dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Brakuje mi możliwości przeszukania "Muratorów" zwłaszcza tych starszych i wybrania artykułów. Archiwalnych "Muratorów" już Redakcja nie ma - kiedyś chciałem kupić parę numerów z 2 lat wstecz.
    Czy nie byłoby opłacalne zrobienie archiwum. Spis dostępny byłby na stronie lub CD o którym napiszę. Szukałby sobie delikwent artykułów, robił zamówienie i wypalano by mu CD z wybranymi artykułami (np. pdf ze skanem z "Muratora", co chroniłoby przed kopiowaniem tekstu) po 1zł od artykułu. Albo w innej wersji, ciągle byłby bardzo porządany dobry spis (z krótkim opisem), na CD zeskanować cały rocznik i np. 20-50zł. Może nawet nie skan - wszystkie artykuły były chyba składane elektronicznie?

    Co Nasza redakcja na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Muratora można poczytać i "ksernąć" w większych bibliotekach, na pewno jest we wszystkich "politechnicznych", no ale wiadomo, nie każdy ma do tego dostęp. Spis treści całości bardzo by się przydał, mam w domu kilka roczników Muratora i zanim coś znajdę, muszę przekopać spisy roczne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Podeślę Ci jak skończę - za jakiś tydzień.
    Robię "swoje" czasopisma za lata 1999-2002. Jest to Excel, w tej chwili 1.1MB. Do tych bibliotek ma 100km.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki. Właściwie mogłabym zeskanować spisy treści ze starszych roczników i przesłać Ci, bo na zabawę w Exelu nie mam czasu. Jeszcze trochę i zaczniemy sami redagować Muratora

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Najpierw może przeróbmy do spółki z Agnichą US-y

  6. #6

    Domyślnie

    OK, przyłączam się. Co na to Agnicha?

  7. #7

    Domyślnie

    Jasne kochani!!!
    A od czego zaczniemy?
    Ja proponuję przyglądnąć się nowelizacji updf o której pisałam
    A swoją drogą to mam wrażenie jakbym was znała od lat - muszę przyznać, że super prowadzi się z wami rozmowy - na tematy ważne i mniej ważne.
    pozdrowionka
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-16 15:34 ]</font>

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Może kiedyś spotkamy się na kawie, albo na jakiejś imprezie z "Muratorem" w tle? Jestem tu nowy, ale faktycznie jest fajnie i ciekawie w dużej mierze dzięki Wam (sorki dla tych, których pomijam, a którzy dali mi nieocenione rady). Agniecha puść mi prywatną emalie lub na priva; z Alantą już trochę się znam. Do Wrocławia kiedyś się kopsnę więc może się spotkamy?
    Może kiedyś nawet Redakcja zaprosi nas na spotkanie i rozmówki o budowaniu? Kopsnąłem się kiedys do "Salonu" (300km) i nie żałuję. Podsunięto mi parę pomysłów.

    Skąd u Was taki zapał do cegieł? Moja żona woli trzymać się z daleka, ale co prawda jak wyjechałem, to musiała i dała sobie radę.

  9. #9

    Domyślnie

    Frankai - chętnie odezwę się na Twojego maila gdy tylko nap[rawią mi podłączenie do sieci na moim stanowisku komputerowym. Teraz korzystam z uprzejmości kolegów w pracy i nie mam czasu się rozpisywać. Do tego dochodzi sesja egzaminacyjna i wychodzi na to, że i tak za długo siedzę w internecie A swoją drogą skąd jesteś?
    Ja mieszkam w Oławie - to jest 30 km od Wrocławia w stronę Opola.

    Nie do końca wiem o co Ci chodzi z tymi cegłami. My budowaliśmy z pustaków ceramicznych (długa tradycja domów z ceramiki zadecydowała o wyborze).
    A co do spotkania - uważam, że to świetny pomysł - oczywiście gdy zrobi się cieplej, bo teraz nie chce się nosa z domu wyściubić
    pozdrowionka

    Agnicha

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Na tym roku studiów przejmujesz się sesją?
    A zgadnij. Dla ułatwienia miejscowość liczy ok. 80 kilomieszkańców. Dwie podpowiedzi znajdziesz w moich zapiskach tu i tam.
    Cegła to po prostu symbol, a w dodatku nic interesującego, zwłaszcza dla dziewczyn. Ile znasz dziewczyn, które pytają się jak zaimpregnować drewno?
    Do Wrocławia to ja przyjadę. Czy może studiujesz w Oławie?
    Pozdrawiam
    PS. Nie martw się o naukę, ja przez ostatni dni trochę olałem robotę, ale u nas akurat sezon ogórkowy i jeszcze nadgonię. W ogóle szef wie, że nie lubimy (80% chłopa) gorącego piwa i spoconych bab dlatego wysyła nas teraz na urlopy.

  11. #11

    Domyślnie

    Frankai, nie bądź szowinistą , baby też bywają "techniczne", potrafią wbijać gwoździe i czytują literaturę s-f...
    I chętnie się z Wami spotkam, może być Wrocław.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-01-17 14:48 ]</font>

  12. #12
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    MURATOR pracuje nad możliwością udostępnienia w Internecie spisu treści archiwalnych numerów.
    Co do spotkania Internautów-forumowiczów - pomysł jest świetny! W tej sprawie patrzcie nowa wiadomość.
    Andrzej T. Papliński

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Redakcjo - a co z archiwalnymi artykułami? Jak nie w Internecie lub na CD, to może możliwość zamówienia kserokopii. Co do spisu - to chyba tam trochę będzie brakować opisu artykułu; tytuły bywają czasem abstrakcyjne. Ja w swoim spisie dodaję +, - i ? w konkretnej kolumnie, żeby na konkretnym etapie wrócić do danego artykułu, więc mam nadzieję, że taki spis da się ściągnąć do Excel'a.
    Alanta - szowinistą w żadnym przypadku nie jestem. S-F też jest dla dziewczyn. Uważam jednak, że trochę się różnimy i dlatego jest ciekawiej.

  14. #14

    Domyślnie

    Frankai - nauką się przejmuję - bo już taka jestem - może zbyt ambitna . Z budową mam to samo, aż się murarze pytali czy kończyłam szkołę budowlaną co wywołało salwy śmiechu moje i mojego męża. Co do "technicznych" kobit to faktycznie pierwsze takie kobiety spotkałam na forum. Osobiście w mojej okolicy nie znam zadnej.
    Co do spotkania we Wrocławiu - uważam, że pomysł jest SUPER, ale mam prośbę - poczekajmy aż będzie cieplej.
    Frankai - gdy odzyskam połączenie to prześledzę twoje wątki i dam Ci znać czy rozwiązałam zagadkę ...
    pozdrowionka
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-18 12:26 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Agnicha, życzę powodzenia w sesji. Jesli chodzi o spotkanie, to ja mogę tylko w niedzielę (w sobotę jesteśmy na budowie )I faktycznie mogłoby być ciut cieplej.

  16. #16

    Domyślnie

    Nie dziękuję za zyczenia - sama wiesz nie wolno żeby nie zapeszyć . Ale stanowczo stawiam na ciepły miesiąc wiosenki.
    pozdrowienia
    Agnicha

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jak będzie ciepło to będziecie budować. Teraz jest czas na myślenie i przygotowania. Co prawda od tego myślenia, to już mam mętlik. Mam wrażenie, że wrzucę 300% zaplanowanej kasy, a potem to wszystko się rozleci, bo fachowcy porobili tyle błędów, a ja nie przewidziałem tylu rzeczy. Jako optymista dochodzę do wniosku, że tylu ludzi postawiło domy, że i może mi się uda. Oni mniej się znali, a te domy dalej stoją. Jedyne poważne zagrożenie jest takie, że dom nie wytrzyma psychicznie moich wątpliwości i od tego się rozpadnie.
    Do zobaczenia

  18. #18

    Domyślnie

    CHĘTNIE BY SIĘ DOŁĄCZYŁ DO WASZEGO KLUBIKU ALE KURCZE CZEMU NIE MIESZKACIE NA GÓRNYM ŚLĄSKU TYLKO NA DOLNYM !!! WSZYSTCY KTÓRZY COŚ MAJĄ DO POWIEDZENIE MIESZKAJĄ ALBO W WSZEJ OKOLICY ALBO W WIELKOPOLSKIM ???

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    W cieniu Sląska /Dolnego/ cała Polska.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Rafaelo - może trochę przesadzasz, ale faktem jest, że daje się zauważyć mentalność nie tylko miedzy narodami, ale także między regionami w kraju. Na przykład u nas w Wielkopolsce duży wpływ wywarła okupacja przez Niemców po rozbiorach. Ludzie są tu bardziej oszczędni (czaem aż do przesady) i dbali o swoją własność. Na Dolnym Śląsku widać dwa wpływy niemiecki (zwłaszcza w budownictwie) i kresowy. A co się tyczy klubu, to przenieśliśmy się do Klubu Budujących jako Grupa Wrocławska. Tu zostawmy ten wątek do dyskusji o Archiwum. Mam już pewną koncepcję, ale zamierzam podyskutować o tym z p. Paplińskim. Dam Wam potem znać. Mój spis się ciągle opóźnia.
    Pozdrawiam
    Irek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony