dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Praca dodatkowa, czyli jak dorobić sobie do pensji.

    Witam!
    Pracuję na codzień jako pracownik biurowy.Pensja stała ale niewiele wyższa od najniższej krajowej.Z konieczności i jak na razie świadomego wyboru nie szukam innego stałego zajęcia.Jednak chciałabym zająć się czymś dodatkowo aby móc sobie dorobić.Na tą chwilę koleżanka poleciła mi pisanie transkrypcji.Poza tym ja sama zajmowałam się robieniem różnego rodzaju ozdób typu rękodzięło ale czytajac wypowiedzi na rożnych forach sprzedawanie własnych wyrobów to droga długa i raczej trudna,wymagająca na poczatek inwestycji w materiały a na tą chwilę chciałabym raczej ograniczyć wydatki.

    Zwracam się z prośbą o porady od osób, które zajmowały się czymś dodatkowo,mogą coś polecić lub mają za sobą pozytywne doświadczenia ze sprzedażą rękodzieła.
    Dodam,że z wykształcenia jestem mgr prawa,podyplomowo skończyłam szacowanie nieruchomości(w trakcie praktyk ale to także czasochłonny proces zanim zacznie przynosić wymierne korzyści).

    Będę wdzięczna za wskazówki.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam,że z wykształcenia jestem mgr prawa,podyplomowo skończyłam szacowanie nieruchomości(w trakcie praktyk ale to także czasochłonny proces zanim zacznie przynosić wymierne korzyści).
    Czyli sugerujesz,że sprzedaż rękodzieła przyniesie Ci większe korzyści finansowe niż praca w zawodzie

    Zawsze myślałam, że prawnik to dośc godziwy zawód, wycena nieruchomości też raczej z tych bardziej opłacalnych, a Ty się zajmujesz rękodziełem. To chyba jednak lepiej rozwijać i doskonalić się we własnym zawodzie aniżeli w produkcji ozdób.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zajmuję się prawem tylko ukończyłam studia o takim kierunku.

    Szacowanie nieruchomości może kiedyś będzie moim zawodem ale jak już pisałam to proces trwający dłużej.

    Pracy dodatkowej szukam "na teraz".

    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    ja tez pracuje w biurze i dorabiam sobie w biurze turystycznym... pracuje w domu na komputerze kiedy chce... dokładnie pozycjonuje strony internetowe... nikt nie mowi mi w jakich godzinach mam pracowac wiec robie to kiedy mam czas liczy sie ilosc dodanych stron... popatrz na cos takiego na biura turystyczne i na jakies biura reklamowe bo One potrzebuja własnie ludzi którzy beda dodawac ogloszenia na necie a robisz to kiedy cche w wolnym czasie i co najwazniejsze wdomu ) nie ruszajac sie z miejsca a kasa jest niezła ) pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiseya
    Nie zajmuję się prawem tylko ukończyłam studia o takim kierunku.

    Szacowanie nieruchomości może kiedyś będzie moim zawodem ale jak już pisałam to proces trwający dłużej.

    Pracy dodatkowej szukam "na teraz".

    Pozdrawiam.
    moja żona też myśli o "wycenach" tylko po szkole trzeba mieć praktykę u rzeczoznawcy , obdzwoniłem kilku i jakoś nie mają ochoty robić sobie konkurencję

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał janiseya
    Nie zajmuję się prawem tylko ukończyłam studia o takim kierunku.

    Szacowanie nieruchomości może kiedyś będzie moim zawodem ale jak już pisałam to proces trwający dłużej.

    Pracy dodatkowej szukam "na teraz".

    Pozdrawiam.
    moja żona też myśli o "wycenach" tylko po szkole trzeba mieć praktykę u rzeczoznawcy , obdzwoniłem kilku i jakoś nie mają ochoty robić sobie konkurencję
    Odbycie praktyki to dopiero początek drogi. Schody zaczynają się dopiero na dwuczęściowym egzaminie państwowym

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał janiseya
    Nie zajmuję się prawem tylko ukończyłam studia o takim kierunku.

    Szacowanie nieruchomości może kiedyś będzie moim zawodem ale jak już pisałam to proces trwający dłużej.

    Pracy dodatkowej szukam "na teraz".

    Pozdrawiam.
    moja żona też myśli o "wycenach" tylko po szkole trzeba mieć praktykę u rzeczoznawcy , obdzwoniłem kilku i jakoś nie mają ochoty robić sobie konkurencję
    Odbycie praktyki to dopiero początek drogi. Schody zaczynają się dopiero na dwuczęściowym egzaminie państwowym
    rozmawiałem z jednym takim który będzie niedługo zaczynał praktykę , twierdzi że na egzaminie trzeba obronić kilka wycen które się robiło podczas praktyki , czy to prawda ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał janiseya
    Nie zajmuję się prawem tylko ukończyłam studia o takim kierunku.

    Szacowanie nieruchomości może kiedyś będzie moim zawodem ale jak już pisałam to proces trwający dłużej.

    Pracy dodatkowej szukam "na teraz".

    Pozdrawiam.
    moja żona też myśli o "wycenach" tylko po szkole trzeba mieć praktykę u rzeczoznawcy , obdzwoniłem kilku i jakoś nie mają ochoty robić sobie konkurencję
    Odbycie praktyki to dopiero początek drogi. Schody zaczynają się dopiero na dwuczęściowym egzaminie państwowym
    rozmawiałem z jednym takim który będzie niedługo zaczynał praktykę , twierdzi że na egzaminie trzeba obronić kilka wycen które się robiło podczas praktyki , czy to prawda ?
    Tak, ale to jest dopiero druga część egzaminu, ustna. Żeby się na nią załapać trzeba najpierw zaliczyć część pisemną - test. Pytania przykładowemożna ściągnąć chyba ze strony Ministerstwa.

  9. #9

    Domyślnie Re: Praca dodatkowa, czyli jak dorobić sobie do pensji.

    Cytat Napisał janiseya
    Witam!
    Pracuję na codzień jako pracownik biurowy.Pensja stała ale niewiele wyższa od najniższej krajowej.Z konieczności i jak na razie świadomego wyboru nie szukam innego stałego zajęcia.(...)
    Ankieter/teleankieter - popytaj w firmach badawczych. Wskażą ci pewnie koordynatora z twojego regionu.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Pracuję w biurze ale moje zarobki niestety są niewielkie szukam więc dodatkowej pracy najlepiej pasowałaby mi praca na komputerze w domu.
    Pytałam już w kilku biurach turystycznych ale niestety nie potrzebują osób do pracy.
    Może ktoś z Was zna lub słyszał kto zatrudnia osoby do dodatkowej pracy.
    Pochodzę z okolic Wroclawia,
    Za wskazówki będę bardzo wdzięczna.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneskaWb

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    jestem w podobnej sytuacji do Brzezki, chętnie poczytam o możliwościach dorobienia paru groszy, jestem z okolic Lublina. hmm mówią, że pieniądze leżą na ulicy - tylko trzeba je umieć tam zobaczyć

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcinc30

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich szukam pilnie dodatkowej pracy jestem po operacji leczenie jest kosztowne wiec szukam sposobu aby dorobic
    prosze jesli ktos zna uczciwa firme w ktorej mozna dorobic chałpniczo np: składanie długopisów, klejenie kopert, itp. bardzo prosze namiary.

  13. #13

    Domyślnie

    Znajoma (jest nauczycielką) dorabia sobie projektując strony internetowe, wizytówki, papier firmowy, etc....
    Nie ma z tego kokosów, ale po pierwsze ma zajęcie, po drugie praca z komputerem ją cieszy, po trzecie ma własne grosiki na własne zachciewajki.
    Realnie w ciągu tygodnia jest w stanie dorobić 500-1000zł pracując popołudniami.
    To oczywiście zależy od zleceń, ale tych jej nie brakuje.... trzeba się rozglądać i jeszcze raz rozglądać.
    Na marginesie dorabianie przynosi jej większy dochód niż uczenie cudzych dzieci.

    Mi już dawno do głowy przyszedł pomysł, ale brakuje odwagi... i chyba nie jestem urodzonym handlowcem.
    Zamiast realizować zlecenia (działam jako elektryk) zbierać kontakty do wykonawców i naganiać roboty innym firmom.
    Bazując na własnych doświadczeniach i własnej bazie kontaktów dzisiaj mógłbym polecić dobrych wykonawców do każdej roboty.
    Kwestia przerzucenia się na inny rodzaj usług i inny sposób wynagradzania...

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Alinne
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-134
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kurcze, a może aplikacja? Na niej płącą za praktyki, często naprawdę nieźle. Studia prawnicze to solidne wykształcenie. Przychodzą mi na myśl jakieś porady dla firm, pomaganie ludziom w rozumieniu pism prawnych, doradztwo w tym zakresie. Cos takiego wchodzi w grę?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,
    dziękuję za wszystkie rady, mam nadzieję, że przydały się komuś. W moim przypadku zmiana była drastyczna. W końcu zostałam nawet bez tej nisko płatnej pracy i musiałam się przebranżowić. Teraz zajmuję się księgowością. Kokosów może nie zarabiam ale przynajmniej branża rokuje i mogę szukać możliwości dorabiania w zawodzie.

    Pozdrawiam

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rentowna

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-076
    Posty
    24

    Domyślnie

    Rzeczywiście możesz założyć bloga z artykułami na temat prawa. Ludzie często szukają takich informacji w sieci, a Ty możesz dzięki temu zarobić na reklamach.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar krysiaa
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-650
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sposobów na dorobienie pieniędzy jest masa. Można robić rękodzieło ale trzeba wiedzieć gdzie z nim "wyjść". Jeżeli trafi się na dobre miejsce, to można zarobić sporo. Oprócz tego korepetycje (wbrew pozorom można ładnie dorobić, sama się tym jeszcze rok temu zajmowałam). Opieka nad dziećmi, animacje, praca związana ze stronami internetowymi.. Wszystko zależy od możliwości i umiejętności.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monika9093

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Zależy jakie umiejętności posiadasz i co byś chciał robić

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika9093 Zobacz post
    Zależy jakie umiejętności posiadasz i co byś chciał robić
    Cytat Napisał krysiaa Zobacz post
    Sposobów na dorobienie pieniędzy jest masa. Można robić rękodzieło ale trzeba wiedzieć gdzie z nim "wyjść". Jeżeli trafi się na dobre miejsce, to można zarobić sporo. Oprócz tego korepetycje (wbrew pozorom można ładnie dorobić, sama się tym jeszcze rok temu zajmowałam). Opieka nad dziećmi, animacje, praca związana ze stronami internetowymi.. Wszystko zależy od możliwości i umiejętności.
    Jeżeli odpisujecie autorowi wątku, to pytanie zadał w 2009 roku
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #20

    Domyślnie

    Ciekawy tekst. Prawda jest taka, że zwiększyć zarobki można na wiele sposób. Grunt to pomyśleć w czym jesteśmy dobrzy i w jakim aspekcie możemy się rozwinąć. Szczególnie w kwestii umiejętności sprzedażowych. Ja staram się rozwijać na różne sposoby.
    Na swoim blogu zamieściłem tekst o tym jak udało mi się przez ostatnie trzy miesiące zwiększyć swoje zarobki. Gdyby ktoś miał chęć poczytać to zapraszam:
    http://piaskownicameksa.pl/jak-zwiekszyc-swoje-zarobki/
    Ostatnio nawet dorzuciłem do tego grę na giełdzie, o której również niedługo wspomnę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony