dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Temat: BIOKOMINEK

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLDAR

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    6

    Domyślnie BIOKOMINEK

    Czy Ktoś użytkuje BIOKOMINEK ? - taki kominek którego nie trzeba podłączać do przewodu kominowego, pali się w nim specjalne paliwo bezdymne. Chodzi mi o uwagi kogoś, kto już ma lub widział taki kominek w działaniu. Znalazłem opis takich kominków w internecie i jestem nim poważnie zainteresowany.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Rzeczywiście takie urządzenia są? Jakie to paliwo. Bardzo ciekawe. Nie przeczy to prawom fizyki i chemii?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLDAR

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    http://www.emarket.pl/ tam są podstawowe informacje na temat kominków

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Oldar. Wydaje mi się że to jest koszmarnie drogie w eksploatacji. Litr paliwa na pięć godzin do ogrzania 20m2 ! Cena butelki paliwa (zdaje się że 0,5 l) 14 zł. To tak jakby spalać wódeczkę. Gra nie warta zachodu.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLDAR

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Butelki są litrowe, wg podanych danych pali się taka ilość 5-6h, mnie chodzi bardziej o efekt niż efektywność, rozpalałbym przy jakiś okazjach, ale zanim kupię to chciałbym posłuchać tych co mają taki kominek, nie widziałem tego w realnym sklepie tylko w netcie i nie wiem jak opisy mają się do rzeczywistości.

  6. #6

    Domyślnie Biokominek !!!

    Razem z mężem planujemy założyc w naszym domku biokominek. Mieliśmy zakładać zwykły kominek ale jeżeli to ma być tylko dekoracja to wpadliśmy na ten pomysł. Mam pytanie czy ktoś ma taki kominek, czy jest zadowolony? Jak to funkcjonauje. Jeśli można prosimy o zdjęcia obudowy takiego kominka.

  7. #7

    Domyślnie

    nikt nie ma biokominka
    Trudno
    Już mieszkamy

  8. #8

    Domyślnie

    A na czym polega bio kominek

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    zawracanie glowy - zrob sobie podlaczenie gazu, palnik, nato nasyp kamieni naturalnych lub szklanych i bedzie prosty, nowoczesny kominek tanim kosztem, bez obawy ze ci paliwka zabraknie albo ze drogie etc.
    Piotr

  11. #11

    Domyślnie

    Widziałam to rozwiązanie w czasie targów wnetrzarskich- jest ciekawe,daje ładny ogień.

    Rozmawiałam z producentem i jak dla mnie cena paliwa zbyt wysoka.
    Ale to zależy jak często będziecie palili w kominku- jeżeli zadko, to bedzie się opłacało...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ukke

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Biokominki, salon w Warszawie, ktos byl?

    Witam,

    interesuje mnie temat biokominków ( kominki, które można umieszczać
    w mieszkaniach, gdyż nie potrzebują instalacji spalinowych i
    wentylacyjnych) odwiedziłem stronę producenta firmy Planika i
    okazało się, iż jest salon biokominków w Warszawie. Czy może już
    ktoś był i wie coś na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Oczywiście, jeżeli sam się wybiorę i ktoś będzie chętny to również
    napisze o swoich wrażeniach.
    Podaje link do informacji o salonie dla zainteresowanych
    www.planika.pl/?pg=96&pr=180

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie Biokominek - czy ktoś użytkuje ?

    Zastanawiam się nad biokominkiem, czy ktoś użytkuje biokominek i jakie ma przy tym odczucia, wady i zalety
    pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Co według Ciebie znaczy biokominek? Sprecyzuj, bo tym określeniem wiele osób i firm określa wiele różnego typu urządzeń piecowych/kominkowych/kominkopodobnych.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15

    Domyślnie

    W każdym kominku należy palić drewnem lub brykietem względnie peletami drewnianymi. Zatem każdy kominek jest biokominkiem, bo drewno i drewniane brykiety względnie pelety to biomasa, a więc roślinne paliwo odnawialne.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    W każdym kominku należy palić drewnem lub brykietem względnie peletami drewnianymi. Zatem każdy kominek jest biokominkiem, bo drewno i drewniane brykiety względnie pelety to biomasa, a więc roślinne paliwo odnawialne.
    Poczytajcie np. w tym wątku :
    http://forum.muratordom.pl/biokomink...yl,t118254.htm

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karliks

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    9

    Domyślnie biokominki

    czy ktos ma jakies doswiadczenia w uzytkowaniu biokominków?Prosze o wszelkie informacje i opinie.

  18. #18

    Domyślnie Biokominek

    Witam. Dopiero zaczynam działalność na tym forum i od razu z grubej beczki proszę o pomoc. Mam poważny problem, gdyż mam ochotę z moją małżonką zainwestować w biokominek i czy dobrym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firmy Planika? http://www.planikafires.com/pl/. Do tego ta firma współpracuje z jakąś paliwową firmą. Czy to możliwe żeby ich paliwo było całkowicie bezpieczne? http://www.fanola.pl/fanola-paliwo-d...ink%F3w.155.PL

    Czekam na odpowiedź i poradę

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Jest bezpieczne o tyle, o ile nie zaszkodzą Ci produkty spalania etanolu.
    Nie bij, wytłumacz!

  20. #20

    Domyślnie

    A w jaki sposób może zaszkodzić spalany etanol?? To jest na ich stronie www:

    Dlaczego Fanola?
    Używanie Fanoli zapewnia tzw. czyste spalanie, co oznacza, że podczas spalania wydzielają się jedynie: ciepło, para wodna i dwutlenek węgla. Ilość uwalnianego przy spalaniu dwutlenku węgla podobna jest do ilości CO2 zawartej w powietrzu wydychanym przez człowieka. Podczas spalania Fanoli nie wydziela się zapach, ani dym. Nie powstają również substancje toksyczne, szkodliwe dla człowieka.

    Twierdza ze spalanie tego paliwa to tylko CO2 w niewielkiej ilości myślisz ze to nie prawda?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony