dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Proszę o poradę w następujacej sprawie.
    Przez działkę ( w jej narożniku ) biegnie napowietrzna linia energetyczna 15 KV. W planie wyznaczono odległość 7,5m od rzutu lini do skraju budynku.
    Pytanie : czy mozna tę odległość zmniejszyć ze względu iż te 7,5m wypada do narożnika garażu? Gdym mógł policzyć do narożnika domu (części mieszkalnej)to zyskałbym kilka metrów, które potrzebuję z drugiej strony.

    Za fachową poradę z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    odległość od skrajnego przewodu linii napowietrznej 15 kV do linii zabudowy nie powinna być mniejsza niż 5 m.
    Pozdrawiam ze słonecznej Brodnicy - Maciej

  3. #3

    Domyślnie

    W Wymanie doświadczeń jest wątek Linie średniego napięcia...
    tam jest więcej informacji.
    pozdrawiam

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim, bardzo mi pomogliście.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam linię 110kV 10m od skrajni słupa do skraju domku (2 kondygnacje, częśc mieszkalna od linii). Teraz podobno nie może być mniej niż 15m. Czy takie pole jest szkodliwe? Czy mogę się starać o jakąś stałą albo jednorazową rekompensatę od Zakładu Energetycznego?
    W ZE powiedzieli mi, że mogą zmierzyć nateżenie pola e-m ale jak będzie w normie to mam zapłacić za pomiar kilkaset złotych.
    Czy mogę liczyć na Wasze porady, szczególnie zalezy mi na poradach prawnika i może inż.elektryka. POzdrawiam serdecznie.
    (Sorry za anonimowość, zarejestruję się potem)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony