dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Czy warto wylewać chudy beton na gruncie od razu, jeśli w tym roku planuję robić tylko stan surowy otwarty?
    Radzono mi, żebym poczekał do przyszłego roku, to przez tem czas grunt siądzie.
    Ekipa jednak chciałaby wylać, bo łatwiej im się bedzie potem murować?

  2. #2

    Domyślnie

    Grunt nie osiądzie sam, na tyle, żeby można było traktować go jako zagęszczony. Dlatego lepiej zagęścić go i zrobić podkład w tym roku. Ale wpierw trzeba rozprowadzić kanalizację i co tam jeszcze trzeba,aby potem nie rozkuwać podkładu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak, to prawda - ekipie lepiej się będzie murować z tym, że to Ty będziesz tam potem mieszkał. Rozważ co jest ważniejsze. Co do osiadania gruntu to proponuję zastosowanie zagęszczarki. U mnie człowiek przez 5 godzin jeździł po fundamencie 400 kg maszyną i wibrował piach którym zasypałem fundament. "Sezonowanie" nawet przez zimę nigdy nie da takich rezultatów.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym, że rok później grunt również byłby zagęszczany.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KING

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też jestem tego zdania, że lepiej wylać płytę na gruncie od razu, oczywiście koniecznie zagęścić grunt i pamiętając o rozprowadzeniu kanalizy i kanału którym wprowadzi się wodę do budynku i kabel energetyczny zasilający, chociaż dla tych dwóch ostatnich mediów są też później inne sposoby. Ekipa ma rację, że wygodniej się dalej muruje, łatwiej też składuję się materiały budowlane. Ja właśnie jestem na tym etapie mam ukończony tzw. stan zerowy, rozprowadzoną kanalizę i wylaną płytę betonową na gruncie.

    Pozdrawiam

    KING
    Masm pytanie dotyczące stosowania folii kubełkowych do izolacji pionowej ścian fundamentowych. Proszę o szczegółowy opis jak powinny w takich przypadkach wyglądać warstwy izolacyjne i docieplające ściany fundamentowe. Jestem w trakcie budowy domu i moi fa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony