dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi... ja chyba odpuszczę..
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  2. #42

    Domyślnie

    Kupiłam umywalkę firmy Rea (ok 320 zł). Po odebraniu przesyłki nie mogliśmy uwierzyć, że ktoś poważny mógł wysłać coś takiego - jawne wady, krzywa, wgłębienia, niedolana ceramika. Zwróciłam. Niestety o pieniądze musiałam się upominać i zwrot otrzymałam dopiero po 3 tygodniach. Kupiłam niewiele droższą umywalkę z Opoczna i jakość jest bez porównania. Firmy Rea nie polecam.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mam kabinę Fold Rea którą w pomyłce zamiast Foldex 90 wysłał mi sklep dom-łazienka. Sklepu nie polecam bo mimo że budowlańcy ją zamontowali a ja po odbiorze dopiero zorientowałem się że sklep się pomylił w wysyłce to nie chcieli mi zwrócić różnicy w cenach. To kabina póki co wisi i nic się jej nie dzieje. Mam też kran umywalkowy stojący. I póki co również działa ale sprzęt ma dopiero miesiąc tak więc chyba za wcześnie na wymianę. Chociaż ...

  4. #44

    Domyślnie

    Podepnę się. Jak ktoś chce długą wersję, to wrzuciłem komentarz na opineo (na razie zablokowany, bo "chcą wyjaśnić", ale chyba musieliby mi dopłacić ekstra tyle ile wydałem na wannę, żebym wycofał):

    https://www.opineo.pl/opinia/8946745

    Wersja "krótka", skopiowana z dyskusji na allegro:

    1. Za pierwszym razem wysłana wanna była niezabezpieczona i została uszkodzona w transporcie. Zadzwonił kurier, powiedział jaka jest sytuacja, wanna wróciła do sprzedawcy.
    2. Tydzień później (z jakiegoś powodu musiałem czekać aż sklep wannę obejrzy- chociaż uszkodził ją przewoźnik i sam się do tego przyznał) wanna została mi przysłana bez parawanu.
    3. Po reklamacji (kolejny tydzień) parawan został dosłany.
    4. Podczas montażu wg instrukcji (https://www.lazienka-rea.com.pl/wann...0-id-1230.html) okazało się, że zestaw montażowy jest niekompletny śruby były za krótkie, niektórym były bez gwintów.
    5. Ponowna reklamacja- po 3 dniach oczekiwania oświadczyłem, że DOPŁACĘ za kompletny zestaw montażowy, byle został mi on dosłany bez czekania na rozpatrzenie. Koszt 15zł.
    6. Dziś otrzymałem TAKI SAM, ZDEKOMPLETOWANY zestaw montażowy. Jedyna różnica jest taka, że niekompletny jest również syfon. Na infolinię nie mogę się nawet dodzwonić.


    Powyższe punkty wrzuciłem 12 maja. Do dziś nie oddali mi kasy, próbowali wmówić, że koszt odesłania wanny spoczywa na mnie (!), po zagrożeniu sądem przysłali kierowcę (musiałem się dopraszać o potwierdzenie przyjęcia towaru, bo konsultant uważał, że nie ma potrzeby). Wcześniej usiłowali jeszcze przysłać po to kuriera. Miałem zapakować na paletę, w pozycji pionowej, wannę, dwa elementy parawanu, obudowę, stelaż, dwa zestawy montażowe, dwa syfony, zabezpieczyć to wszystko żeby przetrwało podróż i znieść kurierowi. Po kilku godzinach prób zapakowania tego wszystkiego na szczęście znalazłem w necie, że to oni są odpowiedzialni za transport w takim wypadku. Nie dostałem żadnych informacji, że dostali towar (tydzień temu napisałem maila, odpisali, że "kierowca jutro wraca z trasy, pieniądze w ciągu 14 dni), a za wannę, za którą zapłaciłem 29 marca dalej trzymają kasę. Szczerze- aż mnie trzęsie jak myślę o zakupach u nich.

  5. #45

    Domyślnie

    Czy ktoś może ma ich ściankę prysznicowa? Jakie ma odczucia?
    Myślę o ściance z dostawką 30cm Rea Aero: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48ab4b5f8c2f7d9011579815c55ce04c.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	410831
    Nie wiem co mogą popsuć w tak prostej rzeczy jak tafla szkła, ale ten wątek jednak przeraża

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Czy ktoś może ma ich ściankę prysznicowa? Jakie ma odczucia?
    Myślę o ściance z dostawką 30cm Rea Aero: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48ab4b5f8c2f7d9011579815c55ce04c.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	410831
    Nie wiem co mogą popsuć w tak prostej rzeczy jak tafla szkła, ale ten wątek jednak przeraża
    Nie mam ścianki mam natomiast składane drzwi do kabiny pod odpływ liniowy. Ponad rok użytkowania i szkło sprawuje się dobrze. Łatwo się czyści i nie mam żadnych problemów z drzwiami.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur___
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-310
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dobrze, że trafiłem na ten wątek, bo właśnie przymierzalem się do zakupu baterii rea

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czehu

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Plewiska
    Kod pocztowy
    62-064
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur___ Zobacz post
    Dobrze, że trafiłem na ten wątek, bo właśnie przymierzałem się do zakupu baterii rea
    Ja niestety nie maiłem takiego szczęścia.
    Zakupiłem dwie baterie Rea Fabien i po 3 miesiącach użytkowania na spodzie baterii (na krawędzi stykającej się z umywalką) pojawiły się wżery.
    Chemia dostała się pod chrom. Oczywiście reklamowałem produkt argumentując, że spód baterii był źle zabezpieczony.
    Początkowo Pan Adrian wkręcał mi, że uszkodzenia powstały na skutek niewłaściwej pielęgnacji chemią ścierną. Odpisałem, że baterie nie posiadają żadnych zmatowień świadczących o używaniu chemii ściernej. Jednak Pan ciągle obstawał przy swoim prawiąc mi morały:

    Zaniedbanie i złe praktyki powodują powstawanie trwałych, nieestetycznych uszkodzeń.
    Wybaczam mu obraźliwe słowo "zaniedbanie" ponieważ niestety facetom brakuje wyczucia. Ale kiedy napisał, że powinienem baterie czyścić mydłem lub płynem do naczyń

    Z zanieczyszczoną powierzchnią baterii łazienkowych świetnie poradzi sobie płyn do mycia naczyń lub mydło w płynie.
    to stwierdziłem, że szkoda mojego czasu. Niech sobie sam myje osady po mydle przy użyciu mydła. W życiu żadnej umywalki nie umył, a zgrywa eksperta.
    Jakoś inne marki wyglądają świetnie przez wiele lat i nie wchodzą reakcję z tradycyjną chemią przeznaczoną do mycia armatury. Mam porównanie, bo posiadam jeszcze armaturę Deante i Cersanit i nic się z nimi nie dzieje. Jeśli produkty Rea wymagają specjalnego traktowania, to powinienem być o tym poinformowany na stronie produktu lub przynajmniej w broszurce dostarczonej z towarem. Powinien się tym zająć rzecznik praw konsumenta.

    Tyle o wspaniałych bateriach!!

    Niestety wyposażyłem całą łazienkę w produkty tej marki. Miski WC (Rea Carlo Mini Rimless) również pozostawiają wiele do życzenia. Jedna spłukuje w miarę dobrze, ale druga potrzebuje dwóch pełnych zbiorników aby całkowicie spłukać zawartość. Strumień wody jest źle ukierunkowany i tylko zakręci zawartością. Trzeba czekać aż się rezerwuar napełni i spłukać ponownie. Marnotrawstwo wody i irytująca strata czasu.

    Chromowane elementy plastikowe w umywalce straciły cały chrom po miesiącu.

    Produktu marki Rea to jakaś kpina. Chińszczyzna w najgorszej odmianie.
    Gwarancja to tylko papierek, którym można się podetrzeć.

    Mam nadzieję, że mój wpis ocali kogoś przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

  9. #49

    Domyślnie

    Nie warto, żałuje że pokusił mnie ładny design i rozsądna cena wcale nie najniższa. Jest to niestety chińszczyzna i to nienajlepsza. A firma dość skrzetnie ukrywa fakt że sama tego sprzętu nie produkuje a jedynie sprowadza.

    Dodam ze z 4 baterii jakie kupiłem żadna nie przeżyła roku firma Rea raz wymieniła baterie na gwarancji później żeby mnie zniechęcić wysyłali mi plastikowe zawory żebym wymienił sobie sam tragedia

    Niestety tez kupiłem od nich deszczownicę wszystko przyszło w jednym pakiecie po 3 lat deszczownica zaczęła zalewać ścianę montaż podtynkowy cieknie z mieszaka deszczownica tez coś zaczęła hałasować jakby coś w środku strzelało wiec pewnie nie tylko mieszak ale całość do wymiany po 3 latach. Nie polecam nie znałem się wykańczając dom po raz pierwszy - tym razem wole nie eksperymentować póki co czeka mnie kłucie łazienki.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jacek.Jackowski

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Warszawa, Gliwice, Opole, Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    widziane są piękne recenzje produktów Rea w internecie /tekst sponsorowany ? /. Nie widzę w necie opisów BRODZIKÓW prysznicowych wszelkich od metalowych po kamienne tej firmy. Przeoczenie czy lepiej nie wspominać . Brodziki są ważnym elementem i wykonanie remontu z wszelkimi montażami powoduje że zły brodzik wali wszystko. Demontaż wszystkiego co dotarcie do niego , w razie wymiany tworzy BUDOWĘ DEMOLKĘ . Pożądane są więc OPINIE na temat brodzików wśród tylu walorów Rea o innych produktach. Doświadczenie z kamiennymi brodzikami Rea , są lekko mówiąc „dyskusyjne” co do wytrzymałości , gdy 90-150 i więcej kilo zaszaleje na nim … . Temat opinii jest oczekiwany o brodzikach kamiennych ….. Dziękuję za z góry ...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony