dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 103
  1. #81

    Domyślnie

    [QUOTE=hanni1907;6399676]Witam, a zalewał Pan skosy betonowe na starych domach(196.
    Pozdrawiam[/QUOT

    na starych domach robiłem posadzki, docieplenia ale na prostych stropach (lub stropach Kleina) , ale na skosach nie. W nowym budownictwie tak ale na starych stropach nigdy

  2. #82

    Domyślnie

    na starych domach robiłem posadzki, docieplenia ale na prostych stropach (lub stropach Kleina) , ale na skosach nie. W nowym budownictwie tak ale na starych stropach nigdy[/QUOTE]

    JA mam domek ze stropem Kleina a mianowicie tak to wygląda piwnica, parter i poddasze, fundament betonowy 40cm, strop betonowy, ściany zewnętrzne 25+12 z pustką cegła ceramiczna, ściany działowe 25,strop Kleina i ścianki działowe na poddaszu z soprexa 24 i 12. Wszystkie ściany na ścianie tylko 12 w powietrzu na belce 16. I pytanie czy dom wytrzyma ciężar jak zrobię skosy betonowe.
    Jeszce jedno pytanie jak zrobić wylewkę na stropie Kleina by była mocna i lekka.
    POZDRAWIAM

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy fundamenty wytrzymają to się musi wypowiedzieć jakiś konstruktor czy inny specjalista po obejrzeniu budowy.
    Jeśli chodzi o lekką wylewkę to przemyśl sprawę perlitobetonu. Jest lekka wytrzymała i dobrze izoluje.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #84

    Domyślnie

    tak jak kolega wyżej pisze to przeba obejrzeć i policzyć

    na strop Kleina można ułożyć styropian uzupełniając wszystkie nie docięte miesca pianką , zależy czy to strop prosty czy łuki. Najłatwiej wylać styrobeton lub keramzyt i na to posadzkę albo wylewkę pelitową.

    Najtaniej ułożyć styropian i zrobić posadzkę, trzeba posadzkę za zbroić siatką stalową, dodać włókno i minimum 2 worki na mixa, minimum piasek płukany (żwir) 0-4mm i będziesz miał mocną posadzkę. Zależy co będziesz kładł na posadzkę jak podłogi drewniane to piasek płukany i kruszywo 2-8mm. Wykonawca powinien obejrzeć budowe i poinformować cię o wszystkim

  5. #85

    Domyślnie

    Jako że robię nadbudowę i dobudowę domu to projektant robi plan i też wyliczenia czy domek wytrzyma, ale nigdzie nie zalazłam żeby ktoś robił skosy betonowe na starych domach i dlatego moje pytania.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanni1907 Zobacz post
    Jako że robię nadbudowę i dobudowę domu to projektant robi plan i też wyliczenia czy domek wytrzyma, ale nigdzie nie zalazłam żeby ktoś robił skosy betonowe na starych domach i dlatego moje pytania.
    Te skosy to po prostu dodatkowy strop.
    Więc jeżeli domek wytrzyma ciężar jeszcze jednego stropu to nie ma problemu.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #87

    Domyślnie

    Czy jest ktos z mazowsza kto robił takie skosy?

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Czy jest ktos z mazowsza kto robił takie skosy?
    Ja mam skosy murowane z cegły dziurawki plus wylewka.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 20-01-2020 o 07:22

  9. #89

    Domyślnie

    Hej!

    Przymierzam się do budowy domu w Kutnie - jestem na etapie przygotowania projektu. Ma to być dom na płycie fundamentowej z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, ściany jednowarstwowe z bloczków gazobetonowych 48 cm.

    Po przejrzeniu kilku wątków chciałbym mieć u siebie betonowe skosy (chociażby ze względu na lepszą szczelność i potencjalnie lepszy klimat latem), ale w Kutnie nie jest to chyba zbyt popularne rozwiązanie.

    Okazuje się, że mój architekt ma wątpliwości jak w takiej technologii mocowane jest ocieplenie i okrycie dachu (w moim przypadku planuje blachodachówkę). Po przeczytaniu tego wątku wiem już co nieco i to czego się dowiedziałem przekaże architektowi, ale może ktoś z Was mógłby mi jeszcze w kilku zdaniach opisać na co powinno się w szczególności zwrócić uwagę?

    Jeśli ktoś byłby skłonny podzielić się fragmentem projektu to postarałbym się jakoś to wynagrodzić (forma do uzgodnienia ).

    Też w tym temacie - po fakcie, że architekt nie miał przyjemności projektowania takiego dachu obawiam się, że mogę mieć również problem ze znalezieniem ekipy. Gdyby ktoś z Was miał sprawdzoną drużynę z województwa Łódzkiego (lub skłonną dojechać do Kutna) to byłbym wdzięczny za informacje.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A czego dokładnie potrzebujesz wiedzieć? Ja miałem w projekcie lane skosy, nie było problemu z mocowaniem więźby, czy ociepleniem od góry.

  11. #91

    Domyślnie

    Styropian dajesz na to normalnie.
    A masz ekipę sprawdzoną do ścian jednowarstwowych?
    Ta metoda nie wybacza błędów. Co źle zrobią będzie już widoczne na zawsze.
    Jednowarstwowej ściany bardziej bym się bał niż lanych skosów.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #92

    Domyślnie

    kemot_p,
    chciałbym wiedzieć wszystko, a że nie wiem prawie nic to nawet ciężko powiedzieć czego jeszcze mi brakuje.

    Spróbuję opisać jak ja rozumiem tę technologię i będę wdzięczny jak wypunktujesz co Twoim zdaniem powinno być inaczej (albo było zrobione inaczej u Ciebie)

    No to jedziemy :
    - ściany ,
    - wieniec ze zbrojeniem do którego mocowane będzie zbrojenie skosów (?),
    - ściany szczytowe
    - szalunki pod skosy z otworami okiennymi i wyjściem na "strych"
    - zbrojenie skosów (jak połączone ze zbrojeniem wieńca?)
    - gęsty beton - zawibrowany i w razie spływania zaciągany, 10-15 cm grubości
    - ocieplenie - tutaj chyba są dwie opcje, ale nie wiem która lepsza
    - styropian/wełna/natrysk pianą (po więźbie) - jak gruba warstwa? Czy pod takim ociepleniem jest jeszcze jakaś warstwa typu folia?
    - styropian (10cm? 15cm?) i cieńka wylewka (5cm?).
    - szczelina wentylacyjna (5cm?)
    - więźba - na jakich elementach się opiera - na ścianach szczytowych? Czy jest tam odpowiednik murłaty? Krokwie i kontrłaty tak jak w dachu standardowym?
    - folia
    - blacha

    Nawet nie będę zgadywał jak montowane jest okno, ale też jestem tym zainteresowany, bo planuje mieć jedno w łazience.
    Jeszcze jedno pytanie jakie mam to czy taki lany dach musi mieć kształt jaki widać na załączonym rysunku (A - ścięty trójkąt) czy buduje się też wersję B (trójkąt bez ścięcia). Jeżeli tylko wersja A wchodzi w grę to jak ocieplona jest ta przestrzeń między więżbą a poziomą częścia wylewanego dachu?

    boconek03,
    na razie nie mam jeszcze ekipy w ogóle... Rozumiem, że przy murze jednowarstwowym krytycznym jest, żeby pierwsza warstwa była idealnie wypoziomowana, ale czy są jeszcze inne komplikacje (których rzecz jasna nie jestem w tej chwili świadomy)? Liczyłem się z tym, że dokładność ekipy jest tu kluczowa, ale jednocześnie jest szansa, że taki mur jest wtedy praktycznie wykończony (wystarczy pociągnąć cienką warstwą tynku?)

    Jak widać macie do czynienie z laikiem jeśli chodzi o sprawy budowlane, ale pochłonę każdą Waszą opinie .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	441940

  13. #93

    Domyślnie

    Do ściany jednowarstwowej to potrzebne są mądre wskazania i świadomość projektanta z inwestorem. Sam chciałeś ścianę jednowarstwową? Pod kątem termoizolacji nie ma ona za bardzo uzasadnienia. Lepiej cieńszy mur i grubsze ocieplenie. Projektant nie rozmawiał z Tobą o tym ?
    Do takiej sciany musisz mieć ekipę która się na tym zna i robiła to nie raz z dobrym skutkiem (koniecznie oglądnąć ich realizacje). Jak nie to będzie katastrofa.
    Jakakolwiek krzywizna ścian gdziekolwiek i wszystko będzie widać. Czemu nie chcesz ściany dwuwarstwowej?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_Kutno Zobacz post
    kemot_p,
    chciałbym wiedzieć wszystko, a że nie wiem prawie nic to nawet ciężko powiedzieć czego jeszcze mi brakuje.

    Spróbuję opisać jak ja rozumiem tę technologię i będę wdzięczny jak wypunktujesz co Twoim zdaniem powinno być inaczej (albo było zrobione inaczej u Ciebie)

    No to jedziemy :
    - ściany ,
    - wieniec ze zbrojeniem do którego mocowane będzie zbrojenie skosów (?),
    - ściany szczytowe
    - szalunki pod skosy z otworami okiennymi i wyjściem na "strych"
    - zbrojenie skosów (jak połączone ze zbrojeniem wieńca?)
    - gęsty beton - zawibrowany i w razie spływania zaciągany, 10-15 cm grubości
    - ocieplenie - tutaj chyba są dwie opcje, ale nie wiem która lepsza
    - styropian/wełna/natrysk pianą (po więźbie) - jak gruba warstwa? Czy pod takim ociepleniem jest jeszcze jakaś warstwa typu folia?
    - styropian (10cm? 15cm?) i cieńka wylewka (5cm?).
    - szczelina wentylacyjna (5cm?)
    - więźba - na jakich elementach się opiera - na ścianach szczytowych? Czy jest tam odpowiednik murłaty? Krokwie i kontrłaty tak jak w dachu standardowym?
    - folia
    - blacha

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	5,1 KB
ID:	441940
    Objerzyj zdjęcia w moim dzienniku, ca co prawda zmodyfikowałem lane skosy zastępując żelbet dziurawką, ale idea pozostała bez zmian.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-kemota/page27
    strony 27, 28, 29
    Z wieńca w ścianach kolankowych oprócz szpilek do murłaty wychodziły druty które nastepnie zostały połączone ze zbrojeniem skoku, który stanowiła kratownica 30x30. Skosy ocieplałem pianą PUR w warstwie ok. 25 cm, folii nie dawałem.
    Okien dachowych nie robiłem, bo miałyby bardzo duże szpalety (ponieważ miedzy skosem a krokwiami jest jeszcze ok. 15 cm przerwy.
    Więźba opiera się na murłacie i na płatwiach górnych, równoległych do murłaty.
    Krokwie, łaty i kotrłaty jak na standardowych dachu.
    Jedna rzecz - trochę za wysoko wymurowali mi te ściany szczytowe trójkątne - zmieściło się ok. 12 cm styropianu z wierzchu, a liczyłem, że dam tyle co na elewacji. Poza tym innych uwag nie mam. Koledzy mieli wątpliwości, czy pod zbrojeniem nie będzie za mało otuliny, kierownik oglądał zbrojenie i szalunki przed zalaniem - po rozszalowaniu potwierdziło się, że zbrojenie zostało ładnie otulone od dołu.
    Jak bedziesz miał dodatkowe pytania to śmiało. Mogę też wysłać rysunki z projektu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 18-03-2020 o 11:20

  15. #95

    Domyślnie

    boconek03,
    jeśli chodzi o wybór to powiem tak - zmieniałem wersję już kilka razy . Najpierw chciałem ściany z silikatów z ociepleniem (tutaj miałem bierny opór teścia, który wierzy w gazobeton), architekt zaproponował bloczki 48cm na co przystałem, potem zacząłem mieć wątpliwości i powróciłem do silikatów, żeby koniec końców wrócić do ściany jednowarstwowej z bloczków.

    Jeśli chodzi o rezygnacje ze ścian ocieplonych styropianem to chciałem uniknąć niszczenia ocieplenia przez gryzonie (w okolicy mam tereny zielone - nie wiem jak duze jest to ryzyko ale raczej niezerowe). Podobnie trudniej wtedy (tutaj już jedynie moim zdaniem) uszkodzic elewację. Cena (ponoć) nie różni się zbytnio od ściany dwuwarstowej wliczając robociznę i koszty ocieplenia i wykończenia zewnętrznego. Mnie wciąz kusi myśl, że byłoby to wykonane perfekcyjnie i ściany będą równe od dnia pierwszego. Natomiast wspólczynnik przenikalności cieplnej dla bloczka 48 cm wynosi 0,19 więc chyba nie jest to już duża różnica w stosunku do ściany dwuwarstwowej.
    Oczywiście Twoje argumenty do mnie trafiają - nie myślałem, że równe ustawienie takich bloczków może być problematyczne... Muszę zacząć szukać ekipy i na pewno zwrócę uwagę na to czy mają doświadczenie z taką technologią.

    Co do termoizolacyjności to celuję w dom "w miarę" energooszczędny, ale nie mam ciśnienia na ultra-niskie współczynniki przenikalności. Wydaje mi się, że dużo w tej materii mogę uzyskać przez zastosowanie płyty fundamentowej, wentylacji mechanicznej z rekuperacją, brak kominów i właśnie lane połacie dachowe.

    kemot_p,
    wielkie dzięki za opis i link do dziennika - dokumentacja perfekcyjna . Z tego co widziałem to rysunek projektowy z boku już tam umieściłeś w związku z wątpliwościami Kolegów dotyczących zbrojenia. Jeśli masz inne i możesz się podzielić to z chęcią przyjmę i postaram się okazać wdzięczność, a jeśli nie to prześlę odpowiedni fragment z Twojego dziennika architektowi i zobaczymy co powie.

    Nie do końca zrozumiałem fragment o styropianie - piszesz, że za wysoko wymurowane zostały trójkątne ściany szczytowe i że mogłeś przez to dać tylko 12 cm styropianu z wierzchu. Czy nie jest tak, że jeśli są one zbyt wysokie to właśnie powinno być więcej miejsca? Czy te 12 cm to ocieplenie poziomej części dachu? Pewnie coś mieszam, więc byłbym wdzięczny za powiedzenie tego samego inaczej .
    I jeszcze jedno pytanie - jaka jest u ciebie grubość tych połaci - 10 cm? 15?

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie, te 12 cm to styropian przyklejony od góry na trójkątne ściany szczytowe. Gdyby były niższe styropianu zmieściłoby się więcej.
    Pytasz o grubość skosu? Mniej więcej 12 cm.

  17. #97

    Domyślnie

    kemot_p,
    wszystko jasne - dzięki za wszystkie informacje!

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Ze ścianami jednowarstwowymi to strzał w kolano, co z tego że parametr ściany "czystej" wychodzi jak tam gdzie są nadproża czy wieńce dupa a nie U wychodzi. Do tego cena. Zmień to na np. 24+20. Silikat + izolacja był sporo lepszy.

    Co do skosów , skosy zalewasz z wieńcem na ścianace kolankowej , i zbrojenia z tego wychodzą. Od stropów są konstruktorzy a nie architekci.

  19. #99

    Domyślnie

    jajmar,

    dzięki za opinię.

    Ja, jak widać, nie mam super sprecyzowanego zdania w temacie materiału na ściany - czytałem różne wątki i na temat chyba każdego materiału można znaleźć zarówno super pozytywy jak i negatywy. Każdy ma jakieś preferencje a ja mam mętlik w głowie... porozmawiam o tym z architektem i obyśmy ustalili już jakąś ostateczną wersję.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_Kutno Zobacz post
    porozmawiam o tym z architektem i obyśmy ustalili już jakąś ostateczną wersję.
    Rownie dobrze mozesz o scianach 1w, 2w lub 3w rozmawiac z chirurgiem lub lesnikiem. Architekt ma sie znac na rozwiazaniach architektonicznych. Ty natomiast poczytaj o wadach i zaletach roznych typow scian, materialow konstrukcyjnych i dociepleniowych i sam wybierz to, co ci wzglednie najbardziej odpowiada.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony