dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie Cukrzyca ciążowa

    moja bratowa - jest w 6 m-cu ciąży .....pierwsze 3 miesiące zwracała prawie wszystko i biedna chudła zamiast przybierać . Potem sie to uspokoiło ,by jakies 2 tyg temu zaczeły sie skurcze - wylądowała w szpitalu ....po ustawieniu lekow .....wczoraj na badaniach wyszla cukrzyca ciążowa i dzisiaj rano zglosila sie na oddzial patologii ciąży

    Mam w związku z tym pytanie do kobiet ,ktore maja doswiadczenia z taką ciążą -jakies rady lub opinie ,bo w necie są opisy skrajne..... od lajtowych po takie ,ktore jeżą włos na głowie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Taką ciążę rowiązuje się zaplanowanym cięciem cesarskim w okolicach 36 tc. Płody są zwykle większe od przeciętnej. Cukrzyca może się samoistnie cofnąć po ciąży, ale może też zostać. Trzeba być pod stałą kontrolą lekarską.

    zaznaczam, że moja wiedza pochodzi sprzed około 13 lat (moja koleżanka miała ciążoową cukrzycę i dla niej skończyło się to źle, ale to były inne czasy.

  3. #3

    Domyślnie

    mnie dopadłą w pierwszej i drugiej ciąży.W pierwszej wystarczyła stosowna dieta,drugiej też chociaż o mały włos nie obyłoby się bez leków.Może dlatego że byłam już w 34tc.Obie ciąże zakończone cc,ale nie ze względu na cukrzycę.
    Kontrola lekarza plus leki,dieta i umiarkowany wysiłek fizyczny to co teraz bratowej potrzeba.
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Ew-ka, ja mam narazie podwyższony cukier, pewnie jak wkroczę w 3 trymestr, to skończy się cukrzycą. W chwili obecnej kontroluję cukier 4 x dziennie oraz ilości cukru, który spożywam (dostałam tabelę produktów z indeksem glukemicznym). Dziś cukrzyca nie jest też wskazaniem do cc. Moja koleźanka takźe miała w 3 trymestrze cukrzycę ciążową, skończyło się na insulinie i drakońskiej diecie. Dziś mówi z uśmiechem, że dzięki temu nic nie przytyła w 3 trm. i zaraz po porodzie wróciła do pierwotnej wagi. Mnie lekarz uspokoił, powiedział, że jeśli będę kontrolowała cukier i dietę, to wszystko będzie ok. I taką mam nadzieję.
    Ew-ka, myślę, że skoro bratowa jest pod opieką lekarzy, cukrzyca pod kontrolą, to najlepszym wyjściem jest uspokojenie kobietki, żeby nie zaczęła mieć jeszcze problemów z ciśnieniem.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dzieki dziewczyny za info
    wlasnie rozmawialam z bratem ...wstepnie lekarz ocenil ,ze cukrzyce spowodowal lek podawany przeciw skurczom takie gówno jej podali ,ktore od lat wiadomo ze powoduje cukrzyce Nikomu już nie można ufać ?
    teraz zostawili ja na oddziale gin nie na patologii -moze i dobrze bo tam to dopiero mozna sie napatrzec na przerozne tragedie i popasc w jakas chorobe .

    Lekarz jeszcze powiedzial ,ze kobiety w ciązy lubią glaskac swoje brzuszki a to glaskanie tez czesto wywołuje skurcze -tak ,że cieżarówki nie dotykajcie za czesto brzuszkow swoich moja synowa miala jakis odruch bezwarunkowy i wciaz trzymala reke na brzuchu ,na szczescie ciążę zniosła wzorcowo
    Polecam książkę Cieżarówką przez 9 miesięcy -fajny poradnik dla młodych mamusiek

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Trzymamy kciuki Ewa za zdrówko bratowej

    Ps. Ale jak nie głaskać??

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ew-ka, ja też byłam za słodka w drugiej ciąży
    Najpierw okropne migreny nie do uspokojenia, potem wysoki poziom cukru. W efekcie cała ciąża badania cukru = pokłute paluszki kilka razy dziennie a zawsze po posiłkach plus dieta, a Hania urodziła się naturalnie jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży.
    Nic mnie tak nie przeraża, jak nawrót cukrzycy w późniejszym wieku - podobno mi to grozi, zwłaszcza, że tato jest cukrzykiem ....

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Lekarz jeszcze powiedzial ,ze kobiety w ciązy lubią glaskac swoje brzuszki a to glaskanie tez czesto wywołuje skurcze -tak ,że cieżarówki nie dotykajcie za czesto brzuszkow swoich
    Łomatko, od kiedy? Dobrze, że mój brzuch o tym nie wiedział
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    moj brzuch o tym też nie wiedzial i Madzi (synowa) brzuszek też nie
    ale Lidzia ma inaczej .....mowiła mi wczoraj wieczorem ,że jak nie głaskała brzuszka to był miękki ,ale jak położyła reke na brzuchu zaraz stawał sie twardy i napięty czyli coś w tym jest ......żaliła m sie przez telefon - że musi myśleć teraz gdzie kładzie rekę ,bo to taki odruch bezwarunkowy -położyć reke na brzuszku -szczególnie jak sie mała rusza ( bedzie dziewczynka )

    co do cukrzycy - miala 230 teraz spada i waha sie od 120 -140 ....czyli idzie ku dobremu (mam nadzieję )

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Ew-ka
    Lekarz jeszcze powiedzial ,ze kobiety w ciązy lubią glaskac swoje brzuszki a to glaskanie tez czesto wywołuje skurcze -tak ,że cieżarówki nie dotykajcie za czesto brzuszkow swoich
    Łomatko, od kiedy? Dobrze, że mój brzuch o tym nie wiedział
    Ja myślę, że to dotyczy tylko przypadków ciąży zagrożonej - wtedy rzeczywiście dotykanie brzucha czy piersi może wywołać skurcze.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    moj brzuch o tym też nie wiedzial i Madzi (synowa) brzuszek też nie
    (...)

    co do cukrzycy - miala 230 teraz spada i waha sie od 120 -140 ....czyli idzie ku dobremu (mam nadzieję )
    Cicho! Mój brzuch ma też tego nie wiedzieć!

    Ew-ka, norma w godzinę po posiłku to max 140 (na glukometrze), co oznacza przy badaniu laboratoryjnym max. 150. A więc jest super!!

  12. #12

    Domyślnie

    Taki skok lub rozchwianie bilansu cukrów spowodowały pewnie leki przciwskurczowe np fenoterol lub sterydy. Tak jest zawsze, nawet u zdrowych ciężarówek. Nie należy się martwić cukrem, ważniejsze jest powstrzymanie skurczów.

    Więc nie obwiniaj lekarza bratowej.

    Ja byłam w ciąży na insulinie oraz diecie. Dostałam skurczy w 32 tc, więc też podali mi sterydy i leki przeciwskurczowe. I nawet insulina nie pomogła - cukier 290, ale tylko przez jeden dzień. Przyszedł diabetolog i uspokajał, żeby nie panikować i nie zwiększać dawki.

    Cukrzyca ciążowa to nic strasznego jeśli jest wykryta i prowadzona pod kontrolą lekarza diabetologa. I to jakaś bzdura, że kończy się cesarką. Owszem, jest patologią i porodówki odsyłają do specjalistycznych szpitali. Poród siłami natury przebiega pod kontrolą lekarza diabeloga z włączeniem pompy insulinowej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stokrotka
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Ew-ka
    Lekarz jeszcze powiedzial ,ze kobiety w ciązy lubią glaskac swoje brzuszki a to glaskanie tez czesto wywołuje skurcze -tak ,że cieżarówki nie dotykajcie za czesto brzuszkow swoich
    Łomatko, od kiedy? Dobrze, że mój brzuch o tym nie wiedział
    Ja myślę, że to dotyczy tylko przypadków ciąży zagrożonej - wtedy rzeczywiście dotykanie brzucha czy piersi może wywołać skurcze.
    tak miałam w ciąży z Piotruśkiem, zakaz głaskania. Teraz na szczęście ginka mniejszy rygor narzuca

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barbarakaliska

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wiem przez co przechodzicie. Życzę wszystkim jak najlepszych wyników i zdrowych bobasów

    A jak chcecie dowiedzieć się więcej o cukrzycy w ciąży to zapraszam pod podany link.

  15. #15

    Domyślnie

    Ważne jest przede wszystkim odpowiednio wczesne rozpoznanie cukrzycy ciążowej.
    Objawów przejawiających cukrzycę ciążową jest dużo.
    Piszemy o nich, ale również o leczeniu i o tym, jak ważna jest dieta w naszym artykule: https://cukrzyca.pl/cukrzyca-ciazowa/

    W cukrzycy ciążowej najważniejsza jest edukacja i odpowiednie dbanie o cukry w trakcie trwania ciąży.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony