dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie Odkurzacz centralny versus bezobsługowy

    Wiem herezję znowu postawiam, jak to kroyena , ale poczytajcie do końca, a potem oceńcie.

    Stawiam pod ocenę sensowność budowanie systemu odkurzacza centralnego, tego całego kucia, utrzymywania w czystości przewodów, przeglądów oraz innych kosztów utrzymania w tym poboru mocy el.

    do

    takiego małego samobieżnego pieska, którego cena zaczyna spadać, na dzień dzisiejszy poniżej 4 kPLN, jego głowna zasługa - włącz i zapomnij, nie zapominamy o kosztach eksploatacji, tu będzie to najprawdopodobniej serwis oraz koszty worka (oczywiście ). Oczywiście

    Życzę miłej dyskusji i bardzo chętnie poznam zdanie niewiast.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #2

    Domyślnie

    Za 10 lat centralny będzie anahronizmem, bowiem jak widać po postępie elektroniki tudzież spadających prześlicznie cenach w tym względzie , mniemam, iż Kroyenowe widzimisię już będzie jedynie dostępne w sklepach z antykami.

    Ale całkiem możliwe , że będzie już wersja mrucząco- prasująca z opcją gotowania.


    Kroyena, system rurecek w ścianie TEŻ może zmienić swoje zastosowanie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ta na tor wyścigów dla chomików.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Drogie Panie to nie chcecie takiego piknego ferrarikolorowego cacka?:

    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5

    Domyślnie

    Eeeeeeeeeee
    czerwone ????


    aha, żeby nie nadepnąć ??


  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Biega, buczy (nie szczeka), przeszkody omija, można się schylić po panelu pogłaskać , od czasu do czasu lewatywę zrobić , nie trzeba kręgosłupa i kończyn zbytnio wytężać podczas "zabawy w domu" jednem słowem może zostać najlepszym przyjacielem Pani Domu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Panowie nikt sięnie wypowie.
    Tak wiem zakup czerwonej cholery to nie osiągnięcie budowlane, ale warto się zastanowić: czy nie warto?

    Nie żebym był bezinteresowny. Porządki przedświąteczne . Włącza się takiego do roboty, a przepracowany od włączenia Pan Domu nóżęta wysoko na kanapie z pomocą krzesła trzymie, co by go czerwone cholerstwo nie pogryzło, pilocik, gazetka, piwko, jednem słowem łogromny wysiłek z siebie przy Świętach wydać.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #8

    Domyślnie

    Wysiłek może być inaczej ukierunkowany na ten przykład....

    karpiobicie ?

  9. #9

    Domyślnie

    A ja jestem "staroświecki" i centralny zrobiłem, na razie same rurki, czesto odkurzam i wydaje mi się, że centralnym wygodniej niż zwykłym, a ten automacik... hmm, nie spadnie ze schodów ?
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  10. #10

    Domyślnie

    Cuja się stawia i nielzia dalij

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Właśnie w postaci chociażby miotły na początek. Wg instrukcji on se kontur zewnętrzny objeżdża, a następnie to już ABSy włącza jak mu z Pitagorasa wychodzi, że ma w obrys zewnętrzny przywalić.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..dodać trzeba że jak się toto zaprogramuje, to kiedy w domu nie ma nikogo z "garażu" wyjeżdża, pojeździ, powarczy troszki, i sam się zaparkuje po robocie. Fakt, po schodach chodzić nie umie, ale następnego dnia można go przenieść wyżej.
    Z instalacji "rurowych" ( poza wiadomymi ) wolałbym w domu o kilku kondygnacjach ( piwnica, parter, poddasze ) zsyp na pranie z wlotem do pralni ( to też o sprzątaniu ).
    Ziabko, prawdziwe ferrari czerwone jest ! ( no chyba, że czarne !)
    Pozdro
    J

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    kroyena - ja rurki zrobiłem - a czy kupię centralny czy samobieżny - czas pokaże.

    Wg mnie to ustroistwo jeszcze nailepsze nie jest. Oprócz tego który pokazałeś są jeszcze inne firmy które coś takiego produkują - nawet trochę tańsze.

    Wydaje mi się że będzie z tak jak z innymi gadżetami - jak się zacznie sprzedawać (tzn. ktoś to kupi i firma nie zbankrutuje) to cena zacznie spadać i możliwości wzrastać.

    Ale obecnie - i może w przyszłości - ustroistwo nie zastąpi normalnego odkurzacza - raczej go uzupełnia. Pojemnik na kurz jest dość mały (więc z tą bezobsługowością to nie do końca tak - trzeba dość często opróżniać). Do tego nie wszędzie dotrze - stołu czy krzeseł nie przesunie - książek też nie odkurzy. Więc w chwili obecnej to raczej ciekawostka dla bogatych a do wykorzystania to raczej jako codzienne wstępne sprzątanie a i tak odkurzyć porządnie co jakiś czas trzeba.

    Przysnam Ci się jednak że właśnie do takich zastosowań (jako dodatkowe wstępne sprzątanie) myślałem o tym ustroistwie. Ale ekonomicznie to i tak zdecydowanie bardziej opłaca się wziąść tą forsę, kupić obligacje i za odsetki wynająć Ukrainkę

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..zbiornik ma jak nieduży odkurzacz, a sprzątać może codziennie przez
    x czasu i normalnie to wystarczy.....
    no chyba że lubisz brudzić
    J

    A co do pomocy ze wschodu, generalnie tak, tylko ona też musi mieć odkurzacz !

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Kurcze podajcie jakieś linki do innych producentów bo to co na fotce to chiba Elektrolux. Poza tym zgadzam się nie ma to jak ukrainka ale z takimi tanimi i sprawdzonymi co to człowiek może klucze zostawić i wrócić jak już będzie posprzatane to ciężko oj bardzo ciężko.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Witam. Kiedyś w Media-Markcie była prezentacja tego ustrojstwa - był wykonany boks w którym odkurzacz sobie jeździł, odkurzał i ładował baterię. Kumpel potargał paragon na drobne i podsypał mu te paproszki - co prawda nie "zjadł" ich ale może miał pełny brzuszek . Myślę, że przy dość wysokiej cenie można to na razie traktować jako gadżet ale przyszłość jest przed takimi samodzielnymi urządzeniami działającymi niezależnie w czasie, gdy nikogo nie ma w domu. A przy okazji można toto będzie uzbroić w paralizator i popilnuje domu (Oczywiście właściciel będzie musiał nosić system "swój-obcy" coby go przez przypadek nie poraziło. A jak ktoś ma toto w domu to chętnie poczytam opinie. Pozdrawiam.
    Lepiej .......... nie mówić !

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    ..zbiornik ma jak nieduży odkurzacz, a sprzątać może codziennie przez
    x czasu i normalnie to wystarczy.....
    no chyba że lubisz brudzić
    J
    Co do zbiornika - ma zdecydowanie mniejszy niż odkurzacz centralny. I istnieje taka prawidłowość że im większy zbiornik - tym w mniej miejsc wiedzie (np. pod regał, łóżko itd). Mówiąc o dodatkowym sprzątaniu nie miałem na myśli sprzątania tych miejsc gdzie ustriistwo dotarło - ale tych pozostałych - np. rogi pomieszczeń, przestrzeń pomiędzy doniczkami a oknem (u mnie i tak łatwiej bo okna do ziemi - ale nie wiedzie tam) itd.
    Cytat Napisał Jerzysio
    A co do pomocy ze wschodu, generalnie tak, tylko ona też musi mieć odkurzacz !
    OK. Ale pytanie dotyczyło - co lepsze - centralny czy taki bezobsługowy. Wg mnie na chwilę obecną samobieżny nie może być rozpatrywany jako alternatywa - co najwyżej jako coś dodatkowego. A skoro tak to jest wg mnie pytanie inne - co jako dodatkowa bezobsługowa obcja - taki odkurzacz czy ukrainka?

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Aż strach się bać jaki będzie płacz dziecka jak taki kurcze samojezdny połykacz niechcacy do jego pokoju wjedzie bo drzwi pociecha zapomni zamknąć. Po powrocie do dmu to kurcze operacja brzucha i wyciąganie ulubionych Lego murowane.
    Pozdrawiam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    inwestor lepiej lewatywka dla samobieżnego niż kucie ścian bo rurowemu co to był kanibalem, ulubiony Legofarmen stanał kością w przełyku.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    A może Oleum ricini

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony