dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkala2
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    120

    Domyślnie Pytanie

    A ma ktoś może Saambę albo Eckorobota ? Bardzo ciekawią mnie Wasze opinie- dosyć mam forum na których podszywaję się ludzie Producentów "niby klienci" i słychać tylko same plusy.

  2. #82

    Domyślnie Kto ma taki odkurzacz?

    http://www.robzone.pl/o-nas


    Ma prawo to dzialac?
    Znajomi maja innej firmy i sa zadowoleni,ale to chyba trzeba miec duze,niezagracone powierzchnie,bo przeciez zabawek w koszach nie przesunie ten cudak.
    Poradzcie,bo perespektywa odkurzonego noca mieszkania kuszaca

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Znajomi mają coś podobnego. Nie narzekali. Ale nie znam szczegółów (jakie wady itp.).
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    zabawa super.
    Ma moj wujo, pozyczyłam kiedyś bo też chciałam kupić i pomyślałam, ze wypróbuję.
    No i tak. Mam psa, który gubi kudły. A ta pchełka ma dość mały zbiornik. Więc zamiast sprzatać co i rusz podjeżdzał do bazy i piszczał, trzeba go było wyczyścić.
    Poza tym sposób sprzatania zalezy od algorytmu poruszania się a ten od... ceny.
    Dużych śmieci nie połknie. Jak masz czysto w domu, to owszem, piasek zbierze i dopucuje. Ale jak jest brudno, to nie posprzata.
    jednym słowem fajny gadzet i gdyby nie pies, to bym się skusiła. Ale z drugiej strony - gdyby nie pies, to by nie miał co sprzatac, bo to właśnie pies wnosi piach i włosy. Reszta zmienia buty...

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szukam opinii na temat automatycznego, mopującego odkurzacza, czy ktoś z może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
    Jak on się sprawdza w rzeczywistości?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    pracuje u mnie autoodkurzacz z funkcją mopowania Xiaomi Mop Pro. używam go standardowo, co oznacza standardową siłę odkurzania i standardową ilość wody na mopa..generalnie jest OK, choć podłogi mocniej zabrudzone trzeba mopować więcej niż raz. czasem wolę sięgnąć po mopa parowego, bo efekty są znacznie lepsze (ale jak podkreślam ustawienia w MOP PRO mam standardowe, a da się je zmieniać). jednak jako odkurzanie i przetarcie podłogi jest OK. nie wlewałem żadnego detergentu do zbiornika, zdania są mocno podzielone czy to robić czy nie (kwestia zapychania się dysz - podobno).

    posky
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedź.
    A może ktoś ma u siebie iRobota lub Tefala?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Szukam opinii na temat automatycznego, mopującego odkurzacza, czy ktoś z może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
    Jak on się sprawdza w rzeczywistości?
    W teorii ustawiasz np. odkurzanie salonu codziennie jak wszyscy śpią - i masz czysto w salonie.
    W rzeczywistości u mnie częściej pracuje zwykły odkurzacz, bo przed puszczeniem robota trzeba dokładnie posprzątać - jeden kabelek walający się na podłodze, sznurówka, tasiemka - robot nawija na szczotkę i staje. Przy dzieciach nie do upilnowania. Owszem, od czasu do czasu sprzątam po kolei po koje i zapuszczam robota - ale nie jest tak różowo, jak pokazują na reklamach.
    Mopowanie na dobrą sprawę przydało mi się raz - jak sierściuch przytargał pchły. Wtedy kilka tygodni sprzątałem na okrągło, najpierw odkurzanie a potem mopowanie permetryną. Tak to kurze załatwia odkurzanie, a jak coś się na podłogę rozlało (np. sok i poprzyklejał się brud) to mopowanie robotem tego nie załatwi.

  9. #89
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dzięki za wypowiedź.
    A może ktoś ma u siebie iRobota lub Tefala?
    Najpierw miałem a raczej miała żona irobota wtedy drogi był a teraz sobie sprawiła jakiegoś innego nie wiem czy to xiaomi czy lenowo coś około 2500 i ma jakąś funkcję na mokro ale mnie to urządzenie moderowano że jak jestem w domu to nie ma to prawa chodzić a jak żona z pracy zdalnie to załączy to wciągnie byle jakiś kabel lub jakś firanę , dla mnie to bezsensowne urządzenie , lepszy odkurzacz stojący ancfaj i po sprawie a nie godzinami nerwy psuć .
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-02-2021 o 22:08 Powód: Język

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Szukam opinii na temat automatycznego, mopującego odkurzacza, czy ktoś z może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
    Jak on się sprawdza w rzeczywistości?
    Mam roombe i7+ z tym zbiorczym pojemnikiem na kurz i bardzo sobie chwalę. Dokładnie odkurza, nie obija mebli, ściąga z dywanów włosy i sierść tak że nie trzeba po niej poprawiać.

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dzięki za wypowiedź.
    A może ktoś ma u siebie iRobota lub Tefala?
    Mam i9+ ... jak do tej pory nie mam zastrzeżeń (wymieniony ze starszego modelu 695)
    Jego możliwości znajdziesz w specyfikacji.
    Jedyną wadą (moim zdaniem) jest dość głośna praca.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1614858110273.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	453699 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1614858132940.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	453700
    Doskonale współpracuje (w razie potrzeby) z Braava jet m6

    Polecam
    unde venis et quo tendis

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W teorii ustawiasz np. odkurzanie salonu codziennie jak wszyscy śpią - i masz czysto w salonie.
    W rzeczywistości u mnie częściej pracuje zwykły odkurzacz, bo przed puszczeniem robota trzeba dokładnie posprzątać - jeden kabelek walający się na podłodze, sznurówka, tasiemka - robot nawija na szczotkę i staje. Przy dzieciach nie do upilnowania. Owszem, od czasu do czasu sprzątam po kolei po koje i zapuszczam robota - ale nie jest tak różowo, jak pokazują na reklamach.
    Mopowanie na dobrą sprawę przydało mi się raz - jak sierściuch przytargał pchły. Wtedy kilka tygodni sprzątałem na okrągło, najpierw odkurzanie a potem mopowanie permetryną. Tak to kurze załatwia odkurzanie, a jak coś się na podłogę rozlało (np. sok i poprzyklejał się brud) to mopowanie robotem tego nie załatwi.
    Kaizen, jakiej marki i jaki model masz odkurzacza gdzie ustawiasz "odkurzanie jak wszyscy śpią" ?
    unde venis et quo tendis

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Mam i9+ ... jak do tej pory nie mam zastrzeżeń (wymieniony ze starszego modelu 695)
    Jego możliwości znajdziesz w specyfikacji.
    Jedyną wadą (moim zdaniem) jest dość głośna praca.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1614858110273.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	453699 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1614858132940.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	453700
    Doskonale współpracuje (w razie potrzeby) z Braava jet m6

    Polecam
    Dzięki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Kaizen, jakiej marki i jaki model masz odkurzacza gdzie ustawiasz "odkurzanie jak wszyscy śpią" ?
    Ja mam chińską tandetę - iLife V7s - ale każdy można tak ustawić, jeżeli masz w domu czujniki ruchu i irblastera.
    Tylko, jak pisałem, to się nie sprawdza, bo najpierw trzeba posprzątać.

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja mam chińską tandetę - iLife V7s - ale każdy można tak ustawić, jeżeli masz w domu czujniki ruchu i irblastera.
    Tylko, jak pisałem, to się nie sprawdza, bo najpierw trzeba posprzątać.
    Co trzeba posprzątać ? Kable i sznurówki ? Przy sprzątaniu tradycyjnym odkurzaczem nie zbierasz tego z podłogi ?
    Możesz spać przy ponad 60db hałasu ?
    unde venis et quo tendis

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Co trzeba posprzątać ? Kable i sznurówki ? Przy sprzątaniu tradycyjnym odkurzaczem nie zbierasz tego z podłogi ?
    Odkurzając ręcznie łatwo ominąć zasadzkę czy przesunąć. Ale przede wszystkim o to chodzi, że jak nawet się nawinie czy wciągnie jak odkurzam ręcznie, to od razu mogę na to zareagować i odkurzanie zostanie dokończone. A przy robocie nie.

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Możesz spać przy ponad 60db hałasu ?
    Nie śpię w salonie.

  17. #97

    Domyślnie

    sorki, pomyłka
    Ostatnio edytowane przez WiosennaRosa ; 10-03-2021 o 16:36 Powód: pomyłka

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odkurzając ręcznie łatwo ominąć zasadzkę czy przesunąć. Ale przede wszystkim o to chodzi, że jak nawet się nawinie czy wciągnie jak odkurzam ręcznie, to od razu mogę na to zareagować i odkurzanie zostanie dokończone. A przy robocie nie.
    ...
    Przewróciło się, niech leży

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Nie śpię w salonie.
    Pisałeś (pamiętam) za zamkniętymi dębowymi drzwiami, "zaplątany" robot nie hałasuje
    unde venis et quo tendis

  19. #99

    Domyślnie

    Miałem roombe 620 heavy duty , teraz mam roombe 805 (bez wifi i takich tam) , bardzo polecam przy psie nieodzowne narzędzie. W sumie mam dwie roomby na parterze i na pietrze. Włączają sie codziennie o 10:00 (do tej pory nikogo nie było teraz dzieciom przy plandemii przeszkadzają) .
    Mam tez braava ale uzywam jak trzeba jakiejś chemii użyć na podlogi
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony