dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Guest

Domyślnie

Kto mi odpowie z jakiego materiału robi się przyłącze tzn. rurę od wcinki do domu?
    Pytanie bierze się z tąd, że chciałbym rozpocząć robić fundamenty i zakończyć ztan zerowy z podłogą na gruncie. Problem w tym, że przed wylaniem podłogi należy wykonać instalację kanalizacyjną i wodną (chyba) żeby potem nie kuć podłogi. Czy kotoś z was tak robił? A jeżeli tak to co z tą rurą do wody, jeżeli do działki jeszcze nie mam podporwadzonego rurociągu?

Guest

Domyślnie

On 2002-04-15 15:25, Anonymous wrote:
    Kto mi odpowie z jakiego materiału robi się przyłącze tzn. rurę od wcinki do domu?
    Pytanie bierze się z tąd, że chciałbym rozpocząć robić fundamenty i zakończyć ztan zerowy z podłogą na gruncie. Problem w tym, że przed wylaniem podłogi należy wykonać instalację kanalizacyjną i wodną (chyba) żeby potem nie kuć podłogi. Czy kotoś z was tak robił? A jeżeli tak to co z tą rurą do wody, jeżeli do działki jeszcze nie mam podporwadzonego rurociągu?
    Z instalacją wodną nie jest tak źle. U siebie zrobiłem tak: w ścianie fundamentowej wstawiłem odcinek rury 150 mm (kolanko) z wyprowadzeniem na poziom późniejszej wylewki. Przez tą rurę parę miesięcy później Panowie z wodociągów bez problemu wpuścili swoją rurę z PCV która łaczy mnie bezpośrednio z wodociągiem.
    I to wszystko co potrzebujesz - w temacie wody. Reszta, czyli wodomierz będzie zainstalowany na ścianie.

Domyślnie

Polecam polietylen i w ogóle tworzywa sztuczne. Ocynk będziesz musiał wymienić po kilkunastu/kilkudziesięciu latach - a po co rozkopywać sobie ogródek?

Guest

Domyślnie

Dzięki za posty, pomysł z rurą fi150 jest niezły traktując ją jako przepust. Ja myślałem, że lepiej byłoby kupić taką rurę, jaka będzie docelowo i ją przepuściuć przez fundament, pozostawić powyżej wylewki a na zewnątrz zakopać z nadmiarem pozwalającym na podłączenie do rurociągu w drodze. Tylko, że nie wiem jaka powinna być taka rura - średnica?

Domyślnie

Powinieneś mieć warunki przyłączenia do wodociągu wydane przez jego właściciela lub zarządzajacego. W nich powinna być określona rura, wodomierz itd. Rura do wody np PE32 powinna mieć osłonę z rury stalowej przy przejściu przez fundament i pod podłogą. Poprzedni post - rura 150 - OK. Nie musisz się wtedy martwić jaki zapas pozostawić ani przy późniejszym kształtowaniu terenu czy gdzieś nie będzie za płytko, albo za głeboko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia