dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 284
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Mamy już Pozwolenie na Budowę

    Już się uprawomocnia od paru dni.
    Z początkiem czerwca zaczynam zabawę z budowaniem.
    Dachówka Ruupceramika Rubin 13V kolor Tek zamówiony.
    Bloczki się liczą, stal się liczy, drewno się liczy, wstępnie zadatkowałam pustaki z ... winenbergera... bo była lepsza cena niż z Kozłowic.

    Dużo pozałatwiałam w tym tygodniu.
    Pomalowaliśmy już kuchnię, aby nie była cała z sadzy, fronty szafek przyszły.... okap jeszcze nie.

    Z majstrami już się dogadałam co i jak....

    Czyli na razie szybko, sprawnie, co najważniejsze, że niedrogo...


    Mam depresję z pakowaniem... nic mi się nie chce...
    Firma przeprowadzkowa zamówiona na poniedziałek. Muszę zacząć sie pakować...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Przeprowadziłam się. Już prawie..... Zostało jeszcze parę drobiazgów...

    Ile ja tego wszystkiego miałam....

    Mieszkanie małe, ale trzy pokoje.... ale z tak dużego to chcę klaustrofobii dostać w tym wynajętym....
    Aż mam depresję....Załamałam się....


    Droga się wykłada kostką.


    PnB uprawomacnia się 4.06.09
    Majstry zaczynają po Bożym Ciale.

    Nie mam neta, a kożystam dzisiaj z gościnnych występów u znajomej.


    Nie mam casu zaglądać do innych dzienników....

    Przykro mi.

    Pozdrawiam Wszystkich Arnika

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam
    Jestem winna uzupełnienia dziennika:

    !5.06.2009r.


    ROZPOCZĘCIE BUDOWY

    Przyjechali majstry...

    7.30
    przyjechały deski

    7.45
    Przyjechali geodeci.... i wytyczyli dom i ławice...

    12.45
    Przyjechał koparkowy.....zrobił wielki wykop...

    Od rana byli majstry... zbijali blaty....



    Wieczorem skończyli wykop pod ławice...


    !6.06 09
    Rano przyjechała stal.... zaczęli kręcić strzemiona...

    18.06.2009

    Zbrojenie zakończone....

    Przyjechały gruchy i zalano ławice....

    Majstry spisali się na medal....


    Następne wpisy są w komentarzach...

    Wymurowano fundamenty z boczków i ocieplono je, oraz zaizolowano... zrobiliśmy też odwodnienie .. tak na wszelki wypadek...

    Potem przez ulewy lipcowe czekałam z zasypaniem fundamentów i zalanie chudziaka,...

    Fundamenty w końcu zasypane...

    Potem murowanie ścian nośnych, zrobienie zbrojenia pod wieniec i zalanie wieńca...
    W tym czasie poważnie rozchorowuje się mój mąż i trafia na ponad 3 tygodnie do szpitala... Znowu muszę sama wszystkiego dopilnowywać...
    Ale ściany już stoją i jakie ładne

    15.09.2009r.

    Przyjechała długo wyczekiwana więźba i majstry też powrócili na budowę.
    Zaczęli sortować krokwie, łaty, kontrłaty, belki stropowe itd...


    Już ułożyli część belek na stropie... I zrobił się piątek i znowu przerwa do poniedziałku.

    Mam nadzieję, że potrwa to jeszcze jakieś 5 tygodni i będzie SSO zakończony

    Już jestem na etapie poszukiwania okien i drzwi. Drzwi wejściowe chyba już znalazłam i do kotłowni jakieś też wybiorę... Okna muszą być 6 komorowe 3 szybowe z dociepleniem w środku ramy i z ciepłą ramką w szybach, klejone na taśmach Ilbruck.

    Natomiast nie mam pojęcia co do całej instalacji i elektrycznej i CO, i na co ona ma być... bo dotąd wiedziałam że ma być kocioł na groszek, zrobiłam już prawie doktorat co do kotłów i któregoś dnia mi moją wiedzę i hierarchię ważności i wyższości kotła na groszek i gaz (w moim przypadku propan-butan, bo nie ma ziemnego) zburzył znajomy i pan w sklepie z kotłami.... więc teraz muszę szukać wszystkich informacji i kotłach na gaz...
    Jak macie u siebie kotły kondensacyjne na gaz to podzielcie się ze mną informacjami.


    Teraz to dopiero się zacznie zabawa ze wszystkim...

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam
    Więźba się robi... Pojawiła się mała wiecha w poniedziałek, ale ja na działce byłam we wtorek.... Majstry dostali flaszki, a że ja zmotoryzowana, to dostali na wynos.
    Pierwsza płatew to kwiatek... góralską gwarą powiedzieli i nie było że boli...

    Na poniedziałek zamówiłam dachówkę mają przywieźć i różne duperele, ale jeszcze nie wszystko, oraz folie pod dachówkę, ale wg mnie to to wygląda jak fizelina.
    Zaczyna wyglądać mój dom jak dom, nabiera kształtów domu.
    Biegam za oknami i szukam 6cio komorowych, trzy szybowych kolor orzech, będzie pasował do dachówki.
    Jeszcze tylko drzwi, i bramę i to wszystko............
    Potem zabawa z instalacjami...
    Ale jeszcze sporo zabawy mnie czeka.

    Poniżej mały fotoreportaż mojej budowy:

    ???!!!


    Chciałam wkleić zdjęcia, ale jak zwyke nie pamiętam jak się to robi.
    Odszukałam instrukcje obsługi od Malkaj i jest ok, tylko ja mam je teraz(zdjęcia) w Pikassie, a nie ma ich w obrazkach w komputerze... Za długo nie miałam neta...



    Ale jak będę mieć więcej czasu to pogłówkuję.

    Byłam umówiona z panem co dzierżawi butle na gas, a on o naszym spotkaniu sobie zapomniał , czekałam na niego 2,5 godziny !!!
    Umówiłam się ponownie na poniedziałek, ciekawe gdzie mi zaproponuję tą ozdobę na działce?

    Mam pytanie po ile płaciliście za wszystko? Instalecje CO, hydraulik, elektryk, tynki, wylewki, ocieplenie?
    Proszę napiszcie w komentarzach, lub na priwa.


    Pozdrawiam Arnika

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Majstry zakładają folie i łaty i kontrłaty.
    Nie jest źle, ale mogłoby być szybciej. Teraz jest ich dwóch trzech, wiec i wolno idzie.

    Może w najbliższych dniach zaczną układać dachówkę.
    Jutro ma być obróbka, nie mam klinkieru i na razie nie ma w hurtowni.


    Dylematów mam sporo... np. w którym miejscu ma być kominek (już go 3 razy przenosimy) i najważniejsze ile ma mieć metrów?

    Okna do domu zamówiłam i zapłaciłam, będą montować za dwa tygodnie. Zamówiłam 6komorowe 3 szybowe w kolorze winchester (bardzo podobne do drewna, klejone na taśmy.

    Muszę poszukać drzwi, mam typ wejściowych... ale... i nie mam pojęcia co zrobić z drzwiami do kotłowni i do garażu . Za chwilę muszę zamknąć budynek i kupić wiele rzeczy... za trzy tyg. musi wejść elektryk... Będzie zakładał prąd mój wujek, i powiedział, że zrobi też mi instalację CO, ale bez pieca i podłączeń... i nie robił nigdy podłogówki... a ja chcę gdzieniegdzie, bo w salonie i sypialniach będą parkiety i nic innego.

    Zdjęć na razie nie udało mi się wkleić.. może innym razem

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Fotorelacja z budowy

    15.06.2009
    Wytyczono budynek



    Pierwszy wykop na działce





    Wykop się robi, a majstry przygotowują blaty na szalunki.



  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dalsza część fotorelacji.



  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zalewanie ławic... najmłodszy inwestor pomaga majstrom...



    Murowanie fundamentów



    Fundamenty zostały zaizolowane, ocieplone i otrzymały odwodnienie (tak na wszelki wypadek..)


    Teraz mury pną się do góry...





  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Mury stoją, więźba zrobiona, a teraz kładzie się dachówka.
    Ten kolor wygląda cudnie. Mnie się podoba. I kominy też mam wymurowane.

    Zdjęcia będą, jak naprawi się aparat.

    W przyszły poniedziałek wstawiają okna.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Trwa burza mózgów, który kocioł wybrać.... Zima idzie... i całe instalacje trzeba zrobić. Elektrykę, jakiś alarm, Co i tu jaki kocioł wybrać (typujemy na Viadrus U24 z dolna komorą spalania na wszystko) do tego bufor ciepła, Hydraulika, kanaliza.
    I teraz coś, czego nie potrafię sobie wytłumaczyć bo słyszałam wiele za i wiele przeciw - czy zrobić CO tylko podłogówkę, czy mieszane ogrzewanie. Ćwiczyłam ten temat z panami z forum i teraz jestem cała głupia co zrobić, jak się sprawuje podłogówka, Czy przy początkach astmy można zakładać podłogówkę? wielkość podłóg w jednym poziomie aż się prosi o podłogówkę. Ale parkiety nie lubią podłogówki, a ja nie lubię paneli, kafle odpadają, Trudny wybór.
    Żeby nie zostało podłogówka z panelami.... nie mam nic przeciwko panelom, ale mamy psa i on stuka pazurkami po podłogach, a mnie to doprowadza do pasji.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dziś szanowny małżonek z najmłodszym i znajomym rozpoczęli akcje - ogrodzenie.
    Mają wykopać dołki pod słupki i jeszcze nie wiem co, bo w przyszłym tygodniu muszą kupić słupki i zbrojenie, powiązać zbrojenie i zalać to betonem z słupkami. Czyli w przyszłym tygodniu może będzie siatka....

    Ciekawe o której będę miała telefon... przyjeżdżaj na działkę , bo nie wiem jak mam to zrobić...........

    Właśnie dzwoni... zapomniał klucza do garażu......
    Cały mój mąż......

    To będę miała jeszcze nie jeden telefon dzisiaj.....

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Telefon milczał... Ale chłopcy wrócili szybko, koło 11...
    Nic nie zrobili, bo leje..

    Wpadłam godzinę potem, bo byłam umówiona z Kaczkami..... i skontrolowałam efekty pracy.... wbite dwa paliki, aby poprowadzić sznurek.

    Czyli akcja ogrodzenie będzie mieć ciąg dalszy....

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dzisiaj pobiegaliśmy po Castoramie i OBI, zakupimy zwykłe drzwi stalowe i je pomalujemy na dowolny pożądany kolor. Są w promocji po ok 260 zł w Castoramie. A są mi potrzebne 4szt. czyli do garażu, kotłowni, z kotłowni na zewnątrz, i aby zamknąć budynek.
    W OBI zakupiłam storczyka.... I mlaskałam na róże bordowe.....
    Ale rozsądek nie pozwala mi ich zakupić.

    Na działce jest pobojowisko, tym bardziej, że wodociągowcy rozkopali mi cały podjazd (w piątek) w celu znalezienia i podpięcia kanalizy do domu i przeniesienia ze studzienki wody do budynku. Tłumaczyłam im, że mają szukać koło zasuwy, a oni przekopali od domu do drogi po lewej stronie zasuwy, a przyłącze jest po prawej stronie zasówy. Mam więc sajgon, a jutro z rana przychodzą szukać tego czego nie znaleźli...
    Mąż wyzywał ich od głąbów, ale gdyby inteligencjom błyskali to by w wodociągach nie pracowali
    Ciekawe ile powiedzą za tą pracę, czy to należy do wodociągów, czy oni na fuchę to robią??? Nie mogłam się z ich majstrem dogadać, Mało tego ja nie wiedziałam, że oni już kopią na działce, bo gdybym wiedziała, to bym podjechała i dała instrukcje.
    Czyli jutro 7-8.00 rano melduje się na działce.


    Majstry mają kończyć dach... trochę im tego jeszcze zostało.
    No i ścianki działowe...

    I koniec SSO.. już będzie nawet trochę zamknięty... jak zakupię drzwi i je majstry wstawią.

    Podobają mi się takie drzwi zewnętrzne... ale dla kontrastu z oknami w kolorze orzecha i brama też orzech



    Okna w kolorze winchester... ale parapety z ciemnobrązowego szkliwionego klinkieru, podobnego jak dachówka... Muszę je tylko znaleźć....

    Okna http://www.oknoplast.com.pl/pl/107rofil_Thermic mają taki profil veki, i są produkowane przez KNS Śląską Fabrykę Okien z Wodzisławia .
    Przedstawiciel firmowy jest najbliżej mnie w Bytomiu i Zabrzu, gdzie podpisałam umowę i obsłużyli mnie bardzo fachowo. Byłam bardzo zadowolona z obsługi .
    Nadmienę, że odwiedziłam już chyba wszystkie punkty sprzedaży okien, i albo nie mieli 6 komorowych 9 cm ram i 3 szyb, albo obsługa nie potrafiła liczyć, lub cokolwiek powiedzieć na temat okien, które ja chciałam kupić, a jak usłyszeli, że montaż na taśmy illbruck to już niejedna lala zbladła...
    Zobaczymy jak będzie z montażem? Mam nadzieję, że będzie dobrze.

    Pozdrawiam Arnika

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dzisiaj ziąb i leje...
    Majstry pojechali...
    Muszę im ściągnąć deski, żeby wybili sufit i folie.

    Wodociągowcy podłączyli mi kanalizę, założyli zasuwę i dekiel do wody i zrobili studzienkę rewizyjną do kanalizacji.
    Czyli mam już wódę wprowadzoną do garażu i podłączoną kanalizację
    Jednocześnie zrujnowali podjazd do domu.cały jest przekopany, jak teraz wjedzie jakieś auto ciężarowe?

    Mamy na działce takie błoto, że już mi ręce opadają.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dach od strony południowej się zaczął robić.... Ale leje i jest ziąb jak nie wiem...
    Wiec i majstrom jest zimno.... i nie da się robić...

    Wodociągi wczoraj przełożyli mi licznik z dotychczasowej studzienki do garażu, zamontowali kran, zabudowali zasuwę deklem i zamontowali studzienkę rewizyjną... za jedyne 1700zł.

    Przedstawiam nasz domek, w którym się robi dach...

    Od strony północnej wejście i garaż:



    Od strony południowej wyjście przez drzwi balkonowe na taras z salonu (po lewej) i z kuchni (po prawej) str.


  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Od południa sypialnie:



    Pojawiły się gąsiory nad wejściem...



    Przeniesiony wodomierz do garażu:




    Bardzo tnie się net, albo ta pojemność się skończyła...

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Widok na kuchnię, przedpokój i część salonu... i jak tu postawić ścianki działowe...




  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Fotorelacji ciąg dalszy...

    Komin z kotłowni...

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Jakoś wyszło, że inaczej się wkleiły zdjęcia...







    ...Ale są...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać... Okien w poniedziałek nie będzie... Dzwonił szef z fabryki okien... , że zamówili w kolorze orzecha, a ja jak pan brał miarę, to przymierzyłam orzech i winchester ... i tak... orzech bardzo ładnie się komponuje z dachówką, ale, że dom jest bardzo niski, to ładnie też wygląda winchester. Z tym że do okien nie ma drzwi i bramy garażowej w tym kolorze, ale dla kontrastu założymy w kolorze dachówki i będzie dobrze. Poza tym, winchester jest łudząco podobny do drewna, jest taki w kolorze toffi, jaśniejszy niż złoty dąb,. Również w środku domu będzie jaśniej, niż przy orzechu

    Musimy jechać po drzwi metalowe do kotłowni i garażu (3 sztuki), kupimy zwykłe bo pomalujemy je na dowolny kolor, a tanie są.

    Jutro przywiozą z tartaku deski szalunkowe, aby wybić sufit od dołu. aby potem móc rozłożyć wełnę.
    Widziałam u Piczmana co się stało, gdy na karton gips włożył wełnę...Chcemy tego uniknąć.
    Tak będą mieli majstry co robić, gdy na dachu z powodu złej pogody nie da się robić

    Byliśmy dzisiaj zakupić bramę wjazdową... akcja ogrodzenie trwa...
    Brama jest zwykła, ale ma się przesuwać w lewo. Wykonana jest z pełnych profili, ocynkowana i pomalowana na czarno. resztę ogrodzenia zrobimy z siatki, a za jakiś czas wymienimy je na systemowe 2m z Castoramy też ocynk.

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony