dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 163 z 163
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cichy_83 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Czy w numerze tel nie ma błędu?

    Jedna rzecz mi nie daje spokoju - otóż z tego co oglądałem na zdjęciach czy filmikach na yt to zasada działania takiej gilotyny polega na tym, że do zrównoważenia ciężaru szyby/drzwi stosuje się przeciwwagi/ciężarki, które to ciężarki są za pomocą linki/linek stalowej o różnej grubości i bloczków połączone z drzwiami kominka. Hipotetycznie - zrywa się linka czy tam obie linki to co? Ciężarek spada? Da się do tego dostać nie demontując obudowy kominka?

    Druga sprawa - nie wspomniałem o tym - w jest domu wentylacja mechaniczna. Jak jest ze szczelnością obu rozwiązań w Hajduku i Romotopie? Czy gilotyna przez samą "budowę" uszczelnienia jest mniej szczelna?

    Co do intensywności użytkowania - wiadomo sprzęt nieużywany nie będzie się psuł Powiem tak - kwestia różnicy w cenie pomiędzy gilotyną a drzwiami otwieranymi na bok ma drugorzędne znaczenie jeżeli ten mechanizm wytrzyma przy okazjonalnym ( paleniu ca. 30 razy na sezon ) tyle samo co klasyczne drzwi.

    Oczywiście co do samej szyby to specjalistą nie jestem ale jakoś tak na czuja wydaje mi się, że sama szyba w gilotynie jest mniej narażona na pęknięcia?

    Na koniec - czy polecicie Panowie jakiegoś wykonawce z okolic Niepołomic/Krakowa, który sprzedaje/montuje Hajduka i Romotopa?
    Wysłałem priv...

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    no i jak tu nie pochwalic naszego producenta po 15 latach pracy hajduk dziala jak na poczatku tak i teraz
    czasami wd40 i szyba dziala gora dol! szybe czasem trza umyc i tyle!!
    no polski produkt
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  3. #163

    Domyślnie

    Zamiast wd40 zastosuj smar wysokotemperaturowy, np Wurth. Dłużej będziesz zadowolony z efektów.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony