dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 201
  1. #1

    Domyślnie FARBA SZARA, szare farby do wnętrz, na ściany: odcienie, producenci, opinie

    Dziewczyny plyki mam wybrane do czerwonej kuchni
    takie
    http://www.nowa-gala.pl/index.php?lt...321178bf82285d
    kolekcja SIGNUM trzecie zdjecie
    mam problem bo mysle zeby scniany były szare pomozcie jaka farbe wybrac marke i nazwe
    Bede wdzieczna!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja polecam Beckersa, szarą mam w sypialni, ale w kuchni mam inny kolor tej firmy i sprawdza sie idealnie. Już sto razy przecierałam ściany, by zmyć zupkę marchewkową Nie ma śladu po niej i po wycieraniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie biały kolor ściany będzie nieciekawy. Proponuję nasycony czerwony na 2 ściany i granatowy na pozostałe. Koniecznie białe wstawki np. futryny, obraz w białej ramie itp.Proponuje farby Dulux Kolory świata kolekcja Ewy Minge.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    U nas kuchnia pomalowana farbą Magnat - kolor Górski kryształ właśnie na szaro, niestety kuchnia jeszcze bez mebli.
    aka

  6. #6

    Domyślnie

    niestety nie jestem dziewczyna wiec nie pomogę

  7. #7

    Domyślnie

    oczywiscie jak najbardziej nie tylko dziewczyny moge mi cos podpowiedziec

    prosze o jeszcze jakis sugestie bo kuchnia to ''serce domu'' i chce zeby super wygladało
    a moze macie jakies fotki ..

  8. #8

    Domyślnie

    aka-jonek powiedz a gdzie mozna kupic ta farbe Magnat??
    a jakie planujesz meble do kuchni oraz podłoge moze masz jakies zdjecia.

  9. #9

    Domyślnie

    Magnat można kupić w każdym sklepie z farbami przynajmniej tak mi sie wydaje
    http://miyahomedesign.blogspot.com/ <--- twój przewodnik po wnętrzach

  10. #10

    Domyślnie

    a tak trochu z innej beczki powiedzcie jaki wymiary najlepiej płytek wybrac 60x60,45x45,30x60????
    ktore sie najlepiej prezentuja dodam ze do kuchni chce dwa rodzaje plytek moze znacie jakies strony z ulozeniem płytek.

  11. #11

    Domyślnie

    Tikurilla ma ogromny wybór szarości. Oznaczone są numerkami, mnie najbardziej podobają się te z "przedziału" 500-tek -zimne szarosci. Mam je w korytarzu i na części kuchni.

    Co do pytania z "innej beczki" to wiele zależy od wielkości powierzchni jaką chcesz tymi płytkami wyłożyć. Mnie bardzo podoba się zestawienie dużego kwadrata, prostokąta i małego kwadrata, ale to zestawienie najlepiej nadaje się do dużych powierzchni. Miałam kiedyś zapisaną strone z układami płytek, niestety po "porządkach" w komputerze zapis zniknął więc tu nie mogę Ci pomóc. Zdaje się jednak, że jakbyś poszukała tutaj - w Muratorze, poza forum, to coś byś znalazła.

    Powodzenia życzę i pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    a ja za to zdecydowanie postawiłabym na biel rozjaśni kuchnię a nie będzie wprowadzać dodatkowego kolorystycznego zamieszania.

  13. #13

    Domyślnie

    [quote="Tkanka7"]Tikurilla ma ogromny wybór szarości. Oznaczone są numerkami, mnie najbardziej podobają się te z "przedziału" 500-tek -zimne szarosci. Mam je w korytarzu i na części kuchni.

    Powiedz proszę, czy te szarości to są rzeczywiście czyste odcienie szarego czy jakieś niebieskawe? Mnie interesuje naprawdę czysty odcień szarego - niezbyt ciemnego. Wiadomo, że na rynku jest dużo tych farb - a na próbnikach nie zawsze wyglądają jak na ścianie. Dlatego szukam rad kogoś kto ma juz szary na ścianie
    Pozdrowionka

  14. #14

    Domyślnie

    Te szarości, ktore mam u siebie, mają delikatnie niebieskawy odblask, jednak w kolorniku Tikurilli znajdziesz też szarości bez tego odblasku. Co więcej, kolor z kolornika jest rzeczywistym kolorem jaki uzyskujesz na ścianie więc możesz śmiało próbować z Tikurillą. Można kupić odrobinkę tej farby i zrobić próbę na ścianie w mało widocznym miejscu, by być pewną czy jest to właśnie kolor, którego szukasz. Metoda prób i błędów jest dobrą metodą A nie zawsze kolor, który zobaczysz na ścianie u kogoś będzie wyglądał identycznie u Ciebie bo duże znaczenie ma doświetlenie pomieszczenia, a te mogą się różnic u w różnych miejscach. Nawet światło jakie daje żarówka przekłamuje barwy...

    Pozdrawiam!!

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Zopafisa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tkanka7
    Te szarości, ktore mam u siebie, mają delikatnie niebieskawy odblask, jednak w kolorniku Tikurilli znajdziesz też szarości bez tego odblasku. Co więcej, kolor z kolornika jest rzeczywistym kolorem jaki uzyskujesz na ścianie więc możesz śmiało próbować z Tikurillą. Można kupić odrobinkę tej farby i zrobić próbę na ścianie w mało widocznym miejscu, by być pewną czy jest to właśnie kolor, którego szukasz. Metoda prób i błędów jest dobrą metodą A nie zawsze kolor, który zobaczysz na ścianie u kogoś będzie wyglądał identycznie u Ciebie bo duże znaczenie ma doświetlenie pomieszczenia, a te mogą się różnic u w różnych miejscach. Nawet światło jakie daje żarówka przekłamuje barwy...

    Pozdrawiam!!

    Niestety najmniejsza ilość czyli ta odrobinka to 1 litr..
    Juz jedna puszkę takiej "szarości" mam i dalej nie wiem który szary w kolorniku Tikurilli jest czystym szarym bez domieszki niebieskiego.
    Dodam że potrzebuje tej farby ok 0,5 litra

  16. #16

    Domyślnie

    [Dzięki serdeczne. Mam jeszcze jedno pytanko. Piszesz, żeby kupic troche farby i sprawdzic odcien. Troche to jakas mala puszkę czy jak? Czy to z mieszalnika?

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hunk1

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    347
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Ja tez polecam Tikurille. Mam szary kolor w przedpokoju własnie z przedziału 500. Najpierw kupilismy ciemniejsza ale nie lezał nam kolor wiec zamalowalismy jasniejszym wlasnie z poswiata niebieska super.

  18. #18

    Domyślnie

    Zopafisa mam fragment łazienki pomalowany inną szarością z Tikurilli (48 i na moje oko nie daje ona poświaty niebieskiej. Może podpasowałaby Ci? Tylko że to ciemnawy kolor..

    Rosanna74tak, to są farby z mieszalnika. A trochę to niestety niecały litr - 0,9 litra. Na pocieszenie powiem, że taką farbę zawsze można wykorzystać np. malując w schowanku czy innym niereprezentacyjnym miejscu, które tak czy tak musi być pomalowane.. Więc tak do końca to ta puszka farby nie idzie na zmarnowanie.

    Pozdrawiam!

  19. #19

    Domyślnie

    ja mam w sypialni jedwabny popiel ewy minge - bardzo mi sie podoba, wpada delikatnie w taki wrzosik. Idealnie pasuje do tajemniczego ogrodu z duluxa - to taki fiolet/sliwka/bordo

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominika161
    aka-jonek powiedz a gdzie mozna kupic ta farbe Magnat??
    a jakie planujesz meble do kuchni oraz podłoge moze masz jakies zdjecia.
    Farby magnat są też w marketach budowlanych, jeśli chodzi o moje kolorki to meble będą w przyszłym tygodniu więc wtedy wrzucę fotki, narazie jest szaro tzn. szare ściany i beżowo - szary gres na podłodze, okno orzech i podobne będą meble (tatra 2), blat ... szary.
    aka

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony