dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 284
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No i mamy nowe wiadomości....,
    W spółdzielni papiery wydali ( nie obyło się bez znajomości), w skarbówce i sądzie wszystko załatwione, dokumenty moja pani oddała do banku, teraz muszę cierpliwie czekać aż mi spłynie spokojnie kasa na konto.

    Nie myślałam, że sprzedaż jest aż taka bardzo stresogenna.

    Teraz muszę znaleźć bardzo wielkie i mocne worki, aby móc się przeprowadzić, oraz znosić niezliczoną ilość kartonów. Jakie macie wypróbowane i mocne worki do przeprowadzki?

    Po niedzieli idę molestować sympatycznego Pana o PnB, a potem majstrów, czy i kiedy wchodzą, jak już coś będę wiedziała, kiedy może być PnB.
    Najlepiej we wtorek
    Po niedzieli pobiegam za prądem, mam jakieś dziwne papierki, tylko nie wiem czy to są te co potrzeba.... Elektryk musi je zobaczyć .
    Ma poprowadzoną wodę na działkę, ale jest zaślepione takim dziwnym... czymś. Trzeba wstawić kran i licznik, potem zgłosić go w wodociągach, żeby go zaplombowali. Nie wiem kto to załatwia, chyba jakiś hydraulik, ale jeszcze go nie znam. Ale muszę poznać.
    Czy Wam robili skrzynkę na tymczasowy prąd budowlany, czy może założyli już taką w ogrodzeniu na stałe? Nie chciałabym płacić w/g mnie dwa razy za to samo.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Postanowiłam wkleić zdjęcia, jak to się robi droga przed naszą działką.



    Mam nadzieję, że widać mojego małego kierownika budowy w niebieskiej koszulce (mój najmłodszy synuś).

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No i znowu dooopa. Nie widać zdjęć.
    A ja już nie mam siły, robiłam według instrukcji Malkaj i nie wyszło. Jak adres wkleicie to będzie widać mojego małego,, kierownika zamieszania".

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie


  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    OOOOOOOOOOOOO dzięki widać mojego ,,kierownika budowy"
    Jak to Ty zrobiłaś?
    Ja się chyba tego nie nauczę.
    Już tak klikałam i klikałam.............. i tylko adres odnośnika.



    Może wpadnę na działkę dzisiaj i zrobię parę fotek z innego aparatu, bo z tego co robiłam, jest za mądry i za dokładne zdjęcia robi. Nie widać wcale całej działki.
    A mamy już nowy budynek na działce

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie





    Buduje się nowa droga przed działką.
    HUUUUUUUUURRRRRRRRRAAAAAAAAAAAA udało się



    Zajrzę dzisiaj na działkę i zobaczę co słychać.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Droga się rooooooobbbbbiiiii.......... i może na Boże Narodzenie się zrobi.










    Nasz pierwszy budynek na działce, Jeszcze stoi


  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Troszkę wiosny





    Niezapominajki....



    Stokroteczki....



    i bez..............



    Jak one pachną............

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zeskanowałam plan projektu


    Oraz kuchnia i salon


    Mam pytanie: czy wystarczy w salonie potrójne okno balkonowe na ścianie południowej i po prawej stronie od zachodu 180/150, czy od południa dodać jeszcze jedno okno, bo boję się czy nie będzie za ciemno w części salonu gdzie jest kominek. Planuję tam dać też telewizor, więc mile widziany jest też kawałek całej ściany.

    Jak zaprojektować taką kuchnię?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie



    Powiększyłam zdjęcie. mam nadzieję, że teraz widać.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie



    Jeszcze powiększyłam plan budynku.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Byłam w starostwie. Pytam pana o moje pozwolenie na budowę, a on mi mówi, że nie mam jakiejś pieczątki......Więc dzisiaj musiałam po jakąś pieczątkę, na zezwoleniu na wjazd przybić, bo i tak było prawomocne zezwolenie, bo z marca, ale pan nie miał pieczątki....................Ach te pieczątki.
    Więc pytam się sympatycznego pana, czy może jak już jest wszystko, i pan już sprawdził, to czy mogę przyjść w czwartek po pozwolenie?
    Sympatyczny pan powiedział mi, że oni mają czas do 65 dni, czasem robią to w miesiąc.... , ale nie wie że ja mu nie dam spokoju
    Natomiast moje papiery sympatyczny pan miał już na najwyższej półce, czego i sam był z lekka zdziwiony i mówi, że jak już jest na najwyższej półce mój wniosek to za jakiś czas będzie pozwolenie na budowę
    Mam nadzieję, że już niedługo dostanę PnB...., bo mnie się spieszy

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Przyniósł mi listonosz ,,Zawiadomienie Starosty o Wszczęciu postępowania"...... w sprawie wydania decyzji o PnB. Z wczorajsza datą.
    Jak długo czekaliście na wydanie PnB od tego pisma?
    Muszę pojechać do elektryka o prąd na działkę. Musi być w połowie czerwca. Tak majstry sobie zażyczyli, oraz wodę. Woda jest podprowadzona, i jest tylko jakaś zasuwa, i muszę coś z tym zrobić, żeby wstawić kran i licznik. Potrzebny będzie hydraulik, nie ma rady

    Zdali mi pytanie gdzie będzie zlew, zmywarka, toalety, wanny, umywalki, prysznic..... a ja nie mam pojęcia. Czy Wy na tym etapie wiedzieliście, gdzie co ma być?

    Proszę pomóżcie, bo nie mam pojęcia.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Chciałabym zapytać kto z Was ma dach z Ruppceramiki ? nie mam pojęcia na którą się zdecydować, czy na Angobe, czy na 13V ? w kolorze od miedzi po brąz i tek.
    Proszę dajcie znać.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Oj dzieje się..........
    Mieszkanie sprzedane- kasa jest
    Maxy na allegro idą do góry, ciekawe jak z hurtownią? Jutro jadę kupić.
    Nie wiem jaką wybrać dachówkę? Jaki kolor by mi pasował? Dom jest niski a dach wielki. Nie chce czarnej i grafitowej, poszłabym w kierunku miedzi i brązu...
    Co radzicie?
    Nie wiem czy bloczki też już zamawiać?
    Czy dachówkę też już zamawiać?
    W niedzielę wraca mój szanowny małżonek, więc musimy razem pojechać do majstra i dogadać się co i jak (może w poniedziałek, bo nie wiem o której przyjadą?). Czy będzie Kazek (droższy, i nie zasypuje fundamentów i nie robi kanalizy) czy Władek (tańszy i robi wszystko), obydwóch sprawdziłam, są ludzie zadowoleni. I z jednego i z drugiego, a różnicy to jest połowa dachówki, więc dość dużo???!!!

    Pojechałam dzisiaj do elektryka, co ma mi prąd na działkę podpiąć, i nie miałam jeszcze jakiegoś papierka, a to co miałam, to na prąd do budynku i to kablem napowietrznym jak za króla świeczka, więc pojechałam do elektrowni i do sympatycznego pana, mówię, że ja to chcę taką skrzyneczkę do prądu w ogrodzeniu, bo ja to nie będę miała gdzie ten prąd podpiąć do budynku, bo jest bardzo niski itd, itd..... udawałam blondynkę, ale o tym prądzie to ja się wcale nie znam i nie wiem co i jak. Więc za jakiś czas nie wiem jaki będę mieć prąd na działce,.
    Ale muszę jeszcze do tego prądu podpiąć jakiś słup na .... uwaga... majster elektryk mówi, że na 5m wysoki!!! Wy też tak mieliście? Skrzynkę majster już dla mnie ma. A przyjemność z prądem ma mnie kosztować u majstra 1200zł.
    Ile płaciliście za podłączenie prądu budowlanego? Nie mam pojęcia czy to dużo czy mało?Napiszcie.
    Jeszcze tylko woda i już można się budować, tylko majstry nie wiedzą jeszcze o tym.

    A ja nie wiem jeszcze którzy?

    Dzwoniłam dzisiaj do sympatycznego pana do starostwa czy to już mogę przyjechać i odebrać PnB, a on mi się pyta czy zawiadomienie dostałam?
    Tak - wczoraj.
    Więc czy mogę już przyjechać?
    - On mi mówi że jeszcze nie.
    No to że ja może wpadnę w poniedziałek, lub wtorek??
    No może w przyszłym tygodniu będzie....,.
    Ja inaczej to panu nie dam spokoju
    Będzie przynajmniej miał jedno zezwolenie z głowy



    Muszę poważnie pomyśleć o przeprowadzce..... ale nie mam czasu
    W poniedziałek dowiedziałam się, że młody wyjeżdża na zieloną kolonię. Wiedziałam, że jedzie, nawet zapłaciłam za całość, ale jakoś nie mówili kiedy dokładnie wyjazd. Więc najpierw wyszykuję młodego i wyprawię go na pociąg, odpocznę jeden wieczorek i potem za pakowanie rodzinki, jak małżonek wróci.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A co do dachówki to zastanawiam się tylko nad dwoma firmami: Ruppceramika, i Bogen. Angoba i błyszcząca. Koloru miedź i brąz w kierunku mlecznej czekolady.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam
    Wczoraj zajechałam do hurtowni po maxy z Kozłowic. Zadatkowałam i poprosiłam żeby jeszcze raz po zmianach po przeliczali.
    Pan pokazał mi dachówkę Ruupceramika 13V w kolorze Tek i Kasztan, oraz Sirius miedzianą. W naturze, położoną na dachu.
    Podoba mi się najbardziej Ruup 13V w kolorze Tek. Myślę, że jak przedstawię ją mężowi to taka zostanie.
    Jest śliczna.
    ....Tylko ta cena....
    Ale i tak wytargowałam spory rabat i jeszcze mają promocje..... bo coś tam coś tam....
    Może cenowo zrównać się z dachówką angobą... to by było dobrze

    Młody dzisiaj wyjeżdża na zieloną kolonię pierwszy raz sam, i to pociągiem....
    A jeszcze piorę i muszę go spakować, i po 18.00 mamy być na dworcu....

    Nie bardzo rozumie, że już do swojego pokoiku nie wróci. Nic nie kazał mi ruszać, dotykać....... Tłumaczę mu, ze jak wróci to tylko na jedną noc i potem wyjeżdżają na mazury na obóz żeglarski integracyjny, też ze szkoły..., ale przyjedzie do nowego wynajętego mieszkanka... bo będziemy się przecież budować....

    Aż się boję co to będzie jak przyjedzie i nie będzie miał swojego pokoiku....


    Czekam na przedstawienie ceny w promocji tej dachówki, ciekawe jaka będzie?.


    Cały czas zastanawiam się nad kuchnią co i jak urządzić?


    Macie dla mnie jakieś propozycję?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Najstarszy wyjechał... i jedzie, będzie w niedziele.
    Młody wyjechał i jest w drodze na wybrzeże....
    .....Średni jeszcze nie wrócił ???!!!!!!

    Chata pusta...

    Worki olbrzymie do pakowania są....

    Tylko chętnych nie ma....

    I spodobała mi się piosenka..
    http://www.youtube.com/watch?v=CxLKw...eature=related

    Boj... jak pusto w domu...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Sobota
    Misiek już dzwonił o 7.00 jest na miejscu

    Godz. 16.00 tel. - Mamo przyjeżdżaj po mnie i płacz.........

    Godz. 17.15 chciałam usmażyć frytki...Podpaliłam patelnię z olejem... zadzwonił tel. odwróciłam się odebrać... ale zamilkł, nagle pies zaczął dziwnie się zachowywać...

    Godz. 17.16 zapaliła się patelnia z olejem, ogień do sufitu... nie mogę sobie poradzić, ogień bucha, dymu czarnego mnóstwo... palą się szafki, okap, plastiki kapią...
    Zadusiłam ogień pokrywą, ale nie mogłam sobie z nim poradzić.... dzwoniłam już na straż, ale wykręciłam nr na pogotowie, ale przytomnie powiedziałam co się pali, dwa razy podałam adres, kazałam wezwać straż, wróciłam gasić ogień i poleciałam po sąsiada... On mi pomógł...

    A gdyby nie reakcja psa, to nie wiem czy tak szubko bym zareagowała...
    Dzięki Pinki..

    Szafki i okap spalone...
    Całe czarne ściany i sufit...
    Męża nadal nie ma...
    Ja cała...
    Ale w głowie mam jedną pustkę... nie mogę się nad niczym skupić...
    Mam dość

    Ale kończę zamieszkiwanie w starym domu z fajerwerkami...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    U mnie nie może być powoli i spokojnie. Zawsze się dzieje.

    Mąż wczoraj wrócił. Nie dostał zawału o kuchnię.
    Pojechałam mu pokazać (od razu jak przyjechał ponad dwie doby w podróży, 2600km lądem i prom...), jak wygląda dachówka, która mi się tak bardzo podoba. Ruupceramika 13V koloru Tek. Jemu też bardzo się spodobała.
    Więc dachówka wybrana, jeszcze trzeba cenę dostosować do naszego portfela......

    Długo rozmawialiśmy nad dwoma majstrami, którzy budowali by nasz dom.... Jeden Kazek, miałam na niego ogromna ochotę, ale... dość drogi i nie zasypuje fundamentów, i nie robi kanalizy... , i Władek, co zrobi wszystko, i na dodatek 12000zł taniej (to dla mnie bardzo dużo kasy) .
    Zaprosiłam Go do siebie dzisiaj, i uzgodniłam co chcieliśmy...,
    Pojechałam z mężem na rozmowę z Kazkiem, ale nie zszedł z ceny nic, a nic... więc będzie murował Władek i Tomek... (chyba dobrze zapamiętałam)
    Moja pani architekt będzie kirbudem...
    Może to dobrze. Zna projekt.

    Byłam w starostwie o pozwolenie na budowę, ale już dzisiaj mniej sympatyczny był pan i powiedział, że będzie dzwonił.... i nie zadzwonił..., może ... w ... najbliższych dniach, a może już dzisiaj się wypisało, tylko nie zdążył mnie poinformować.... Zobaczymy...
    A chciałam zacząć od 1 czerwca

    Przeprowadzka nie ruszona...
    Trzeba remontować kuchnię... nie ma rady....

    Niektórzy pracownicy z ekipy mieszkają daleko i muszę im zmontować przyczepkę... To dobrze, że będą spać na działce... będzie wszystko dopilnowane...
    Czyli już troszkę jestem zadowolona, Może za dwa tygodnie będę miała na działce plac budowy

    Pożyjemy, zobaczymy

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony