dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Moja sprawuje się wyśmienicie. Latem jest przyjemnie chłodna (nie zimna jak gres), zimą ciepła. Podłoga nagrzewa się nieco wolniej niż gres, szybciej niż drewno, natomiast doskonale trzyma ciepło.
    Koszt zależy od przygotowania podłoża jeśli nie będzie potrzebne wylewanie samopoziomu, szacuje koszt zbliżony do przeciętnego gresu z położeniem.
    Ostatnio edytowane przez malka ; 19-07-2016 o 11:39

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    masterkiller

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa/Wojcieszyn
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,

    zakładam, że wykonawca ogrzewania podłogowego zrobi wylewkę prawidłowo (czyli też poziomo) i nie trzeba będzie nic poprawiać. Założenia jak zawsze trzeba weryfikować w trakcie
    To dobra wiadomość, że spełnia wymagania i do tego nie najdroższe.

    Pozdrawiam,
    Wojtek

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mohairhead

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy takie zestawienie żywiczna wylewka plus ogrzewanie podłogowe nie jest szkodliwe dla zdrowia ? Taka wylewka to chyba jednak chemia, dodatkowo podgrzewana, czy nie wydziela pod wpływem temperatury czegoś brzydkiego ?

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam ogrzewanie podłogowe wodne i chciałabym położyć na nie drewno, ale.... gdzies mi sie obiło o uszy, że pod wpływem ciepła wydzielają się substancje z chemii użytej do drewna i zgłupiałam Niby nie sa to przecież jakies wielkie temperatury, ale przy dzieciach człowiek już myśli inaczej.

  5. #25

    Domyślnie Wylewka/zywica/itp

    Witam,
    Rowniez poszukuje takich informacji,czy udalo sie Panu otrzymac jakies woarygodne i racjonalne odpowiedzi i przypadkiem chce sie Pan nimi podzielic?

    Pozdrawiam,
    Malwina



    QUOTE=masterkiller;7206784]Witam,

    odgrzeję kotleta. Jak się sprawuje taka podłoga na podłogówce? Macie porównanie, która lepsza? Jak wygląda bezwładność? Zimna latem? Proszę o duuuużo szczegółów.
    Koszty porównywalne/większe/mniejsze od drewna lub gresu lub innej ceramiki?

    Pozdrawiam,
    Wojtek[/QUOTE]

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    [QUOTE=Anakonda35;7280609]Ja mam ogrzewanie pod

    Ludzie różne plotą historie...!
    Drewno nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Należy jednak spełnić kilka podstawowych warunków - zresztą bez ogrzewania także- aby podłoga leżała latami...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    witam, kilak postów wcześniej zadał ktoś pytanie czy takie posadzki np. poliuretanowe są bezpieczne dla zdrowia oczywiście po położeniu?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a dlaczego mają być niezdrowe?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    znalazłem kilka informacji w necie że mogą być rakotwórcze, powtarzam tylko to co znalazłem, do tej pory myślałem że po utwardzeniu są obojętne, co prawda w necie można znaleźć dużo nieprawdziwych informacji więc chcę zasięgnąć jeżyka tutaj

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    znalazłem taki post producent dość znanyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bautech.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	389111

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bautech.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	389112
    teraz załącznik większy

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Może warto po prostu czytać karty charakterystyki?
    Nie jest prawdą, że każdy poliuretanowy produkt jest toksyczny, tak samo jak nie jest prawdą to, że każda żywica żółknie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cześć odgrzeję ponownie temat. Poszukuję w Krakowie wykonawcy posadzki żywicznej, raczej z tych miękkich czyli pewnie poliuretanowa. Czy ktoś może podzielić się także opiniami dotyczącymi użytkowania takiej posadzki? Mam wykonaną wylewkę z miksokreta, przygotowaną pod cienkowarstwową posadzkę w części domu, w związku z tym słowo się rzekło i trzeba taką posadzkę wykonać. Dochodzi jeszcze dylemat o wpływ na zdrowie domowników. Tyle że dylemat czy żywica czy może mikrocement? Będę wdzięczny za podpowiedzi i porady.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony