dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Może zrobie tak, że jeden ze słupków zaleje betonem. Zobaczymy po zimie co się z nim stanie.

  2. #22

    Domyślnie

    Odkopuję temat sprzed dwóch lat, bo jestem ciekaw, czy udało się znaleźć skuteczne rozwiązanie.

    Zeszłej zimy po chwilowym ociepleniu przyszedł mróz i rozsadziło mi podmurówkę wokół trzech słupków. Słupki przy tym spuchły, najwyraźniej w wyniku zgromadzonej w nich wody. Słupki były zadeklowane, na oko dość szczelnie. Dziś zdjąłem dekle z trzech słupków i w każdym z nich na kilka centymetrów stała woda. Najmniej było w słupku od bramy, w którym jest otwór do zamka.

    Jeśli ktoś ma jakieś nowe pomysły, to będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam,
    DW

  3. #23

    Domyślnie

    Robię właśnie ogrodzenie od frontu i nawet do głowy mi nie przyszło skorzystać z porady sąsiada i zalać słupki w środku... Chyba że silikonem

  4. #24

    Domyślnie

    Zdecydowałem się zalać słupki betonem powyżej poziomu podmurówki. Było to miesiąc temu i od tamtej pory nie padał deszcz (lub padał niewielki). Wczoraj odkryłem dekielki w kilku słupkach i okazało się, że znowu w środku jest woda, a na plastikowe dekle od spodu były mokre. Zatem teoria o tym, że wilgoć w słupkach bierze się z kondensacji pary wydaje się być słuszna. Zastanawia mnie więc sposób zaradzenia temu. Czy lepszym sposobem byłyby przewiewne daszki, czy też uszczelnienie dekli silikonem. Zastanawia mnie, którędy dostaje się tam wilgoć: od gruntu, czy nieszczelnościami od dekli. Od gruntu to chyba niemożliwe, bo beton w słupkach jest około metra powyżej gruntu. Gdyby beton był tak nieszczelny, to na zasadzie naczyń połączonych woda powinna odpływać w dół. Poza tym teraz jest sucho, więc skąd wilgoć w gruncie? A z drugiej strony skoro nieszczelność przy dekielkach pozwalałaby na przedostawanie się wilgotnego powietrza do środka, to czemu nie miałaby pozwolić na jej odparowanie stamtąd?

    Rozważania czysto akademickie. Znajdzie się jakiś fizyk, który to wyjaśni?
    Pozdrawiam,
    DW

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekw127 Zobacz post
    Odkopuję temat sprzed dwóch lat, bo jestem ciekaw, czy udało się znaleźć skuteczne rozwiązanie.

    Zeszłej zimy po chwilowym ociepleniu przyszedł mróz i rozsadziło mi podmurówkę wokół trzech słupków. Słupki przy tym spuchły, najwyraźniej w wyniku zgromadzonej w nich wody. Słupki były zadeklowane, na oko dość szczelnie. Dziś zdjąłem dekle z trzech słupków i w każdym z nich na kilka centymetrów stała woda. Najmniej było w słupku od bramy, w którym jest otwór do zamka.

    Jeśli ktoś ma jakieś nowe pomysły, to będę wdzięczny za sugestie.
    My mamy słupki z C-ownika i woda nam niestraszna. Wszystkim polecam to samo. Słupki z rurki nie powinny być zalewane niczym, niedeklowane. U góry należy przyspawać coś w rodzaju daszka, od dołu wierci się dziurkę - tak robił mój ojciec jakieś 25 lat temu. Nadal stoją, tylko przerdzewiały.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    encefalo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    57

    Domyślnie

    słupki z ceownika ugniją szybciej niz się wam wydaje woda u ich dołu będzie satała non stop i trafi je szlak najlepszy jest profil zamknięty ale nie nawiercany, nie zalewany betonem i nie zamykany jakimiś platikowymi gadżetami bo słupek się poci i wcale niepotrzebuje by się tam woda dostawała a i tak się zbierze i ugnije lub rozsadzi u wysokości murka. Najlepszym rozwiazaniem jest przyspawany metalowy daszek tak by słupek mógł oddychać i zadnego problemu mieć niebędziecie. Nigdy żaden klient z takim problemem do mnie nie wrócił.

  7. #27

    Domyślnie

    No właśnie też mam postawione ogrodzenie z paneli- słupki 40x60 ocynkowane i malowane proszkowo ponad 60 słupków. Dwie osoby już pytały czy mam zalane słupki czy nie.Ja jak na razie nawet tego nie mam w planie. Czy ktoś z Was zalewał takie słupki? Czy to szkodzi czy pomaga

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Broń boże nic nie zalewaj. Na sztywność nie ma to wpływu, zabezpieczenia tez nie wspomoże bo słupki ocynkowane. Zostaw tak jak jest i spokój. Tak jak gdzies już pisałem, zalewanie słupków betonem to metody....stosowane przy klinkierze a nie stali.

    W przypadku słupków ocynkowanych nie robimy z nimi niczego, można je zaślepić plastikiem lub przynitować ładny metalowy i ocynkowany daszek...bez żadnego uszczelniania. Jeśli ktoś rezygnuje z ocynku to słupki z zewnątrz malować proszkowo z podkładem antykorozyjnym lub dobrym lakierem przemysłowym po dokładnym przygotowaniu podłoża. Środek zabezpieczamy woskiem do konserwacji profili zamkniętych. Puszka kosztuje koło 20zł, starczy na kilka słupków spokojnie. Słupki nieocynkowane malujemy oczywiście przed wbetonowaniem. Malujemy poniżej poziomu wbetonowania.

  9. #29
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam Zobacz post
    No właśnie też mam postawione ogrodzenie z paneli- słupki 40x60 ocynkowane i malowane proszkowo ponad 60 słupków. Dwie osoby już pytały czy mam zalane słupki czy nie.Ja jak na razie nawet tego nie mam w planie. Czy ktoś z Was zalewał takie słupki? Czy to szkodzi czy pomaga
    Nie jest to praktykowane. Zalanie betonem spowoduje przyspieszenie procesu korozyjnego, ponadto jest to dość trudne ze względu na otwór słupa o wymiarach 40x60mm.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Moim zdaniem ludzie mylą dwa pojęcia. Powszechnie wiadomo że beton jest zabezpieczeniem antykorozyjnym dla stali zbrojeniowej. Jednak wtedy ta stal jest całkowicie otulona betonem. Nie dochodzi do niej powietrze a w przypadku mieszanek szczelnych także woda. W przypadku słupka zalanego betonem to tak nie działa. Głownie ze wzgledu na brak odpowiedniego zawibrowania.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Jak robiłam ogrodzenie (3 miesiące temu) z słupkami 40x60 ocynkowane i pomalowane to majster też mnie namawiał żeby zalać betonem , ja nie zgodziłam się i mam tylko plastikowy dekielek. Mam na swojej działce stare słupki 30-letnie, które są zalane betonem i stoją w dobrej kondycji do dziś. Wyrywałam te słupki robiąc miejsce pod nowe wcześniej wspomniane, traktorem bo nijak nie dało się ich ruszyć. Choć skłaniam się do niezalewania, to czy te moje stare słupki obalają ten mit ?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Jaka grubość ścianki?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Bo dawniej nie zalewali ich betonem a zasypywali (!) piaskiem z cementem!

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Bo dawniej nie zalewali ich betonem a zasypywali (!) piaskiem z cementem!
    Moje na pewno są zalane betonem

    Cytat Napisał Kubencki Zobacz post
    Jaka grubość ścianki?
    Musze przyznać, że są grubościenne 3-4mm

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Zalewane? I czy betonem - bo jeśli byłby to "normalny" beton to nie byłoby szans by szczelnie wypełnił słupek...

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Musze przyznać, że są grubościenne 3-4mm
    Mamy odpowiedź.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Zalewane? I czy betonem - bo jeśli byłby to "normalny" beton to nie byłoby szans by szczelnie wypełnił słupek...
    może był trochę rzadszy ?. Tak czy siak jest w słupku i to z górką, no i jak pisałam wcześniej stoją i maja się dobrze a nie były ocynkowane, 10 ostatnich lat nie były malowane a wcześniej były pewnie ze 2 razy

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubencki Zobacz post
    Mamy odpowiedź.
    te moje nowe 60x40 to mają chyba 1,5mm

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    beata: czym innym jest zasypanie piaskiem z cementem - oba drobne i na sucho wlizą w każdą dziurę, a beton nawet na mokro z kamyczkiem 5 mm - już nie... zwłaszcza kiedy dziura ma 50 mm średnicy i 1500 mm długości...

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Tej wody nie skropli sie tyle żeby słupek rozsadziło.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony