dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie wagner

    Cytat Napisał diabel200 Zobacz post
    JA kupiłem WAGNERA W casto, no i pomalowąłem cały dom WAŁKIEM!!!! Kurcze nie potrafię tym ustrojstwem malować, to nie maluję, a chlapie farbą. Myślę że może zła konsystencja farby, a raczej napewno, tylko że próbowałem gęsta to pryska takimi glutkami, jak zrobiłem zadszą to znów ściekała po ścianie robiąc okropne zacieki.
    Macie jakiś przepis metodę na dobór konsystencji farby?
    Ostatnio chciałem dac mu kolejną szansę, i pięknie oczyściłem stare krzesło, wziąłem mojego Wagnera ( mam tego za 400 z hakiem), farbę nie co rozcieńczyłem, wybełtałem, prysk na krzesło i lipa ponownie , zacieki jak cholera, wsio cielo, dolałem więc farby, to znów mi glutki robił. Kurde już nie mam sił, a mebli mam sporo do pomalowania, i jakby dawał mi mgiełke to byłoby super, a tak d... blada
    Farby jakich do tej pory używałem to akrylówki ( Tikkurila, Beckers)

    Moj to coś takiego http://www.wagner-polska.com.pl/?mod...=184&kat_id=47

    Macie jakieś uniwersalne rady odnośnie tego jak tym malować, jak rozćieńczyć farbę?
    Witam,
    jeżeli chodzi o wagnera to on 5 rodzajów dysz kazda do iingo rodzaju farby dlatego ci nie wychodzi
    dopytaj w casto lub liroju
    pozdrawiam
    Józek

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanahana

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    poznan
    Kod pocztowy
    61-149
    Posty
    2

    Domyślnie

    znalazlam taki pistolet do malowania w Lidlu?ma ktos takie urzadzenie?jak sie tym maluje?poradze sobie jakos amator?chce zrobic szybkie odswiezanie plotu a jesli dobzre pojdzie do zajme sie tez meblami i rabatkami

  3. #23

    Domyślnie nie warto-zużywa hektolitry farby czyba podobnie jak opisanypowyżej wagner

    Cytat Napisał hanahana Zobacz post
    znalazlam taki pistolet do malowania w Lidlu?ma ktos takie urzadzenie?jak sie tym maluje?poradze sobie jakos amator?chce zrobic szybkie odswiezanie plotu a jesli dobzre pojdzie do zajme sie tez meblami i rabatkami
    zużywa hektolitry farby chyba podobnie jak opisany powyżej wagner.Porażka

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Używam do malowania ścian wewnętrznych pistoletu Geko G01143. Kosztował ok. 250zł. Używam farb lateksowych i akrylowo-lateksowych.
    I nie polecam kupna pistoletu natryskowego! Nie wiem jak inne produkty innych firm(nie chcę uogólniać) ale podejrzewam że inne pistolety spisują się podobnie. Chyba że ktoś ma do malowania naprawdę duże powierzchnie (jaka hala czy coś podobnego i jeszcze najlepiej sufit na ten sam kolor co ściany) to tak, ale jeśli chodzi o malowanie domu a tym bardziej jednego pokoju to nie polecam. Wałek i jeszcze raz wałek. Zresztą krótko po rozpoczęciu używania pistoletu kupiłem wałek (dość mały aby wykończyć trudno dostępne miejsca, okolice grzejnika, okna, drzwi itp.). Nie wierzcie producentom farb że nie trzeba ich rozcieńczać albo jeśli to max. 10%. Tak słabo rozcieńczona farba rzuca na ścinę "gluty" farby co wygląda strasznie i powoduje nierówną pracę pistoletu. Za słabo kryje i robi zacieki - trzeba powtarzać ze dwa albo trzy razy. Dolewam średnio 30-40% wody do wyjściowej objętości farby. Poza tym farbę trzeba bardzo dobrze wymieszać - najlepszy dłuższy kijek, kawałek listewki. Używałem różnych farb, za każdym razem tych które można nakładać natryskowo. Do tej pory używałem farb: nobiles, dekoral, dulux, śnieżka. I zawsze to samo tzn. rozcieńczać, mieszać itd.
    Wady:
    Kiepsko maluje się sufity.
    Rozprysk przy malowaniu ściany powoduje pobrudzenie sufitu. Trzeba zostawić od sufitu jakieś 20-30 cm ściany niepomalowanej i kończyć wałkiem.
    Niewielka oszczędność czasu.
    Konieczność dokładnego mycia po każdym użyciu.
    Konieczność dwukrotnego malowania (czasami udaje się idealnie pokryć za pierwszym razem fragment ściany, ale resztę i tak trzeba poprawiać i uważać na zacieki).
    Rozprysk powoduje że w powietrzu unosi się dużo małych kropelek farby i bez dobrej maski to się wdycha co na pewno nie jest dobre, a przy wałku tego nie ma.
    Jak miałbym wybierać jeszcze raz to tylko wałek, większy i mniejszy. Trwałoby to może dłużej ale byłoby mniej sprzątania i zostały 100-150zł w kieszeni.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Romku, trzymaj sie zasady "jak się nie znam to się nie wypowiadam". Pistolet do natrysku, który kupiłeś nadaje sie do zraszania roslin wodą w najlepszym wypadku do malowania bejcą płotu. Ciśnienie robocze dla farb dyspersyjnych wynosi około 180 barów . Sama technika malowania jaka stosujesz godna jest politowania. Zanim zacząłes mogłeś pooglądać sobie chociażby filmiki na YT. Najpierw maluje sie sie sciany wyjeżdżając na sufit. Obojętnie w jakim kolorze. Na nastepny dzień oklejasz ściany kurtyną i malujesz sam sufit. GOTOWE! Rozcieńczenie farby jakie stosujesz jest niedopuszczalne. Zepsułeś ją. Podsumowując jesteś amatorem, który pracuje na gównianym narzędziu i na końcu opiniujesz swoja pracę jakbyś utrzymywał się z malowania. Zobacz jak maluje się sufity "prawdziwym" agregatem i bynajmniej nie jest to hala.

    Ps. A farba lateksowa jest farbą akrylową.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Drogi Zygmuncie, po to jest forum aby każdy mógł zabrać głos, nie proponuj zatem wprowadzania cenzury. Trzymam się zasady że jak mam coś w temacie do dodania to się dzielę moimi spostrzeżeniami, uwagami czy doświadczeniami.
    Ależ oczywiście zgadzam się z Tobą, jestem 100% amatorem w malowaniu, kładzeniu płytek, paneli itd. I co więcej: wcale się tego nie wstydzę. Po to jest forum żeby zabierać na nim głos i się na nim uczyć. A ja może nie mam do przekazania wiedzy fachowej (zresztą nigdzie nie twierdzę że jestem specjalistą z malowania) ale mam uwagi praktyczne, którymi moim zdaniem warto się podzielić. Bo ludzie jednak kupują i używają (a bynajmniej próbują) sprzęt klasą zbliżony do mojego, albo trochę droższego. A nie sądzę że pokazywany przez Ciebie „prawdziwy agregat” kosztuje 300-400zł w markecie budowlanym. Przecież nie wypowiadałem się o sprzęcie który kosztuje tysiąc czy 2 tys. zł. Nic bym nie mówił żebyś jako fachowiec powiedział ludziom na forum którzy planują kupić pistolet podobny do mojego aby nie kupowali czegoś takiego bo kiepski sprzęt i nie nadaje się do malowania takimi i takimi farbami (sprzedawcy w marketach ani robiący prezentacje o tym nie mówią o tym – u nich zawsze jest wszystko super, ok, nadaje się, będzie dobrze). Skoro głosu nie zabieracie Wy-fachowcy(i nie mówicie że to kiepskie i nie kupujcie tego ludzie) to wydaje mi się że chociaż moja opinia amatora który taki sprzęt kupił i radzi sobie jak może jest cenna dla innych. Sam żałuję teraz że nie poczytałem więcej 2 lata temu jak się decydowałem na kupno a bardzo by mnie interesowała opinia amatora-praktyka o podobnym sprzęcie, no ale teraz za późno.
    Żeby nie było – w sumie jestem zadowolony z efektów mojej pracy, pomalowane ściany mi się podobają, w niektórych miejscach mogło być lepiej ale to pewnie zawsze może być.
    Zepsucia farby nie zauważyłem(ale jako amator mogłem nie zauważyć). Dostosowałem ją do moich potrzeb, nie zanotowałem żeby mi przez to wzrosło jej zużycie.
    Pewnie byłoby lepiej zrobione gdyby to robili specjaliści ale jak się domyślasz chodzi o koszty. Poza tym nie zawsze „fachowcy” są tacy super (np. hydraulikiem nie jestem ale gdybym nie sprawdzał firmy hydraulicznej która u mnie robiła to bym teraz nie miał odpływu spod prysznica). Wolę mieć trochę gorzej ale taniej no i satysfakcja z tego że zrobiło się samemu też jest duża i dla mnie ważna. Co nie znaczy że muruję, stawiam dach, robię elektrykę czy hydraulikę też samemu.

    PS. A tak na marginesie ten super malarz z Twojego filmiku podczas malowania sufitu sam sobie wyjechał w pewnym momencie na ścianę

  7. #27

    Domyślnie

    banan
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:25

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miko.kras

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Żuków Pierwszy
    Kod pocztowy
    09-678
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mam pistolet do malownia. Moim zdaniem super sprawa, ale zeby wyszlo super trzeba dość do wprawy. Ale ogolnie polecam mi to na pewno ułatwiło malowanie.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Hmm kompromisem będzie zakup kopresora z 50l to tego pistoletu z odpowiednią dyszą... Taki zestaw można mieć już za 400zł A kompresor się jeszcze przyda.

    Osobiście używam takiego:

    http://www.maktek.pl/kompresor-olejo...0v/produkt-341

    Ale chciałem mieć coś lepszego. Kompresor mój to 750zł pistolet 50zł

    Ja zamierzam malować takim zestawem.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś posiada lub używał rozwiązania Bosch PFS 5000 E ?

    Pozdrawiam
    Robert

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To jak z tym malowanie i z tymi pistoletami?
    Ktoś coś używa, jak się maluje taki pistoletami?
    W takim Leroju to cała półka jest tych różnych agregatów malarskich. Jeden lepszy od drugiego.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ja zamiast wynajmować (czyli płacić kilka stów) kupiłem na allegro używkę (w sumie nówkę) wagnera airlines 60 za 1400zł hydrodynamiczny powystawowy. Dziś cały parter gruntowałem farbą (ściany/sufity). Gdy skończyłem byłem w szoku że potrzebowałem na to może 40minut.... Więc jest super i efekt świetny. Fakt trzeba chwile więcej na oklejenie okien etc.

    Nawet abym od ręki sprzedał obniżając cenę 200-400 zł to i tak wyjdę na zero - a mam go na spokojnie aż skończę. I tak polecam zrobić.

    Mam też Bosch-a taki za 350 zł (modelu nie pamiętam) ze zbiorniczkiem - to po prostu masakra. Po pierwsze litr farby starcza na chwilkę. Przy dolewaniu tylko się cały tym upierdzielasz o jakości nie wspominając. Jak się kończyć farba zaczyna potrafi ci oglutać ścianę lub masz to jak w banku gdy jest za gęsta. Zresztą jak ma się mieć "odkurzacz" do hydrodynamicznego i 200bar. Ogólnie polecam. Używki można kupić już za 1000 z hakiem - pomalować i sprzedać kolejnemu szczęśliwcowi nawet bez straty.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianopel

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-266
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam,

    zakupiłem PaintZoom 2 tygodnie temu na allegro. Jego pierwszym zadaniem miało być zagruntowanie ścian. W tym celu zakupiłem Kreisel Gruntolit W 301 (wodny środek gruntujący: https://www.kreisel.pl/PRODUKTY/SROD...dek-gruntujacy ). Na aukcji była informacja aby nie używać pistoletu więcej niż 20 minut.

    Niestety mój po około 10-15 wyzionął ducha. Gdy wszedłem w dyskusję ze sprzedającym chcąc odesłać towar w ramach niezgodności z umową to dostałem w odpowiedzi: "w aukcji jest jasno napisane do farb i malowania a nie do gruntowania . Grunt ma za ciężkie składniki na ten pistolet. Może i grunt się nadaje do malowania natryskowego ale nie do tego towaru."

    Środek ten ma konsystencje wody i nie wiem czy rzeczywiście zrobiłem błąd czy też sprzedający mówi mi nieprawdę. Nie chce mi się po prostu wierzyć, że ze środkiem na bazie wody pistolet nie może sobie poradzić i może się spalić a z farbą dałby radę.

    Jakie jest Wasze zdanie?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianopel Zobacz post
    Niestety mój po około 10-15 wyzionął ducha. Gdy wszedłem w dyskusję ze sprzedającym chcąc odesłać towar w ramach niezgodności z umową to dostałem w odpowiedzi: "w aukcji jest jasno napisane do farb i malowania a nie do gruntowania
    Tobie siadł agregat czy sam pistolet? Bo ciężko jest stwierdzić, co dokładnie było przyczyną.. ale według mnie grunt, jak i farba mają podobne właściwości i nie powinno być z tym problemów. Sam mam profesjonalny sprzęt stąd: https://www.pneumat.com.pl/agregaty-...ie-lakiernicze i wszystko zależy od tego, jak się obchodzi z samym sprzętem oraz pistoletem. Przede wszystkim nie pozostawiam do wyschnięcia lakieru oraz myję i czyszczę dokładnie po zakończeniu pracy. Spójrz w instrukcji, jak należało się obchodzić ze sprzętem i czy tam faktycznie jest wzmianka, że nie wolno używać gruntu .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony