dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Zamiast gładzi na ściany flizelina-malowanie???

    Witam,

    Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma fachowcami od wykończeniówek. Jeden z nich zaproponował, że zamiast robienia gładzi na ścianach można na całej powierzchni rozłożyc flizelinę-na to malowanie x 2 lub x 3 i efekt podobno jak przy gładziach i rzekomo taniej, bez pylenia,szlifowania, brudu etc.
    Czy ktoś może mi przybliżyć jak to w praktyce rzeczywiście wygląda.......??????

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chetnie bym sie dowiedzial na ten temat.

    Moze ktos sie wypowie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Czy taniej, to kwestia dyskusyjna - flizelina niestety do tanich nie należy.
    Natomiast faktem, że jest o wiele czyściej i szybciej, bo nie ma szlifowania.

    Plusem flizeliny jest to, że jak będziesz miał jakieś pęknięcie na tynku, to będzie ukryte pod włókniną i nie wyjdzie na wierzch (oczywiście w granicach rozsądku - jak pierdyknie pół ściany, to nic tego nie ukryje ).
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  4. #4

    Domyślnie

    /dzięki/ ...może jeszcze ktoś dorzuci swoje 2 grosze do tematu....

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mi położyli flizelinę na poddaszu na regipsach

  6. #6

    Domyślnie

    Wito - ale na łączeniach zamiast taśmy? Ja myślałem raczej o parterze- na powierzchni całych ścian-pod malowanie zamiast gładzi

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na regipsach dawali taśmę a na to jeszcze flizelinę

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickey30
    Wito - ale na łączeniach zamiast taśmy? Ja myślałem raczej o parterze- na powierzchni całych ścian-pod malowanie zamiast gładzi
    ale pod flizelinę musisz mieć idealnie równą ścianę bo wszelkie nierówności i tak wyjdą

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    no ciekawe. przepraszam ile liczy sobie kosztow taka robota? w porownaniu ze szpachlowaniem.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    nie mam fizeliny ale tapetę fizelinową. Wyrównała ścianę ale .. widać za to łączenie pasków fizeliny. I choć bardzi próbowaliśmy tego unknąć, to gdzie niegdzie wychodzą. Żadna farba tego nie pokryje. Mnie za bardzo nie przeszkada, osobom wrażliwszym może.

  11. #11

    Domyślnie FLIZELINA O.K.

    Witam,

    Robię mały remont i fachowiec podpowiedział mi, ze zmiast szpachlowania ścian dobrze jest położyć flizelinę.

    Już wiem, położyli ja na klej, docięli i wyrównali potem malowanie najlepiej 3 krotne.

    Ale podobno lepiej przed malowaniem przesmarować cieniutko gipsem i tylko w niektórych miejscach wtenczas jest potrzeba szlifowania. Tak wychodzi lepiej bo bez gipsu gdzieniegdzie widać połączenia i po pomalowaniu nawet 3 razy najlepszym latexem też wychodzi w niektórych miejscach faktura flizeliny. Gips pomoże wyrównać fakturę powierzchni oraz ładnie wykończyć narożniki itp.
    Jesli bez gipsu to narożniki należy wygładzić akrylem i potem pomalować.

    Ceny nie porównywałam ale na pewno z flizeliną ściany wyglądają dużo lepiej i jak nawet by miały być małe pajączki od spękania to nie będzie tego widać.
    Pozdrawiam


  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a może takie coś ?
    Dzisiaj sie zainteresowałem tematem i wyjatkowo latwo to zrobić, bo chciałbym cos takiego u siebie:
    Samrujemy ścianę klejem, kleimy tapetę z wlokna i malujemy farba: powstaje efekt jak na zdjeciu
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    Guest

    Domyślnie Re: FLIZELINA O.K.

    Cytat Napisał karolka1975
    ... podobno lepiej przed malowaniem przesmarować cieniutko gipsem i tylko w niektórych miejscach wtenczas jest potrzeba szlifowania ...
    ja jednak wolę ten flizelinowy meszek

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    U mnie położyliśmy tapetę z włókna szklanego na wysokich skosach w sypialni na poddaszu - akurat w tym miejscu fachoffcy nie popisali się kunsztem .
    Jest kilka rodzajów takich tapet - od zupełnie gładkich - nie widać, że cokolwiek jest na ścianie (u nas nie widać łączeń) po tapety z fakturą worka - w niektórych pomieszczeniach można fajny efekt uzyskać stosując coś takiego.
    Dekoratorzy stosują je ostatnio dosyć często w łazienkach.

    Tapeta gładka kosztuje od 3 do 7 pln/m, te z fakturą są droższe.
    Dosyć sporo farby wychodzi na malowanie, szczególnie tapet z fakturą.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Plusem szpachlowania jest łatwość naprawy po uszkodzeniu. jak to wygląda przy fizelinie?

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Można nakleić cieńszą taśmę flizelinową, przemalować - nie ma śladu. Przetestowane po rozdarciu.

  17. #17

    Domyślnie

    wiec tak nie jest łatwo położyć flizelinę ściana musi być gładka, powiedzmy na tynk gipsowy zamiast gładzi jak najbardziej polecam ,miej kurzu szybciej się wykańcza itd . czy taniej to już nie wiem samo kładzenie to koszt około 20 -25 zł
    koszt flizeliny to 5-7 zł m2
    podaje link do albumu gdzie ściany są wyklejone flizeliną
    http://pl.fotoalbum.eu/bunbud/a435503
    już po malowaniu
    mieszkanie było oddane w stanie deweloperskim z tym ze ściany pękały praktycznie w każdym pomieszczeniu i jedyne wyjście to położenie flizeliny było
    a co do meszku o którym ktoś pisał to odradzam głaskać i tulić się do flizeliny przed malowaniem ona jest z włókna szklanego a jak wszyscy wiemy włókno szklane gryzie ,swędzi itd.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    faktura po pomalowaniu jest b. przyjemna, zależy od zastosowanej flizeliny. ja miałem firmy semin i było ok.

    płyty g-k można zaszpachlować na gładko, ale nie szlifować i na to flizelina na całej powierzchni.

    no i ten brak pyłu ze szlifowania!

    a z bunclikiem się zgodzę, lepiej się do tego nie przytulać przed pomalowaniem.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukasow

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie zatapianie flizaliny

    Cytat Napisał mike01 Zobacz post
    Chetnie bym sie dowiedzial na ten temat.

    Moze ktos sie wypowie
    Witam!
    Obecnie przy remoncie mieszkania i przedwojennych tynkach oraz popękanych ścianach zatopiliśmy wszędzie flizelinę na twardej szpachli . Nie widac wtedy pęknięć i sprawdza sie to na ściankach z g-k. W zasadzie po pierwszej warstwie gładzi z fizelina można malować. Materiału idzie o połowę mniej niz tradycyjnie gładź - szlif - gładź - szlif. Na jeden raz na 80m2 poszło jakieś 2,5 worka szpachli. szlifowania tyle co nic. Szpachla natryskiwana specjalnym pistoletem na rzadko. Całość położona w 12 godzin. Ściany idealnie gładkie i zabezpieczone przed pęknięciami np. świeży budynek który osiada.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Ja tez w baaaardzo starym domu u kolegi zatopilem flizeline na wszystkich scianach. Byly strasznie popekane - tynk, praktycznie sam piasek. Na laczeniach szerokich pasow flizeliny zatopilem waskie 5cm paski - takie jak stosuje sie przy plytach k-g. Pozniej zaciagnalem gipsem. W rogach tasma tt, delikatne tarcie i super efekt. Juz prawie rok. Wszystko sie trzyma i nic nie peka. Polecam flizeline. Ja w "zaprzyjaznionej" hurtowni za m2 wlokniny placilem 2,55zl.
    Poddasza to nasza pasja...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony