dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blurp

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Jak usunąć zapach zwierzęcego moczu?

    Kupiliśmy i remontujemy budynek, który kiedyś był oborą, co prawda krótko ale jednak. Przekształcamy go na dom mieszkalny. Nie było czuć przedtem żadnego zapachu, teraz, na etapie pierwszych dni ogrzewania budynku (właśnie założyliśmy centralne ogrzewanie i idzie pełną parą) czuć dziwny zapach. Może on pochodzić z wilgoci, bo dopiero wszystko schnie po zimie,(cały dom był zalany kiedy robiliśmy dach) lecz chciałabym uniknąć późniejszych problemów. Budynek jest niepodpiwniczony, wylewka betonowa. Będziemy ją ocieplać, więc czy na przykład najpierw nie wysypać powiedzmy warstwy wapna lub czegoś innego pochłaniającego ewentualny zapach moczu a na to pójdzie styropian i wylewka.
    Po pierwsze jakiego preparatu użyć, po drugie czy nie przeżre to styropianu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jak chcesz się skutecznie pozbyć zapachu krowiego moczu to niestety, musisz skuć wylewkę, wybrać piasek lub ziemię który jest pod wylewką. Również tynki mogą być przesiąknięte. Też do skucia. W mojej oborze zapach był mimo, że 20 lat krów już tam nie było.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Skontaktuj sie z lokalną firmą dezynfekcyjną - mają środki dezynfekujące i dezodorujace, których używa się do "odświeżania" pomieszczeń , w których długo znajdowały sie zwłoki.

    Ja miałam ten sam problem - w domu, który kupiłam poprzedni właściciele trzymali stado kotów i psów, które swe potrzeby załatwiały wewnątrz budynku.
    Fetor był koszmarny. Zerwaliśmy wszystko co było na ścianach i podłodze, zdezynfekolwaliśmy - teraz jest ok.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blurp

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki, nie mam zamiaru skuwać tego co jest na obecnym etapie. Poza tym zapachu przedtem w ogóle nie było, pojawił się dopiero jak wszystko zamokło i zaczęliśmy grzać, nie jest straszny.
    Chodzi mi właśnie o coś takiego jak preparat usuwający brzydkie zapachy i dlatego sugerowałam wapno, ewentualnie wiem, że soda oczyszczona świetnie pochłania smród no ale boję się ewentualnej reakcji chemicznej gdybym zostawiła jej warstwę pod spodem. Czy ktoś wie co mogłoby się stać w tym przypadku?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał blurp
    Dzięki, nie mam zamiaru skuwać tego co jest na obecnym etapie. Poza tym zapachu przedtem w ogóle nie było, pojawił się dopiero jak wszystko zamokło i zaczęliśmy grzać, nie jest straszny.
    Chodzi mi właśnie o coś takiego jak preparat usuwający brzydkie zapachy i dlatego sugerowałam wapno, ewentualnie wiem, że soda oczyszczona świetnie pochłania smród no ale boję się ewentualnej reakcji chemicznej gdybym zostawiła jej warstwę pod spodem. Czy ktoś wie co mogłoby się stać w tym przypadku?
    I jak sobie poradziłaś z tym problemem ?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blurp

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jakoś po wysuszeniu nie ma problemu. Podłoga standardowa wylewka na styropianie, na to kafelki, najbardziej śmierdziała w sumie kolumna wystająca z podłogi, skuliśmy wierzchnią warstwę, na to poszedł gips i już jest spokój. Kwestia zawilgocenia. Jak będziemy już tam mieszkać nie planuję basenu wokół kolumny
    Dzięki za zainteresowanie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał subio Zobacz post
    Polecam preparat Stop Zapachom firmy Subio. Jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia, ludzi, zwierzat, a także nie pozostawia żadnych śladów, plam tip. I równiez nie bedzie w żaden sposób szkodliwy dla styropianu. I działa...
    Jaki jest skład chemiczny tego preparatu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Zastosowanie ozonatora może pomoże
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Zastosowanie ozonatora może pomoże
    A kosztuje nie wiele , z aliexpres zapłaciłem chyba 120zł za 15 gramowy , wydajność niesamowita ,teraz latam i odświeżam co się da ,bajka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony