dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie Pistolet natryskowy do farb - czy ktoś używał?

    Czy takie urządzenie sie sprawdza? Czy można użyć każdą farbę?
    http://www.leroymerlin.pl/gazetki/ga...104_index.html
    Może warto zainwestować i chociaż trochę zaoszczędzić na fachowcach. Powinno chyba pójść szybciej niz malowanie wałkiem (mistrzami w malowaniu wałkiem nie jesteśmy, a czasu też brakuje )

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam pistolet natryskowy z "agregatem" elektrycznym. Maluje się fajnie, ale na pewno nie szybciej niż wałkiem. U mnie się sprawdziło, bo mam w mieszkaniu "chropowate" ściany, które okropnie maluje się wałkiem. Kumpel malował moim ustrojstwem "gładkie" ściany i sufity i był bardzo zadowolony. Wyszło mu wszystko gładziutko i równiutko (zarówno białe jak i krwistoczerwone ściany), ale też mówił, że wałkiem byłoby szybciej.

    Podejrzewam, że pistolety pneumatyczne mają lepszą wydajność niż to moje elektryczne maleństwo. Niestety nie wiem jaki chcesz kupić, bo dałeś link do gazetki, a ja w niej tego pistoletu nie widzę.

  3. #3

    Domyślnie

    Wlasnie tydzien temu widzialem ja fachowiec malowal pistoletem sciany, szlo mu to bardzo szybko efekt koncowy rewelacja. Tez sie zastanawiam nad taka metoda.

  4. #4

    Domyślnie

    witam, jestem właśnie na etapie planowania samodzielnego malowania pokoju i zastanawiam sie wlasnie czy warto zainwestować w niego. jakie sa jego + i -?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    W Leroy w gazetce na 17 stronie jest pistolet Boscha w chyba dość dobrej cenia (porównywałam z netem) chodzi mi konkretnie o pistolet do malowania PFS 65 E BOSCH (leroy nie podaje symbolu ale obrazek taki sam ).
    Hmmm, zaniepokoiło mnie, że trwa tak samo długo jak wałkiem, ale może się cżłowiek tak nie umęczy. Pewnie przy malowaniu którejś z kolei ściany, pójdzie szybciej.
    Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia?
    pozdrawiam
    Monika

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za namiar na stronę. Jest tam napisane, że wydajność 5m kw/10 min. To raczej nieźle nawet z poprawką na reklamę A w kwestii umęczenia - pistolet bez porównania lepszy. Poza tym ja malowałam umeblowane mieszkanie, więc była kwestia baaardzo dokładnego okrycia wszystkich mebli itd. Przy malowaniu "świeżego" domu odpada kwestia zabezpieczania elementów, które nie mają być pomalowane - no i uważać tak bardzo nie trzeba Wg mnie warto kupić pistolet (ale taki do malowania ) Pochwal się później co zdecydowałeś i jak Ci poszło malowanie pistoletem

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a czy ktoś może używał takiego pistoleta jakiego uzywają lakiernicy samochodowi- skoro pociąga lakier to może pociagnie wszystko?
    tak sie zastanawiam bo mi też w planie nie uśmiecha sie wszystkiego wałkiem

    byłem w castoramie i maja tam takie elektryczne wagnery - do farb ściennych gościu powiedział że nadaje sie ale ten za 800 zł i może ten za 400 ale to nowość i nie wie dokładnie co to
    takie po 100 sa nic nie warte - no skoro sprzedawca tak powiedział

    tak więc pistolet lakiernika - próbował ktoś??

  8. #8

    Domyślnie

    Eeeee tam - sprzedawca powiedział, żeby się pozbyć tego za 800. Bosh sprzedaje swoje za ok 500 zł. Ja kupiłam "no name" za 150 zł i całkiem sobie chwalę - tyle, że nie jest szybciej niż wałkiem, o czym już pisałam. Może ten za 800 ma duużo większą wydajność sprężarki i pluje szerzej, co daje możliwość szybszego malowania ...

    A pistolet lakiernika to dokładnie ta sama zabawa, tylko masz osobną sprężarkę stojącą, a nie powieszoną na ramieniu - wydaje mi się, że to tylko kwestia wydajności kompresora. No i ewentualne przenoszenie takiej "nieruchawej" sprężarki spod jednej ściany pod drugą ....

  9. #9

    Domyślnie

    Pytanko do tych co juz pomalowali.
    Mam zagruntowane wszystkie pomieszczenia - ławkowcem. Teraz będę malowała pistoletem jak mocno rozcięczyć farbę do, wyboru:
    ma się zachowywać jak:
    - kisiel
    - ciasto naleśnikowe
    - olej
    ???

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alstom

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Malowanie pistoletem bosh pfs 65e

    Witam ja właśnie ostatnio kupiłem sobie pistolet boshe PFS 65E pistolet mnie kosztował 399zł praktiker ma teraz promocje warto jechac i kupic widzialem ceny sie wachaja miedzy 450 a nawet widzialem za 500 pistolecik jest rewelacja wczoraj z niego korzystałem malowalem farba akrylową narazie białą w instrukcji pisze jak rozrabiać farbę zawsze rozrabia się 10:1 czyli dajemy 10% rozpuszczalnika lub wody zaleznie jaką farbe stosujemy a co dobre pistolet zaoszczedza jakies 15 % farby nie chlapie jest po nim malo sprzątania i zarąbiście szybko sie go myje ja go kupiłem ze wzgledu na gładź
    gdy jechałem wałkiem farba namaczała podłoże przejechałem pare razy i gładz zwijała mi sie na wałek porażka ale tylko dzieki temu kupiłem ten pistolecik
    i teraz napewno nie zamienie go na wałek nie wiem jak inne pistolety sie mają do tego ale ten jest super wiem ze firma to firma dlatego warto zainwestowac choćby dlatego że można zawsze dokupic jakies części zamienne bez problemu POZDRAWIAM SERDECZNIE

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noiragneau
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Sącz, okolice
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zimą biorę się za malowanie domu i szukam alternatywy do wałka a akurat widziałem ostatnio reklamę w TV

    Co powiecie na to ? Jak to tvmarket to wygląda trochę badziewnie no ale może ktoś tego używał.
    Na allegro widziałem że sporo osób to kupuje (ale to akurat może być spowodowane reklamą)

    http://www.mango.pl/mango64/paint_zo...w_do_malowania

    Za podobną cenę można mieć BOSCH PFS 55
    Ostatnio edytowane przez noiragneau ; 02-10-2010 o 14:02

  12. #12

    Domyślnie

    JA kupiłem WAGNERA W casto, no i pomalowąłem cały dom WAŁKIEM!!!! Kurcze nie potrafię tym ustrojstwem malować, to nie maluję, a chlapie farbą. Myślę że może zła konsystencja farby, a raczej napewno, tylko że próbowałem gęsta to pryska takimi glutkami, jak zrobiłem zadszą to znów ściekała po ścianie robiąc okropne zacieki.
    Macie jakiś przepis metodę na dobór konsystencji farby?
    Ostatnio chciałem dac mu kolejną szansę, i pięknie oczyściłem stare krzesło, wziąłem mojego Wagnera ( mam tego za 400 z hakiem), farbę nie co rozcieńczyłem, wybełtałem, prysk na krzesło i lipa ponownie , zacieki jak cholera, wsio cielo, dolałem więc farby, to znów mi glutki robił. Kurde już nie mam sił, a mebli mam sporo do pomalowania, i jakby dawał mi mgiełke to byłoby super, a tak d... blada
    Farby jakich do tej pory używałem to akrylówki ( Tikkurila, Beckers)

    Moj to coś takiego http://www.wagner-polska.com.pl/?mod...=184&kat_id=47

    Macie jakieś uniwersalne rady odnośnie tego jak tym malować, jak rozćieńczyć farbę?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noiragneau
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Sącz, okolice
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Paint zoom z mango czyli jedno wielkie badziewie

    skusiłem się na paint zoom z mango (zdjęcie wyżej, ten niebieski).
    Wiedziałem że mango nie kojarzy się z jakością ale nabrałem się na reklamę telewizyjną.

    To ustrojstwo nadaje się jedynie do:
    1. Dmuchania
    2. Rozpylania WODY
    3. Rozpylania coś o podobnej konsystencji jak WODA, unigrunt na tym pójdzie

    O farbie nawet nie ma co myśleć. Coś tam popluje nierównomiernie z przerwami i tyle. Dobrze że kupiłem wałek...

    Na stronie mango można dodawać komentarze ale ich zabezpieczenie antyspamerskie (dodawanie) nie działa więc komentarza nie udało się dać(wiedzą co robią)

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Kupując trzeba zwrócić uwagę doi jakich lepkości to urządzenie daje radę.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sickboy_ck

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Gładź

    czy myślicie, że takie urządzenie (np. BOSCH PFS 65) może nadawać się do samodzielnego robienia gładzi? Mam na myśli rozpylenie dość rozwodnionej masy, żeby potem to wykończyć gumową pacą, a po wyschnięciu dotrzeć na gotowo?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PDAn

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-422
    Posty
    1

    Domyślnie BOSCH Pistolet do malowania PFS 65

    Cytat Napisał alstom Zobacz post
    Witam ja właśnie ostatnio kupiłem sobie pistolet boshe PFS 65E pistolet mnie kosztował 399zł praktiker ma teraz promocje warto jechac i kupic widzialem ceny sie wachaja miedzy 450 a nawet widzialem za 500 pistolecik jest rewelacja wczoraj z niego korzystałem malowalem farba akrylową narazie białą w instrukcji pisze jak rozrabiać farbę zawsze rozrabia się 10:1 czyli dajemy 10% rozpuszczalnika lub wody zaleznie jaką farbe stosujemy a co dobre pistolet zaoszczedza jakies 15 % farby nie chlapie jest po nim malo sprzątania i zarąbiście szybko sie go myje ja go kupiłem ze wzgledu na gładź
    gdy jechałem wałkiem farba namaczała podłoże przejechałem pare razy i gładz zwijała mi sie na wałek porażka ale tylko dzieki temu kupiłem ten pistolecik
    i teraz napewno nie zamienie go na wałek nie wiem jak inne pistolety sie mają do tego ale ten jest super wiem ze firma to firma dlatego warto zainwestowac choćby dlatego że można zawsze dokupic jakies części zamienne bez problemu POZDRAWIAM SERDECZNIE
    Chciałem spytać,czy tym pistoletem można używać farby emulsyjne,oczywiście odpowiednio rozcieńczone.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alstom

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał PDAn Zobacz post
    Chciałem spytać,czy tym pistoletem można używać farby emulsyjne,oczywiście odpowiednio rozcieńczone.

    Pewnie ze pomaluje tylko trzeba dobrze rozcięczyć farbe ale to wiadome zwykly pistolet do malowania tez musi miec rozcienczoną farbe też myslalem nad paint zoom ale jednak zdecydowalem sie na bosha to jest dosyc uznana firma i mialem nadzieje przy kupnie ze sie sprawdzi i sie nie mylilem sprawdzil sie w 100 procentach najlepiej przeczytac instrukcje lub obejrzec film instruktazowy jest na plycie w zestawie. moj tato wziol sie za malowanie tym pistoletem nie rozcienczyl farby tak jak w instrukcji i uznal ze to gowno po czym ja zlapalem pistolet rozcienczylem farbe jak trzeba i troche sie zdziwil co potrafi ten pistolecik pozdrawiam serdecznie

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alstom

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    zdecydowanie nie nada sie to takiego procesu jak nakladanie rzadkiej gładzi na sciany gdyz grudki z pewnoscia zapchaja dysze

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał alstom Zobacz post
    zdecydowanie nie nada sie to takiego procesu jak nakladanie rzadkiej gładzi na sciany gdyz grudki z pewnoscia zapchaja dysze
    Ale jażdy pistolet ma jakiś tam filtr. Przecież w farbie sa też jakies syfy technologiczne. Taki producent jak np. caparol ma tyle śmieci w farbie że trzeba było ja przecedzać przez rajstopę. A jak takim pistoletem (bosch) maluje sie sufity? Wczoraj malowałem halę natryskiem amatorskim agregatem Graco. Troszeczke się nie wyrabiał ale i tak jestem zadowolony bo 900m2 pomalowałem w 9 h z wyczyszczeniem maszyny (samo czyszczenie to jakies 45min.)

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alstom

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    Ale jażdy pistolet ma jakiś tam filtr. Przecież w farbie sa też jakies syfy technologiczne. Taki producent jak np. caparol ma tyle śmieci w farbie że trzeba było ja przecedzać przez rajstopę. A jak takim pistoletem (bosch) maluje sie sufity? Wczoraj malowałem halę natryskiem amatorskim agregatem Graco. Troszeczke się nie wyrabiał ale i tak jestem zadowolony bo 900m2 pomalowałem w 9 h z wyczyszczeniem maszyny (samo czyszczenie to jakies 45min.)
    Ten pistolet widoczny na filmie jest profesjonalnym pistoletem do malowania nie ma co porownywac z pistoletem praktycznie mowiac domowym bo on tylko nadaje sie do prac domowych zauwazylem ze nie ma takiego zasiegu i takiej szerokosci malowania malowalem nim sufit mi szlo elegancko do domu polecam a jak ktos ma firme to polecam taki jak na filmie cenowo napewno tez sie rozni pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony