dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 1181
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 23601
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    w kwestii posadowienia domu - nie pomogę- nie przechodziłam tego procesu myślowego Jedyne co zrobiliśmy to odsunęliśmy się od ulicy 6 m zamiast 5 m - tak żeby swobodnie podjechać samochodem pod garaż i w razie czego tam zaparkować.
    A dom miejścił się tylko w jeden sposób, więc nie było problemu (chcieliśmy mieć ogród nie od strony ulicy)

    A ryby ? Podobno lepsze niż wódka - ale facet bez hobby jest nieszczęśliwy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dom ustawię od ulicy 8m aby swobodnie zaparkować auto. Natomiast nurtuje mnie pytanie z czy z prawej strony czyli od wschodu wystarczy 4 czy 5, a może więcej metrów? Ale 4 to przepis, a może 5 to w sam raz, można drewutnię postawić i jeszcze zostanie od zachodu dużo miejsca.
    Jaką dachówkę Wy macie na swoich dachach?
    Proszę powiedzcie w jaki b. prosty sposób wkleja się zdjęcia. Mnie jakoś nie wychodzi.
    Jak po śmingusie?
    Mąż wędki, pilkery, haczyki i kotwiczki pakuje. Dobrze że ja mam neta, a mały śmingus.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W przpisach jest 4 m, ale jeśli masz miejsce możesz spokojnie postawić na 5 m. W końcu to wygodniej jeśli coś tam planujesz.

    Dachówkę mam Euronita - betonową. Jest dobrej jakości i odpowiedniej cenie. Ponadto podobał mi się kolor.

    Śmigus ? W moim przypadku był stomatologiczny A mąż jak widzę ma dobrą zabawę - i niech tak będzie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Działka jest spora 36-37m szeroka na 40 długa, wiec wszystko się zmieści.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Działkę widać w dzienniku! Piękna, ustronna, otoczona drzewami.
    Gratuluję nowych umiejętności.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Arniko!
    Posiedzieliśmy trochę z synem i stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie (a może ktoś jeszcze skorzysta) Poradnik Obrazkowy, żebyś nie miała już problemu z wklejaniem zdjęć. Znajdziesz ten poradnik pod adresem:
    http://forum.muratordom.pl/post3282447.htm#3282447
    Przetestuj ten poradnik przy najbliższej okazji i napisz czy jest prosty i przystępny oraz przede wszystkim czy udało Ci się w ten sposób wkleić zdjęcie.
    Pozdrawiam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za instrukcję obsługi wklejania zdjęć. W najbliższym czasie postaram się coś wkleić, aby wypróbować.
    Malkaj dziekuję Tobie, i podziękuj Synowi
    Pozdrawiam Arnika

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Arniko, piękna działka - powodzenia w budowie

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Arnika mam wrazenie ze ten Kazek na wycene ktorego czekasz to nam budowal dom Szef ekipy gorali, postawny chlop

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Być może, a zadowoleni byliście?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Jak kazda ekipe trzeba pilnowac, walneli nam sie w wymiarach okien ale poprawiali, robia dobrze, rowno i jak sa na budowie to szybciutko leci bo buduja nawet w 8 chlopa. Minusem jest, ze ciagna kilka budow na raz i czasami przerwa technologiczna jest dluzsza niz byc powinna, u nas znikli w listopadzie pojawili sie w lutym.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Markoto Wyslam wiadomosc na priwa, proszę zajrzyj na skrzynkę i odpowiedz.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Arniko!
    Gratuluję Ci odwagi- tak szybkiej sprzedaży mieszkania. Nie masz jeszcze na oku jakiegoś, w którym teraz będziecie mieszkać?
    Będę trzymać kciuki, żeby Ci się wszystko udało i żebyście się sprawnie przeprowadzili to fajnego i taniego mieszkanka, a przy okazji żebyście wyrzucili mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, w które z czasem obrastamy!
    Pozdrawiam.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Właśnie jak czasem mawia mój mąż, nasz śmietnik jest najbogatszy. Ale dużo rzeczy się z przyda. Niestety. Właśnie dlatego wymyśliłam kolejną garderobę w nowym domu.
    Właśnie wyszedł pan z banku, który miał wycenić mieszkanie. Wpadł jak burza. Jeszcze tak szybkiego faceta nie widziałam - mój jest flegmatykiem.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A tak w ogóle to Dzień Dobry!




    Cyba muszę zastanowić się nad wynajęciem mieszkania? A jak kobieta nie dostanie jeszcze kredytu? Czy jest to możliwe? Jutro jadę Dać ogłoszenia żeby coś wynająć, ale miałam sygnał do znajomego, że jego kolegi syn, który wyjechał za granicę ma mieszkanie i ,,może by wynajął", Drugie miejsce to w Piekarach u naszego przyjaciela cała góra na nas czeka, ale dzieci do szkoły miałyby 20 -30min samochodem, ja na budowę to za daleko codziennie dojeżdżać. Muszę coś znalezć tutaj. Najlepiej by było na osiedlu, wtedy Mały do szkoły miałby blisko, a i teściowie też tutaj mieszkają, to zawsze w razie czego są pod ręką, żeby małego ze szkoły odebrać.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Hej!

    No i jak Kazek bedzie?? Ile wam powiedzial za budowe?? Jak nam czy podniosl stawke??
    Mowilam ci , ze braas wyjdzie duzo taniej zdecydowalas juz ktora wybierzesz??

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witam
    Będzie Kazek.
    No niestety ja mam dość duży dom, dachu powyżej 350m2, samych fundamentów ponad 200m2 zabudowy, Kazek powiedział, że miałabym fundamenty na dwa domy, wszystko w parterze, więc i cena inna. Powiedział mi za wszystko 65000zł, ale nie zrozumiałam Go czy ja mam sama sobie rozprowadzać rury na wodę i kanalizę i coś tam pod wylewkami i sami zasypać fundamenty? nie wiem. Muszę się dopytać, ale stanę na rzęsach, z tym, że mój mąż ma sezon w pracy i ,, gorące lato" (czytaj sezon) od czerwca do sierpnia go nie ma , więc jak mam liczyć to tylko na siebie.
    Czy Wy też sami rozprowadzaliście rury i zasypywaliście fundamenty piachem?, z kąt mieliście piach?
    Jaką ty masz dachówkę? jaki kolor?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Rurki rozprowadzalismy sami, oni tego nie robia, o piasek sie dowiem pozniej bo meza nie ma, dachowke mamy brazowa celtycka, bo byla tansza niz z powloka cisar

    Roboty ziemne byly po naszej stronie, reszte robili Kazki.
    dachowke wycen sobie w Anitexsie jesli tego nie zrobilas jeszcze

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No właśnie nie pomyliłam się.
    Trzeba wiec jakiegoś fachmana zawołać (męża kuzyn robi właśnie kanalizę, ale od 1,07.09 jest na urlopie i jak nie wyrobie sie wcześniej to nie wiem kogo będę szukać).
    a jak przyjdzie mnie samej zasypać fundamenty? ja się na tym nie znam.
    O wycenę poprosiłam Anitex i dostanę dobre ceny na to czym handlują, chcę od nich mieć wszystko, aby nie latać od hurtowni do hurtowni za 50zł, natomiast wczoraj dostałam cenę bloczków i betonu i ścięło mnie z nóg. niestety to nie jest ich towar. Dzwoniłam więc do Sosnowca i do Mastmaxu w Łagiszy (w końcu prawie moi sąsiedzi) oni mieli bloczki B20 i beton z gruchy dla mnie w najlepszej cenie, wiec najprawdopodobniej tam kupię. A maxy, wszystkie smarowidła, styropian, wełnę, dachówkę i inne rzeczy wezmę z Anitexu, zresztą chcę mieć zapewnioną bezawaryjną ciągłość dostaw, i jak by Kazkom coś brakło, to niech dzwonią i niech im natychmiast dowożą, a ja tylko za fakturą pojadę uregulować.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Mysmy bloczki z mastmaxu brali, beton roznie bo tez roznie bylo z dostepnoscia, w Anitexsie dobrze znaja Kazkow wiec nie ma problemow, oni sobie tez czasami jada jak trzeba Wiesz co z tym ubijaniem ziemi to musisz zamowic kogos z koparka i ubijarka.

Strona 2 z 1181

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony