dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 158 z 158
  1. #141

    Domyślnie

    Moje gratulacje . Dom pięknieje . Chociaż ja osobiście ściągnoł bym z Dani oryginalną niedobarwianą sztucznie w masie i nieszkliwioną dachówkę holenderkę .
    Maciek możesz zdradzić czy korzystałeś z pomocy architekta ?

  2. #142

    Domyślnie

    Kuna, remontując Starą Mazurską Szkołę muszę zachować kompromis pomiędzy efektem a kosztami. Stąd dachówka Bałtycka najbardziej zbliżona wyglądem do holenderki a nie blacho-dachówka , rynny tytan-cynk a nie plastiki i cegła ręcznie formowana hoffmanowska a nie klinkier. Jednak pewne elementy są poza moim zasięgiem finansowym. Odpowiedź na Twoje pytanie wysyłam na PW.

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar naox
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-402
    Posty
    23

    Domyślnie

    Jestem absolutnie i niezaprzeczalnie zakochana w Twoim domu Maćku. Oglądam te zdjęcia i nie mogę oderwać oczu. Klimat jest niesamowity.
    Nawet ciężko ubrać mi w słowa to co buzuje mi w głowie. Oglądając zdjęcia już czuję zapach tego domu, słyszę odgłos butów na schodach. Bajecznie, magicznie etc.

    Zatraciłam się w stylu Twojego domu, że aż z niesmakiem oglądam swoje wnętrza.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał naox Zobacz post
    Jestem absolutnie i niezaprzeczalnie zakochana w Twoim domu Maćku. Oglądam te zdjęcia i nie mogę oderwać oczu. Klimat jest niesamowity.
    Nawet ciężko ubrać mi w słowa to co buzuje mi w głowie. Oglądając zdjęcia już czuję zapach tego domu, słyszę odgłos butów na schodach. Bajecznie, magicznie etc.

    Zatraciłam się w stylu Twojego domu, że aż z niesmakiem oglądam swoje wnętrza.
    Mam to samo . Niestety trzeba było gdzieś mieszkać i budować się na miarę swoich możliwości . Dziś mam doświadczenie i wiedzę . Nie mam już tylu sił żeby ponownie porwać się na budowę . Jedyna możliwość to wygrana w Lotto i budowa palcami wskazującymi -))

  5. #145

    Domyślnie

    maciek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Boże, matko boska, trójco święta - jakie cudo !!!!!
    też takiego szukam od roku ?!!!
    Błagam Cię, proszę, zlituj się i powiedz (może być na priv) gdzie ta szkoła leży ? Poryczałam się jak dziecko jak ją zobaczyłam. W tej okolicy w której szukam niczego nie mogę znaleźć. Może mi podsuniesz jakieś pomysły ? Jak ją znalazłeś ?

    Czekam z utęsknieniem na jakieś wieści

  6. #146

    Domyślnie

    Jeżeli się nie mylę to jest to wieś Żywki na Mazurach . Takie domy Siner znajdziesz na Warmii i Mazurach , terenie byłego Wolnego Miasta Gdańsk , Pomorzu , Śląsku , Dolnym Śląsku oraz w Zachodniopomorskiem . Na Mazurach i Warmii jest ich najwięcej .

  7. #147

    Domyślnie

    dzięki Kuna....
    wiem, że na Mazurach ! A co Ja robię od roku ? Każdej nocy buszuję w necie i to co mi odpowiada to koło Olecka, Węgorzewa i Giżycka no i oczywiście Banie Mazurskie, w których brała bym co drugą chałupę. Ogólnie Gołdapia to jakieś zagłębie czaderskich chałup.
    Ja niestety muszę pod Olsztynem a tam kiszka.

  8. #148

    Domyślnie

    Myślę że w promieniu 50 km od centrum Olsztyna znajdziesz taki dom . Niestety nie internet tylko w auto i w teren i pytać najlepiej sołtysa .
    Jak nic cię nie zadowoli pozostaje jeszcze wybudować w tym stylu dom . W Olsztynie jest architekt który projektuje takie domy -Tomasz Lella . Posiada nawet firmę Studio Form Architektonicznych PANTEL która je buduje . Oczywiście nie jestem w żaden sposób związany z ta firmą .
    http://frame1.home.pl/pantel2/html/domki.htm

    P.S.
    Firma Pantel zbudowała 20 km od Olsztyna całe osiedle domów w tym stylu we wsi Pluski .
    Ostatnio edytowane przez Kuna ; 18-09-2012 o 19:30

  9. #149
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julinka1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    0

    Domyślnie

    Siner,potwierdzam.Daj znac ,jezeli bedziesz potrzebowała pomocy (informacyjnej)

  10. #150

    Domyślnie

    Przeglądnąłem ich stronę, ładne rzeczy. Ale jestem ciekaw jak ceny za metr.

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna Zobacz post
    Jeżeli się nie mylę to jest to wieś Żywki na Mazurach.
    Mylisz się - do wsi Żywki to trafiają wszyscy ci goście , którzy są mądrzejsi ode mnie i jadą wg nawigacji a nie słuchają moich wskazówek dotyczących dojazdu (wieś Żywki to jedna pozycja wyżej w nawigacji nad wsią Żywy )


    Czasy szukania objazdowego chyba odchodzą - takie szukanie jest niestety czasochłonne i kosztowne, chyba że szuka się rzeczywiście kilkadziesiąt km od domu. Większość tego co jest do sprzedania trafia teraz do netu (cały czas są ogłoszenia o szkołach we wsiach Markowskie gm. Wieliczki oraz Golubie gm. Kalinowo) i pojawia się w największych portalach.


    Ja szukałem praktycznie tylko w agencjach a poza tym googlarka i w różnych konfiguracjach tagi: sprzedam, nieruchomości, przetarg, stara, była, dawna, szkoła, młyn, spichlerz, dworzec kolejowy, nieczynny, budynek po, budynek byłej, itp. co Ci przyjdzie do głowy. I jeszcze zrób sobie listę interesujących Cię gmin, znajdź w necie stronę internetową każdej z nich (ale tę oficjalną - BIP - Biuletyn Informacji Publicznej) - tam każda gmina ma obowiązek umieszczać informacje o przetargach.

    P.S. A we wsi Żywki jest do sprzedania spichlerz:

    http://allegro.pl/spichlerz-zabytkowy-mazury-kruklanki-zywki-i2473835081.html
    Ostatnio edytowane przez maciek01 ; 20-09-2012 o 19:36 Powód: spichlerz w Żywkach

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar boniucha
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kętrzyn
    Kod pocztowy
    11-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Wczoraj byliśmy u rolników w Lipowie, a potem w Boćwince, gdybym wcześniej wiedziała to bym się bardziej rozglądała
    Pozdrawiam "sąsiada"

    ach i zapomniałam dodać: PIĘKNA! szkoła

  13. #153

    Domyślnie

    Ad : Siner
    Buszując w Inter necie znalazłem takie oto ogłoszenie o sprzedaży i to niedaleko Olsztyna
    http://otodom.pl/dom-nidzica-300m2-3...d15090629.html

  14. #154

    Domyślnie

    Dzięki wam wszystkim za pomoc i za zainteresowanie. Gdyby nie moje dzieci to już dawno mieszkałabym w Wieliczkach Markowskich i Szeszkach - znam te szkoły, kuźwa znam. Piszę na zaś bo pewnie zaraz ktoś powie, że tam też są szkoły no ale niestety mam 4 dzieci z czego trójka ma autyzm i potrzebujemy szkół integracyjnych. W Olsztynie mam wszystko, już sprawdziłam.
    A wy jesteście z Warmińsko- Mazurskiego ?
    Kuna... dom w Nidzicy fajny ale ciut mały no i nie wyobrażam sobie dojazdów do Olsztyna po kilka razy dziennie.

    Mam na oku kilka nieruchomości ale cholera, właściciele tej na której mi najbardziej zależy nie chcą zejść z kosmicznej ceny. Jest to stare i opuszczone, poniemieckie siedlisko do remontu. Cena - symboliczny milionRozumiem, że po remoncie, konie, cuda wianki ale tu.... wszystko się sypie, płot leży, dom do generalnego remontu, okna wiszą a i jeszcze nie wiem jak z mediami. Tłumaczę agentowi, że takie siedliska no i w takim stanie to po 180 - 250 tys chodzą, ale co on może ? Przekazał moją propozycję cenową to tamci mało co a by się udusili ze śmiechu.
    Może macie pomysł na to jak zmusić właściciela do zmiany ( diametralnej) ceny? Broń i zarazki wąglika zostawiam na koniec gdy wszystko inne zawiedzie.
    Pomóżcie

  15. #155

    Domyślnie

    julinka a ty tubylec ?
    Spichlerz znam i bardzo proszę mnie nie denerwować. Jak widzę takie perełki to szlag mnie trafia i krew czarna zalewa, że kupi to jakiś baran, przemaluje na niebiesko i zrobi tam disco albo pub.

  16. #156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julinka1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    0

    Domyślnie

    No,mozna tak powiedziec,choć "tubylcy " mowią żem obca Troche musze Cie zmartwic, rzeczywiscie ceny tutaj kosmiczne.Szukasz dom z hektarami?

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał julinka1 Zobacz post
    No,mozna tak powiedziec,choć "tubylcy " mowią żem obca Troche musze Cie zmartwic, rzeczywiscie ceny tutaj kosmiczne.Szukasz dom z hektarami?
    nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!! ! Co do cen to cholera różnie bywa. Jedni licza jak za Beverly Hills a inni rozsądnie podchodzą do tematu.
    Julinka może będziemy gadały na priv, bo maciek nas zastrzeli że my tu mu zaśmiecamy dziennik.
    Przez tubylców nazywana "obcą" bo ???? Gdzie mieszkasz ?

  18. #158

    Domyślnie Podłoga w Starej Szkole

    Jestem.

    Kolejne podejście do remontu i niespodzianka. Okazuje się, że pod deską podłogową i legarami jest warstwa cegły. Do tej pory byłem pewien, że jest to klasyczna podłoga na gruncie, i po zerwaniu deski i usunięciu legarów "uwspółcześnię" ją robiąc wylewkę. Ale to co zastałem zmienia trochę sytuację. Nie bardzo mam zamiar pakować tam styropianu,tym bardziej, że w miejscu gdzie kiedyś stał piec są kanały wentylacyjne?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2m.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	441161

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1m.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	441162

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	441166

    Pomyślałem, o wypełnieniu przestrzeni pomiędzy cegłą, a deską podłogową perlitem, ale nie wiem czy to dobry pomysł ...
    Ostatnio edytowane przez maciek01 ; 23-02-2020 o 21:03 Powód: Zmiana linków na obrazki

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony