dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamasb

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

    Witam,
    bardzo proszę o opinie użytkowników zmywarki Bosch SGV 33E 03EU. Cena bardzo atrakcyjna, a ja chciałabym już wreszcie skończyć skręcanie blatów w kuchni .
    Życzę miłego dnia
    kama

  2. #2

    Domyślnie

    Własnie taka kupiłam i również czekam na opinie.
    Pozdrawiam, MagdaLena
    ************************

  3. #3

    Domyślnie

    posiadam od prawie 2 lat modelSGS3049EU i sprawdza się jest to już nasza druga zmywarka i bez porównania Bosch jest 100%lepszy .

  4. #4

    Domyślnie

    Od pięciu lat codziennie eksploatuje zmywarkę Bosch'a SRS4662EU - technicznie nie miałem z nią nigdy żadnych problemów (aż się sam dziwię). Zewnętrznie jest trochę sfatygowana, ale z mojej winy, bo w poprzednim miejscu zamieszkania zmywarka stała bezpośrednio przy kuchni gazowej - w efekcie lekko popękał górny blat.
    Do nowego domu także zamierzałem kupić Bosch'a ale znajomy który zawodowo zajmuje się wyposażeniem kuchni powiedział mi, że jakiś czas temu firmy Bosch i Siemens połączyły się. Na rynku w dalszym ciągu będą występowały dwie marki z tym, że Bosch będzie produktem tańszym dla mniej wymagającego klienta (cytując go "marką hipermarketową"), natomiast coś naprawdę warte kupna będzie produkowane przez koncern Bosch-Siemens pod marką Siemens. Nie wiem co o tym myśleć bo do marki Bosch jestem bardzo przywiązany.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam typ S4M1B od ponad pięciu lat. Pracuje bardzo cicho i bezawaryjnie. Kosze wyjmowane, dowolna konfiguracja. Grzanie wody przepływowe. Używam proszku Somat. Wybłyszczacz ustawiony na jedynkę i wszystko wychodzi błyszczące, ale się nie lepi. Gdy daje się za dużo nabłyszczacza pozostają odciski palców na szkle. Koleżanka ma Whirpoola i jest niezadowolona.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamasb

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki wszystkim za odpowiedzi. Magdaleno, napisz koniecznie jak zakup się sprawuje Głownie chciałabym wiedzieć, czy głośne jest to ustrojstwo.
    Życzę miłego dnia
    kama

  7. #7

    Domyślnie

    Napisz,e , tylko zaczną ja uzytkowac dopiero od soboty, bo w sobotę sie wyprowadzam do mojego domku
    Pozdrawiam, MagdaLena
    ************************

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Moja zmywarka Bosch _nie pamiętam modelu ale była to jakaś specjalna edycja- jest póki co bezawaryjny. Mam ja 5 lat i jest OK. Tylko troche głośna, ale zmywam raz dziennie więc da sie znieść.
    Ostatnio kupowaliśmy suszarke i też myśleliśmy o Boschu ale sprzedawca nam odradził Boscha- mają sporo reklamacji na obecnie produkowane towary. Może tak jak pisał przedmówca jest Bosch i Siemens-Bosch. I stąd te różnice. Woleliśmy nie ryzykować i wybraliśmy Gorenje.

  9. #9

    Domyślnie

    Też zastanawiamy się nad zmywarką Bosch. Raczej wolałbym z panelem odkrytym, ale zastanawiam się nad rodzajem sterowania: mechaniczne czy elektroniczne.
    Planuję kupić jakiś model (60 cm) w cenie do 2500 zl np.
    http://www.megamedia.pl/agd-do-zabud...gi-53e25eu.php

  10. #10

    Domyślnie

    Dodam, że doświadczenia mam takie:
    Mamy pralkę z programatorem mechanicznym i jest OK. Teściowie mają pralkę z progr. elektronicznym i ciągle coś jest nie tak (może dlatego, że to Amica, a nie Bosch, sam nie wiem...)
    Cos skłaniam się do sterowania mechanicznego.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A czy możecie mi, jako osobie która nie ma dotąd zwymarki, naświetlić różnicę między tymi rodzajami programatorów?

  12. #12

    Domyślnie

    po prostu programatory elektroniczne to przyszlosc - mechaniczne (elektromechaniczne) odchodza ale to sprawdzona wyprobowana technologia
    akurat jestesmy w fazie przejsciowej
    to samo dotyczy innych sprzetow
    elektroniczne sa bardziej "wypasione" i moga byc b. funkcjonalne oraz niby beda tansze w produkcji - na razie troche czesto zawodza
    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz
    To sobie mozna zalatwic kupujac programator czasowy za 20 PLN

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał echo
    Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz
    To sobie mozna zalatwic kupujac programator czasowy za 20 PLN
    Czyli do gniazdka programator czasowy, do programatora wtyczka ze zmywarki (trzeba coś pokombinować bo gniazdka mają być ukryte pod blatem). wtedy włączasz zmywarkę, a na programatorze nastawiasz "załącz o 22.00".
    Czy tak?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    Czyli do gniazdka programator czasowy, do programatora wtyczka ze zmywarki (trzeba coś pokombinować bo gniazdka mają być ukryte pod blatem). wtedy włączasz zmywarkę, a na programatorze nastawiasz "załącz o 22.00".
    Czy tak?
    Dokladnie tak jak mowisz. Programator zalacza sie na okreslony czas. Np od 22:15 do 24:00 (mechaniczne programatory maja dokladnosc 15 minut).

  17. #17

    Domyślnie

    Zmywarke używam, uwielbiam ją Myje ślicznie i nie jest bardzo głośna, jedyne co słychać to jak odprowadza wodę do odpływu.
    Pozdrawiam, MagdaLena
    ************************

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dalrin

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Chłodziarko-zamrażarka Bosch KIM 30471

    Witam wszystkich,

    Kupiłem taką lodóweczkę i bardzo mi się podoba.
    Jest to sprzęt do zabudowy. Jak poszedłem do gościa, który robi mi meble do kuchni, to powiedział, że tej lodówki nie można dobrze zabudować i że są problemy z zabudowaniem jej, bo ruszanie drzwiami rozwala konstrukcję (To tak w skrócie)

    Czy miał ktoś doczynienia z tym modelem?
    Może ma, albo zabudowywał?

    Bo nie chce mi się wierzyć, że nasi sąsiedzi nie przewidzieli jakiegoś systemu montowania sprzetu do zabudowny, aby dobrze działał.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneks

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja mam tego kim'a boschowskiego i nie zauważyłam żeby nasz gość co ją obudowywał miał większe z nią problemy. ten twój fachowiec musi być jakiś "nie halo".
    Chociaż pamiętam że u nas zaraz po zamontowaniu lodówka była wsunięta za głeboko we wnękę, w wyniku czego drzwiczki nie domykały się szczelnie. Ale od razu po naszej uwadze gość to poprawił i teraz jest ok.
    Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w instrukcji obsługi są wszystkie szczegóły nt. zabudowy.
    generalnie jeśli obudowanie tej lodówki przerasta umiejętności twojego fachowca, to lepiej go zmień. szkoda ryzykować uszkodzeniem lodówki!

  20. #20

    Domyślnie

    Też mam taką samą lodówkę zabudowaną w zeszłą sobotę i niewidziałam aby goście coś się przy niej męczyli. A przynajmniej nic o tym nie mówili.

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony