dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MnichU

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Mlody inwestor. Z stancj do własnego domu.

    Witam, cześć i czołem.

    Jestem najprawdopodobniej najmłodszym użytkownikiem, który ma w planie budowę domu. Ale zupełnie mi to nie przeszkadza, zawsze byłem inny od rówieśników.

    Ciekawa informacja, która wielu zapewne może zaszokować jest taka, że obecnie mieszkam na stancji Chociaż nie byłoby problemem finansowym wynajęcie mieszkania, ale osiągnełem pełną symbioze z osobą u której mieszkam i nie szukałem własnego mieszkania, ostatnio natomiast postanowiłem wyprowadzić się na przysłowiowe za przeproszeniem zadupie, do dziury zabitej dechami.

    Co ciekawe, projekt znalazłem znacznie szybciej niż działke. Projekt już mam, jest praktycznie idealny, poza kilkoma dosłownie kosmetycznymi poprawkami. Działka natomiast... no tak tutaj to jest ewidentny problem, ale sie nie poddaje, walcze. narazie szukam sam, chociaz powoli rozmyślam nad tym aby pojsc do posrednictwa zeby mi znalezli dzialke.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    czesc MnichU,
    zycze Ci powodzenia w poszukiwaniu odpowiednij dzialki,

    ale wydaje mi się że postąpiiiiiłeś troche, tak
    jak byś spodnice zakupił a następni kobiety do niej szukaaał.....
    widać można i tak, wiec powodzeeeenia!!!

    gozej, jak moda się zmieni, co wtedy?


    a tak na serio, to szukaj działki, nie patrzac na projekt tj. na wymiary domu w projekcie ktorego juz jestes posiadaczem, w koncu gotowy projekt to tylko promil kosztów ktore ciebie czekaja i chyba dziwne jest aby tym promilem uzależniac wazne decyzje, jakim jest kupno dzialki,
    moim skromnym zdaniem
    nooooo chyba ze masz zamiar dzialke w hektaraaach kupowac

    pozd
    remo0

  3. #3
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie Re: Mlody inwestor. Z stancj do własnego domu.

    witam bardzo serdecznie

    Cytat Napisał MnichU
    Jestem najprawdopodobniej najmłodszym użytkownikiem, który ma w planie budowę domu.
    /czy tylko ja taka ciekawa jestem? /

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MnichU

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    HawK załogo

    /czy tylko ja taka ciekawa jestem? /
    Zapewne nie, ale niech na zrazie pozostanie to moją słodką tajemnicą.

    A zatem coś więcej na temat wybranego projektu, powodów na wybranie tego a nie innego projektu i kilku innych rzeczach.

    Musze przyznać, że nie przeszukiwałem tak jak czytam u większości w dziennikach, tysiące projektów, nieprzespane noce, miesiące poszukiwań. Wiedziałem czego chce, piwnica w projekcie, bez garażu ewentualnie garaż poza bryłą ponieważ początkowo chciałem się go pozbyć. Jestem człowiekiem który jest z samochodem na bakier, jeśli mam wybierać to komunikacja miejska albo motor a do motoru mi jakoś strasznie garaż nie jest potrzebny. Postanowiłem jednak po namyśle, że skoro jest poza bryłą, no to już dobra, niech leży.

    Projekt który mi się spodobał, może to i troche dziwne, ale to zefirek oznaczony numerem GL 283 z studia Atrium

    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...3,61,opis.html

    Zobaczyłem ten projekt i wiedziałem, że to jest właśnie to, pomimo braku spiżarni przy kuchni, czego bardzo chciałem. Może i zefirek nie jest miss okolicy, ale w domu szukam bardziej funkcjonalności, niż super wyglądu. Innszym tematem jest wykończenie, dobór kolorów, wykończenie terenów przylegających, ogrodu itd itp, które to w całości się składają na pewien klimat jaki tworzy dom.

    Za czas jakiś jak powykańczam to powrzucam skany szkiców wnętrz. Ale zanim to nastąpi to coś więcej na temat, ogólnych pomysłów na wykończenie i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.


    Zacznijmy od dołu, czyli od piwnicy.
    Pomieszczenie nr 2, kotłownia +pralnia
    Jakoś strasznie się nie ma co rozpisywać, może poza jednym malutkim szczegółem czyli faktem, że piec chce zamontować na owies. Temat tego rozwiązania był tutaj na forum poruszany więc poszperałem trochę po sieci i znalazłem ten oto link:

    http://www.ekoszok.pl/viadrus/ling1.htm

    może to i dziwne ale jako, że mam w planie wyprowadzić się na zadupie to postanowiłem wesprzeć lokalną ludność kupując ziarno na opał, w końcu non-stop się słyszy ile tego zalega u rolników.

    pomieszczenie nr 3 - 8 m2
    Tutaj jako osoba bawiąca się w produkcję wszelkich alkoholi poczynając od piwa, wina owocowego na destylacie kończąc, postanowiłem zrobić swoje centrum dowodzenia bimbrowniczym procederem, wymaga on bowiem mimo wszystko składowania pustych butelek, gąsiorów, fermentatorów i różnych takich.
    Szkic jest jak najbardziej przewidziany.

    pomieszczenie nr 4 - 25,2 m2
    Huh, będziecie mieli ubaw... wiem, że niektórzy żyją we dwójkę na takiej powierzchni ale z okazji braku spiżarni przy kuchni, postanowiłem to pomieszczenie poświęcić właśnie na spiżarnie i szpargałownie, z mocnym podkreśleniem na spiżarnie, jako przyszły mieszkaniec dziury zabitej dechami, nie będę miał zapewne łatwego dostępu do marketów, plus spodziewam się ogólnie dość niemałego ruchu znajomych, a jakoś tak nie wypada wypuścić gości na głodniaka. Ale co najważniejsze, gdzieś trzeba przechowywać zabutelkowany alkohol
    Szkic jest w 50% gotowy



    No to trep trep, skrzyp skrzyp na parter.

    od wejścia,
    przedsionek - pomieszczenie nr. 1 - 3m2
    Przedsionek może i odrobinkę ciasny, ale w końcu to nie salon. zupełnie jak na propozycji rzutu na lewo szafa przesuwana ( z drzwiami przesuwanymi jak zwał tak zwał... ) na kurtki, buty, bambosze i inne cudeńka.

    łazienka -pomieszczenie nr 5 - 3,75 m2
    Łazienka na parterze trochę ciasna, ale prysznic jest. To jest ważne (przynajmniej dla mnie ), żeby w domu był zarówno prysznic jak i wanna. Dodatkowo, dobrze jest mieć miejsce do umycia zadka blisko sypialni, żeby nie latać przez pół domu..

    sypialnia - pomieszczenie nr. 6 - 10,4m2
    Tutaj nie jestem wybredny, duże łóżko wejdzie. Szafę jakoś się wepchnie na różne cudeńka typu garnitur które muszą wisieć do tego szafki nocne z lewej i prawej oraz szuflady pod łóżkiem załatwią sprawę "powierzchni magazynowej". A że jestem jak nietoperz i lubię ciemność i półmrok, to do sypialni jedno okno w zupełności wystarczy.

    schody
    Musze przyznać, że się jeszcze nie zdecydowałem na wykończenie. na pewno pełne, drewno. Ale ścian, i w ogóle to jeszcze nie mam pomysłu.

    Kuchnia
    Idąc dalej po prawej mamy kuchnie, jako miejsce gdzie czasem będzie trzeba np. postawić kilka gąsiorków z winiawką które jednak trochę ważą, to szafki od podłogi będą bez wątpienia murowane. Blat na pewno nie będzie drewniany, nie wiem jeszcze jaki, ale nie drewniany. szafki wiszące z frontami drewnianymi.

    Jadalnia
    Kawałeczek jedynie od kuchni, tutaj pojawia się jedyna tak naprawdę adaptacja tegoż projektu, a mianowicie, wydłużenie przeszklonego wykuszu czy jakkolwiek byśmy sobie tego nie nazwali, w celu powiększenia powierzchni jadalni i jasne ukierunkowanie stołu.ponadto, jedzenie pod (prawie) gołym niebem, ma swój niewątpliwy urok.

    Salon
    Tutaj nie mam zastrzeżeń do obrazka zaproponowanego. Co do wykończenia, to razem ze szkicami coś więcej.

    i znów drep drep, skrzyp skrzyp na piętro



    Łazienka - 6,5m2
    większa łazienka, no co tu dużo mówić, w sumie rozkład taki jak pokazano na planie. Kibelek tylko odgrodzony luksferami ( tymi takimi szklanymi cegiełkami... )

    Pokoje 3 i 5
    Pokój 3 jako, że nie ma dostępu do balkonu to bardziej przystosowany przyszłościowo pod pokój dla dziecka. Ale mimo wszystko oba te pokoje służyć będą jako pokoje gościnne.

    Pokój 4
    No i wreszcie i na końcu, mój gabinet, miejsce pracy, to jest zdecydowane i celowe, żeby powierzchnia pracy była na piętrze, zaś salon, sypialnia i cała reszta zdaleka.

    Ale tak jak wspomniałem wcześniej, więcej na temat materiałów i już konkretnych rozwiązań jak skończę szkice, chociaż i tak wyszła niezła litania .

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorotaar

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie dorotaar

    witam, właśnie zastanawiam się nad zakupem tego projektu, super domek.
    czy ktos ma juz gotowe szkice albo zdjęcia gotowych wnętrz?

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj, bardzo fajny projekt. Ja rowniez chetnie zobacze wnetrza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony