlanej, którzy odradzają mi ogrzewanie elektryczne jako drogie i nieefektywne. Proponują mi abym zrobił instalację CO i CW na gaz płynny - ogrzewanie olejowe kompletnie w moim przypadku odpada, gdyż nie mam specjalnego pomieszczenia gospodarczego do tego typu instalacji w budowanym domku. Ja bardzo chciałbym zostać przy ogrzewaniu kominkowym i elektrycznym, dlatego proszę wszystkich, którzy użytkują domki jednorodzinne o podobnej powierzchni użytkowej z użytkowym poddaszem oraz wykonane w technologii YTONG o rzetelne informacje jakie są rzeczywiste koszty ogrzewania takiego domku. Z moich pobieżnych wyliczeń wynika, że ogrzewanie elektryczne jest cenowo porównywalne z ogrzewaniem gazem ziemnym, lub płynnym. Za wszystkie listy z góry dziękuję i pozdrawiam.

KING