dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 158
  1. #41

    Domyślnie

    Zdjęcia więźby i piwnicy (i gospodarczy) są TU

    a innych takich miejsc, które oglądałem są TU

    Ostateczna decyzja zapadnie po dokładnych oględzinach, ale nie wygląda to najlepiej a musi wystarczyć na długie lata. Kiedy wyszykuje się górę to klamka zapadnie i jakikolwiek remont to katastrofa.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01
    Zdjęcia więźby i piwnicy (i gospodarczy) są TU

    a innych takich miejsc, które oglądałem są TU

    Ostateczna decyzja zapadnie po dokładnych oględzinach, ale nie wygląda to najlepiej a musi wystarczyć na długie lata. Kiedy wyszykuje się górę to klamka zapadnie i jakikolwiek remont to katastrofa.
    Moja więźba wyglądała gorzej i została wymieniona. Jeśli całość tak wygląda to wymieniaj. Dach to... podstawa.
    Piwnice fantastyczne. Chałupa, sądząc po pewnych elementach, pochodzi z okresu międzywojennego, ale mogę się mylić. Podobne budynki były już budowane przed I WŚ. Znalazłeś gdzieś jakąś datę na belce lub murze?

  3. #43

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Dopiero na tych zdjęciach widać wielkość i piękno tego bydynku. Szczerze Ci zazdraszczam. Mojej żonie nawet nie wspomnę, że coś takiego było do kupienia.
    Czy budynek nie jest pod opieką konserwatora zabytków?
    Cudo. Chyba dziś skręcę by zobaczyc to w naturze.

  5. #45

    Domyślnie

    " Teren inwestycji nie jest objęty ochroną konserwatorską ..." itd.
    To z projektu Warunków Zabudowy. Mam fragmenty projektu rozbudowy od poprzedniego właściciela - chcieli podnieść piętro, przebudować gospodarczy na salę konferencyjna a pomiędzy nim a szkołą zrobić piętrowy łącznik . Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.

  6. #46

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Duży plus, że bez nadzoru konserwatora.
    Zachowaj jednak bryłę.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Zachowaj jednak bryłę.
    Taki też mam zamiar. Muszę tylko doświetlić poddasze. Myślałem o oknach połaciowych, ale Brat na mnie że to grzech w takim budynku i tylko lukarny ... Od południa (drogi) są w planach solary. Trzeba to będzie jakoś pogodzić.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01
    Cytat Napisał tomek1950
    Zachowaj jednak bryłę.
    Taki też mam zamiar. Muszę tylko doświetlić poddasze. Myślałem o oknach połaciowych, ale Brat na mnie że to grzech w takim budynku i tylko lukarny ... Od południa (drogi) są w planach solary. Trzeba to będzie jakoś pogodzić.
    Moim skromnym zdaniem, okna połaciowe mniej ingerują w bryłę budynku niż lukarny. A jeśli chodzi o solary, które też mam w planach to niestety ekonomia i postęp. W mojej chałupie nie było elektryczności, bierzącej wody, kanalizacji, elektryczności. Czy to znaczy, że w imię zachowania oryginalności mam biegać za stodołę, myć się w jeziorze i chodzić spać z kurami?
    Starałem się zachować maksymalnie dużo z tego co oryginalne. Jak najmniej ingerować, a jeśli już, to zachowując charakter tego co zastałem. Mam ciepłą i zimną wodę, dwie łazienki, saunę, kuchnię z elektrycznym piekarnikiem, lodówką i zmywarką itd. Kształt domu jednak pozostał i nie odbiega od typowych mazurskich domów z przełomu XIX i XX wieku.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    W uzupełnieniu. Chodzi chyba o to, by to co zastane w harmonijny sposób połączyć z nowoczesnością, nie "gwałcąc" bryły. Dlatego też sądzę, że okna połaciowe mniej zaszkodzą bryle niż obce w takim budynku lukarny.
    Jest to całkowicie moje własne zdanie. Nie jestem architektem, ani artystą plastykiem, czy historykiem sztuki. Może się mylę.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Czy to znaczy, że w imię zachowania oryginalności mam biegać za stodołę, myć się w jeziorze i chodzić spać z kurami?
    Ty może nie, ale gdybyś urządził takie extremalne agrowczasy to zgarniałbyś ciążką kase .
    Cytat Napisał tomek1950
    okna połaciowe mniej ingerują w bryłę budynku niż lukarny
    Niewątpliwie mniej zmieniają dzisiejszą bryłę, ale fakt że w 1903 roku nie były stosowane.
    Myślę, że jednak skończy sie na połaciowych. Raz powodu prostszej konstrukcji, a dwa ilości światła.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Witaj
    Chałupka fajna. Roboty sporo, ale stan dobry.
    No - i jest własna woda! (jak widziałem).
    Nie jest stara.... (moja 1901).
    Pozdrawiam Adam M.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01
    Cytat Napisał tomek1950
    Czy to znaczy, że w imię zachowania oryginalności mam biegać za stodołę, myć się w jeziorze i chodzić spać z kurami?
    Ty może nie, ale gdybyś urządził takie extremalne agrowczasy to zgarniałbyś ciążką kase .

    No niewiem czy znalazłbym chętnych.

    Cytat Napisał tomek1950
    okna połaciowe mniej ingerują w bryłę budynku niż lukarny
    Niewątpliwie mniej zmieniają dzisiejszą bryłę, ale fakt że w 1903 roku nie były stosowane.
    Myślę, że jednak skończy sie na połaciowych. Raz powodu prostszej konstrukcji, a dwa ilości światła.
    Mam dwa połaciowe na górze i światła więcej niż dość. A leżąc na łózku można patrzeć w gwiazdy. To też plus.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Nie jest stara....
    Żeby zmienić tytuł wątku na " Nowa Mazurska Szkoła " to trzeba admina poprosić ?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01
    Cytat Napisał adam_mk
    Nie jest stara....
    Żeby zmienić tytuł wątku na " Nowa Mazurska Szkoła " to trzeba admina poprosić ?
    To chcesz tam szkołę na nowo otworzyć?
    Myślę, że "czytelnia" będzie miała większe powodzenie. W tej wsi podobno bardzo wielu "czytelników", a niektórzy to nawet sami "piszą".

  16. #56

    Domyślnie

    Czytają i to od deski do deski. Wiesz ile jest "okładek" na podwórzu i w obórce ?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Ja wyniosłem dziewięć koszy od bielizny z samych piwnic!
    Oczytany naród...

    Do strychu mam jeszcze parter..pierwsze...drugie...

    W tej piwnicy jaką czytelnię mieli czy tylko regały składowe....?

    Sprzątam powoli swoje ... pobojowisko.
    Adam M.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Ja z... chlewika wywiozłem jakieś 200 tomów.
    Sądząc po okładkach to nie czytali zbyt często. Tylko latami się zebrało.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01
    Wyglada jak jezioro P.
    Co za skarb . Powodzenia
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  20. #60

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    To ja też się pochwale naszym starociem.
    Jak się okazało to również była szkoła kiedyś.
    Jest to jednak drugi koniec Polski, zachodni.
    Myśle, że jest na co popatrzeć i nawet w niezłym stanie.
    Fotki:
    http://picasaweb.google.pl/mastalerz...eat=directlink
    AMM

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony