dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Gonty, strzecha

    Witam mam pytanie jak wygląda u was konserwacja takiego dachu, jaki to koszt.A, tak wogóle mam pytanie jaką firmę możecie mi polecić.Właśnie w tym roku kończymy rozbudowę domu i stajni, moim marzeniem są gonty lub strzecha.Według mnie świetnie pasują do gospodarstwa agroturystycznego,lecz wielu znajomych ma odmienne zdanie o takim dachu.Prosze o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby nikt nie miał gontów drewnianych?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM2008
    Czyżby nikt nie miał gontów drewnianych?
    Dużo ludzi papę z posypką nazywa gontem

    Nie, żebym miał coś przeciwko papie, pokrycie jak pokrycie, ale marketing zrobił ładne zapożyczenie słowa gont.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM2008
    Czyżby nikt nie miał gontów drewnianych?
    Nie mam gontów, ale parę lat temu byłem na targach budownictwa obok firmy z taką ofertą. To jest drogie, ładne i trwałe. Na strzechę dawali gwarancję 30 lat.
    Aha, i jeszcze jedno: póltora roku oczekiwania na wolny termin.
    pokrywana preparatem zapewniającym trudnopalność.

    W zamian - nie ma nic lepszego niż strzecha trzcinowa. Słomiana zresztą też. Ciepło w zimie, chłód w lecie, bez wytłumiania, ocieplania, folii paroprzepuszczalnych, -chronnych, sronnych i czort wie czego.

    Namiary na firmy - szukac w katalogach targowych. Targów budownictwa w Polsce jest całe mnóstwo, szukaj tam, gdzie ci wygodniej.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: Gonty, strzecha

    Cytat Napisał MM2008
    ... moim marzeniem są gonty lub strzecha.Według mnie świetnie pasują do gospodarstwa agroturystycznego,lecz wielu znajomych ma odmienne zdanie o takim dachu.Prosze o radę.
    podoba Ci sie - rób
    nie podoba sie - nie rób

    p.s.
    dlaczego chcesz dyskutowac o swoich gustach w "wymianie doswiadczeń"
    a nie w "psychologu dyzurnym" ?

  7. #7

    Domyślnie

    mi się podobała blachodachówka - gont, kładą takie w Zakopcu i niestety nie produkują tego w Polsce, ale ceny niestety mnie powaliły....
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    To nie dyskusja na temat gustu , lecz chciałam się dowiedzieć jakie są Wasze doświadczenia .Wydać kupę kasy a potem żałować? Taki dach to konserwacja i o to mi chodzi.Jak wygląda sprawa eksploatacji, a nikt lepiej się nie wypowie jakwłaściciel.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    POLboks

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kiedy zapytalem o gont jako material na dach tate ktory troche w budownictwie ma doswiadczenia stwierdzil ze gont jest materialem o ktory trzeba dbac, najgorzej jest z konserwacja. Pamietam jak trzeba bylo myc tarasy i balkony po takiej konserwacji Rodzice zdecydowali klasc na tak zwany dubelt (po goralsku ) czyli podwojnie ponoc uzyskuje sie znaczne wydluzenie zywotnosci dachu. Bylo tez pare przeciekow jednak to raczej z bledu instalacji anizlei produktu. Gont jest bardzo dobrym izolatorem, deszcz czy grad nie jest tak slyszany w domu, mozna zuwarzyc takze ogromna roznice temperator na poddaszu jesli porownamy do blachy. Dach bardzo drogi, przec co unikalny a i jeszce jedno piorunochron wymagany.

  10. #10
    Sikorski Irbis
    Guest
    Sikorski Irbis

    Domyślnie

    Strzecha, dobrze zrobiona, wymaga jedynie impregnacji przeciwpożarowej po upływie ok. 3 lat od położenia i pierwszej impregnacji. Należy też czyścić połać z liści i siewek. Nie powinien po strzesze defilować kominiarz - wyczystkę robi mu się na poddaszu i powinien dać sobie radę z czyszczeniem komina. Niestety nieprawdą jest że pokrycie strzechą nie potrzebuje "podkładu" w postaci ocieplenia, folii wstępnego krycia, folii paroizolacyjnej itp. Warstwy dachu muszą być takie jak np. przy dachówce, za to efekt jest dużo lepszy. Ważnym elementem dachu jest wentylacja - należy zapewnić odpowiednią wielkość wlotów powietrza. W przeciwnym wypadku trzcina będzie zwyczajnie gniła. Jeśli kogoś temat interesuje to proszę o pytania.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar irbis
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    To powyżej to wpis z czasów kiedy moja firma świadczyła usługi niemal wyłącznie na "zachodzie". Dziś patrzę na problem zgoła inaczej, ale zdanie zmieniłem po serwisie kilkuset dachów w Polsce. Tu serwis polega na usunięciu błędów wykonawcy pokrycia które ja, w przeciwieństwie do inwestora, widzę na pierwszy rzut oka. Źle wykonane opierzenia kominów, niedbale wykonane podokienniki i kalenice to niestety standard, który wraz z sposobem naprawy można obejrzeć na zdjęciach, które umieszczam w naszym serwisie internetowym. Że Polska to nie Holandia nie trzeba nikogo chyba przekonywać - ale wykonać w Polsce strzechę na sposób Holenderski to już uchodzi... Holenderska strzecha 25cm, polski standard 35 cm. I tak dalej i tym podobne - jednym słowem warto zweryfikować sposób wykonania przed zapłatą za usługę!!!
    Wiem o czym mówię, ale nie powiem skąd, bo to byłaby reklama

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Ciekawe !
    Gdzie można obejrzeć te zdjęcia ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar irbis
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to prezentowałem gdzieś na stronie poświęconej typowym błędom popełnianym przy wykonywaniu pokrycia strzechą w Polsce... - wujek Google podpowie. Zdjęcia jako ciekawostka to jedno, a akceptacja przez inwestorów i odbiór pokrycia które nie spełnia podstawowych standardów ciągle jest dla mnie niezrozumiała. Kilka dni temu oglądałem piękny dom kryty strzechą - praca wykonana jesienią a już teraz, po niespełna kilku miesiącach, widać pierwsze oznaki zniszczenia. Hmm - dla mnie oczywistym jest zwrócenie się do wykonawcy o poprawienie pracy zanim dojdzie do większych szkód, bo ogólnie praca na naprawdę wysokim poziomie, ale brakło dbałości o szczegół. Co tymczasem robi inwestor? Proponuje abym to ja poprawił błędy poprzedników. Takie podejście rozmywa odpowiedzialność i nie jest raczej w interesie inwestora... Czytałem tu na forum opinie o tekstach reklamowych na mojej stronie, bodaj w wątku o domach drewnianych, ale szczerze mówiąc dach wykonany przez moją firmę, jeśli spełnia ogólne wymogi dla dachów krytych strzechą, po raz pierwszy jest serwisowany po ok. 10 latach. Nie - te 10 lat nie czyni na nim jakiegoś większego wrażenia, ale po 10 latach już widać czy warunki lokalne sprzyjają np. rozwojowi mchu i porostów, czemu można spokojnie zapobiec. Po ok. 10 latach czas najwyższy na wymianę materiału wypełniającego kalenicę... choć jeśli zainwestuje się na początku w kalenicę robioną po angielsku, a tylko wykończy wrzosem lub słomą, to można ten czas przedłużyć o kolejne kilka lat. Niestety nie mogę zdjęć wrzucić tu, a chętnie pokazałbym budynek kryty strzechą - jak wygląda po 10 latach eksploatacji. Może użytkownicy forum pokażą swoje dachy kryte strzechą po latach użytkowania? Chętnie doradzę, w przypadku problemów, jak doprowadzić dach do pierwotnej świetności.
    Ostatnio edytowane przez irbis ; 06-05-2019 o 23:59
    Wiem o czym mówię, ale nie powiem skąd, bo to byłaby reklama

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar irbis
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    A jednak się udało! Pokrycie ma 10 lat. W zasadzie nie było dotykane nawet palcem, ale konieczne było zabezpieczenie przed mchem, co zostało wykonane jesienią ubiegłego roku. Kąt nachylenia dachu ok. 55 stopni. Okap wypuszczony 1,5m
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-05-06 23.38.46.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	430055  
    Ostatnio edytowane przez irbis ; 07-05-2019 o 00:00
    Wiem o czym mówię, ale nie powiem skąd, bo to byłaby reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony