dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #41

    Domyślnie

    ja mam szklaną płytę, gazowa bosha
    jestem bardzo zadowolona!
    vg-m

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m
    ja mam szklaną płytę, gazowa bosha
    jestem bardzo zadowolona!
    A masz mozliwość wklejenia choćby najmniejszego fotosika?

    A jak się sprawuje? Palcuje się bardzo, czyści się latwo czy cięzko, pozostaja rysy po czyszczeniu?

  3. #43

    Domyślnie

    ja mam dokładnie taka jak w linku angeliki

    czyszczę ja proszkiem i gabą, wycieram do sucha specjalną szmatką do szyb(nie ma wtedy żadnych smug, tylko błysk)
    ogólnie łatwo się ją czyści
    jeszcze mi sie nie porysowała, a sporo gotuje
    widac na niej kurz, palcy nie

    jak znajdę sek. to wkleje fotoska, ale nie obiecuje,ze to szybko nastąpi
    vg-m

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał vg-m
    ja mam dokładnie taka jak w linku angeliki

    czyszczę ja proszkiem i gabą, wycieram do sucha specjalną szmatką do szyb(nie ma wtedy żadnych smug, tylko błysk)
    ogólnie łatwo się ją czyści
    jeszcze mi sie nie porysowała, a sporo gotuje
    widac na niej kurz, palcy nie

    jak znajdę sek. to wkleje fotoska, ale nie obiecuje,ze to szybko nastąpi
    Prosiem, prosiem - wklej.

  5. #45

    Domyślnie

    Angelika napisał:
    Wiem, wybredna jestem - ale chemy mieć wszystkie sprzęty jednej firmy - mianowicie Bosch.
    Znam to.Też czasami jak sobie coś ubzduram, to koniec. Musi być po mojemu Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał prystelka
    Angelika napisał:
    Wiem, wybredna jestem - ale chemy mieć wszystkie sprzęty jednej firmy - mianowicie Bosch.
    Znam to.Też czasami jak sobie coś ubzduram, to koniec. Musi być po mojemu Pozdrawiam.
    Super, że znalazł się ktoś, kto to rozumie.

  7. #47

    Domyślnie

    Słuchajcie, jestesmy wczoraj w Leroy`u za jakimiś pierdołkami. Przypomina mi się, że mialam mojej połówce pokazać tynk wewnętrzny antyczny - taki jak chcę, byśmy mieli w wiatrołapie. Po drodze mijamy jakieś niby -meble kuchenne, wiecie jakiej jakości są meble kuchenne w Leroy. Podchodzę, bo chcę sprawdzić jak mają umocowany zmywak z konglomeratu. A tu nagle ma połówka mówi: patrz. Ja gały wywalam i nic nie widzę. Wytężam wzrok jeszcze bardziej, coś zaczyna do mnie docierać, ale jakbym była jakaś wpółprzytomna. Po chwili osłupienia patrzę już bardziej przejrzystym wzrokiem i widzę przed sobą moją Ukochana płytę Boscha na szkle !!!!! Co, jak co, ale w takim miejscu nie spodziewałam się takiego sprzętu. Jestem w niej zakochana. Decyzja już zapadła - ta albo żadna inna.

    Zastanawiam się tylko, czy ruszty się nie ślizgają po szkle?

  8. #48

    Domyślnie Bosch - problemy z serwisem:(

    Mam taki problem. Kupiliśmy w sierpniu br. Nową zmywarkę Bosch’a do
    zabudowy. Od samego początku podczas pracy wydawała nienaturalne odgłosy.
    Zdecydowaliśmy się na Bosch’a bo wielu znajomych ma te maszyny i
    rzeczywiście działają cicho i skutecznie. Nasza niestety nie (chociaż jej
    parametry są bardzo dobre). Problem dziwnych odgłosów był zgłaszany do
    serwisu już dwukrotnie. Jednak za każdym razem z takim samym skutkiem.
    Panowie przyjechali i stwierdzili, że tak ma być bo zmywarka ma system
    naprzemiennego mycia i takie odgłosy są naturalne co jest oczywistą bzdurą
    bo ten system ma właśnie służyć obniżeniu hałasu a u nas zmywarka chodzi
    prawie tak głośno jak pralka. Otóż znajomi też mają podobne zmywarki z
    tym systemem i żadna z nich nawet w przybliżeniu nie wydaje takich
    odgłosów. Ostatnio dzwonił nawet Pan z działu technicznego Bosch’a i też
    próbował mi wmawiać że tak ma być. Jednak wszyscy którzy słuchali pracy
    tej maszyny twierdzą to samo - zmywarka nie powinna wydawać takich
    głośnych i dziwnych odgłosów podczas pracy.

    Teraz pytanie jak postępować aby zmusić firmę Bosch albo do naprawy albo
    do wymiany na sprawny egzemplarz gdyż do tej pory ewidentnie się wymigują
    i zbywają mnie opowiadaniem głupot. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie
    sugestie jak postępować w takim przypadku.

  9. #49

    Domyślnie

    niech sobie przyjadą 3 x na reklamację a potem ją sobie zabiorą, a Tobie oddadzą kaskę
    3x nieskuteczna naprawa= zwrot kasy lub wymiana na nowy egzemplarz
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Nie zazdroszczę - ta firma generuje
    wyjątkowe bufony i ignoranty
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  11. #51

    Domyślnie

    cały problem w tym, że Bosch nie chce dostrzec problemu i w karcie gwarancyjnej wpisują że nie ma żadnych usterek

  12. #52

    Domyślnie

    jestem przerażona zakupiłam trochę sprzętu tej firmy i teraz po przeczytaniu tego postu już się boję, sprzęt jeszcze nie załączony, a sugerowałam się tym, iż renomowana firma to i serwis odpowiednio renomowany i bezproblemowy...


    ale to jest chyba taka zasada sprzedaży - dopóki nie kupisz to skaczą koło ciebie, a może to, a może gratis tamto, super ochy i achy, kupisz to jakiegoś ruskiego szampana ci wcisną z gratulacjami ale jak już przyjeżdżasz na serwis lub z jakimś innym problemem to udają, że cię nie znają i najlepiej by wcisnęli kit, że nie u nich kupione...

  13. #53

    Domyślnie

    Moja tesciowa miala podobny problem z pralką, ale whirpoola. Tez uważali, że pralka hałasuje "zgodnie z normą". Ale powiedzieli, że jak coś, to można sobie zażyczyć specjalnego badania, ale jak wyjdzie, że wszystko faktycznie OK, to będzie musiala za to zapłacić. Odpuściła, bo szkoda było kasy.
    Ale w Twoim wypadku może warto przymusić ich do jakiegoś badania - w końcu chyba można stwierdzić jej głośność w decybelach.

  14. #54

    Domyślnie

    A masz te reklamacje na piśmie?

  15. #55

    Domyślnie

    Nie ale mam wpisy w książce serwisowej że wszystko jest OK. Teraz już będę pisał i wysyłał poleconym za potwierdzeniem odbioru.

    Jakby ktoś był zainteresowany to mam mp3 z odgłosami pracy zmywarki. Akustyk ze znajomym serwisantem słuchali tego kilka razy i stwierdzili zgodnie, że to nie są normalne odgłosy pracy zmywarki. Zresztą chyba Bosch nie dla ozdoby umieścił na przednim panelu napis SILENT, a to już chyba do czegoś zobowiązuje. W każdym razie słuchałem np. zmywarki która ma 56dB to moja która ma 49dB pracuje nieporównywalnie głośniej. Zresztą wystarczy przeczytać komentarze wszyscy piszą przy zmywarkach Bosch'a mających 49dB że działają bardzo cicho.

  16. #56

    Domyślnie

    Dla mnie pojęcie "cicho" jest bardzo względne. Chyba bym zażądała profesjonalnego badania poziomu głośności i wszystko będzie jasne. Jak wyjdzie więcej decybeli to już chyba nie będą mieli możliwości odrzucenia reklamacji.

  17. #57

    Domyślnie

    Bosch stoi na stanowisku, że to ja mam im udowodnić, iż sprzęt nie spełnia parametrów określonych w specyfikacji. Wiedząc, że takie badanie kosztuje ponad 1 000zł mają z głowy większosć niezadowolonych klientów. Gdyż koszty badania ponosi użytkownik. Jeżeli nawet ktoś wykonałby takie badanie to zawsze można je podważyć i nie uznać jego wyników. Sam Bosch nie ma zamiaru badać swoich wyrobów gdyż z założenia stwierdzają, że nie ma żadnego problemu i nawet palcem nie kiwną z własnej woli.

    Piszę te słowa z przestrogą dla innych gdzyż firma uchodzi za solidną. Jednak jak się okazuje dopóki nie trzeba wiziąć odpowiedzialności za swoje błędy. Nasz przypadek potwierdza tylko smutną prawdę, że czasy solidnych firm mamy niestety za sobą.

  18. #58

    Domyślnie

    Niestety Bosch nie jest jedyny w takim postępowaniu....

    Jestem po prawie rocznej przepychance z producentem (4 x reklamacja) i co??? Po prawie roku dostałam odpowiedź, że zwrócą mi kase za towar...

    Dobrze jest - jak jest wszystko ok. Jak coś konsumentowi nie pasuje, albo trafi na bubla- to producent ma Cię gdzieś....

    Smutna i kosztowna prawda.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się dlaczego Bosch jest uznawany za dobrą markę?
    W/g mnie wszystko co ma jego nalepkę należy traktować jak przeciętny marketowy/masowy produkt.
    Miałem w swoim skromnym życiu do czynienia z kilkoma produktami firmowanymi logiem Bosch:
    odkurzacz: metalowa rura OK ale reszta to plastikowe badziewie takie jak LG ale aż 3 razy droższe;
    części samochodowe: (zapłon, cewki, świece i akumulator) - dno. Akumulator Centry i oprzyrządowanie Motorcrafta to jest dobry wybór. Nawet francuski Ditruel jest bardziej niezawodny.
    frezarka górnowrzecionowa granatowy (seria profesjonalna do prac ciągłych) Bosch: poodpadały wszystkie plastiki przy pierwszej poważnej robocie.
    Narzędzia: papiery ścierne mało wydajne (szybko gubią ziarno) brzeszczoty do wyżynarki palą się po przecięciu 30 cm litej deski 30 mm.
    A wszystko co nazwa się Bosch sporo kosztuje. A jakość zdecydowanie rozczarowuje... .

    Reasumując:
    Ja na Twoim miejscu wysłałbym plik dźwiękowy z odpowiednim komentarzem do centali w Niemczech. Niech sobie posłuchają swoich 49 dB.

  20. #60

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu wysłałbym plik dźwiękowy z odpowiednim komentarzem do centali w Niemczech. Niech sobie posłuchają swoich 49 dB.
    Uważm, że to najlepsza rada.

    A sprzęt Bosha wg mnie taki sobie. Mam pralkę , lodówkę, płytę ceramiczną. Działają ponad dwa lata bez problemów. Jednak jakbym mogła to pozbyłabym się lodówki.

    Mąż miał wiertarkę udarową, po roku coś się w niej wyrobiło, bo było z plastiku - wiertarka owszem działa, ale z problemami. A myśleliśmy, że do prac domowych starczy nam do końca życia. Aha, jeszcze miał wkrętarkę, coś wysiadło i trzeba było kupić nową.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony